Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2021., 17:20   #5041
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Upravo tako. Ti... link koji si dao... https://www.asus.com/us/Motherboards...SAGE/techspec/ ... lijepo kaže....

7 x PCIe 3.0/2.0 x16 (single x16 or dual x16/x16 or triple x16/x16/x16 or quad x16/x16/x16/x16 or seven x16/x8/x8/x8/x8/x8/x8)

Dakle... pročitaj još jednom...

edit: ok, oboje smo u pravu, ja se zakačio na tvoju ploču iz siga.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 19:25   #5042
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ehh, tako da, ti gledas "krivu" tj. moj renderslave . Ja pricam o workstationu, zato sam i uzimao cpu sa 128 laneova da mogu vozit 7*16x i pcie m4 zbog m2 .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 14:08   #5043
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
U velikoj većini slučajeva ipak neće biti razlike između x16 ili x8. Ali razumijem te. Možda imaš neki use case gdje je razlika zamjetna, baš bi me zanimalo.

https://www.pugetsystems.com/labs/hp...-Learning-1167
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 09:57   #5044
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
@Proudcroat... Realno, cijene su preko ljeta i pale bile izvlačim se sad, ali da... niš od toga... falio sam jbg.

Ma sve 5 nisam moga odolit prijatelju

Nažalost nećemo vjerovatno više nikad imat one cijene ove su nove normalne, sam ako uleti šta sa evga.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 11:44   #5045
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Nažalost nećemo vjerovatno više nikad imat one cijene ove su nove normalne, sam ako uleti šta sa evga.
To smo znali ali neki na forumu jos uvijek odbijaju novo "normalno"
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 13:02   #5046
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
To smo znali ali neki na forumu jos uvijek odbijaju novo "normalno"
Ne odbijaju prijatelju već nemaju love. Nije lako pogotovo nama koji imamo djecu i nismo naslijedili stanove. Ali eto ja imam sreću da imam dobar posao (primanja za naše prilike) pa sam uspio uštedjeti a dobro sam prodao i staru grafičku pa sam se počastio novim kompom i RTX3060Ti (osim toga i dalje radim od doma pa mi je to bila i pametna investicija). Cijene sigurno neće biti kao prije divljanja još bar godinu dvije ali tko zna u budućnosti. Tko može sa sigurnošću tvrditi da se za npr. 5 godina neće moći kupiti kartica tog ranga za nekih 4 tkn? U biti u najtežem su položaju ljudi koji nemaju karticu koja još dobro kotira cijenom na tržištu jer onda doplata za novu nije tako velika cifra. S druge strane kome je gejming glavni hobi, investicija od cca 12tkn (koliko otprilike košta vrlo sposobni gejming komp) nije nešto jako velika pogotovo kad usporedimo s nekim drugim hobijima.


On topic, imam MSI RTX3060Ti VENTUS 2X. Kod igranja temp je max 75C, (ventovi radili na 65%). E sad, jel potrebno instalirati Afterburner i podesiti krivulju fanova i dići ih malo ili je to ok? Koliko kužim sve do 85C je ok pa ne bi trebao ni dirati ništa. Da mi se ne deru.

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 22.10.2021. u 13:16.
delavi je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 13:47   #5047
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Možeš se malo poigrati u Afterburnernu sa power curve i optmizirati performance uz nižu potrošnju i zagrijavanje - i čak veći boost clock.

Baci oko malo u temi, pisalo se već dosta o tome par stranica unazad
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 16:52   #5048
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Ok, Hvala. Pogledat ću.
Još jedna zanimljivost. Nvidia je u novim drajverima za 30XX seriju stavila u Nvidia control panelu pod "Power management mode" samo opciju "Normal" i "Prefer maximum performance". Ova prva opcija bi bila kao neka optimalna gdje grafa diže taktove kod igranja na maximum koliko ide. Kod druge opcije grafa stalno radi na maximalnim tatkovima i u teoriji troši nešto više struje. E sad. Kod igranja tu razlike nema. Novija igra će tu grafu dignuti na najveći takt, bez obzira na power postavku i to je to.
Ali recimo napravio sam test u Adobe After Effectsima gdje sam exportao (CUDA encoding) video (1080p ali sa dosta grafika, tranzicija itd.) od 35 sekundi. Sa prvom opcijom export je trajao 3 sekunde duže. To je zato jer iz nekog razloga Normal mod nije dizao grafu na najveće taktove tijekom tog (relativno kratog) encodinga.
delavi je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 20:00   #5049
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja sam usporedio svoju ASUS 1080Ti Strix Gaming OC sa 3060 Ti, i 1080 Ti mi je generalno i dalje bolja. Čisto, na mojoj konfi R5 3600, 32 GB RAM, Samsung 850 PRO 512GB, Samsung 970 Plus 1TB.

