Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2007., 20:04   #31
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Prije 2 god sam odlucio da cu uzet lece, vise na nagovor rodbine nego sta sam ja htio, i dao sam bezveze 2k kn. Stavio ih 3x na oci i nikad vise. Isto su bile polutvrde, prvi put kad sam ih stavljao trebalo mi je 2h!!! Drugi put manje. Od tada vise nikad lece. Naocale rullz . Je da su stakla malo skuplja za moju dioptriju (neke pizdarije koje ne kuzim, tako da ni nemogu objasnit zasto su stakla skuplja nego inace), al barem ne nosim tegle i naocale su lagane.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 20:12   #32
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Koristio polutvrde (plinopropusne, jel) i ispatio se ziv! Crvenilo, peckanje, stalno suzenje pa onda suhoca oka, stavljanje i vadjenje leca, ciscenje, sunce, vjetar...sve to pojedinacno i sve zajedno, od jutra do mraka, jedno 3-4 mjeseca- ma mucenje jedno. Hodao okolo skiljeci. I onda najgore: odem prekoputa doma u Cvjetnom, u onu apotekicu, kupim Total Care otopinu, cini mi se, al koju je proizvodjac prestao preporucivat za upotrebu, sto ja nisam znao, i dobijem upalu, ognojio mi se kapak iznutra bio. I zavrsim pod nozem. Dobro, malcuk su me sjeckali, al meni taman. I sad sam -opet- na cvikama. Ali je, moram priznati, osjecaj pri gledanju daleko prirodniji sa lecama nego ovako.
I sad gledam sta pise zozo10k, za mekane lece...dodje mi da opet probam.
(Sala, sala! Uh, nedo mi Bog vise na Rebro...)
Nisu lece za svakoga, ja bih reko, ne zbog nespretnosti ili smotanosti, ili neobavjestenosti, nego ne pasu svacijem oku.
commissario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2007., 10:19   #33
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ja sam odmah nosio meke, tako da neznam kakvo je stanje sa ostalima. Bilo kako bilo nisam do sada pozalio, a nosim ih vec skoro 10g. U zadnje vrijeme sam poceo nositi tromjesecne, pa jednomjesecne i sada dnevne. Preporod...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 13:45   #34
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
odustao sam od leća. Jednostavno se ne mogu pomiriti s činjenicom da mi je nekaj tak blizu oka. Hebi ga zato nosim naočale. Spizdim jednom u tri godine 1800kn na njih i to je to

Tih 1800kn mi i nije bed ako pogledam koliko sam u zadnje tri godine potrošio na hardveraj
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 17:48   #35
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Hamm,
...ma za lece se slazem.
A jesi namjestio Comodo, ha?
(Sinoc gotovo da nisam nista jeo zbog tebe i tvog uTorrenta! )
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 01:34   #36
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Malo glupo pitanje...
Al kak znam da imam suhe oci kad imam lece?

