Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2021., 15:13   #5461
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Super da si riješio EVO .
Uff, radio si PCR test zbog simptoma ili tek tako?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 15:36   #5462
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Bravo za EVO, a za SSD se ne sekiraj, bude se posložilo baš onak kako treba biti

Nadam se da ne budeš imao simptoma i da ce ti ovih 5 dana proci "bezbolno" i u dosadi
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 16:12   #5463
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Super da si riješio EVO .
Uff, radio si PCR test zbog simptoma ili tek tako?
Imam glavobolju iznad očiju, u razini sinusa zadnjih nekoliko dana, ali sam i u kontaktu sa osobom kojoj je danas potvrđeno da je covid pozitivna.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Bravo za EVO, a za SSD se ne sekiraj, bude se posložilo baš onak kako treba biti

Nadam se da ne budeš imao simptoma i da ce ti ovih 5 dana proci "bezbolno" i u dosadi
Digao sam ruke od SSDa i naručio ostatak narudžbe bez njega, idem sa WD Gold kao primarnim hardom, ali u tom slučaju drugi mehanički hard drive je must-have. Možda čak i jedan od Hitachi-a, budemo vidjeli.

Vezano uz Covid, za sad asimptomatski ... budemo vidjeli.
  Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 17:02   #5464
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Uj, nadam se da neće biti komplikacija zbog covid gofneta

Nisi naveo koji ssd si mislio uzeti, ako si mislio nekog 2.5" 545s SATA Intel - a stvarno su iščezli po našim bajnim trgovinama,
jedino sam našao > https://www.hgshop.hr/ssd-disk-240-g...roizvod/274563
ali mi se čini previše nofčića.

Za žuntu > https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_SSDs
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 17:13   #5465
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Uj, nadam se da neće biti komplikacija zbog covid gofneta

Nisi naveo koji ssd si mislio uzeti, ako si mislio nekog 2.5" 545s SATA Intel - a stvarno su iščezli po našim bajnim trgovinama,
jedino sam našao > https://www.hgshop.hr/ssd-disk-240-g...roizvod/274563
ali mi se čini previše nofčića.

Za žuntu > https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_SSDs
Jesam, jesam ... i to više puta

WD Blue 2.5" (500GB), košta nekih 500-ak kn. Uspio sam ga dobiti u Mall.hr, i tamo me uvjeravaju da ga imaju ali dok ga ne budem vidio svojim očima, ne vjerujem.

Jer su mi istu priču rekli i ovi u Instar-u, gdje sam pokupovao ostatak. A kad sam im otvoreno i pomalo bezobrazno to natrljao na nos, rekli su mi da imaju tehničkih problema jer su (pazi ovo) selili skladište preko vikenda. Što se uostalom to mene tiče, kao krajnjeg kupca?! Prodali su mi nešto za što vele da imaju, a nemaju.

Navodno je cijela opskrba WD diskovima u problemima, i nije poznato kad se količine budu napunile pa ako netko od vas razmišlja o kupovini SSDa ili HDDa, moj savjet - uzmite ga što prije jer situacija najvjerojatnije bude išla samo na gore
  Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 17:20   #5466
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
bogme ima ga i ja samo sa754 soc ništa drugo
i cooler m mali ali 0,5 kg bakra
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20210906_171618 (1).jpg‎
Views:	159
Size:	841.1 kB
ID:	24336  
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 17:28   #5467
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
@Trekkie4
OcKe za hdd, napomena je bila za Intel ssd zbog trim / toolbox na XP - a.

Da nije tog uvjeta slobodno bi išao na Crucial MX500 256 ili 500 GB ili nekog Samsung - a.
https://www.nabava.net/ssd-disk/cruc...-mb-s-57344551

Dovoljno bi bilo da je "XP particija" vidljiva u W7 i da tu odradi TRIM / Garbage collection.

Usput, ima još jedan štos koji pomaže: pri kreiranju particija se ostavi cca 10 - 15% prostora na kraju "ne particionirano" tj. slobodno,
na taj način ssd dobije "overhead" tj. "lakše diše" ...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.09.2021. u 17:33.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 17:55   #5468
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Trekkie4
OcKe za hdd, napomena je bila za Intel ssd zbog trim / toolbox na XP - a.

Da nije tog uvjeta slobodno bi išao na Crucial MX500 256 ili 500 GB ili nekog Samsung - a.
https://www.nabava.net/ssd-disk/cruc...-mb-s-57344551

Dovoljno bi bilo da je "XP particija" vidljiva u W7 i da tu odradi TRIM / Garbage collection.

Usput, ima još jedan štos koji pomaže: pri kreiranju particija se ostavi cca 10 - 15% prostora na kraju "ne particionirano" tj. slobodno,
na taj način ssd dobije "overhead" tj. "lakše diše" ...
Budemo vidjeli, odlučio sam sve planove staviti on hold. Prvo da vrabac bude u ruci, a ne golub na grani