Mogu reći da ove gluposti po netu i youtube-u ne drže vodu, barem iz mog iskustva. Da, tu i tamo imam veći fps, ali i veći drop. Nešto što mi je karakteristično za AMD, ne nVidiju. Možda je samo do mog modela, možda sam ja problem. U 3D čmarku 3060ti daje 11900 bodova, 1080Ti 10600 bodova i to je jedina razlika koju vidim, u igrama mi 1080Ti i dalje radi bolje, doduše nisam probao puno igara, tu je Warzone, CoDMW, BOCW.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 22:52   #5050
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Uspio sam undervoltati svoju 3060ti a da imam istu (max boost) frekvu jezgre, otprilike istu max temp (76C%) ali uz osjetno manju vrtnju ventova (sa max 75% na max 57%) nakon pola sata igranja Squada. Još sam digao memu. To sam radio jer se na 75% ventovi dosta jače čuju.
Ovo mi je bila vodilja:
https://www.youtube.com/watch?v=zrH1yhENuM4

Ovdje su rezultati u GPUZ.

https://ibb.co/bgn2btj

Jel to ok ili se to može bolje/drugačije? Jel sam mogao ostaviti voltaže na default i samo spustiti fanove i ostaviti više temp koje bi bile valjda oko 80C onda?
Pls neki savjet jer nisam se dugo s time bavio.
delavi je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 23:19   #5051
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136



Alan Wake Remastered (Steam)

Avowed

Batman: Arkham Knight RTX Remaster

Batman Citybuilder

Bayonetta 3

Bioshock 2022

BioShock RTX Remaster

Chrono Cross Remaster

Crysis 4

Death Stranding Director's Cut

Demon's Souls

Dragon Age 4

Dragon's Dogma 2

Earth Defense Force 6

Fable 4

Fight for Middle-Earth

FINAL FANTASY VII REMAKE

Final Fantasy XVI

Forza Motorsport 8

Gears 6

Ghost of Tsushima

Goat Simulator 2

God of War

Gran Turismo 7

Grand Theft Auto 3 - Remastered

Grand Theft Auto: Vice City - Remastered

Grand Theft Auto: San Andreas - Remastered

Grand Theft Auto: Liberty City Stories

Half-Life 2 Remastered

Halo 5: Guardians

Hangar 13 unannounced game

Helldivers 2

Homefront CTP

Horizon Forbidden West

Human: Fall Flat 2

Indiana Jones

Injustice 3: Gods Will Fall

Judgment

Kingdom Hearts IV

Marvel Ultimate Alliance 3

METAL GEAR SOLID 2 SONS OF LIBERTY HD

METAL GEAR SOLID 3: SNAKE EATER HD

Metro Next

Mirror's Edge RTX Remaster

Monster Hunter 6

Myst Remaster

New strategy game (Square Enix)

Payday 3

Project FPS (Paradox Interactive)

Ratchet & Clank

Resident Evil 4 Remake

Returnal

Sackboy: A Big Adventure

Sniper Elite 5

S.T.A.L.K.E.R Android

System Shock 3

Tekken 8

Test Drive Unlimited 3

Timesplitters 2 (Remastered)

The Talos Principle 2

Tomb Raider 25th Anniversary (2021)

Total War 9

Tropico Next

Unannounced Dungeon Tactics Game

Unannounced title by Square Enix

Unannounced Card Game 2

Untitled iNxile Game

Untitled Marvel Game 2020 & Walking Dead Game (Daybreak)

Untitled Respawn Game

Untitled The Initiative Game

Vanquish RE-MASTER

Wreckfest sequel

Worms Next

XCOM 3


-->
GeForce NOW game database leak - popis igara ....

Citiraj:
NVIDIA is aware of an unauthorized published game list, with both released and/or speculative titles, used only for internal tracking and testing. Inclusion on the list is neither confirmation nor an announcement of any game.

NVIDIA took immediate action to remove access to the list. No confidential game builds or personal information were exposed.

https://wccftech.com/nvidia-responds...lative-titles/
Gdje ima dima ima i vatre ...

