Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2007., 08:32   #391
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
daj j***te
kako bio ? ni meni se ne sviđaju sad ali kad se sjetim 2 osnovne i walkmana i metallice, odmah mi dode toplo oko srca, bio i ostao, bez obzira o svemu !
zakon su !

ali ovo da su postali komercijala, jesu, izbacuju albume tek toliko da zarade nesto bijedno na njima. izgleda da njih nije briga za to sto se recimo 10 mil. ljudi ne svida njihova nova furka.

Svima dođe toplo.. ..sony walkić,živ i danas..crna majica s master of puppets printom..marte kasnije..joj joj...to su bili dani..3 - 8 osnovnjaka..ništa drugo nije postojalo osim rifova..i metala općenito..pa kod frenda doma,u 8 raz..da proba kao,skinuti jamesa..moš si mislit..sa prvom gitarom..strašni dani..

Ma ja danas llicu ne slušam dalje od loada..i to je isto,kako me netko ispravio nedobar album ..al za chill,meni je ok..ne mora uvijek sve bit Q pack zidarske žuje..i slušanje the hunt stvari od Sepulture..i razbijanja glava ..

Neka mi pričamo..to je bitno..da se zna da nije tema krepala..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 09:25   #392
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
NHF ali glupost je pričati da je Megadeth c/p drugih bendova (Metallica?).
Čovjek je ostavio masu stvari Metallici, to je opće poznato pa stoga ako ćemo pljuvati možemo po Metallici, od Sanitariuma koji je ukraden
pa do mnogo pjesama koje slove kao njihove. Am I evil rings any bell? Čak su i ime benda posudili od prijatelja - lik trebao pokrenuti metal časopis i kad je Larsa pitao za mišljenje u vezi imena on mu je rekao da je bezveze, a potom uzeo Metallica za svoj novi bend.

Ako je itko njihov fan bio, to sam ja al ljudi sad imaju potpuno drugačiju spiku i to je to
potpisujem. 90% stvari na prva dva albuma metallice je napisao mustaine. megadeth je imho puno originalniji bend. i iako su mijenjali stil, nikad se nisu pokvarili kao metallica sa st. angerom. load i reload ne bih zvao losim albumima, to sto su drugaciji, hard-rockerski a ne trash, ne znaci da su losi. st. anger je najgore sranje koje sam IKAD cuo.

a megadeth jos uvijek kicks ass

dakle megadeth->metallica.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2007., 14:50   #393
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Koje su ovo monade, ono, take me back to early '90s. Tek poceo surfati po BBSovima gdje su se vodile zestoke rasprave Slayer vs. Metallica vs. Pantera vs. Megadeth. Jos da netko ubaci Maidene u spiku, i stavi sliku sa pripijenim komandosicama i bijelim visokim tenisicama...

Ajde, ajde, samo vi dajte, malo nostalgije nikom ne skodi.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 15:15   #394
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Lord_Calidor Pregled postova
Ajde, ajde, samo vi dajte, malo nostalgije nikom ne skodi.
Ajde, evo ti na:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	poison.jpg‎
Views:	186
Size:	19.3 kB
ID:	7530  
technix je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 20:04   #395
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,334
Nitko ne spominje Judas Priest, "dečki" još sviraju i pripremaju novi konceptualni album, zadnji su izdali 2005. Nabavite si Rising in the east, kad sam prvi put gledao mislio sam da će pjevač (btw vratio se Rob Halford) umrijeti na sceni Ali zapravo su vrhunski odradili koncert iako se vidi da su stari.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 18:09   #396
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..nek je nama tema živa..meni pantera recimo owna megadeth..ajde,neka onda megadeth owna metallicu..nemam ništa protiv tim redosljedom..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 18:17   #397
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
kauboji su bolesno dobar album. sigurno medju najboljih 10 metal albuma, ako ne i pet. ali ostali panterini mi nisu nesto.

imho testament pwna sve, ali sve, trash metal bendove. jest da su mjenjali stil, sad su prakticki death metal
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 23:09   #398
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
kauboji su bolesno dobar album. sigurno medju najboljih 10 metal albuma, ako ne i pet. ali ostali panterini mi nisu nesto.

