Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2021., 13:48   #7981
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Hahaha, hvala, ali ipak nesto za oko 1500kn, hehe my bad...

Gledam malo, pa ove nase domace prodavaonice guraju ove stare modele XIaomia po cijeni kao da su upravo izasli na trziste...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 16.11.2021. u 13:54.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2021., 14:33   #7982
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Ne zaboravi na bugovit sofver kod Xiaomija koji je mnoge otjerao u ludilo i nabijao im frustracije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2021., 14:51   #7983
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Realme 8
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 01:11   #7984
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Redmi note 10 pro ima APTX podršku. Nema za HD i TWS ali APTX ima
gdje si pronašao ovu informaciju? ja sam gledao na službenom aptx sajtu i navedenog moba nema na popisu
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 01:52   #7985
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Iskustva korisnika. Npr https://forum.xda-developers.com/t/b...orted.4286173/

Official qualcomm stranica za 732g chipset

https://www.qualcomm.com/products/sn...obile-platform

Ali može biti da je za drugo tržište pa ipak provjeri negdje na prodajnom mjestu da nije nešto isključeno u samom softwareu ili čak izbačeno.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 17.11.2021. u 02:26.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 08:11   #7986
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jel ovaj Poco x3 Pro best buy trenutno?

Linkao sam kimovil compare, usporedio sam ga sa svojim trenutnim redmi not 6 pro, a52s i realme 8 spomenut gore. Jos sam prije gledao i onaj realme gt master sto se spominje na drugom topicu i od svih ovaj Poco ima najvisi antuntuntun. S obzirom da mi nije nista bitno nego da je mobitel sto brzi pogotovo pod opterecenjem runananja vise aplikacija istovremeno predpostavljam da mi je onda best buy taj Poco?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 08:34   #7987
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Antutu skor je totalno nebitna stavka kod modernih mobitela. Čini mi se da sam nekidan vidio vijest da je neki mob prešao skor od 1mil. Po meni, bitnije je koju vrstu memorije ima i njena brzina.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 09:05   #7988
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok, a kako da onda iskopam tu memoriju ili mozda i procesor da gledam, ali kako da procesor vrednujem, jel novije bolje, vise manje svi imaju iste jezgre i mhze, sim ili tam
Gledam na njusci ovaj a52s za 1800kn, 3 tjedna star, dakle ko nov. Jel to bolje od ovog poccoa?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 09:27   #7989
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok, a kako da onda iskopam tu memoriju ili mozda i procesor da gledam, ali kako da procesor vrednujem, jel novije bolje, vise manje svi imaju iste jezgre i mhze, sim ili tam
Gledam na njusci ovaj a52s za 1800kn, 3 tjedna star, dakle ko nov. Jel to bolje od ovog poccoa?
Po meni A52s kompletniji mob generalno, još za te novce je no-brainer. Prva velika stavka koja mi upada u oči je LCD 120Hz vs Oled 120Hz, veliki minus za Poco IMO. Sama veličina ekrana je na strani Poco-a (6.67" vs 6.5") ali Poco je zato dosta veći i teži (ako ti to igra ulogu)... SoC u Poco-u je mrvicu brži nego onaj kod A52s ali razlika je minimalna. Kamere na strani Samsunga, software isto tako - ispeglaniji i kvalitetniji, kroz 2 mjeseca dobiva i Android 12... Ostalo sve slično poput brzine punjenja, trajanja baterije i sl. Uostalom evo ti usporedba pa pogledaj sam

