Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2021., 10:20   #5491
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ako ima zainteresiranih za jedan od prvih PDA, Compaq Ipaq 3630, nek mi se javi na PM.
Stvarčica radi na docku ali baterija je gecrkt, imam i strujni adapter i adapter USB-paralelni port (integriran na docku. PDA ima mrljavu crtu na vrhu ekrana, drugo je sve cijelo i ispravno.

Ne tražim novce za njega (dajem ga), ali bi cijenio pomoć u sastavljanju i instalaciji retro mašine (P4 s.478, Leadtek GF 6600 GT AGP, nedostaje mi samo kućište), i primopredaja isključivo negdje na Zgb području.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:23   #5492
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Sad si bas malo razmišljam, je li netko vidio bijeli tj. bež bay za temp monitoring. Ne mora biti sa kazaljkama, može i lcd i full time nekorektan Termalne sonde i sve takve gluposti naravno dolaze u obzir.

A zapravo sad kad vec pitam za svakave bedastoce, mogu odma i drugo. Dali su postojale ATA hot swap ladice na shemu kakvu ima sa SATA ladicama. Sjecam se nekakvih bež ladica/dockinga/cudesa ali se ne sjecam dali je bila u igri samo sata ili ata ? Dvoumim se između CF-a i ATA-e za DOS konfu pa s obzirom da tamo nema USB-a niti iceg slicnog za transfer (a lijen sam przit rw svako malo kad mi nes treba) kemijam najbezbolniju varijantu za kipanje podataka na disk pa istražujem opcije Tnx !

@ jean luc: Imam ti nekih kucista ali su u li-la stanju pa ako hoces mogu ti ih poslikati. Ništa ovak fancy tipa Lian Li i slicno kao što kolege tu naslikavaju, više genericke HG-Spot kante kategoja Za pomoc se slobodno javi tu u temi kaj god trebaš, iako s478 je vec slican modernim konfama, popikaš sve u kuciste, pukneš win i drivere i vozi

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 07.09.2021. u 10:28.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:27   #5493
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Jel stvarno trebaš floppy ili trolaš ? Imam ih ja na tavanu stack, a našlo bi se i disketa s obzirom da smo imali povecu donaciju nedavno od kolege D00D-a tu sa foruma, tak da ak trebaš nekaj od navedenog javi se.
Ne trolam, diskete tražim, floppy imam iako nemam pojma jel radi.
Pokušao bih sa usb stickovima aoo ikako ide, ako ne...floppy it is.
Hvala u svakom slučaju.
Lp
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:32   #5494
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ne trolam, diskete tražim, floppy imam iako nemam pojma jel radi.
Pokušao bih sa usb stickovima aoo ikako ide, ako ne...floppy it is.
Hvala u svakom slučaju.
Lp
Oki doki ako trebaš javi. Kolega je fakat imao pozamašan hoard od par stotina disketa koje smo tu na temi veselo raskasapili kao hijene lešinu, tako da ako trebaš doniram ti kutiju sa svoje hrpe
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:37   #5495
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova

@ jean luc: Imam ti nekih kucista ali su u li-la stanju pa ako hoces mogu ti ih poslikati. Ništa ovak fancy tipa Lian Li i slicno kao što kolege tu naslikavaju, više genericke HG-Spot kante kategoja Za pomoc se slobodno javi tu u temi kaj god trebaš, iako s478 je vec slican modernim konfama, popikaš sve u kuciste, pukneš win i drivere i vozi
Pa prvo sam zaključio da se ne usudim skidat cooler sa proca, to su neke kopče s kojima nisam imao doticaja do sad (uglavnom sam montirao AMD) pa me bilo frka da ne strgam.

Drugo, diskovi su ATA i negdje kroz maglu se sjećam da su neki jumperi u pitanju, a i sam proces instalacije mi je ostao u bespućima povijesne zbiljnosti....
Treće, imam i ozbiljnog "viška dijelova" za jedan stroj - ima tu interni ZIP drive, ima čak i BTC DVD sa čitačima kartica, dvije zvučne (jedna Hercules) i još svašta što bi nekog moglo zanimati....