Kad ih stavljam i micem, dosta suze oci... Poslije je cudno nekako. Nisam ih sad mjesec dana nosio. Pa se opet zivciram sa njima.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 23:06   #37
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Suhe oći kod mene mi se leće jako zamagle i mogu mi ispasti tako da izbjegavaj to odi se umi ili nešto. A ovo kaj ti suze i danas suze a nosim ih već puno godina
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:04   #38
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Samo sam se htel javit u ovu temu da sam nakon par mjeseci ne nošenja polutvrdih (zapravo se i nisam nikad pošteno navikao), a i dok sam nosio bila je općenita muka, pametno popustio, uzeo meke i preporodio se. Danas sam ih prvi puta stavio, nosio sam ih 4 sata u komadu, nisam ih ni osjetio...
Uzeo sam Air Optix jednomjesečne i peeeeerfektne su.
Glista, kolko si se ti tocno opustio u odrzavanju?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:09   #39
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Samo sam se htel javit u ovu temu da sam nakon par mjeseci ne nošenja polutvrdih (zapravo se i nisam nikad pošteno navikao), a i dok sam nosio bila je općenita muka, pametno popustio, uzeo meke i preporodio se. Danas sam ih prvi puta stavio, nosio sam ih 4 sata u komadu, nisam ih ni osjetio...
Uzeo sam Air Optix jednomjesečne i peeeeerfektne su.
Glista, kolko si se ti tocno opustio u odrzavanju?
Ja kupio iste jučerAli nikad ih nisam nosio dosad i jedna mi stvar nikako nije jasna, kad ih izvadim iz onog pakiranja, jel treba onu tekućinu treba isprat Il je to isto ko i ona s kojom se inache ispiru
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:17   #40
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Samo sam se htel javit u ovu temu da sam nakon par mjeseci ne nošenja polutvrdih (zapravo se i nisam nikad pošteno navikao), a i dok sam nosio bila je općenita muka, pametno popustio, uzeo meke i preporodio se. Danas sam ih prvi puta stavio, nosio sam ih 4 sata u komadu, nisam ih ni osjetio...
Uzeo sam Air Optix jednomjesečne i peeeeerfektne su.
Glista, kolko si se ti tocno opustio u odrzavanju?
a čuj, nisam redovito mijenjao tekućinu, pa sam onda počeo bezveze (ali uistinu bezveze i ikakvog razloga) koristit one Visine kapi za oči - katastrofa izbjegavati pod obavezno, ali meni je najveći problem bio to što sam ja imao jednogodišnje leće, u tom intervalu ti se nakupi raznih smeća i bakterija, neminovno te ščepa infekcija kad tad, pitanje vremena.

puno bolja variajnta su te mjesečne ili još bolje, dvotjedne leće, automatski smanjiš mogućnost infekcije, jer češće mijenjaš.......ja sam sad na dnevnim lećama i nosim ih po potrebi, najskuplja varijanta, ali i najsterilnija - izvadiš iz kutije, staviš, baciš.... samo, kupujem ih u king crossu - i nisam baš zadovoljan s lećama, u pakiranju (30 kom) zan ih biti po dvije - tri puknute, trebalo bi to reklamirat ali kak...........jel ima netko bolju preporuku?
glista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2008., 20:17   #41
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ja kupio iste jučerAli nikad ih nisam nosio dosad i jedna mi stvar nikako nije jasna, kad ih izvadim iz onog pakiranja, jel treba onu tekućinu treba isprat Il je to isto ko i ona s kojom se inache ispiru

Ja sam malo isprao prije nek kaj sam stavio na oko.
Dvije-tri kapljice više-manje.
Koju tekućinu koristiš uz to?
Naravno, mjenjaš je svaki dan...

Leće su mi apsolutno savršene.

Citiraj:
Autor glista
Jel ima netko bolju preporuku?
Ja ti imam preporuku...
www.lensway.com
Sve su originali, i od sljedećeg puta kupujem samo kod njih.
Preko 2 puta je sve jeftinije nego u Hrvatskoj.
Platio sam danas 380 kuna leće za 3 mjeseca, iste takve za 6 mjeseci su tamo za 250 kuna.