Od silnih igara sa linka gore, ove dolje su vec potvrđene za PC :


God of War

Grand Theft Auto 3 - Remastered

Grand Theft Auto: Vice City - Remastered

Grand Theft Auto: San Andreas - Remastered



Klikni na spoiler za likani popis.




Alan Wake Remastered (Steam)

Avowed

Batman: Arkham Knight RTX Remaster

Batman Citybuilder

Bayonetta 3

Bioshock 2022

BioShock RTX Remaster

Chrono Cross Remaster

Crysis 4

Death Stranding Director's Cut

Demon's Souls

Dragon Age 4

Dragon's Dogma 2

Earth Defense Force 6

Fable 4

Fight for Middle-Earth

FINAL FANTASY VII REMAKE

Final Fantasy XVI

Forza Motorsport 8

Gears 6

Ghost of Tsushima

Goat Simulator 2

God of War

Gran Turismo 7

Grand Theft Auto 3 - Remastered

Grand Theft Auto: Vice City - Remastered

Grand Theft Auto: San Andreas - Remastered

Grand Theft Auto: Liberty City Stories

Half-Life 2 Remastered

Halo 5: Guardians

Hangar 13 unannounced game

Helldivers 2

Homefront CTP

Horizon Forbidden West

Human: Fall Flat 2

Indiana Jones

Injustice 3: Gods Will Fall

Judgment

Kingdom Hearts IV

Marvel Ultimate Alliance 3

METAL GEAR SOLID 2 SONS OF LIBERTY HD

METAL GEAR SOLID 3: SNAKE EATER HD

Metro Next

Mirror's Edge RTX Remaster

Monster Hunter 6

Myst Remaster

New strategy game (Square Enix)

Payday 3

Project FPS (Paradox Interactive)

Ratchet & Clank

Resident Evil 4 Remake

Returnal

Sackboy: A Big Adventure

Sniper Elite 5

S.T.A.L.K.E.R Android

System Shock 3

Tekken 8

Test Drive Unlimited 3

Timesplitters 2 (Remastered)

The Talos Principle 2

Tomb Raider 25th Anniversary (2021)

Total War 9

Tropico Next

Unannounced Dungeon Tactics Game

Unannounced title by Square Enix

Unannounced Card Game 2

Untitled iNxile Game

Untitled Marvel Game 2020 & Walking Dead Game (Daybreak)

Untitled Respawn Game

Untitled The Initiative Game

Vanquish RE-MASTER

Wreckfest sequel

Worms Next

XCOM 3


__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 09:25   #5052
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Uspio sam undervoltati svoju 3060ti a da imam istu (max boost) frekvu jezgre, otprilike istu max temp (76C%) ali uz osjetno manju vrtnju ventova (sa max 75% na max 57%) nakon pola sata igranja Squada. Još sam digao memu. To sam radio jer se na 75% ventovi dosta jače čuju.
Ovo mi je bila vodilja:
https://www.youtube.com/watch?v=zrH1yhENuM4

Ovdje su rezultati u GPUZ.

https://ibb.co/bgn2btj

Jel to ok ili se to može bolje/drugačije? Jel sam mogao ostaviti voltaže na default i samo spustiti fanove i ostaviti više temp koje bi bile valjda oko 80C onda?
Pls neki savjet jer nisam se dugo s time bavio.
Na koju voltažu si stavio?
Ja sam sa 0.85 dobio max stabilno 1890mhz GPU, a memu sam stavio na 8ghz, iako je radilo i do čini mi se 8,4ghz, ali memu nije pametno dizati koliko ide jer mislim diže latencije ili neš slično pa zapravo može biti i sporija na višem taktu.
I sa ovim sam si smanjio ventove sa kakvih 2500 na 1700rpm, što je osjetno tiše, temp su ostale identične jer su ventovi na automatici, a potrošnja sa kakvih 210W max na 170max, dok je u igrama u prosjeku na 140w max (prije je to bilo 190w).
Meni je cilj bio što više utišat grafu bez gubitka performansi, i zapravo sam i dobio perf u odnosu na default, a smanjio potrošnju i buku.

