Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2021., 09:08   #6091
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ne sviđa mi se kaj kod njih moraš majnat na njihov wallet ...


A kaj isplaćuju u BTC-u ???


Nemožeš eth prebacivati ???


Razmišljam o HIVE poolu ... makar nisam na hiveos-u ...
Binance- majnas eth na svoj eth walet kod njih i mozes ga prebacit gdje god hoces.
fee na eth je 0.5% i pps i isplata je svaki dan



Hiveonpool-nikakvih naknada za nista nema jedino je limit isplate 0.1eth. feepoola 0% transakcijsku placaju oni. nema veze dal imas njohov os. ja sam tamo rudario do neki dan s 2 riga na win10.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 08.09.2021. u 09:54.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2021., 16:00   #6092
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ne sviđa mi se kaj kod njih moraš majnat na njihov wallet ...


A kaj isplaćuju u BTC-u ???


Nemožeš eth prebacivati ???


Razmišljam o HIVE poolu ... makar nisam na hiveos-u ...

Ma binance je zakon. Sve šta majnaš na dnevnoj bazi ide u pool i kad gledaš sve skupa vidiš spot šta imaš pool šta imaš i ostali djelovi.
Kad hočeš u walletu jedno dugme stisneš i u walletu je i prodaš bez ikakvih problema i naknada. U konačnici mi je dobit veća nego na ethermine i plus nema muke sa slanjem sa ethermine i atomic walletom i tih dvostukih troškova.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2021., 19:25   #6093
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Jasno, ali majnam na wirex wallet, pa i tak nemam transakcija ...


prebacio na hive,pa bumo vidli ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2021., 20:31   #6094
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Jasno, ali majnam na wirex wallet, pa i tak nemam transakcija ...


prebacio na hive,pa bumo vidli ...



'????
kak nemas? pa s poola na wirex
kod binance nema ni toga.
ili wirex ima i svoj eth pool?



hive je ok pogotovo ak imas puno kartica . 0.1 nije puno ak imas dovoljno kartica a hivepool nema fee tak da je to super.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2021., 22:02   #6095
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
ma spominjo si slanje na wallet, pa sam to pretpostavio kao fee, ne ovaj od poola ...


kao dodatni ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 08:18   #6096
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
ma spominjo si slanje na wallet, pa sam to pretpostavio kao fee, ne ovaj od poola ...


kao dodatni ...

Znači binance nema nikakvih naknada. Kad šalješ iz pool u wallet nema naknade nikakve i da ti zatriba sve ti je dostupno odmah za prodaju.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 08:24   #6097
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Znači binance nema nikakvih naknada. Kad šalješ iz pool u wallet nema naknade nikakve i da ti zatriba sve ti je dostupno odmah za prodaju.
ima pool fee 0.5%
moram napomenut da binance radi na pps metodi a ethermine na pplns.

znaci kod binace dobijes isplatu za svoj hr bez obzira dal pool naso blok ili ne dok kod ethermine to ide tek po nadjenom bloku.
al zato ethermine ima 145TH a binance samo 13TH. i onda tu moze nastat razlika u raspodjeli nagrada i sad po novom povratu onog nekakvog MEV.
ljudi su mjerili i kazu da vise dobiju na ethermine pogotovo na ovim naglim padovima/skokovima kad slanje etha kosta po 500gweia.
nisam osobno isprobao jer ne mislim placat naknadu od 15€ za transaciju s poola na binance gdje ionako prodajem tako da to ostavljam nekom drugom da si isproba.
sigurno ako imas brdo kartica imas i brdo mogucnosti jer ti je lako dat 100 kuna da prebacis eth s poola na mjenjacnicu al nemaju svi brdo kartica pa ta naknada za slanje odnosi ogromnu kolicinu HR necijeg rudarenja pa je binance jedina opcija za malog rudara.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 09.09.2021. u 08:36.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 09:32   #6098
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
ima pool fee 0.5%
moram napomenut da binance radi na pps metodi a ethermine na pplns.