Možda i pređem na dnevne.
Da, jednogodišnje meke leće su strahota.
Kako te je točno pogodila infekcija? Nešto strašno ili?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:35   #42
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Možda i pređem na dnevne.
Da, jednogodišnje meke leće su strahota.
Kako te je točno pogodila infekcija? Nešto strašno ili?
pa ono iznenada se sve zakompliciralo, počelo me jedno jutro (već sam imao leće) strahovito iritirati oko (kao da ti je trepavica ispod leće) onda sve jače i jače, otišao sam kod okulistice i završio na 3-tjednoj terapiji - masti, kapi i ta sranja. mislim nije sve to problem, ali oko ti nakon toga više nije isto....ko i sve stvari na tijelu kad ih jednom načneš....... 3g. nakon toga mi je palo na pamet (idiotu) da bi si mogao kupiti Visine i kapnut tu i tamo kad me malo zasmeta, završio sam na dvije bočice dnevno, bez laganja, dvije Visine bočice sam s strusio dnevno u uči jer nisam mogao izdržat bez njih )oči su me starhovito svrbile) onda sam skužio da nešto nije uredu, otišao kod okulista i ustanovio da imam kronični konjuktivitis, koji se eto igrom slučaja pojavio baš nakon korištenja Visinea, doktor veli da to nema veze al ja mu ne vjerujem.....
u tim Visinema ima kortikosteroida i sto ostali čuda.....teško sranje sve u svemu
glista je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:41   #43
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Neznam, ja imam polutvrde evo sada 7 godina i nikad nisam imao neku ozbiljniju infekciju niti ništa. Svake dvije godine idem po nove kako i treba. Upalo mi je 1000 puta trepavice ili neko smeće ali je izvadim operem i ko nova. Svako jutro prije stavljanja ih operem i nemam problema nikakvih da me žuljaju niti ništa. Mekane nisam nikad nosio nit neću jer sam se navikao na ove i super su mi
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2008., 20:43   #44
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
pa ono iznenada se sve zakompliciralo, počelo me jedno jutro (već sam imao leće) strahovito iritirati oko (kao da ti je trepavica ispod leće) onda sve jače i jače, otišao sam kod okulistice i završio na 3-tjednoj terapiji - masti, kapi i ta sranja. mislim nije sve to problem, ali oko ti nakon toga više nije isto....ko i sve stvari na tijelu kad ih jednom načneš....... 3g. nakon toga mi je palo na pamet (idiotu) da bi si mogao kupiti Visine i kapnut tu i tamo kad me malo zasmeta, završio sam na dvije bočice dnevno, bez laganja, dvije Visine bočice sam s strusio dnevno u uči jer nisam mogao izdržat bez njih )oči su me starhovito svrbile) onda sam skužio da nešto nije uredu, otišao kod okulista i ustanovio da imam kronični konjuktivitis, koji se eto igrom slučaja pojavio baš nakon korištenja Visinea, doktor veli da to nema veze al ja mu ne vjerujem.....
u tim Visinema ima kortikosteroida i sto ostali čuda.....teško sranje sve u svemu
Auč...
Zvuči malo zastrašujuće. I bolno.
Jesi koristio obične Visine ili one za umjetne suze?

Pogledaj ovu stranicu koju sam dao... Mogli bi čak skupa naručit koji put ako želiš radi jeftinije dostave. A i općenito je jako jeftino.

Mene je najviše strah tih infekcija... Drugo me niš ne brine. Al tak i tak neću cijeli život na lećama... Čim mi prestane rasti dioptrija uputit ću se pod laser.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 13:53   #45
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Auč...
Zvuči malo zastrašujuće. I bolno.
Jesi koristio obične Visine ili one za umjetne suze?

Pogledaj ovu stranicu koju sam dao... Mogli bi čak skupa naručit koji put ako želiš radi jeftinije dostave. A i općenito je jako jeftino.

Mene je najviše strah tih infekcija... Drugo me niš ne brine. Al tak i tak neću cijeli život na lećama... Čim mi prestane rasti dioptrija uputit ću se pod laser.
čovječe ne pod laser!! to ti može trajno upropastiti vid.... ej samo jedne oči imaš, s čitao po netu nuspojave? i iskustva? i ja sam o tome razmišljao, ali kad sam bolje upoznao LASIK tehnikul.......sranje, još uvije sranje.....
glista je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 14:03   #46
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
ali meni je najveći problem bio to što sam ja imao jednogodišnje leće, u tom intervalu ti se nakupi raznih smeća i bakterija, neminovno te ščepa infekcija kad tad, pitanje vremena.
ocito nisi pazio na higijenu, moja majka ima polutvrde lece za par godina, i nikad problema. nisu oci za zajebanciju.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 14:07   #47
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
čovječe ne pod laser!! to ti može trajno upropastiti vid.... ej samo jedne oči imaš, s čitao po netu nuspojave? i iskustva? i ja sam o tome razmišljao, ali kad sam bolje upoznao LASIK tehnikul.......sranje, još uvije sranje.....
čemu panika, kada laser nije toliko 'nesiguran' kako se može zaključiti iz tvog posta?
a sa lećama svaki dan riskira infekciju
(ne kažem da ju se dobiva samo tako lako, ali ju može dobiti)
dok kod lasera se obavi zahvat jednom i nema rizika infekcije kasnije svaki dan kao kod leća

prisjeti se samo skandala oko tekućine za leće i povezanih infekcija,
pa su povukli cijelu seriju...
http://eyeattorneys.com/

uostalome, evo jedan video zahvata...
stroj vodi nož(ne ruka), automatizirani laser odradi svoj posao(ne ruka), i nema puno mjesta ljudskim pogreškama,
ipak se to radi već dugo i prilično sigurno.
http://www.youtube.com/watch?v=O4kDC4sZ5Jg

