Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2012., 23:30   #1
red_star
Premium
Moj komp
 
red_star's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Pomoć oko routera

Znači želio bi postaviti pristup internetu.
Ovo su uvjeti:

1. 3g/4g konekcija routera na net, možda i wimax, najbolje bi bilo da se posebno dodaje usb uređaj za spajanje na net

2.router mora imati mogućnost da bude u pokretu, znači wifi veza za spajanje može biti mobilna

3.broj uređaja za spajanje na router treba biti oko 50 minimalno

4.u routeru se treba moći programirat, znači preusmjeravat sve klijente na određenu lokaciju koju prvo moraju pogledat a zatim mogu surfat internetom

evo to bi bilo to pa ako tko ima kakve prijedloge u vezi routera nek mi se javi tu ili na pm
zahvaljujem
red_star je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 17:55   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
iako nisam baš siguran što misliš pod točkom broj 2, mislim da MikroTik routeri podržavaju 3G kartice (preko USB-a ili PCMCIA)... istraži malo po njihovom siteu (wiki, forum) pa možda nađeš neko riješenje tamo...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2012., 18:09   #3
red_star
Premium
Moj komp
 
red_star's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
i ja sam pronašao mikrotik routerboard i cijena je 1000+ kn pa sam pitao ima li išta jeftinije.

pod 2. točkom mislim da router neće stajat na mjestu već će biti u pokretu, a postoji wifi mobilna verzija mreže. zamisli da će se router vozit u autobusu i da sve to radi i pri brzini od 80km/h na sat.
red_star je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 18:16   #4
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
nisam u detalje upoznat sa WiMAX standardom, al mislim da on nije dizajniran za takav roaming pa mislim da ćeš bolje proći sa 3G-om

što se tiće cijene, jedino jeftinije što bi mogao naći je da se preorjentiraš na open source, ali to povlači sa sobom sastavljanje nekakvog kompa
eventualno bacit na neki linksys router dd-wrt ili sličnu distribuciju ali neznam da li podržavaju 3g modeme te open source varijante
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na