imho testament pwna sve, ali sve, trash metal bendove. jest da su mjenjali stil, sad su prakticki death metal
Ma nećemo spominjati ownanje, svako svome... nego kad smo već kod thrash metala. Kreator?
Nisam nešto vidio da se puno spominje u ovoj temi, legendaran bend jedan od rijetkih čiju majicu imam ^^
Izdati album poput Violent Revolution nakon 19 godina postojanja

Obavezno štivo!
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 01:21   #399
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..upravo sam gledao Death - Live in L.A. ..dobar koncert..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 11:13   #400
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
..upravo sam gledao Death - Live in L.A. ..dobar koncert..
Jedan od glazbeno-tehnički najpotkovanijih bendova koje sam slušao, pioniri death metala i osobito cijenjene Tampa bay DM scene.
Meni osobno najdraži DM band, svi članovi su bili virtuozi i suvereno vladali svojim instrumentima (bili - zbog pokojnog Chuck Shuldinera.. RIP). Kasnije albume osobito obilježava glazbeno sazrijevanje, virtuoznost i progresivnost, što u kombinaciji sa artikuliranim Chuckovim vokalom čini Death jedinstvenim i prepoznatljivim, nadasve originalnim bandom koji je oplemenio jedan glazbeni pravac i podario nam briljantne albume koji su postali "klasično štivo" za svakog ljubitelja takve vrste glazbe.

btw. kod mene svira: Death - Crystal mountain
technix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2007., 11:53   #401
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor technix Pregled postova
Kasnije albume osobito obilježava glazbeno sazrijevanje, virtuoznost i progresivnost, što u kombinaciji sa artikuliranim Chuckovim vokalom čini Death jedinstvenim i prepoznatljivim, nadasve originalnim bandom koji je oplemenio jedan glazbeni pravac i podario nam briljantne albume koji su postali "klasično štivo" za svakog ljubitelja takve vrste glazbe.
Da, od Human-a pa nadalje to vise i nije death metal, vise progresivni. A tko je poslusao Control Denied zna na sta mislim

Death mi je medju najdrazim bendovima, iako slusam samo ove od Human-a pa nadalje.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 12:46   #402
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Control Denied mi nikad nije "legao"..možda sam ga trebao preslušati par puta..vokal mi se nije svidio (ako se dobro sjećam).
Šteta Chucka..stvarno je bio jedinstven lik..s***alo ga zdravstvo..baš me potsjetilo to kad sam gledao onaj dokumentarac "Sicko" koji poprilično dobro pokazuje lošu stranu zdravstva u US. Ako se dobro sjećam Live in L.A. je bio koncert za Chucka..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 14:32   #403
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Chuck jedan i jedini,Death je definitivno meni jedan od najdražih bendova DM scene ikad.Isto ko i SRV od Humana pa na dalje mi je najbolje lego.btw Symbolic rulez,a pogotovo 3 stvar na albumu The Empty Words
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 14:43   #404
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Meni je Individual najbolji Vise je kao Human, ali sporiji. Human je isto super, ali je fakat brz

Oni stariji albumi pate od lose produkcije, a obzirom da bas i ne volim death metal, ne svidjaju mi se. Istina, Spiritual Healing je pravi death metal i ok je

@Lihto, meni je sa Symbolic-a najbolja Sacred Serenity, kad dodje onaj "tihi" dio, jaooooo kako je to prokleto dobro

Zadnji album mi je nekako preglasan, mada je i on super.

Ovako nekako:
1) Individual T. P.
2) Symbolic
3) Human i S.O.P.

Atheist mi je isto jako drag.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 15:03   #405
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Spiritual Healing @ 01:17 - ludilo
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 15:08   #406
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Spirit crusher - još veće ludilo.
technix je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 16:25   #407
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Najdraža:
Pull the plug s Live in L.A.
Općenito:
The Philosopher
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 16:44   #408
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Maideni.
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 18:42   #409
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..uzeo danas u cd shopu Megadeth - United Abdominations album i Panteru Reinventing Hell CD + DVD..nije skup bio,100kn samo..na cdu 16 mrak stvari..na DVD-u 12 spotova..samo 100kn oboje..Megadethi su bili standardni..130kn..al vrijede u lipu zbilja..dobar album.. ...nema meni do maidena,pantere..pa tek onda sve ostalo..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 16:56   #410
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
uuuuu da novi megadeth je predobar
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 11:18   #411
lord_nihilus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 224
Mourning Beloveth
My Dying Bride
Comatose Vigil
Krisiun
Death
Khanate

Mislim da bi za ove bendove mogo reć da su mi najdraži.

