Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2011., 04:07   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Baterije sa eBaya i reparacija baterije

Ima netko kakva iskustva sa zamjenskim baterijama sa eBaya?

Kupio bi bateriju za HP-a, nova orginalna je preskupa (nešto ispod 500 kuna - malo manje možda od trećine vrijednosti laptopa). Ove na eBayu su već od 30-ak dolara. Zanima me isplate li se te baterije ako je netko kupovao za neki stariji laptop.

Drugo pitanje je vezano uz reparaciju baterije. Imam doma dvije, obje crkle nakon prilično kratkog vremena i sad imaju iste simptome. Naišao sam ovdje na nekog lika sa istim simptomima koji ju je otvorio i uočio da je na jednom mjestu otišao jedan od ovih elemenata: thermistor/NTC/thermocouple (ne razumijem se baš u elektroniku pa ne znam točne prijevode na hrvatski), a da su ćelije više-manje u vrlo dobrom stanju.

Postoji li neki servis koji se bavi reparacijom baterija?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 06:33   #2
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Kupio sam bateriju za starog Acera preko ebaya iz Hong Konga. Tražili su da im pošaljem Part no. da nebi bilo zabune. Sve zajedno me koštalo cca 35$ i za sada (mjesec dana) radi bez problema.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2011., 06:53   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Mnogi su se opekli na baterije s ebaya jer imaju debelo manji kapacitet od nazivnog i ne traju dugo. Uglavnom, bačen novac.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 07:16   #4
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
mislim da ti je manji rizik otic kod nekoga ko prodaje baterije i da ti ju reparira. ja sam to napravil na dvije baterije za uredjaje s kojima radim, dakle nisu standardne, mjenjal sam to prije godinu dana negdje, mozda i vise, mislim da je bilo oko 250-300kn s tim da sam uzel vise AH da dulje drze... radi jos uvijek ko da je nova.
Nosil sam to u neki ducan na poljanicama u dubravi, al nemrem se sjetit kak se zove. ima i jedan u đorđićevoj u zagrebu. uglavnom, odfuraj bateriju u slicni ducan i nek ti vele koliko bi to kostalo pa ces znat kaj ti se najvise isplati. pitanje te nista ne kosta
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 14:42   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Od baterije s eBaya znači ništa. mujica, znaš li možda kako se zovu ti servisi? Google me ne voli danas.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 14:47   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ako se ne varam, preko puta autobusnog kolodvora u zagrebu (kod ine) ima jedna radnja koja se bavi popravkom i prodajom baterija
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 21:54   #7
vrac
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
bila ti je i jedna radnja kod trežnjevačkog placa (dali je još uvijek nisam siguran), ja bi isto trebao bateriju za svoju toshibu pa pogledam ako još radi javim..
vrac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 21:09   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ima tko kakve friške informacije iz prve ruke možda ?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 21:13   #9
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
ja imam za della bateriju sa ebaya i radi isto kao i OEM baterija
frend isto kupio isto mu sljaka 2-3 sata bez problema
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 22:07   #10
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ima tko kakve friške informacije iz prve ruke možda ?
Imam ja. Kupio, baterija došla, radila pol dana i više na radi. Dobio sam pola love natrag i naučio nešto novo. Baterija i ebay ne idu u istu rečenicu zajedno. Moj savjet je bolje ne. Ili kupi nešto s jamstvom kod nas ili budi spreman da izgubiš vrijeme, lovu i živce.
(ovo se odnosi na kineze i njihove baterije po 30-40 usd)
laytime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2011., 22:56   #11
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Uletit ću s malim OT, da ne otvaram novu temu

http://www.dealextreme.com/p/trustfi...y-2-pack-12397

Da li dvije baterije dođu $7.64 ili jedna dođe $7.64, a shippaju se isključivo u paketu od dvije?

