Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2012., 19:02   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Kako promjeniti metalni pin sa ATX konektora?

Kako promjeniti metalni pin od ATX konektora kojem su spigani oni jezičci koji ih drže u onom plastičnom konektoru? Naime, danas sam čistio komp. Odspojio sam konektor i kad sam ga ponovno spajao na matičnu, izvukla su mi se iz tog plastičnog konektora dva pina. Pogledao sam malo bolje i ti jezičci na pinovima su se spigali na pola nekako prema unutra. Ne mogu to nikako ispravit, a kad pokušam ispravit i ponovno uglavit u matičnu izgleda da ne drže više dobro i stalno se izvlače. Šta sad napravit? Imam jedno staro napajanje i mogu izvuć taj metalni pin iz konektora ali ga nikako ne mogu odspojit od žice. Ima netko kakvu ideju? U pitanju je Chieftec, par godina star, ima jako krute kablove i konektori se inače teško i spajaju i odspajaju.

Hvala
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 19:11   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Koje su boje kablovi više neispravnih konektora?
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2012., 19:17   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ljubičasti i narančasti.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 19:23   #4
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Kako promjeniti metalni pin od ATX konektora kojem su spigani oni jezičci koji ih drže u onom plastičnom konektoru? Naime, danas sam čistio komp. Odspojio sam konektor i kad sam ga ponovno spajao na matičnu, izvukla su mi se iz tog plastičnog konektora dva pina. Pogledao sam malo bolje i ti jezičci na pinovima su se spigali na pola nekako prema unutra. Ne mogu to nikako ispravit, a kad pokušam ispravit i ponovno uglavit u matičnu izgleda da ne drže više dobro i stalno se izvlače. Šta sad napravit? Imam jedno staro napajanje i mogu izvuć taj metalni pin iz konektora ali ga nikako ne mogu odspojit od žice. Ima netko kakvu ideju? U pitanju je Chieftec, par godina star, ima jako krute kablove i konektori se inače teško i spajaju i odspajaju.

Hvala
Obično se taj mali metalni konektor odspaja od žice sa nekakvom debljom iglom, poput šestara ili malo deblje šivaće igle, a može i sa čvršćom pincetom ili vrlo finim špicangama.
Jedino je potrebno biti vrlo nježan jer ti limići zaista lako pucaju.

Inače ti metalni pinovi se mogu naručiti, ali ne znam koliko ti je hitno ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 20:10   #5
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Ja bih to riješio ovako; Odsjeći zadnja 4 pina (testerica, skalpel ili drugo. Na to mjesto staviti 4 pinski džek (paše onaj za dodatno napajanje proca i grafe). Nastaviti žice nekom od metoda stezaljke, lemljenje ili sl. Sve dobro izolirati. Nije neka estetika, ali je brzo i učinkovito.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 01:30   #6
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ništa, nisam uspio nikako skinut sa starog jedan pin, a da je u upotrebljivom stanju. Probavao škaricama, iglama, svačime... No uspio sam nekako ugurat pin nazad u konektor i upalit komp.

Mislim da ću naručit te metalne pinove pa onda probat, jedino ne znam čime ću ih krimpat.

Hvala ljudi.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 17.02.2012. u 01:43.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 06:53   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2012., 04:42   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Hoće ova bit dobra: Kliješta za STOPICE MALA?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2012., 06:47   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Hoće
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na