Kod mene je isto 3060 Ti.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 11:09   #5053
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Ima li netko složen downclock za EVGA RTX 3060 LHR v2? Čini mi se da kartica sigurno može trošiti manje nego što ja vidim po HWinfo...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 22:15   #5054
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Na koju voltažu si stavio?
Ja sam sa 0.85 dobio max stabilno 1890mhz GPU, a memu sam stavio na 8ghz, iako je radilo i do čini mi se 8,4ghz, ali memu nije pametno dizati koliko ide jer mislim diže latencije ili neš slično pa zapravo može biti i sporija na višem taktu.
I sa ovim sam si smanjio ventove sa kakvih 2500 na 1700rpm, što je osjetno tiše, temp su ostale identične jer su ventovi na automatici, a potrošnja sa kakvih 210W max na 170max, dok je u igrama u prosjeku na 140w max (prije je to bilo 190w).
Meni je cilj bio što više utišat grafu bez gubitka performansi, i zapravo sam i dobio perf u odnosu na default, a smanjio potrošnju i buku.

Kod mene je isto 3060 Ti.
Ma nisam se još stigao puno s tim zezati. Nisam puno spuštao ali i ovak je ok. Sad mi je max 1.05v, max temp proca 76C, fanovi max na 57% (skoro pa se ne čuju), frekva 1935mhz, mema negdje oko 3.75ghz (nisam ju digao puno da ne bi zezala latencija i sl.). Na stocku su fanovi držali proc na 75C uz 75% vrtnje ventova a to se solidno čuje pogotovo ako je tišina u igri (iako nije to toliko sve glasno koliko sam ja freak za tišinu).
delavi je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 13:02   #5055
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Ma nisam se još stigao puno s tim zezati. Nisam puno spuštao ali i ovak je ok. Sad mi je max 1.05v, max temp proca 76C, fanovi max na 57% (skoro pa se ne čuju), frekva 1935mhz, mema negdje oko 3.75ghz (nisam ju digao puno da ne bi zezala latencija i sl.). Na stocku su fanovi držali proc na 75C uz 75% vrtnje ventova a to se solidno čuje pogotovo ako je tišina u igri (iako nije to toliko sve glasno koliko sam ja freak za tišinu).
Uf, pa jel vidiš razliku, kod mene 0.85V za 1890mhz, a kod tebe 1.05V za 1935.
Mora to bolje. Odi bar na 0.9-0.95.
A mema ti sigurno ide na 8ghz (+1000 u AF, probaj), vidim da pišeš 3,75ghz, nije ti ovo DDR2.
Pravilno bi bilo da si napisao 1875mhz (a ja 2000mhz, ali ovako je jednostavnije jer tako piše AF).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 20:20   #5056
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Uf, pa jel vidiš razliku, kod mene 0.85V za 1890mhz, a kod tebe 1.05V za 1935.
Mora to bolje. Odi bar na 0.9-0.95.
A mema ti sigurno ide na 8ghz (+1000 u AF, probaj), vidim da pišeš 3,75ghz, nije ti ovo DDR2.
Pravilno bi bilo da si napisao 1875mhz (a ja 2000mhz, ali ovako je jednostavnije jer tako piše AF).
Ne valja ni previše spuštati napon. Tako čuh. Pogotovo ako je temp ok. Kužim da se to sve da testirati.
Ide mema na 8ghz ali u RL dobijem 2 FPSa koja ni ne trebam a riskiram da imam nekih problema. Ali kužim te, spuštanje temp što više znači i mogućnost spuštanja ventova odn. još više tišine.
Ovo 3.75 je bio typo greška haha. Sry. 1875 je.