znaci kod binace dobijes isplatu za svoj hr bez obzira dal pool naso blok ili ne dok kod ethermine to ide tek po nadjenom bloku.
al zato ethermine ima 145TH a binance samo 13TH. i onda tu moze nastat razlika u raspodjeli nagrada i sad po novom povratu onog nekakvog MEV.
ljudi su mjerili i kazu da vise dobiju na ethermine pogotovo na ovim naglim padovima/skokovima kad slanje etha kosta po 500gweia.
nisam osobno isprobao jer ne mislim placat naknadu od 15€ za transaciju s poola na binance gdje ionako prodajem tako da to ostavljam nekom drugom da si isproba.
sigurno ako imas brdo kartica imas i brdo mogucnosti jer ti je lako dat 100 kuna da prebacis eth s poola na mjenjacnicu al nemaju svi brdo kartica pa ta naknada za slanje odnosi ogromnu kolicinu HR necijeg rudarenja pa je binance jedina opcija za malog rudara.

Mi smo testirali 3 dana zaredom. Majnali smo sa isti heshrate na oba i na kraju je bila veća dobit na binance pool. Onda još kad uračunaš da sve to bez ikakvih dodatnih troškova definitvno win
Tipa na ethermine mi je bila dobit 0.0151 po danu a na binance mi je bila 0.0159 u 24 sata.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 09:45   #6099
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Mi smo testirali 3 dana zaredom. Majnali smo sa isti heshrate na oba i na kraju je bila veća dobit na binance pool. Onda još kad uračunaš da sve to bez ikakvih dodatnih troškova definitvno win
Tipa na ethermine mi je bila dobit 0.0151 po danu a na binance mi je bila 0.0159 u 24 sata.

super


ja sam naso 3-4 filmica i na sva 4 je ethermine davao vise al kad odbijes transakciju dodjes na isto ili slicno

al radje svaki dan odlucujem dal cu prodat po nekoj cijeni nego svaki mjesec jer isplata s ethermine/hiveon traje jako dugo ak nemas 50 kartica.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 13:21   #6100
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pa onda ti je očito konektor na napajanju EPS 8 pin za ploču
Može biti da na napajanju ima drugi pinout od konektora na kraju. Konektor na napajanju ne odgovara nužno 1:1 konektoru za spajanje na komponente.

Nisam provjeravao njegovo napajanje dal podliježe tim faktorima, al po tome što vlasnik kaže, čini mi se da bi to mogao biti slučaj.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 08:19   #6101
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
super


ja sam naso 3-4 filmica i na sva 4 je ethermine davao vise al kad odbijes transakciju dodjes na isto ili slicno

al radje svaki dan odlucujem dal cu prodat po nekoj cijeni nego svaki mjesec jer isplata s ethermine/hiveon traje jako dugo ak nemas 50 kartica.

Ja volim istestirat a ne šta je neko reka napisa. Evo u 8 dana od prebacivanja u 7 dana je veća dobit bila na binance nego na ethermine samo jednom na ethermine i to razlika skoro nikakva.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 11:01   #6102
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 139
Pozdrav svima, prosao sam temu od prvog posta pa do preko 100 i neke stranice, zatim malo na preskokce do stranice150, zanimljivo stivo s puno informacija.
Okusao bih se u majnanju, imam garazicu u kojoj bi hostao neki miner.
Da li ulaganje u nesto polovno tipa antminer ili gotovi rig do 10000-12000 kn s njuske/foruma ili ici na posve novo (preporuke, njuskalo ili netko s foruma?). Po profitability kalkulatoru sva polovna oprema je ROI 9-10 mjeseci.
Kupovanje polovne opreme je opet rizik, ali i cijela kripto scena je rizik, od negdje se treba krenuti.
Da li ima gotovih kucista u koja bi stala maticna i 2-3 kartice, da tu cijelu skalameriju ne drzim u garazi razbacanu vec onako u pristojnom kucistu.
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 13:19   #6103
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
imas onih 2 u kučišta, sa mjestom za plocu, 6 kartica i ventove

novih ovisno o proizvođaču imas od 100-200 eur pa nadalje

ili open frejm bilo drvo bilo metal za setup ala garaža meni to ok, za server sobu sa rackovima ipak ovo prvo bolje.
Drvo je reda veličine 100-200kn frejm pa nadalje, metal je više, s obzirom na skokove cijena metalnih sirovina nemam osjećaj koliko je sada. Bili su oko 600-700kn prije par mjeseci.

imam ti jednu verziju ovih prvih par komada viša rabljeno, ako te zanima slobodno javi na pm

Antminere stare ne preporučam, jer efikasnost im je realno sada niska, a btc kompleksnost stalno raste.