https://m.gsmarena.com/compare.php3?...idPhone1=10802
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 09:39   #7990
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Velicina ekrana je subjektivna stvar, ja se sjecam doba kad je ekran 7'' bio tablet a ja bi preferira nesto di sa palcem mozes dohvatit rub ekrana
Slozio bi se za software, xiaomi je govno i sve je bolje od njih. Zena ima Mi Note 10 Pro(ne redmi nego "flagship" Mi), camera oriented mob skroz na skorz a niti aplikacija za kameru mu ne radi kako treba. Cim se upali, kamera je van fokusa, i moras mahat mobitelom ko manijak da se fokus normalizira, na touch ne radi, a isto tako jako cesto i kad uhvati fokus, neda ti da uslikaš jer botun ne radi, moraš izać i uć iz camera aplikacije da telefon proradi. Bug prijavljen prije više od godinu dana, i na forumima se piše. Do they care?
Od updatea još gore, prije njega samo botun nekad nije radio i updateali smo ga u nadi da ce to popravit kameru, jos gore na kraju. Znači mob orijentiran na fotografiju, pa jbm napravi bar tu aplikaciju da radi kako spada, ali ne...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 09:48   #7991
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Velicina ekrana je subjektivna stvar, ja se sjecam doba kad je ekran 7'' bio tablet a ja bi preferira nesto di sa palcem mozes dohvatit rub ekrana
https://imgur.com/a/R0ri4fA

Oke, 6,4" je u pitanju, al moze se uz "varanje"!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 09:51   #7992
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Meni odgovara sto veci ekran, sad sam vec dignuo budget na 350 eura. Gledam da kupim 5g i kao sto coconut kaze da ima ovaj najnoviji RAM. Neznam jel ovaj kimovil page dobar ili gdje mogu pretrazit te mobitele po tim parametrima. Znaci da nebude stariji od 1g, da ima LAPDDR5, 6gb+, i da je 5g ak se vec kupuje...

Na kimovil mi izbacio samo XIAOMIE i Motorolu

Mozda da se pregrize taj software jer evo ja imam note 6 pro i nisam nesto primjetio neke probleme s softwerom, ali dobro taj je 3 godine star mob pa je onda mozda bilo sve u redu. Inace najbolje mi izgleda opet Pocco ali sad F3, jeftin je a ima sve ovo gore navedeno, ali sad me muci taj softwer koji ste spomenuli, jel ima neki u tom cjenovnom ranku i da ima ovo gore spomenuto, LAPDDR5, 5g, 6gb+ RAM
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 10:53   #7993
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Velicina ekrana je subjektivna stvar, ja se sjecam doba kad je ekran 7'' bio tablet a ja bi preferira nesto di sa palcem mozes dohvatit rub ekrana
Slozio bi se za software, xiaomi je govno i sve je bolje od njih. Zena ima Mi Note 10 Pro(ne redmi nego "flagship" Mi), camera oriented mob skroz na skorz a niti aplikacija za kameru mu ne radi kako treba. Cim se upali, kamera je van fokusa, i moras mahat mobitelom ko manijak da se fokus normalizira, na touch ne radi, a isto tako jako cesto i kad uhvati fokus, neda ti da uslikaš jer botun ne radi, moraš izać i uć iz camera aplikacije da telefon proradi. Bug prijavljen prije više od godinu dana, i na forumima se piše. Do they care?
Od updatea još gore, prije njega samo botun nekad nije radio i updateali smo ga u nadi da ce to popravit kameru, jos gore na kraju. Znači mob orijentiran na fotografiju, pa jbm napravi bar tu aplikaciju da radi kako spada, ali ne...
Slažem se, definitivno. Ni ja ne volim cigle od mobitela, no danas si praktički prisiljen uzeti velik mobitel jer generalna populacija preferira veće modele pa OEM-i stavljaju najbolje komponente samo u velike modele. Apple bi tu valjda bio iznimka...

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Meni odgovara sto veci ekran, sad sam vec dignuo budget na 350 eura. Gledam da kupim 5g i kao sto coconut kaze da ima ovaj najnoviji RAM. Neznam jel ovaj kimovil page dobar ili gdje mogu pretrazit te mobitele po tim parametrima. Znaci da nebude stariji od 1g, da ima LAPDDR5, 6gb+, i da je 5g ak se vec kupuje...