I da vidite ostale...

http://www.last.fm/user/heretic_00/
__________________
There is NOTHING in existence which is too 'sacred' to be attacked.
lord_nihilus je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 14:31   #412
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
da predstavim svoj glazbeni ukus

panker prvotno,makar se ne oblačim tak(dojadilo poslje goth oblačenja),ali sam počeo sa metalom,pa se tu i tamo nađe na repertoaru,još i dan danas rado poslušam.Isto se dosta često tu nađe stari rock,rako da bi me mogli nazvat punk/(stari)rock/metalcem sa naglaskom na punk(i pank)

a metallica je briljantan bend,osim st angera...toe bljak,fuj.eew

jean legendarni bend koji evo sad slušam je DISTRURBED!

svi znamo baš ovu koju sad slušam 10 000 fists in the air i down with the sickness (U a-a-a-a)
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 12:45   #413
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Jucer se vratio s Metalcampa, upravo prikupio dovoljno svijesti da napisem nesto. Jel' bio jos netko? Upoznao sam hrpu Hrvata i jos vecu hrpetinu zena suprotnog spola i drugih opredjeljenja, pa mozda je uletio/la koji/koja s PCE...

Jao sto je bilo dobro (i vruce), bit ce i slike uskoro, kad frend dodje k sbei i prbeaci sljik s memori-Aziz kartic.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 15:36   #414
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Zene i jesu suporotni spol
Jel netko slusao osim mene i setha novi Nile?
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 16:48   #415
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,334
hrpetinu zena suprotnog spola = muškarci

Da nisi možda pao niz stepenice pa te boli stražnjica?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 16:56   #416
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Hm, nisam primjetio da sam zabunom postao u technogej thread.

Ma koji ste q postali pickice. Zivotno iskustvo ce vas nauciti da ne birate, jer inace - masturbirate. Zene oba spola, bez diskriminacije kod mene dobijaju prolaz, sve dok imaju wormhole za moj Defiant. \m/
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2007., 23:00   #417
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
žene suprotnog spola=transformeri
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2007., 17:32   #418
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Ajde vi i vase zene istog i suprotnog spola...

Nego, sad kad sam napokon skupio dovoljnu dozu prisebnosti, da napisem koji recap Metalcampa 2007:

Dakle bilo je to dne 19.7., 2007 LjG. Plan je bio da idemo na zadnja 3 dana, jer nema vise godisnjeg, love za ulaznice i hranu etc. Krenusmo frend i moja mamurna malenkost sa Trsata/Rijeke u 16:15, s planom da se tamo nadjemo s ostalom ekipom koja bi trebala doci nesto prije nas. Dolazimo u Tolmin nesto prije 19h, i prvo falimo ulaz u kamp jer nema uocljivih znakova. Susretljivi i prijateljski nastrojeni domicilni life formsi nas upucuju na rasrksce koje smo prosli, te tada uocavamo malu tabelu, onu kao sto restorani koriste da najave marende za taj dan. Natpis rukom napisan, crnim markerom. Nije dobar pocetak, izgleda kao lokalna ribarska noc petkom navecer u Cizicima.