(time se planiram baviti pa ne plaši ljude )
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 31.08.2008. u 14:22.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 15:16   #48
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Visine
Kakve crne Visine, ja rabim isklučivo Proculin kapi
Po potrebi, ne treba ni sa njima pretjerivati...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 18:22   #49
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
čemu panika, kada laser nije toliko 'nesiguran' kako se može zaključiti iz tvog posta?
a sa lećama svaki dan riskira infekciju
(ne kažem da ju se dobiva samo tako lako, ali ju može dobiti)
dok kod lasera se obavi zahvat jednom i nema rizika infekcije kasnije svaki dan kao kod leća

prisjeti se samo skandala oko tekućine za leće i povezanih infekcija,
pa su povukli cijelu seriju...
http://eyeattorneys.com/

uostalome, evo jedan video zahvata...
stroj vodi nož(ne ruka), automatizirani laser odradi svoj posao(ne ruka), i nema puno mjesta ljudskim pogreškama,
ipak se to radi već dugo i prilično sigurno.
http://www.youtube.com/watch?v=O4kDC4sZ5Jg

(time se planiram baviti pa ne plaši ljude )

ablacija, zamućenje vida, pojava "kristalića", naknadni rast dioptrije........ ne plašim ljude, već upozoravam, bio sam ozbiljno zainteresiran za LASIK dok nisam počeo prčkati o tome malo detaljnije, prvi bi to napravio kad bi bio 100% siguran da neću shebat vid, a kad je vid u pitanju ništa ispod 100% me više ne zadovoljava, oči sam ionako već previše uništio, isključivo vlastitom glupošću i nemarom

što ti vrijedi ako od 100 ljudi 2 shebe vid, a ti budeš među ta 2? mislim, govorimo o vidu, a ne opeaciju nosa, ušiju, sisa ili slično...........ljude treba upozoriti na ono što im se može dogoditi, pogotovo kada je nešto tako važno u pitanju

LASIK po meni još uvijek nije dovoljno sofisticirana metoda, ne govorim sad o samom laseru i preciznosti, već o samoj tehničkoj izvedbi operacije. bude li to jednog dana to, eto mene prvog u redu, vjeruj mi dao bih puno, puno, da mogu imati normalan vid
glista je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 18:36   #50
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
ablacija, zamućenje vida, pojava "kristalića", naknadni rast dioptrije........ ne plašim ljude, već upozoravam, bio sam ozbiljno zainteresiran za LASIK dok nisam počeo prčkati o tome malo detaljnije, prvi bi to napravio kad bi bio 100% siguran da neću shebat vid, a kad je vid u pitanju ništa ispod 100% me više ne zadovoljava, oči sam ionako već previše uništio, isključivo vlastitom glupošću i nemarom

što ti vrijedi ako od 100 ljudi 2 shebe vid, a ti budeš među ta 2? mislim, govorimo o vidu, a ne opeaciju nosa, ušiju, sisa ili slično...........ljude treba upozoriti na ono što im se može dogoditi, pogotovo kada je nešto tako važno u pitanju