Na kimovil mi izbacio samo XIAOMIE i Motorolu

Mozda da se pregrize taj software jer evo ja imam note 6 pro i nisam nesto primjetio neke probleme s softwerom, ali dobro taj je 3 godine star mob pa je onda mozda bilo sve u redu. Inace najbolje mi izgleda opet Pocco ali sad F3, jeftin je a ima sve ovo gore navedeno, ali sad me muci taj softwer koji ste spomenuli, jel ima neki u tom cjenovnom ranku i da ima ovo gore spomenuto, LAPDDR5, 5g, 6gb+ RAM
Misliš na LPDDR5 Ram... Gle, sve su to bitne stavke ali mislim da je software itekako bitniji od svakog pojedinog komada hardwarea poput Rama koji je za neznam koliko milisekundi brži od starijeg modela i sl... Uglavnom radi se o minornim stvarima koje korisnik sigurno neće primijetiti u svakodnevnom radu, pogotovo ako nisi navikao na flagship performanse... Na kraju krajeva ti kao korisnik imaš direktnu interakciju sa UI-em tj. softwareom jednog mobitela i ako isti odrađuje kvalitetan posao bit ćeš zadovoljniji 10x nego da je isti brži za 10ms a svako malo primjetiš bugove, rušenje, nedostatke i sl.
Ako preferiraš Xiaomi, valjda imaš svoje razloge i nitko te neće nagovarati na nešto drugo, ali objektivno mislim da treba sve izvagati prilikom kupnje. Jednom kad to napraviš (nepristrano), A52s je generalno bolji mobitel, IMO - razloge sam već naveo...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 17.11.2021. u 11:10.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 12:04   #7994
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Poco F3 je brzi od A52S. Ima bolji i brži chipset. Ima svoje mane naravno jer je xiaomi ali je hardwareski viša klasa od A52s.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 12:43   #7995
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,289
SD778G je stvarno moćan proc, ali SD870 je klasa više. To je ove godine vjerojatno najbolji proc na Android mobitelima. SD888 je podbacio u svemu. Pregrijava se, nema konzistentne performanse i previše troši.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 12:52   #7996
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Poco F3 je brzi od A52S. Ima bolji i brži chipset. Ima svoje mane naravno jer je xiaomi ali je hardwareski viša klasa od A52s.
Nitko to ne osporava, ali mislim da si fulao... Usporedba je bila između Poco X3 Pro i A52s, tj. između Snapdragona 860 i 778G (5G). Zato sam i naveo LCD ekran kao manu, dok F3 ima Oled... Da smo od početka pričali o F3, tu nebi ni spomenuo A52s jer je klasa ispod...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 12:54   #7997
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Čovjek je spomenuo da gleda i F3 i ja sam napisao da je bolji mob (čitaj brži radi chipseta i kompletnog hwa) od A52s kojeg je također spomenuo. Thats it
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 13:20   #7998
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Za 350 eura ja bih 99% išao na Poca F3 - ima ih po netu za nešto iznad 2000kn.



Najveća mana možda bi mu mogla biti proximiti senzor jer po samplovima na testu kamera bi za mene bila i više nego ok.


https://www.gsmarena.com/poco_f3_lon...eview-2347.php
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 13:44   #7999
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,289
Ili recimo novi OnePlus 8T za 377 eura...