Ulazimo u kamp, i nakon prolaska groblja i duznog saluta ekipi koja tamo odmara - sok (as in shock, ne juice). Ogroman kamping, hrpa auta, satora i polusvjesnih jedinki, u daljini stage na kojem prase Gravewormi. Premisljamo se ocemo li odmah zapalit za stage, pa na kraju dana dizat sator etc, ali zbog umora ipak se odlucujemo prvo skrasiti. Organizacija nikakva - tip na ulazu na broken Slowenianu kaze da moramo parkirat u zadnji slobodni red i staviti sator tamo. Parkiramo po uputama, ali uzimamo nesto stvari i odlazimo u quest trazenja kamping mjesta. Nalazimo ga 15ak min kasnije, cca 500m od auta i 200m od glavnog stagea. Perfect.
Dizemo sator, paviljon, pumpamo madrace, raspakiravamo se, jedemo, pijemo, upoznajemo ekipu oko nas. Od ostatka drustva ni traga. Nebitno. Jurimo na stage oko 22.45h i hvatamo odlicni Satyricon (kojima se na stageu pridruzio i onaj vokal Immortala, cije ime mi bjezi...). Instant kvlt. Iza njega Kreator, Mille koji kao i obicno nesto sere, ljevicarske spike, metal unity, mrzimo rasizam (dok mu cca. 100 slovenskih skinjara iz prvih redova dize srednji prst), nesto opake trasherske svirke, nesto sranja itd. Sve u svemu, rista jos uvijek dobro dere. Oko 2h idemo nazad k satoru, pritom kupimo par ljudi i zena (oba spola ) za partijanje. Kod satora deremo pive i sendvice do cca 4h. Krevet. Spavanje. Reboot.

Petak, 20.7. Drugi dan skuzimo da smo se s***ali oko izracuna trajektorije sunca, koje nam dere drito u bok satora, dok paviljon baca ugodnu sjenku 3x3m kraj satora. Ef'in sranje. Nista zato, ionako su svi budni do 9h. Shopping u Tolminu u konacno se nalazimo s ostatkom ekipe, koja je dosla 30ak min iza nas i kampirala 15m od naseg auta, bez da su ga vidjeli (!!!). U gradu je preludo, cini mi se da Tolmin zivi samo za ovaj tjedan. U marketu i kaficima brdo polusvjesnih metalaca, lezi se po parkovima i terasama, spava u hladovini, jede mortadela i edamec ili se izbijaju klinovi raznim zesticama. Po restoranima je specijalitet Metal Grill, Meat Plate Metal, Motorhead meat plate i sl. delicije. Inace, Tolmin je hebeno jeftin grad. Jeftiniji nego Cro. Pive ispod 1 eura, kava 65 centi, pizze 4-5 eur, ramstek s gljivama i prilogom 6 eur. Zato je festival preskup. Losa i razvodnjena Union pifa = 3 eur + 1 eur za case, mala casa medovine 4.50 eur, kebab sendvic (od piletine! ) ili hamburger 4 eur.
Whatever.

Nakon rucka idemo vidjeti tu Socu. Ta rijeka owna. Cista i ukusna (bolji okus od Uniona na stage area), ali sto je najvaznije - ledena! Skoro su mi muda otpala kad sam se bacio. Ali nakon nesto plivanja, priviknes se. Na jednom dijelu, kod nekog otoka u sredini je struja zla. Ne mozes plivati, hladiti pive, stajati, sve nosi nizvodno. Par piva, boca zestice i polusvjesnih jediniki je doplivalo nizvodno, pa smo dosli na ideju da druge godine donesemo vrsu i razapnemo preko rijeke. Hladimo se u Soci, pijemo na njenim obalama i za***avamo s nekim Talijanima i Nizozemcima, i za to vrijeme kao i svi true metalci svijetle puti, izgorimo na suncu unatoc faktoru 10.