Polovne grafe mogu biti ok, ovisno koje, koliko para i koji coin.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 17:22   #6104
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 270
Citiraj:
Autor creatin Pregled postova
Okusao bih se u majnanju, imam garazicu u kojoj bi hostao neki miner.
Da li ulaganje u nesto polovno tipa antminer ili gotovi rig do 10000-12000 kn s njuske/foruma ili ici na posve novo (preporuke, njuskalo ili netko s foruma?).
Malo je to para, 10 mjeseci ćeš blanjat ko sivonja dok isplatiš ulog, radije kupi neku crypto valutu recimo ADA Cardano ili slično .
Sačekaj dok malo padnu cijene pa kupuj . Ili probaj neki oblik Staking-a .
A moš i trgovat na dnevnoj bazi .

21.07. ove godine sam kupio ADE po 90 centi, kroz mjesec dana došla je na skoro 3 $$ .
Sačekaj da ADA padne na 1,5 $$ a možda i niže i uloži.Eto ti moj savjet.
Još se malo informiraj pa onda odluči.


Govorim ti iz vlastitog iskustva, jer i ja sam kupio grafičke , a da sam sav novac uložio u neki crypto zaradio bih možda i trostruko više nego s grafičkim karticama.

I nebih se ovo lito znojio i preznojava u garaži
cako je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 18:59   #6105
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Da su euri u pitanju ne bi bilo loše
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 20:46   #6106
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Bilo koja valuta i bilo koja svota s rudarenjem je ROI oko 10 mjeseci, e sad ako ode gore cijena onda se roi spusti malo nize prema 6 mjeseci, a moze otici i u drugom smjeru pa bude banana.

ADA, vec napumpana i nahaypana, da li moze gore i x koliko neznam. Ali ako oce biti miljunas preko noci onda mu preporucam shitcoin tipa CELO, taj moze i x 1000, a moze i u drugu stranu toliko...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 21:25   #6107
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 270
Mislim da mu je , za početak, bolje ići na ulaganje/kupovinu crypta.
cako je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 10:16   #6108
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
@cako - ma kaj pričaš .... ako sve ode u PM nema niš i spušio je 10-12k kn ...

Ovak mu barem ostaju grafe koje može prodat i dobiti barem 7.5k kn nakon 6 mjeseci ...

Znači ostaje mu kapital ....

Može se sa 10-12k složiti nekaj, ali recimo rabljeno 4 grafe, novo 2,naravno ako u to uračunamo ploču,ram,proc,risere .... frame ....

@cratin - koji koin si imao u planu majnat ???
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 10:31   #6109
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
istina slazem se, evo ja sam u doba minerske zime (2018ta) prodao PC gaming za solidne novce sa 1070 8GB. Covjek se igrao skoro 3 godine i sad ga moze prodati za vise nego ga je platio meni...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 23:54   #6110
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
U ovom trenutku puno je sigurnije uložiti u btc nego u neki alt ili mining. Nije btc ath nego je na 45k, u alt sezoni smo već oko 4 mjeseca, btc dominance <70%. Mnogi altovi su već jako visoko u odnosu na btc pa iako neki još mogu ići više to ide uz nesrazmjerno veći rizik. btc lako može ići 2x do kraja godine što s miningom nema šanse. Dobra mining profitabilnost već predugo traje - godinu dana, najbolji mjeseci su prošli i morat će lagano prema dolje prije ili kasnije. Ako sve ode u PM opet je najbolje biti u btcu.
To je moje misljenje za veće ulaganje. Za 10-12k kn uzeo bi 1 gaming PC sa 1 grafičkom a ne rig.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 00:19   #6111
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
@cako - ma kaj pričaš .... ako sve ode u PM nema niš i spušio je 10-12k kn ...