https://tradingshenzhen.com/en/onepl...arp-charge-65w
locks je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 14:22   #8000
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok, a kako da onda iskopam tu memoriju ili mozda i procesor da gledam, ali kako da procesor vrednujem, jel novije bolje, vise manje svi imaju iste jezgre i mhze, sim ili tam
Gledam na njusci ovaj a52s za 1800kn, 3 tjedna star, dakle ko nov. Jel to bolje od ovog poccoa?
Ili novi A52s 5G u Elipsu za cca 2250 kn. Za te novce teško ćeš naći bolji mob.
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 15:24   #8001
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Hvala za tip.
Radije dam elipsu za novi, nego na njuškalu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 15:37   #8002
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 891
I jos mozes kupiti na rate ako ti to odgovara.
Oglasi vise nisu kao prije. Cijene su cesto i vece (ne za sve) nego u trgovinama ili neznatno manje.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 16:52   #8003
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znaci kazete da je Pocco F3 bez obzira sto je Xiaomi bolji od A52s?
U biti bolje je pitanje jel ima nesto bolje za te novce?
Ima ga Pevex za 3400kn na 36 rata
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 17.11.2021. u 17:08.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 20:54   #8004
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Najbolje da se ti odlučiš koliko novaca želiš dati. Sa 2000 si došao na 3400. Teško ti je preporučiti nešto kad mijenjaš budžet kojim raspolažeš. Za 3500 imaš S20 FE snapdragon u Edigitalu, pa za parsto kuna više dobiješ još malo bolji mob, pa za još malo više još bolji itd. Imaš i onaj Realme 8T 5G s linka kolege.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 17.11.2021. u 21:04.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 22:00   #8005
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Bas tako i galaxy note 20 ultra je bolji od svih navedenih vjerojatno i iPhone 13 super ultra max pro, kako već, je bolji od svih navedenih
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 22:17   #8006
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dosao sam na 3400 zbog ovog ddr5 RAM i 5G, ti su malo skuplji. I sad gledam i vidim taj realme ima jos opakije mobitele ali nesto ih nema kod nas u ponudi, REALME X3 SUPERZOOM ima 12GB RAM, Gleedam sad vec i ovaj Realme GT 5G za 3600

Neznam ni sam sad koji da mi je budget. mislim da mi definitivno mobitel mora biti 5g buduci je to buducnost a ne mislim tak brzo mjenjat mobitel. Gledam i taj snapdragon, ali pa jel taj samsungov softwer toliko dobar da se isplati uzet tog s manje rama i storage za skoro pa iste novce?

Dobro da ne dosadjujem vise, imam sad neke smjernice:
XIAOMI los softwer
Realme trpa ramove ko da su badava
Samsung vjerojatno ima najbolji softwer (mada nisam zadovoljan samsungom kao firmom opcenito)

Javim kad odlucim ali vjerujem da bilo koji da uzmem ce biti avion naspram ovog sto imam
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 22:43   #8007
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Cisto informativno, mislim da je Realme ima bolji os od Samsunga, to je drugi razlog (uz 65w) zasto sam njega narucio umisto samsunga koji u tom cca 2000+ rangu sigurno Best buy.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:06   #8008
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Koji realme si uzeo, nekako se i meni najvise svidjaju ti realme. Samo gdje ga kupiti, jel ima negdje u HR da dodje brzo?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:40   #8009
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Realme ima bolji OS, Samsung ima kompletniji. Razvija se dugo godina i ajmo reci da su pokrpali sve softwareske gluposti osim sto njihov UI guta resurse više od ostalih. Ali Realme je između 2000 i 3000kn prava konkurencija Samsungu osim kamere. Šteta što se Huawei raspao, nudio je solidne uređaje u tom rangu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:42   #8010
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Realme GT Master 8/256 sa amazon.de sad je na akciji 310 eur umjesto 400. Doc ce iduci tjedan, a ima i u nas za cca 2700.

Nisam prezadovljan ali moj idelan mob ne postoji zasad jos, a ovaj ima najvise checkboxova(AMOLED, ultra brzo punjenje, sto čišci android, nije prevelik, okej procesor, nije staklo zada), da ima870 bi bio bolji, i da nema rupicu top a nije preskup. Dolazim sa OnePlusa pa sam dosta osjetljiv na OS i brzinu ipak bolje od toga nije islo donedavno, ali ovaj moj 5t se usporio I pokvario poprilicno sa updateom na 10.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 17.11.2021. u 23:50.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na