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 24.10.2021. u 20:35.
delavi je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 22:25   #5057
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Možeš li objasniti dio o naponu, tj o tome da ne valja prenizak?
Ja moram priznat da to koristim sad već kakvih 11 mjeseci i nisam vidio ništa loše, naprotiv, samo više FPSa/bodova u benchevima i igrama te nižu potrošnju i buku. I stabilna je, već bi nešto primjetio, a i pošteno sam je istestirao u početku.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 01:30   #5058
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Možeš li objasniti dio o naponu, tj o tome da ne valja prenizak?
Ja moram priznat da to koristim sad već kakvih 11 mjeseci i nisam vidio ništa loše, naprotiv, samo više FPSa/bodova u benchevima i igrama te nižu potrošnju i buku. I stabilna je, već bi nešto primjetio, a i pošteno sam je istestirao u početku.
Ako ti radi 11mj bez problema onda si stabilan. A htjedoh reći dok sam oko 76C max temp, sam ok.
delavi je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 22:31   #5059
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Možeš li objasniti dio o naponu, tj o tome da ne valja prenizak?
Ja moram priznat da to koristim sad već kakvih 11 mjeseci i nisam vidio ništa loše, naprotiv, samo više FPSa/bodova u benchevima i igrama te nižu potrošnju i buku. I stabilna je, već bi nešto primjetio, a i pošteno sam je istestirao u početku.
0.95V za 1930Mhz. E sad, nešto sam prije toga zeznuo kad sam slagao krivulju (u Afterburneru) i ekran mi se zacrnio na par sekundi i onda sve bilo ok (vratila se slika). Odvrtio Heaven DX11 benchmark i sve prošlo ok. Valjda nisam sj...karticu na neki način?
delavi je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 00:16   #5060
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
0.95V za 1930Mhz. E sad, nešto sam prije toga zeznuo kad sam slagao krivulju (u Afterburneru) i ekran mi se zacrnio na par sekundi i onda sve bilo ok (vratila se slika). Odvrtio Heaven DX11 benchmark i sve prošlo ok. Valjda nisam sj...karticu na neki način?
Teško. Undervoltom ne možeš skuriti karticu koliko ja znam, overclockingom je skuriš. Igraš se i tražiš dobitnu kombinaciju, to što se desilo ti pokazuje da kartica na tim postavkama nije stabilna, digni voltažu ili smanji mhz. Moja 3070 je na 1980mhz i 0.95V i lijepo radi.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 01:00   #5061
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Teško. Undervoltom ne možeš skuriti karticu koliko ja znam, overclockingom je skuriš. Igraš se i tražiš dobitnu kombinaciju, to što se desilo ti pokazuje da kartica na tim postavkama nije stabilna, digni voltažu ili smanji mhz. Moja 3070 je na 1980mhz i 0.95V i lijepo radi.
Ma i Core voltage mi je bio zaključan u Afterburneru. Negdje sam čak čuo da se više niti ne može skurit nova kartica overclockingom jer imaju sve moguće zaštite. Osim naravno ako nije gore stavljen neki modani bios itd.
delavi je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 01:11   #5062
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
I have it.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 06:09   #5063
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
I have it.
Jetson? Za što ga koristiš?
Pretpostavljam da si to slikao na poslu.
Sretno i sa ovom mrcinom.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 08:21   #5064
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jetson? Za što ga koristiš?
Pretpostavljam da si to slikao na poslu.
Sretno i sa ovom mrcinom.
Yup, na poslu. Radimo autonomna vozila - Jetson Xavier AGX ide na vozilo, pogoni stereo kamere i natrenirane modele za inference.

3090 ide u workstation / budući training rig, da se maknemo s AWS i cloud rješenja. Za treniranje i simulacije.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 26.10.2021. u 08:32.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 11:23   #5065
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
čestitam na prinovi, pištolj je tu da nekome ne padne na pamet maznit karticu?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 20:00   #5066
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
čestitam na prinovi, pištolj je tu da nekome ne padne na pamet maznit karticu?
Tako je!

Sad još čekam ostatak komponenti i EKWB... Bit će jedan fora workstation, do 2 GPU.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 01:17   #5067
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Jel ovo ok?

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 09.12.2022. u 12:31.
delavi je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 07:46   #5068
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Jel ovo ok?
To je već dosta bolje, ako dobro kužim 1900 i nešto sitno mhz, na 0.925V.
Probaj još spustit voltažu, odi do najniže stabilne, ili na ovoj voltaži probaj dignut frekvenciju ako si zadovoljan bukom.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 09:07   #5069
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
To je već dosta bolje, ako dobro kužim 1900 i nešto sitno mhz, na 0.925V.
Probaj još spustit voltažu, odi do najniže stabilne, ili na ovoj voltaži probaj dignut frekvenciju ako si zadovoljan bukom.
Aha, hvala. Da 0.925 za 1920Mhz. Sad temp ne ide preko 76, ventovi na 57% nisu glasni. 1930 Mhz je max na koliko boosta i na stocku, samo jednom je digla na 2100 ali brijem da je to bilo kratko, trotla. Mislim da joj treba tak limitirat jer vrti sve bez beda a "hladna". S čime testiras "stabilnost? Combustor? Heaven dx12?
delavi je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 16:16   #5070
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Tako je!

Sad još čekam ostatak komponenti i EKWB... Bit će jedan fora workstation, do 2 GPU.

koliko si čekao za ovu karticu? Izgleda da ih je nemoguće nabaviti.
kenti je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na