Pa ak si ti ili neko drugi zainteresiran, javi se pa pregledam sve što imam i za malo izdašniju kompenzaciju s moje strane - šteta da stoji.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:39   #5496
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Pokušao bih sa usb stickovima aoo ikako ide, ako ne...floppy it is.
Ovak nekaj:
https://www.cybernetman.com/kb/artic...sb-flash-drive

U BIOS-u probaj uključiti "USB legacy support" te isključiti splashscreen kod boot-a.

@jean luc
Ne znam što točno tražiš za case, poslao sam ti PM.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 07.09.2021. u 10:50.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 11:21   #5497
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Project DIY

Kako mi zujalice na Voodoo 5 5500 idu na hmm znate vec odlucio sam se za mali DIY project

Narucio Noiseblocker Black SilentPRO i montirao. However izgleda da netko u njemackoj ne zna brojat i stavio 3 gumena odstojnika umjesto 4

Sad ne znam bi li kontaktirao Noiseblocker jer su ventilatori sve samo ne jeftini ( princip ) ili cu vec nesto izmislit

Evo par slika_:

Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	117
Size:	365.3 kB
ID:	24338

Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	103
Size:	267.6 kB
ID:	24339

Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	127
Size:	374.5 kB
ID:	24340

Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	113
Size:	266.8 kB
ID:	24341

Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	121
Size:	368.1 kB
ID:	24342

Click image for larger version

Name:	10.jpg
Views:	139
Size:	359.1 kB
ID:	24343
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 11:24   #5498
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Meni je ovo svetogrđe, pogotovo ako rade ventovi. A i nije da vrtiš 24/7 tu grafu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 11:48   #5499
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Lynnfield: Ja on the other hand (što nikoga nece tu iznenaditi) full podržavam ovo jer sam i sam pobornik tišine A originalne ventove spremiš i vratiš po potrebi jednog dana ako se odlucis na prodaju ili izložiti karticu na display, dodatno hlađenje joj sigurno ne bude škodilo. I da napiši mail ovima i neka ti pošalju u najobicnijoj kuverti taj jedan gumanjak poštom, to bi ih koštalo 1-2 eura sve skupa ako. E da btw ocekuj da ce ti Trekkie stisnuti masni curse za ovo svetogrđe

@jean luc:

Vezano za cooler, ako je intelov stock (a vjerovatno je) tu se dobro vidi na ovom oglasu na slikama https://www.njuskalo.hr/procesori/co...oglas-32395241. Znači ove sive polugice "otvoriš", i onda ti je cooler i nosac coolera gornja polovica plastike, vidis na slikama kako je spojeno, kad sklapaš ima svaki cosak po 1 "zub" koji onda sjedne, te zube lagano piknes sa odvijacem ili necim slicnim da otpuste i ideš u krug dok ne oslobodiš gornju polovicu coolera. Donja polovica plastike ce ti ostati fiksirana na ploči, nju ne diraš (u vecini slucajeva ona je i baza za neke custom coolere ako se odlucis na non-stock varijantu u nekom trenutku u buducnosti). Nakon sto si maknuo gornju plastiku i vent blok bi ti trebao biti free, malo ga zarotiraš i skineš, ocistiš i zamjeniš pastu i vratiš nazad sve kako si i skidao

ATA kablovi ti idu po ovom sistemu sa slike http://support.seagate.com/kbimg/3050-2.jpg, i isto tako na diskovima podešavaš jumpere obicno tamo iza gdje ide kabel (po sejcanju oznake su cs - cable select, ma - master, sl - slave) da se slažu sa tim na kojem su djelu kabla uštekani.

A za dijelove ti je moja preporuka da si prvo složiš konfu i kad je gotova i sve ti radi kako bi htio onda viškove poslikaj, pa ako ne mislis prodavati (a i ako mislis ista stvar) stavi na tržnicu pod donacije i javi nam tu da imaš "yard sale", garantiram ti da ce sve biti dobro udomljeno ako ti stvarno ne treba

Edit: Našao i video za montažu coller-a... https://www.youtube.com/watch?v=k7QZ..._channel=niesl Samo polako i ne pritiskat ko sivonja jer te plastike znaju bit krhke nakon tolko godina i bit ce ok. Worst case ako nekaj polomiš imam ti ja 2 ovakva kao iz videa/slika na tavanu tak da nije bed.