Jer sam danas kupio iste baterije u chipoteci

http://www.chipoteka.hr/trazilica/trustfire

Prodavač mi kaže "dođu 100kn", ja kažem ok, uzmem paketić s dvije baterije u celofanu (kao na slici s dealextreme) i krenem prema kasi, a na kasi mi lik kaže 200kn. Pitam kako, a on odgovori da jedna dođe 100kn, znači dvije - 200kn. Kažem ok, platim i odem. Da li me zamuljao za 100kn?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 23:08   #12
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ima netko kakva iskustva sa zamjenskim baterijama sa eBaya?

Kupio bi bateriju za HP-a, nova orginalna je preskupa (nešto ispod 500 kuna - malo manje možda od trećine vrijednosti laptopa). Ove na eBayu su već od 30-ak dolara. Zanima me isplate li se te baterije ako je netko kupovao za neki stariji laptop.

Drugo pitanje je vezano uz reparaciju baterije. Imam doma dvije, obje crkle nakon prilično kratkog vremena i sad imaju iste simptome. Naišao sam ovdje na nekog lika sa istim simptomima koji ju je otvorio i uočio da je na jednom mjestu otišao jedan od ovih elemenata: thermistor/NTC/thermocouple (ne razumijem se baš u elektroniku pa ne znam točne prijevode na hrvatski), a da su ćelije više-manje u vrlo dobrom stanju.

Postoji li neki servis koji se bavi reparacijom baterija?
Budi oprezan kad je u pitanju otvaranje li-po baterija. Ako ih oštetiš - eksplodirat će, i to vrlo burno.

Način dischargea li-po/li-ion baterije je takav da relativno lako odu u deep discharge, ako si neoprezan. U tom slučaju, kad litium baterija ode ispod 3.0v, sve do 1.0V, punjač je neće htjeti punit već u najboljem slučaju izbacit error "low voltage". U tom slučaju je možda možeš spasiti (NA VLASTITU ODGOVORNOST) tako što bi je punio kao ni-mh bateriju na što manje A, znači 0.1A sve do 3.0V. Kad baterija dođe do 3.0V više je ne puniš kao ni-mh, već je staviš u mod za li-po/li-ion, preporučeno mod za balansiranje ako ima više čelija (a u pravilu ima) i dalje je puniš normalno.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 23:15   #13
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Uletit ću s malim OT, da ne otvaram novu temu

http://www.dealextreme.com/p/trustfi...y-2-pack-12397

Da li dvije baterije dođu $7.64 ili jedna dođe $7.64, a shippaju se isključivo u paketu od dvije?
kolko vidim, cijena je formirana za paket od dvije baterije, pa bi rekao da kosta 7.64 paket
domis je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 02:21   #14
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Budi oprezan kad je u pitanju otvaranje li-po baterija. Ako ih oštetiš - eksplodirat će, i to vrlo burno.
Ne planiram ju/ih otvarat. Dao bi to nekome na reparaciju. Orginal baterija u ADM-u je 585 kuna. Za bateriju koja vjerojatno neće poživjet puno više od garantnog roka - previše.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 09.04.2011. u 02:30.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 00:48   #15
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
BUMP-am dretvu. Već sam mislio mijenjat cijeli lap ali kako se nema sredstava htio bih si riješit bateriju. Znači imam dve baterije, orginalne, nadam se sklepat jednu dobru samo trebam ime i lokaciju nekog servisa koji se bavi time.

Hvala
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 01:43   #16
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Da si pretrazio na PCE-u, nasao bi ...

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
BUMP-am dretvu. Već sam mislio mijenjat cijeli lap ali kako se nema sredstava htio bih si riješit bateriju. Znači imam dve baterije, orginalne, nadam se sklepat jednu dobru samo trebam ime i lokaciju nekog servisa koji se bavi time. Hvala
BC

Vazno je samo da se svi dogovori rade sa sefom/vlasnikom. Ako je neki pomocnik, pitaj kad ce biti gazda. S njim dogovaraj jer on je taj koji radi.