LASIK po meni još uvijek nije dovoljno sofisticirana metoda, ne govorim sad o samom laseru i preciznosti, već o samoj tehničkoj izvedbi operacije. bude li to jednog dana to, eto mene prvog u redu, vjeruj mi dao bih puno, puno, da mogu imati normalan vid
Osobno smatram da je već sada to dosta sigurna metoda...
A kamoli za 5 godina kad će mi, nadam se sredit dioptrija na jednu konstantu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 19:32   #51
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
"Laser" (ili da budem prezizniji korektivna kirugija jer to nije samo laserska nego ima i dugih) je dobra stvar - ako ga radi pravi ekspert, ali treba znati što se može a što se nemože s takvom korektivnom kirurgijom i koje su prave indikacije i kontraindikacije i svakako imati na umu da iako je šansa da uspije 99% da ostane isto ko prije 0.8% ostaje onih 0.2% u kojima nastane komplikacija, mislim to je tako sa svakom kirurgijom (da nebi bilo zabune) ali ako ti greškom neko otfikeri žučni mjehur ili crvuljak nećeš to previše oplakivati ali ako ti otfikeri komad rožnice pa nastane krasan defekt koji će ti pokvariti vid na tom oku do kraja onda to i nije tako smješno...

Inače što se leće vs naoćale tiče, ja nosim cvikere i to iz 3 razloga, 1. puno buljenje u kompjuter ili knjižurine + leće = problemi (manje trepćemo pred ekranom i kad nešto čitamo i oči se više isušuja a ionako su podražene lećama, ma kolko to malo bilo kumulativni učinak je neosporan) 2. zato jer mi se neda mjenjati leće/naoćale (leće nije preporučljivo neprekidno nositi, zapravo najbolje je ograničiti nošenje kad se mora - osim onih anomalija koje se mogu ispraviti samo lećama naravno ali to je već druga priča) 3. ja radim dosta po mjestima di mi nekaj može frknuti u oko pa onako komad super pleksiglasa dobro dođe nekad da se isprječi na putu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 20:06   #52
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Osobno smatram da je već sada to dosta sigurna metoda...
A kamoli za 5 godina kad će mi, nadam se sredit dioptrija na jednu konstantu.
tvoje oči, tvoj izbor

ja bi se samo o svemu prije dobro informirao
glista je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 20:07   #53
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
ablacija, zamućenje vida, pojava "kristalića", naknadni rast dioptrije........ ne plašim ljude, već upozoravam, bio sam ozbiljno zainteresiran za LASIK dok nisam počeo prčkati o tome malo detaljnije, prvi bi to napravio kad bi bio 100% siguran da neću shebat vid, a kad je vid u pitanju ništa ispod 100% me više ne zadovoljava, oči sam ionako već previše uništio, isključivo vlastitom glupošću i nemarom
Ako te zadovoljava samo 100% sigurnost, preporucam M67 u usta i 100% ti je zajamceno...

Citiraj:
što ti vrijedi ako od 100 ljudi 2 shebe vid, a ti budeš među ta 2? mislim, govorimo o vidu, a ne opeaciju nosa, ušiju, sisa ili slično...........ljude treba upozoriti na ono što im se može dogoditi, pogotovo kada je nešto tako važno u pitanju
Ne znam odakle cupas statistiku i znas li je uopce interpretirati, no valjda si i sam svjestan sa lupetas bezveze (najbolje je da svi krepamo od iznenadnog napadaja slijepog crijeva, jer su ubogom Maskarinu morali amputirati nogu zbog toga, primjerice?). S ocnim problemima imam dugogodisnjeg iskustva, sto first hand, sto obiteljski, sto opcenito od ljudi s kojima sam u doticaju - znam vrlo dobro 3 ljudi koji su imali ekstenzivnog kopanja po ocima (a jedna od njih je i moja majka, koja ima velikih problema s ocima uzrokovanih dijabetesom) i koji su bili podvrgnuti zahvatu korekcije dioptrije (izmedju ostalog), i ni u jednom razgovoru i konzultacijama s lijecnicima nije spomenut obazriv postotak kardinalne greske tijekom takvih operacija (a preslo se doktora, sto domacih, sto u Austriji, Njemackoj, Francuskoj i Italiji).

Potpuno te razumijem, frka je kad je vlastito dupe (oko) u pitanju, ali pretjerujes ga way to much...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 09:42   #54
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Bubba
Ako te zadovoljava samo 100% sigurnost, preporucam M67 u usta i 100% ti je zajamceno...
WTF?