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 07.09.2021. u 11:58.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:26   #5500
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova

@jean luc:

Vezano za cooler, ako je intelov stock (a vjerovatno je) tu se dobro vidi na ovom oglasu na slikama https://www.njuskalo.hr/procesori/co...oglas-32395241. Znači ove sive polugice "otvoriš", i onda ti je cooler i nosac coolera gornja polovica plastike, vidis na slikama kako je spojeno, kad sklapaš ima svaki cosak po 1 "zub" koji onda sjedne, te zube lagano piknes sa odvijacem ili necim slicnim da otpuste i ideš u krug dok ne oslobodiš gornju polovicu coolera. Donja polovica plastike ce ti ostati fiksirana na ploči, nju ne diraš (u vecini slucajeva ona je i baza za neke custom coolere ako se odlucis na non-stock varijantu u nekom trenutku u buducnosti). Nakon sto si maknuo gornju plastiku i vent blok bi ti trebao biti free, malo ga zarotiraš i skineš, ocistiš i zamjeniš pastu i vratiš nazad sve kako si i skidao

ATA kablovi ti idu po ovom sistemu sa slike http://support.seagate.com/kbimg/3050-2.jpg, i isto tako na diskovima podešavaš jumpere obicno tamo iza gdje ide kabel (po sejcanju oznake su cs - cable select, ma - master, sl - slave) da se slažu sa tim na kojem su djelu kabla uštekani.

A za dijelove ti je moja preporuka da si prvo složiš konfu i kad je gotova i sve ti radi kako bi htio onda viškove poslikaj, pa ako ne mislis prodavati (a i ako mislis ista stvar) stavi na tržnicu pod donacije i javi nam tu da imaš "yard sale", garantiram ti da ce sve biti dobro udomljeno ako ti stvarno ne treba

Edit: Našao i video za montažu coller-a... https://www.youtube.com/watch?v=k7QZ..._channel=niesl Samo polako i ne pritiskat ko sivonja jer te plastike znaju bit krhke nakon tolko godina i bit ce ok. Worst case ako nekaj polomiš imam ti ja 2 ovakva kao iz videa/slika na tavanu tak da nije bed.

Ok, probat ću još jednom, mada me malo buni ovaj mehanizam sa videa jer se ja sjećam samo plastičnih "drukera" s donje strane MB koji drže cooler, no možda sam nekaj pobrkao.....čim dođem do ploče, probam još jednom, pa javim rezultat.

U međuvremenu, slobodno se javite za IPAQ, a stavit ću kasnije i popis ostalih stvari za zaintersirane.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:27   #5501
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Ovak nekaj:
https://www.cybernetman.com/kb/artic...sb-flash-drive

U BIOS-u probaj uključiti "USB legacy support" te isključiti splashscreen kod boot-a
Hvala ti, baš ovim tool-om i na ovakav način sam isprobao tri sticka i jedan čitač kartica koje bios jednostavno ne vidi...danas iskopao par stickova od 2 i 8GB pa ćemo vidjeti...

@maxonja: fina konfica, agp na stereoidima
To je i meni bila prva ideja, no mene 'ebe ispravnost tijeka vremena pa sam si zakomplicirao život.
Da, tada su harala ta pleksi kućišta sa led rasvjetom...mokri snovi
Dobar posao max
....
Pitanje: može li mi netko pomoći naći bios(e) za ovu moju matičnu MS-7030 ver.1 tj. MSI K8N Neo koja NIJE Platinum? Možda je i do toga, jer kada matična boota, diže se "Platinum" natpis preko ekrana.
Smrdi mi da je netko prije petljao sa bios-ima...
Svugdje sam gledao, naišao na neke čudne stranice na (mislim) Finskom jeziku, i tu dalje ne mogu ništa

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 07.09.2021. u 12:34.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:27   #5502
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
@Alien_200581
Naravno da su postojale ATA ladice ali ne hot swap,
mehanički ide za jednostavno / brzo izvaditi / ubaciti,
sami IDE standard / port "ne trpi" hot swap (čitaj na živo) nego je trebalo ugasiti i onda odraditi zamjenu.