Nisam citao od pocetka temu ali, hodajuci po naslovu... u ZG-u ima nekoliko prilicno uhodanih firmica koje nabavljaju zamjenske baterije i daju na njih garanciju te nisu strasno skuplje od eBaya. Osim, ako se radi o kojekakvim sviracima/PDA i inim minijaturama za koje vecinom jedino eBay ima dostatnu ponudu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 02:38   #17
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Hvala, mislim da sam gledao neki cjenik nedavno za neke zamjenske baterije i cijene me nisu baš oduševile. Ne da su blizu eBayu nego su više blizu originalnim ali eto, potražit ću još malo. Problem je što sumnjam da same ćelije nisu otišle, nego elektronika zeza jer ova druga baterija ima samo 40-ak ciklusa...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 18:58   #18
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,211
cisto da te informiram, meni origig od toshibe je trajala par dana vise od 6 mjeseci, a ova sa ebay-a vec cca dvi godine dere,sad je posustala malo, al brate ja je nisan čuva niti zere kako se kaže, stalno je bila u laptopu, i bar 2 puta dnevno se praznila do 40-50 posto pa punila(u zadnjih 9 miseci tako, prije se nesican,iako znan da sam je manje koristio onda), je da bi dva puta misečno ispraznio do kraja pa napunio dok je ugašen al to sam radio i sa tošibinom

pisalo je kapacitet 7800 mah(oko 3 sata rada), dok je origigi imala 4400(dva sata ko nova),

trenutno stanje: nakon 2 godine je da je bateriji kapacitet pao na 50%,(sad traje nesto manje od sat ipo) samo sta mi nepuni do kraja nego do 75% , al to moze bit do punjača koji je lemljen i prepravljan 20 puta najmanje -.-'


tako da san ja sa svojom ibejušom zadovoljan više nego sa tošibinom

ee da i obavezno pitaj prodavaca koje su čelije u unutra, sad cu ti poslat listu dobrih proizvođača čelija po amo rec nekom redu
AW/Panasonic na 1/2 mistu definitivno
a ovde sam naletio na neki test, jer nema mi posta na forumu jednom, pa mos provjerit kad ti prodavac kaze koje su unutra
http://lygte-info.dk/info/Batteries18650-2011%20UK.html

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 18.06.2012. u 19:27.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 14:25   #19
KokiZG
Premium
Moj komp
 
KokiZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Jarun
Postovi: 50
može neki svježi update gdje u ZG-u pitati za reparaciju baterije?

našao sam ove e-mail adrese i poslao upit, ali ako imate još nekoga? hvala

info@baterije-zagreb.hr; info@baterije24.com; info@mojservis.hr; infolab@inet.hr; info@baterije.com.hr; baterija@zg.t-com.hr
KokiZG je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 19:04   #20
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mnogi su se opekli na baterije s ebaya jer imaju debelo manji kapacitet od nazivnog i ne traju dugo. Uglavnom, bačen novac.
Zašto pričaš gluposti?


Laptop: Toshiba Satellite L500, starost: 3 i nešto godina (cca. 3 i pol)

Riknula baterija prije cca. godinu dana (mislim da se radi o prvom mjesecu, siječnju, taman negdje kad sam napravio eBay account)

Do dana današnjeg (mada više ta Toshiba nije u funkciji, bila do nedavno) radila baterija kao i original, dakle držala oko sat i dvadeset, sat i pol (ni manje ni više, skoro pa identično rekao bih poput originala)

Platio sam je oko 140 - 150 kuna i vjerovatno je seller nudio neku warranty od godinu ili dvije (mada može ali i ne mora ispuniti to?), nevažno. Naravno da je moguće da stigne šrot, otvaraš case, sereš mu ko niko, dobijaš pare nazad i mirna.

__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 12.12.2012. u 19:07. Razlog: jesam usrao sa ovim postom :) tek sada vidim da je vađen iz naftalina :) moje isprike :) ako treba, molim lijepo moda da briš
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2013., 01:45   #21
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
Možeš pogledat kod kojeg si sellera uzimao?