Citiraj:
Autor Bubba
Ne znam odakle cupas statistiku i znas li je uopce interpretirati, no valjda si i sam svjestan sa lupetas bezveze (najbolje je da svi krepamo od iznenadnog napadaja slijepog crijeva, jer su ubogom Maskarinu morali amputirati nogu zbog toga, primjerice?). S ocnim problemima imam dugogodisnjeg iskustva, sto first hand, sto obiteljski, sto opcenito od ljudi s kojima sam u doticaju - znam vrlo dobro 3 ljudi koji su imali ekstenzivnog kopanja po ocima (a jedna od njih je i moja majka, koja ima velikih problema s ocima uzrokovanih dijabetesom) i koji su bili podvrgnuti zahvatu korekcije dioptrije (izmedju ostalog), i ni u jednom razgovoru i konzultacijama s lijecnicima nije spomenut obazriv postotak kardinalne greske tijekom takvih operacija (a preslo se doktora, sto domacih, sto u Austriji, Njemackoj, Francuskoj i Italiji).

radi se o tome da je to isključivo proizvoljna operacija, dakle tvoj vlastiti izbor da ispraviš urođeni (ili vremenom stvoreni) nedostatak, dakle bit stvari je da ničime nisi uvjetovan, osim vlastitom voljom, da napraviš zahvat. dakle, time prihvaćaš uobičajeni rizik svake operacije, ja sam bubno 2% i taj postotak uopće nije relevantan, može biti 5% i može biti 0,5% - to se odnosi na rizik i komplikacije pri samoj operaciji, a mene to i ne zabrinjava toliko, zapravo to me ne zabrinjava uopće.

bitno je ono što slijedi nakon idealno završene operacije, dakle nakon što progledaš i sav od ushićenja zaurlaš da konačno opet vidiš, jer većina (da ne kažem gotovo svi) problema nastupa nakon određenog vremena, kod nekih nakon godine dana, kod nekih nakon 3 godine, da ne kažem da ne postoji nikakav uzorak što se dešava kad ti sa 60 i kusur, rokne ili se poveća očni tlak....

jesi upoznat sa samom tehnikom zahvata? jel znaš što se zapravo na oku napravi? evo link http://www.fda.gov/CDRH/LASIK/animation.htm
najveći problem je u tome što se reže rožnica..........i što laser zapravo "brusi" površinu ispod, a nakon toga se rožnica ponovo lijepi.......tu nastaju problemi.....ako nekog interesira mogu iznjeti konkretne primjere što se ljudima dešavalo, neću samoinicijativno pisati jer bi me opet netko mogao optužiti da "plašim ljude"................katastrofa.......

ja sam u cijeloj ovoj priči laik, ali obzirom da sam intenzivno razmišljao o LASIK-u, čak i bio odlučio da ću to napraviti počeo sam se o svemu detaljnije interesirati, onda kad čuješ i one loše, pa čak bi se moglo reći i tragične priče, onda ipak vidiš da se (kao i u svemu) u prvi plan guraju samo hlavospjevi.....onda kad shavtiš da tih tragičnih i nema baš toliko malo, onda se pitaš jel sve skupa vrijedno rizika, meni još nije, bar ne s ovom i ovakvom tehnikom

možda ja brijem bezveze, ignorirajte me, radite po svom, ja sam samo htio upozoriti da ljude da ne srljaju, osim toga jako lijepo zvuči statistički podatak
da je 95% pacijenata nakon zahvata zadovoljno............

Citiraj:
Autor Bubba
Potpuno te razumijem, frka je kad je vlastito dupe (oko) u pitanju, ali pretjerujes ga way to much...
možda tebi tvoje oko vrijedi kao dupe, meni je moje ipak vrednije

Zadnje izmijenjeno od: glista. 01.09.2008. u 09:53.
glista je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 14:59   #55
hjerkic
Premium
 
hjerkic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: .
Postovi: 328
Ja sam jučer uzeo leće, meke, jako sam zadovoljan, jedino moram još malo uvježbat skidanje i stavljanje, ali jednom sam ih stavljao i trebalo mi je jedno 15 minuta
hjerkic je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 15:50   #56
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Ovih dana bi trebao po leće.