Danas takvih stvari za IDE gotovo da i nema osim ako ne izrone iz nekog podruma / tavana.

Evo ti jedan prijedlog bez fizičkog žongliranja hdd - om tamo - vamo:
- uvjet je da na toj DOS mašini imaš mrežnu karticu
- digneš Live Win ili Live Linux
- u tom "okruženju" share jednog foldera
- preko mreže guraš tamo - vamo šta trebaš

Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:33   #5503
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Alien_200581
Naravno da su postojale ATA ladice ali ne hot swap,
mehanički ide za jednostavno / brzo izvaditi / ubaciti,
sami IDE standard / port "ne trpi" hot swap (čitaj na živo) nego je trebalo ugasiti i onda odraditi zamjenu.

Danas takvih stvari za IDE gotovo da i nema osim ako ne izrone iz nekog podruma / tavana.
Dobro je znaci ipak nisam jos posenilio skroz, ma krivo sam se izrazio ali to kaj ti velis me zanimalo Ma nebi petljao sa mrežom na DOS-u to mi je tlaka i extra kabeli, htio bi nekaj da ugasim komp, izvadim cf ili disk u ladici i ustekam ih u ubs 3.0 adapter i nabacam gore kaj hocu Vec imam onaj stražnji cf reader/bracket kombo ali cisto me zanimalo ima li i fora sa ladicama za ATA. Cim napises na netu ata ladica i hdd zatrpa te 689 slika i linkova na sata ladice a ata 0 bodova. A znam da sam vidio ekipu kako to vadi i mjenja, tocno se sjecam kako su imale male bijele/bež ruckice na front sajdu ladice, i možda čak i one bravice koje su svi silno voljeli u 90tima

@ jean luc: Ak ne uspijes slikni nam i postaj fotku, pa budemo skužili kakav je cooler u igri i kako izvesti repasting ili zamjenu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:43   #5504
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Kolega ne čitaš pažljivo
Ako je dignut Live Win ili Live Linux onda nisi u DOS - u nego klikaš ...

EDIT: Nisi posenilio > https://www.ebay.com/itm/Genica-Remo...-/392562147834
Štos je bio imati enclosure na više kompova pa si hdd selio kao ladicu.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.09.2021. u 12:51.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:49   #5505
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Hehe ma skuzio sam kaj bi ti ali svjedno ne bih kablove niti mrežne kartice, niti ikakvu administraciju vezanu za taj komp osim copy-paste naredbe
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:50   #5506
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Pitanje: može li mi netko pomoći naći bios(e) za ovu moju matičnu MS-7030 ver.1 tj. MSI K8N Neo koja NIJE Platinum? Možda je i do toga, jer kada matična boota, diže se "Platinum" natpis preko ekrana.
Smrdi mi da je netko prije petljao sa bios-ima...
Svugdje sam gledao, naišao na neke čudne stranice na (mislim) Finskom jeziku, i tu dalje ne mogu ništa
Mislim da ti je to K8N Neo LSR/FSR, manuali odgovaraju toj ploči:
https://www.msi.com/Motherboard/supp..._FSR#down-bios

... al, daj još ti probaj iskopat nešto

EDIT: BIOS je isti kao i za Platinum

Zadnje izmijenjeno od: stef. 07.09.2021. u 12:58.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 12:57   #5507
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Uff, lajkam kazaljke, a moze ih se dodati jos za kontrolu ventova i monitoring temp ili napona (analogni voltmetri).

Dal bi se sloziti fini gauge mod
Tek sam sad skužio da je ovo V7700... Nešto su se svi raspisali o GF2 GTS u zadnje vrijeme, baš zanimljivo. U stvari, ti si krenuo prvi ako se ne varam, pa onda ja, pa onda kolega @Lynfield, i sad kolega @Iluzionist.

Ali i potpuno razumijem zašto ... odlična grafa za igrati gotovo sve igre iz razdoblja 1996-2002, 2003.