Vrijeme je za stage. Lagano tusiranje s ledenom vodom (to ili Soca je jedini spas kad vani przi 38 C, nema nikakvog vjetra, velika vlaga u zraku, a znojis se samo tako i pri najdebljem hladu). Dolazimo do glavnog stagea oko 17h, taman da uhvatimo Svicarske folk-metalce Eluveitie, koji zvuce odlicno u svojoj kakofoniji od 7-8 instrumenata. Jedan tip nam je natuknuo da je violinistica Hrvatica pa joj dobacujemo par opscenih i socnih komentara, na sto je ona reagirala tako da nije uopce reagirala. Valjda radi buke. Uskoro se micemo sa stage area jer je vrucina nepodnosljiva, a nemamo se gdje skloniti. Nigdje hlada, osim u sjeni tonske i light kucice, u koju se vec naguralo marve. Nista, odlucujemo do mrakopada proci merchandise i food standove. Kupujemo neke djidje, majice, killere, zastave, ono standardni warez i ikonografija. Zastave su nam pokrali sa paviljona, zadnju noc. A cujemo da nismo bili jedini...
Iza 19.30h konacno je malo popustila nesnosna zega, te odlazimo na stage poslusati Engleze progresivce, Threshold. Vokal je opako felsao (valjda ga puklo sunce), a gitare zvucale dosta ispumpane. Samo je bas i bubanj zvucao kako spada. Lik nesto sere o razglasu, ali do kraja nastupa se nista nije popravilo. Iza njih, i male pauze, dolazi jedan od glavnih razloga zasto sam dosao na MC:07. Uz zvukove Ad Victoriam, spusta se zastava sa ukrizenim macevima i natpisom - EnsiferuM! To! Pocinje prziona, zvuk savrsen, iako su srednji malo povuceni, kao da je tonac upalio loudness. Malo mijenjamo poziciju blize sredini i slika se popravlja. Petri i Markus opako prze, epic do jaja. Steta sto se keyb. Meiju drzala cijelo vrijeme iza, ima mala stosta toga za pokazati.
Nizu se Treacherous Gods, Tale of Revenge, Into Battle, One more magic potion, Ahti, Lai Lai Hei (ubi me bass), Hero in a Dream, Guardians of Fate, Victory Song i ostale. Bitka uskoro zavrsava, Ensiferum je pokorio i potpuno porobio Metalcamp! Kraj prebrzo dolazi. Bis, jos 3 stvari, Petri ima dobru komunikaciju s publikom, cak se i par Finskih zastava razvilo.
Mala pauza, pa na stage dolaze Cradle of Filth. Nisu mi bas napeti, ali znam par dobrih stvari koje volim poslusati, uglavnom s Midiana, Nymphetamina i Thornographyja. Sviraju cca 45. min, u kojima je Dani The Dwarf sutao svjetla, bacao boce u publiku i prevrtao monitore i ventilatore. Lik je bio totalka razvaljen, a kasnije smo culi da je bilo svakakvog sranja s alkoholom i tabletama. Nakon 15-20 min razbijanja stagea i pljuvanja po publici, organizator konacno odlucuje prekinuti tu predstavu i gasi svijetla i ton, taman nakon sto Dani najavi Principle of Evil made Flash. Band odlazi u backstage, dok Dani jos blijedo gleda jer mu nije nista jasno. Konacno i on nestaje. Hvala qrzu, to je vec bilo zlo za gledati. Muzicki, bend je odradio svoj posao korektno, a Dani je falsao, kokodakao i podvriskivao toliko lose da mu se ekipa pocela smijati u facu.
Iza njih 30 min pauze, hamburger, piva, pica, pa Motorhead. Neumorni Lemmy, iako je prosao 60-tu prasi kao tinejdzer. Vise od sat i pol hebene svirke, ekipa mosha, Lemmy ih potice, malo pod***ava Cradle, malo se s***o pa je rekao "this fucking Germany fucking rocks!", onda se ispravio na "Slouvinija". Ja sam vec do tada, sto zbog vrucine, sto zbog loseg piva i mesa, a sto zbog razbacivanja na Ensiferum bio mrtav umoran, pa sam vecinu koncerta proveo u deliriju. Nakon zavrsetka nekako nalazimo put do satora i pri tome zapinjemo i rusimo 3-4 tudja satora (nema svijetla u kampu!), jos malo party sa susjedima, pa krevet, spavanje, reboot.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2007., 17:33   #419
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Subota, 21.7. Opet ista spika sa suncem, budimo se na 30ak C u 9h, prvi dio dana copy/paste kao prethodni. Oko 12h odlucujemo otici na Socu, ali malo nizvodno, gdje je beach bar. Pijemo nesto bolji Heineken uz odgovarajuci razglas (130+ dB) i zvukove AC/DC, Gunsa, Maidena, Pantere... jos malo brckanja u ledenoj Soci, pa odlazak na talent stage, jer su trebali poceti rijecani D.N.R. Odlican nastup pred 20ak ljudi (malo nas je al smo govna attitude), uz razvodnjene espresso kave sa standova. Iza njih odlicni viking metalci Varg, kojima na prvoj stvari puca zica na gitari. Raspitujem se za CD, kazu nemaju ovdje, ali mogu ga kupiti online jer imaju izdan kompletan album Wolfszeit, a ne tek promo ili demo. Kome se svidjaju Tyr, Amon Amarth, Einherjer, preporucam ih. Mladi bend (decki 20-25 god.), ali ce daleko dogurati.
Iza njih, malo ogovaranja Cradlea s ekipom, cuga, hrana, te idemo prema satoru na tusiranje i rashladjivanje. Htjeli smo doci na stage ranije, da ulovimo Krypteriu i Aborted, ali opet zbog ***ene vrucine nemamo volje, te lijencarimo, znojimo se i pokusavamo doci do daha, pod neadekvatnom hladovinom paviljona. Konacno oko 18.30h dolazimo do stagea, gledamo Grave Diggere (not my cup of tea), Exploited (solidni metaloliki nastup za pankere), i onda razvaljotina na Sodom. Kako smo jos imali posljedica od prijasnjeg dana, a i subotnja zega je uzela svoj danak, drzimo se podalje i kulerski slusamo uz konstruktivnu kontemplaciju o smislu zivota sa par pijanih nizozemki goticarki. Sodom sviraju cover Ace of Spades (3. put ga cujemo u 3 dana) i zavrsavaju nastup. Onda opet pocinje priprema za ludnicu, jer roadie-ji Blind Guardiana pocinju nastimavati instrumente! Uz monolog War of the Wratha, legende izlaze na stage, i prvo sok (shock, ne juice) - kako Hansi izgleda staro uzivo. Nebitno, jer skace i pjeva kao na Battalions of Fear. Raspolozen je, glas ga odlicno sluzi i ima dobru komunikaciju s publikom. Idu Into the Storm, Quest for Tanelorn, Time stands still, Fly, Nightfall, Valhalla, Welcome to Dying, This will never end... ne nuzno tim redoslijedom. Pozdravljaju se, odlaze, gase se svijetla... klasicni bis setup. Nakon par minuta fanaticnog skandiranja, izlaze i prze jos Bards Song, Lord of the Rings i Mirror Mirror. Naravno, taman kad je atmosfera u klimaksu, legende odlaze. Organizatori su zli i opaki, i drze se rasporeda. Nista, izgleda da ih moramo opet hvatati na Wackenu.