Zbog bavljenja sportom naočale mi smetaju dok mi se ne da svaki put "škiljiti" bez njih.Zato sam odlučio na meke kontaktne leće no jedini mi je problem kod prvotnog stavljanja(kod okuliste na probi) bilo užasno treptanje oka.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 18:21   #57
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Neznam, ja nisam probao leće, nit bih htio probati, ne sviđa mi se to da ne smiješ normalno protrljati oko a da ti ne ispane van. Imam preko -6 dioptriju ali nosim naočale.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 18:59   #58
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Inače ako vam nisu rekli (vjerojatno jesu ali za svaki slučaj) kad stavljate leće NE to radit sa MOKRIM rukama, dakle nikako prat pa bez sušenja ruku odma leće stavljati, a posebno ne ako su to meke leće i posebno ne ako ih ne vadite svaki dan...

@mario1
Ti bi možda ipak trebao razmisliti o tome da uzmeš leće, posebno ako ti je razlika dioptrija jdnog u odnosu na drugo velika jer to je jedna od situacija di bi mogle bolje pomoći od naoćala...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 14:27   #59
Emperor
Terminirani determinator
Moj komp
 
Emperor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Kamanje
Postovi: 298
Tvrde lečone

Več se patim oko 3-4 godine sa polutvrdim lečama,jednostvano se nemogu naviknut.

Izrazito mi smetaju kod nošenja,škiljim kad ih imam,osjetljivost na svjetlo je dosta veča,ali slika je stvarn crystal clear.

Razmišljao sam o LASIK operaciji ,ali sam se predomislio,zbog mogučih posljedica.

Metoda je stara tek 15-estak godina ,tako da se neznaju dalekosežne posljedice ,kao što je glista rekao.

Broj komplikacija je sigurno daleko veči od onog ,za koji doktori tvrde da se događa(0,2%).

Na netu sam pronašao da je to oko 20%,iako je ovo isto pretjerano.

Vjerojatno je istina negdje u sredini , nekih 5-10% imaju komplikacije.

Zašto je potrebno potpisati ugovor ,u kojem se oni ograđuju od bilo kakve odgovornosti?


Što se tiče upala i komplikacija sa lečama,za 99% njih su odgovorne same osobe (zbog nemara ili neznaja).

Sad sam vidjeo da su čak napravili meke leče sa cilindrima,pošto imam astigmatizam na jednom oku.

Razmišljam ih uzeti ,pa ako netko ima iskustva več sa njima da malo opiše.
Emperor je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 02:36   #60
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
od ljeta nosim meke leće. prije njih par godina naočale. previše sam puta nosio naočale nosio na popravak optičaru nakon nogometa :/ i zbog toga uzeo leće. u početku ih nikako nisam mogao staviti, i skoro sat vremena sam gurao u oči i ništa. odustao na par tjedana, i opet probao. nakon pola sata pokanja prstom u oko uspio sam. užasno mi je smetala leća u oku, suzilo oko, ali jednostavno, nakon par puta su se smetnje smanjile. i nakon tog početnog mrcvarenja je svaki put bilo lakše. sad mi je žao zašto nisam puno prije počeo s time

svodi se na to, da se oči priviknu na dodir prsta tj. da se kapci ne zatvaraju čim približiš prst. s vremenom se skuži kako se treba uhvatiti ili pridržati kapak, primicati leću oko, kako pravilno nasloniti. ponekad mi uspije u prvoj sekundi ili zna mi zatrebati par minuta...

kombiniram leće i naočale jer imam kvalitetna esilor monitor stakla na naočalama i s njima mi je bolje gledati.

preporuka: ako razmišljate o lećama, odite do dobrog okulista/ice, napravite pregled, popričajte i vrlo vjerojatno će vam ponuditi (ili zatražite) jednu "probnu" leću s kojom možete vježbati stavljanje na oko. ja sam dobio leću ali sam bio budala pa nisam iskoristio priliku da vježbam s njom nego tek s kupljenima sam vježbao (i izgubio mjesec dana na to)
nije bitna ako je dioptrija leće manja ili veća, bitno je da čim više vježbate stavljanje leće u oko, koliko god bilo teško. s vremenom ćete se jednostavno naviknuti
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na