Vezano uz kazaljke ... ako se ne varam, imam u "radioni" par identičnih VU pokazivača sa Pioneerovog kazetofona iz negdje 70-ih godina koji mi samo stoje i ne koriste. Pa ako nekome treba neka mi se slobodno javi, iako još jednom prilikom napominjem da sam do 15. u samoizolaciji, pa se budete morali strpiti.

Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Napokon kompletiran jedan eye candy




Imam hrpu slika koje ću uploadat uskoro, sigurno 30 raznih strojeva sam sastavio
Jako lijepo, ali ovo izgleda kao Thermaltake Blue Orb ... nadam se da griješim? Imao sam "FX" verziju tog coolera, bio super zadovoljan što sam ga kupio, ali već nakon par dana požalio kad sam vidio temperaturu jezgre. I to na običnom P4, zanima me što bi bilo na 2 ili 4-jezgrenom čipu
  Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 13:50   #5508
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Zalman 7000B-Cu LED
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 13:53   #5509
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Zalman 7000B-Cu LED
Ah... Sad mi je i jasno od koga su ovi iz TT kopirali dizajn
  Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 14:11   #5510
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Da, samo što ti TT hladnjaci imaju puno deblje finove i teže disipiraju toplinu pa su zato i lošiji od zalmana. Loša kopija što bi se reklo
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 14:26   #5511
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Da, samo što ti TT hladnjaci imaju puno deblje finove i teže disipiraju toplinu pa su zato i lošiji od zalmana. Loša kopija što bi se reklo
Ma upravo to, cooler je bio masivan i izgledao kao nešto iz Warp jezgre Picardovog Enterprise-a

Bio sam oduševljen kad sam ga kupio i nisam mogao dočekati da ga zamijenim, stavim u komp. Igrom slučaja mi je propištao originalni Intelov cooler i morao sam staviti nešto, pa sam se eto odlučio za BlueOrb FX. Nažalost, temperature su se pokazale lošije od Intelovog tvorničkog coolera, a svega par godina kasnije, riknuo mi je motor na ventilatoru, i cooler se doslovce zapalio, plastika se rastopila po cijelom bloku.

Nakon toga sam odlučio da izgled coolera više nije bitan (ali sam i tražio nešto što se može reparirati, obnoviti) pa sam uzeo Hyper TX3. U stvari isti Hyper TX3 kojeg imam i dan-danas, i kojeg sad budem mijenjao za Hyper 212.

Temperaturne usporedbe su kao nebo i zemlja, sa tom iznimkom da Hyper seriju mogu "vrtiti" zauvijek - jer i kad mu ode vent, mogu ga samo zamijeniti za drugi bez ikakvih problema. Što naravno nisam mogao sa Orbom, sve je bilo integrirano u jednom komadu.
  Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 14:30   #5512
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nažalost, temperature su se pokazale lošije od Intelovog tvorničkog coolera, a svega par godina kasnije, riknuo mi je motor na ventilatoru, i cooler se doslovce zapalio, plastika se rastopila po cijelom bloku.
Ali zapravo je cooler i bio kao warp core, vidiš da je čak doživio i breach/meltdown na kraju
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 14:33   #5513
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ali zapravo je cooler i bio kao warp core, vidiš da je čak doživio i breach/meltdown na kraju
Hehe, kad tako kažeš ... potpuno si u pravu

Čovječe, sjećam se smrada rastopljene plastike kao da je bilo jučer. Nisam imao pojma što se događa, a komp je nastavio raditi dalje. Tek kad je postalno bolno očito da nešto nije OK, počupao sam sve kabele iz towera i krenuo ga rastavljati. Žao mi je samo što ga nisam fotkao, takvu "tragediju" od hlađenja nisam nikad više vidio ni na jednoj mašini

Još jednom napominjem da je to bio najobičniji P4 @3.00GHz. Isti procesor kojeg imam negdje i dan-danas, ali u jednoj od polu-retro konfi. Dakle, nikakav Core2 Duo ili Quad, samo jedna jezgra. Baš me zanima što bi se dogodilo da sam recimo imao Q6600 u to vrijeme, ili bar Core2 Duo...