Tokom pauze, dolazi brdo cudnih ljudi, obuceni u crno, s previse ostrih predmeta na odjeci, lica ofarbana corpsepaintom... aha, znaci sad su neki black metalci na redu. I to ni manje ni vise nego Immortal. Nakon raspada, odlucili su se ponovo okupiti, i ove godine se pojaviti na 4 probrana festivala, MC je jedan od njih. Iako nije bas moj stil, odsvirali su fantasticno. A napravili jos veci show, s bakljama, vatroskocima, dimom etc. Pravi cirkus. Osim toga, vokal je bio totalno spaljen, growl mu je spetljao glasnice pa je povremeno vriskao i pistao nesto nedefinirano. Osim toga, malo je zaboravljao raspored pjesama. Highpoint je bio kad je razvaljivao neki cudni riff klececi na podu tako da ga nitko nije mogao vidjeti, i tako jedno 2-3 minute, dok se ekipa pitala sta to ovaj radi. Onda se naglo digne, dodje do mikrofona zagrowla "whatta fuck?!?" OK, nema veze, odlican show, cak sam se i lagano popalio i poceo pocupkivati i bacati neki polu-headbang pred kraj koncerta. Kako su oni bili headlineri, ocekivao sam malo duzu svirku, ali vec oko 2h je bio fajront. Skupljanje utisaka i komada tijela, odlazak k satoru, party, spavanje, reboot.

Nedjelja, 22.7. budjenje pri nesto ugodnijoj klimi, konacno je i malo zapuhalo, ali i dalje uz veliku vlagu. Pakiramo se, slazemo satore, paviljne, vrece, madrace, pozdrav s ekipom i dogovor rute, zadnja kava u Tolminu i povratak doma, taman na restart F1 na Ringu.

Sve u svemu, odlicno (iako malo prevruce) iskustvo. Druge godine se ide obavezno, uz neka nova saznanja, iskustva i ostali crap.
Pedal to the Metal! \m/ -.- \m/
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2007., 18:08   #420
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
ČikoSaVargomUavataru

Koliko te izašlo love posjet Metal Campu, otprilike da štedim za sljedeću godinu
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na