3 godine star Acer, baterija sa 3h došla na 1h, pa planiram uskoro zamijeniti ako mi bude trebao laptop. Ne znam dal da kupujem ćelije pa popravljam bateriju ili da uzimam novu kinesku, vidjet ću još.
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 11:58   #22
skare
Premium
 
skare's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
ja sam kupio bateriju se ebaya, sa shippingom 35 $, radi već 2 godine iako joj je drastično opao kapacitet, mislim da je to ok. uglavnom pozitivno iskustvo, došlo mi je nakućnu adresu, sad ne znam ima li razlike kod pojedinih prodavača. poslužilo je svrsi, nova je 6-čelijna bila kod nas nekih 800 kn.
__________________
zbook G3 i7
skare je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 17:57   #23
kremar63
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
zašto kupovati preko ebaya kada se i kod nas može kupiti dobra baterija za istu cijenu?
kremar63 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 16:34   #24
perinho
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor kremar63 Pregled postova
zašto kupovati preko ebaya kada se i kod nas može kupiti dobra baterija za istu cijenu?
Gdje?
perinho je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 14:29   #25
Zelimir Veliki
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Gdje ima tih 18650 baterija kod nas? Planiram ih naručiti na eBayu, ali ne bih riskirao ako se kod nas mogu pronaći po sličnoj cijeni.
Zelimir Veliki je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 09:54   #26
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Imaš baterije Zagreb na zelenom valu. guglaj malo vidjet ces
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 10:12   #27
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Zelimir Veliki Pregled postova
Gdje ima tih 18650 baterija kod nas? Planiram ih naručiti na eBayu, ali ne bih riskirao ako se kod nas mogu pronaći po sličnoj cijeni.
Imaju od 80 do 105kn po bateriji:

http://baterije-zagreb.hr/baterije/?page_id=52

Na ebayu traži unprotected, ima ih po 15 kuna komad kod top sellera:

http://www.ebay.com/itm/New-2-Pcs-3-...item35c4e1b9af

Ili Sanyo po 40tak kuna komad:

http://www.ebay.com/itm/New-Sanyo-Li...item51a08d04b2
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 13:56   #28
Boky Bestbuy
Registered User
Moj komp
 
Boky Bestbuy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Kod kupovine novih zamjenskih i cak original baterija sa ebaya, ulogu igra starost baterije... Kapacitet baterije opada i kad ona stoji na polici i ne koristi se!
A vecinom baterije stoje na stalazama koju godinu, pogotovo za laptope koji su izasli pred par godina i izasli su iz proizvodnje..
Baterije su proizvedene u seriji, bile original ili zamjenske i vecinom su proizvedene u vecoj kolicini tada kada je odredjeni model laptopa izasao..
Tako da bez obzira gdje kupovali, vrlo vjerovatno cete dobiti bateriju koja je vec odstajala neko vrijeme ,te samim time u startu ona nema predvidjeni kapacitet...
Boky Bestbuy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 15:39   #29
codex
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Ja kupio bateriju za 120kn ebay. drži več prek godinu dana i preko 2.5 sata.

Navodno ima i za kupit samo uloške baterija kome je otišla jedna ili dvije pa izađe još jeftinije.
Naravno kome se to da raskopavat.
codex je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 14:03   #30
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Odlucio sam se za kupnju baterije za laptop HP 6830s preko ebaya. Znam za prednosti i mane te akvizicije, ali pokusavam rizik svesti na najmanju mogucu mjeru.
Izbor je pao na dva prodavaca, baterije im barem izgledaju kao originalne te tvrde da jesu sto je naravno tesko.
batteryworld889 notebook-batteries

Zanima me jel imao netko s njima posla i/ili mozda zna nekog drugog pouzdanog prodavaca? Ne mora se raditi o hp-u, cim blize upitu je naravno bolje, ali...
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na