Znači ostaje mu kapital ...
Ostaje mu šipak, najbolja opcija mu je da uloži/kupi crtypto, i podupla svoj ulog/kapital brže nego majningom.
cako je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 10:55   #6112
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor creatin Pregled postova
Pozdrav svima, prosao sam temu od prvog posta pa do preko 100 i neke stranice, zatim malo na preskokce do stranice150, zanimljivo stivo s puno informacija.
Okusao bih se u majnanju, imam garazicu u kojoj bi hostao neki miner.
Da li ulaganje u nesto polovno tipa antminer ili gotovi rig do 10000-12000 kn s njuske/foruma ili ici na posve novo (preporuke, njuskalo ili netko s foruma?). Po profitability kalkulatoru sva polovna oprema je ROI 9-10 mjeseci.
Kupovanje polovne opreme je opet rizik, ali i cijela kripto scena je rizik, od negdje se treba krenuti.
Da li ima gotovih kucista u koja bi stala maticna i 2-3 kartice, da tu cijelu skalameriju ne drzim u garazi razbacanu vec onako u pristojnom kucistu.

Pusti ti šta oni piušu šta god kupiš isplatit će se. I vratit češ te novce kroz 6 do 10 miseci ovisno po kojoj cijeni nabaviš. Posli kad isplatiš ti ostane gratis grafička ili 2 i uz to još majnaju. A sa obzirom na trend mot češ sa njom zarađivat dok god ne crkne.
Ne postoji ne isplativo jer uvijek moš prodat grafičku i vratit večinu uloženih para.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 13:36   #6113
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Jedino u što bi se usudio uložiti novce sada je btc, eth i sol.

Uz naravno grafičke po dobroj cijeni a to je trenutno nemoguće naći.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 11:06   #6114
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 139
Hvala svima na informacijama, slaze se budget pa javim sto sam uzeo.
Cim krenem u tako neke kombinacije obicno to sve potone, ali od negdje treba poceti.
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 14:39   #6115
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Ekipa Vi šta farmate ergo preko čega ga isplačujete? Ima li koji način da isplačuje na revolut?
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 14:46   #6116
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Ekipa Vi šta farmate ergo preko čega ga isplačujete? Ima li koji način da isplačuje na revolut?

Ja ga pošaljem na coinex, tamo prodam u USDC - kupim u XRP (manj fee ), isti posaljem na svoju glavnu mjenjačnicu, opet tam prodam i na revolut.

zadnji put kada sam to napravio, XRP mi je stajao neko vrijeme prije prodaje (posao) pa taman i skočila vrijednost usput
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:01   #6117
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Ja ga pošaljem na coinex, tamo prodam u USDC - kupim u XRP (manj fee ), isti posaljem na svoju glavnu mjenjačnicu, opet tam prodam i na revolut.

zadnji put kada sam to napravio, XRP mi je stajao neko vrijeme prije prodaje (posao) pa taman i skočila vrijednost usput

Koliko ti je gubitak između transakcija na kraju?

Jei proba kucoin?
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:07   #6118
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Gubitak je bio minimalni, moram točno pogledat kada dođem doma...ali kada sam htijeo prodat u USDC i poslat na crypto.com fee je bio nekih 22 il 23$, rekoh ne hvala.

Kupio ripple, poslao isti..a fee je bio onak, 0.001 ili 0.0001 XRP-a za slanje na crypto.com

Kucoin nisam probao.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 15:11   #6119
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Gubitak je bio minimalni, moram točno pogledat kada dođem doma...ali kada sam htijeo prodat u USDC i poslat na crypto.com fee je bio nekih 22 il 23$, rekoh ne hvala.

Kupio ripple, poslao isti..a fee je bio onak, 0.001 ili 0.0001 XRP-a za slanje na crypto.com

Kucoin nisam probao.

Hvala za info ako nađem koji bolji način javim
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2021., 10:34   #6120
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Jasno, ali majnam na wirex wallet, pa i tak nemam transakcija ...


prebacio na hive,pa bumo vidli ...

Reci mi nema fee kad šalješ npr na binance sa wirex walleta. I vidim da oni daju dizanje love na bankomat i kupovinu njihovom karticom. Da li se može tamo pretvarat u eure valuta ili trošiš valutu?
I ako prodaješ ehermine na wirex jel ima kakav fee?

Zadnje izmijenjeno od: Proudcroat. 19.09.2021. u 11:36.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na