Edit
Našao fotke BlueOrb-a iz 2007...


Ali i Musketeer-a, kojeg sam spominjao jučer

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 07.09.2021. u 15:28.
  Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 16:34   #5514
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
I onda se sjetiš klasike,
bitnija je funkcionalnost, univerzalnost, popravljivost od nekog šljaštrećeg, svjetlim u bojicama na sve strane 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 17:16   #5515
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
I onda se sjetiš klasike,
bitnija je funkcionalnost, univerzalnost, popravljivost od nekog šljaštrećeg, svjetlim u bojicama na sve strane ��
Upravo! Nije mi taj Orb bio prva pogreška, koliko sam samo love potrošio na coolere raznih vrsta i oblika...

Istovremeno, vrijednost Hypera TX3 i/ili 212 mi se vratila i isplatila već nekoliko puta! Iskreno ... bilo kakav "Tower Design" cooler sa standardnim ventilatorom, ne protežiram Cooler Master ili Hyper seriju specifično. Glavno samo da je sastavljen od univerzalnih dijelova i da dobro provodi toplinu

Teoretski, takav cooler možeš koristiti zauvijek, pa su najvjerojatnije i zato prestali koristiti metalne dijelove, te sve više i više dodaju plastiku, ne bi li došlo do pucanja i korisnik poželio kupiti novi(ji) model...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 07.09.2021. u 18:56.
  Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 18:58   #5516
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Zalman 7000B-Cu LED
Kakve su tebi temperature sa njim?

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Mislim da ti je to K8N Neo LSR/FSR, manuali odgovaraju toj ploči:
https://www.msi.com/Motherboard/supp..._FSR#down-bios

... al, daj još ti probaj iskopat nešto

EDIT: BIOS je isti kao i za Platinum
Hvala ti, ja nisam mogao ovo pronaći, znači možda je ipak sve o.k. sa te strane

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 07.09.2021. u 19:42.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 19:06   #5517
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Istina, kupio sam Hyper212+ 2010 i radi bez problema na i5-6500 sa originalnim blademaster ventilatorom. Jedanaest godina

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 19:25   #5518
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Istina, kupio sam Hyper212+ 2010 i radi bez problema na i5-6500 sa originalnim blademaster ventilatorom. Jedanaest godina

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
Također, ista stvar. Kupio sam zapravo tri komada TX3, i stavio ih na Q6600, Athlon X2 i Pentium 4 (gdje je bio BlueOrb). Vrijeme je prolazilo, Međutim, ubrzo je postalo jasno da TX3 baš i nije dorastao hlađenju Q6600, te sam ga nadogradio na 212 i prodao taj TX3 "viška"



Procesori su se mijenjali, umjesto P4 je došao Pentium Dual Core, pa zatim sekundarni Q6600, a Athlon X2 je bio zamijenjen sa Phenomom X4. TX3 je i dalje ostao na obje mašine, ali obzirom da idem slagati cijelu konfu od nule više mi se isplatilo uzeti još jedan 212 i staviti ga na i5, a postojeći Q6600 sa Hyperom 212 ostaviti kakav je
  Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 19:43   #5519
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Malo na procesore, Tualatin ali ovaj puta mobilac, 1066


Roy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 21:17   #5520
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ja sam imao stock gluposti na procesorima u mladosti, bilo je bitno da se igrice vrte kak spada a dali se nekaj roastalo ispod haube tbh nemam pojma, u to vrijeme me nije zanimao hw A od nekih zabavnijih stvari imao sam Corsair A70 (tj. imam ga još i danas i radi izvrsno) a poslje njega sam uzeo Dark Rock Pro 4 i odma strpo 3ci fan na njega. U pravilu po mom iskustvu ako je masivno i ima heat pajpove (cim više) dobro je Mislim da sam sa ovim "crnim kamenom" sad miran sljedecih 10 godina, eventualno po potrebi zamjenim ventove ako pokrepavaju u nekom trenu...

Roy kakve su temp sa mobilcima iz tog doba, dali je drasticni improvement kao i kod modernih procesora ?
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na