Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2008., 02:14   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 514
Kabel "za ADSL"

Ne znam točno kako se zove taj kabl, i ima li uopće svoje ime - ajmo ga nazvati ethernet, no vjerojatno svi znate o čemu pričam.
Ono što mene zanima je kolika je najveća duljina tog kabla da se može kupiti, i gdje? Te trebam li na nešto posebno paziti. Stvar je da bi mi trebalo oko 15m tog kabla, jerbo smo uzeli maxTV, a taj uređaj se mora spojiti sa routerom, no on se nalazi nekoliko soba dalje u kući, a nema nikakve mogućnosti da njega dovedemo bliže jerbo bi trebalo praktički promjeniti cijelu etažu, što zbog priključaka za telefon, što zbog lokacije za kompjuter kod kojeg se nalazi taj router, te uostalom, taj router na kraju krajeva ni ne može s tog mjesta jer je na njega spojen (wireless) komp sa kojeg sada pišem, a pomicanjem bi mi signal išao smao dalje i slabio (isprobano). Ugl, sad sam pospan i nisma siguran kako sma opisao situaciju, no nadam se da će netko skužiti što ovdje piše. Ugl, moram dofurati taj kabl do TV-a u dnevnom boravku, jer nam ne znači puno taj maxTV na televizoru od 37cm koji se nalazi u sobi sa kompom (koja je uostalom smao soba sa kompjuterom te ormarima ta nesezonsku odjeću i još neke sitnice). Više kao skladište, nego da netko boravi tamo. A kako smo izmjerili, kako bi to izveli, oko 15m kabla nam treba najmanje, a za sretnije rješenje ne bi bilo na odmet i 20, no nisam siguran postoji li takva duljina što zbog upitnih potrebi tolke duljine, što zbog otpora i sl.. Mi smo dobili sa uređajem 10m. OK, odo' ja sad spat

Živjeli!
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 02:28   #2
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
UTP/ethernet kabel slobodno kupiš od 15 metara, spojiš i sve bi trebalo lijepo raditi
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2008., 02:36   #3
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
mozes se slobodno rastegnuti do nekih 100injak metara,ja sam upravo sebi doma kroz zidove provlacio od rutera do boravka,30ak metara kabl dug i nema nikakvih gubitaka.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 04:58   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Kupis kabela koliko ti treba pogledas ovu temu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=128323 i bacis se na posao
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 10:23   #5
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 514
Hvala, to je to, riješeno
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 11:19   #6
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 514
P.S.Moze smao jos jedno pitanje - gdje imaju najbolji izbor kablova (sa konektorom), jer ne posjedujem sav alat za krimpanje. tj gdje najlakse dodjem do zeljenog u zagrebu? Chipoteka?
ABuser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na