A WD sam odabrao isključivo zbog reputacije ... koristim (i koristio sam) WD u bezbroj konfi, od novih, starih, ovakvih, onakvih, svakakvih i imam dobro mišljenje o njima. WD Green od 1TB mi se vrti u drugoj Q6600 konfi, WD Blue od 500GB imam u Adison sleeper konfi, a isti takav Blue od 500GB ima i član obitelji, u svom desktopu gdje radi već godinama bez ikakvih problema
  Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 19:39   #5469
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Electro: Koliko vidim rekao bih da je kompatilan i sa s478 uz drugi mounting mehanizam u sredini kao što je Stef vec bio rekao. Sudeci po sad vec 4tom Zalmanu koji imam, to im je neki "thing" koji su furali što uopce nije loša spika zapravo. Čak i ovaj budget koji sam kupio friški iz ducana pred par mjeseci je imao taj "komad metala po sredini" mounting Isto je bila alu/bakrena "ružica" u pitanju.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Usput, ima još jedan štos koji pomaže: pri kreiranju particija se ostavi cca 10 - 15% prostora na kraju "ne particionirano" tj. slobodno, na taj način ssd dobije "overhead" tj. "lakše diše" ...
Ja ovo radim automatski na autopilotu kad slazem particije na ssdu, za mene ssd ima kapacitet -20% u startu, deklarirani kapacitet niti ne gledam nego odma otfikarim za overprovisioning Ali kolegi nisam htio ni predlagati tak nešto jer koliko ga poznam jako bi mu smetalo bi mu da mu dio diska stoji "neiskorišten"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 20:48   #5470
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,003
Ma kakvo smanjivanje particija.Meni takav "overprovisioning" zvuči kao lovačka
Ajmo logički razmisliti:
Firmware diska kakti zna što se događa na nivou filesystema?
Sjetimo se da je to ta ista "pamet" SSDa kojoj operacijski sustav mora poslati trim komandu i reći joj koje je fizičke blokove brisao/dealocirao kako bi SSD lakše napravio garbage collection. Nije baš neka pamet jelda, pa kako bi onda SSD fw znao da si ti napravio manje particije?
Svaki SSD ima interno rezeviran flash za takve operacije - hint: kapaciteti poput 480GB, tu je razlika
Nisam još naišao na proizvođača koji bi u specifikacijama navodio da treba ostavljati prazno mjesto na disku

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 06.09.2021. u 21:00.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:00   #5471
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
stigo novi pacijent
ECS N2U400-A (Nf2ultra)
kutija i ostalo samo nema cd-a
probana na stolu no neki drugi dan ide u operativu
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:01   #5472
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Zna po tome koji prostor dodjeljen particijama i time "aktivan" nasuprot ...
Neki ssd - ovi to već imaju i uračunato je u oznaku.
Svakom svoje jer naslučujem da se nećemo složiti 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:11   #5473
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nisam još naišao na proizvođača koji bi u specifikacijama navodio da treba ostavljati prazno mjesto na disku
Nisam ni ja ali ga vecina preporuča, a s obzirom da mi nije još niti jedan ssd krepao neka samo stoji 20% nije bed. Tak i tak se ima pa se i može Pogotovo u današnje doba i ove smješne cijene SSD-a. Moja osobna teorija je da iako prozviđaci nece to reci, kod vecine jeftinijih SSD-a (a ja volim takve recimo jer su mi sasvim ok za moje potrebe hehe) unpartioned space se koristi bar povrmeno kao "interni temp space" u određenim slučajevima, ako se ne varam čak je i dokazano testovima da kod nekih modela relativno "napunjeni" ssd radi sporije nego ssd "koji ima lufta". Pa po toj logici ako koristis za temp 10gb prije budes ih izraubao umjesto da koristis 20gb. Mislim to je samo neka moja teorija ne znaci da je tocna

Ali samo cu reci da u praksi od sistemskog 256gb m.2 imam particionirano 150gb, a ostatak zjapi prazno i nepraticionirano, primarno zato jer mi i sa tih 150 ostaje 50gb praznog diska... Pa onda isti vrag stajalo 50 + 50 neparticionirano ili stajalo 100gb free Slicna stvar je i sa podatkovnim diskovima, a za game drive od 1TB stvarno nije problem uz današnje brzine neta imati 40 umjesto 42 igre instalirane, skinu se za 10 minuta sa steama. Tako da po mojoj logici nisam izgubio ništa a možda sam produžio život diskovima i smanjio im wear (ili bar primirio svoju paranoju)

@ Electro: Odakle ih vadiš, ima li kraja tom podrumu

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 06.09.2021. u 21:28.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:44   #5474
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Ja pametan pa šutim ... i gledam kako se rulja prepucava


Šalu na stranu, ajde prvo da vidimo što i kako. Današnji dan najbolje pokazuje kako ništa nije sigurno sve dok stvari ne budu gotove, stoga mogu ja ovdje raspravljati o SSD-u i terabajtima podataka, dok ispod stola stoje dva prastara Hitachi diska i Q6600 Uz sad već dvije dostave (Instar, Mall.hr) također se čeka na I/O Shield (puno hvala Alienu) ali i dostavu Hypera 212 kojeg sam danas uzeo za 150kn.
  Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:51   #5475
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
When first solid-state drives appeared, there was no Trim command. There was no easy way for a drive to reclaim unused blocks of user data (i.e., data exposed to a host as drive contents) for the wear-leveling process.

To mitigate this problem, manufacturers did a clever trick: they began producing file-system-aware solid state drives!

Some articles deny the existence of such a trick, but the truth is that some ancient solid-state drives were capable of parsing a partition table and an NTFS file system to locate unallocated (free) clusters and reclaim their blocks for the wear-leveling process (thus, wiping remnant data in these clusters).
Izvor: https://dfir.ru/2020/06/12/trim-and-unallocated-space/

Realno, ne možemo znati što sve firmware radi. Također je pitanje kako GC funkcinira u RAID scenarijima. Tada TRIM isto nije dostupan.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:58   #5476
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Samo polako i bez nervoze, kompovi spadaju u kategoriju koja se da srediti za razliku od nekih drugih stvari.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 22:14   #5477
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
...
Ali samo cu reci da u praksi od sistemskog 256gb m.2 imam particionirano 150gb, a ostatak zjapi prazno i nepraticionirano, primarno zato jer mi i sa tih 150 ostaje 50gb praznog diska... Pa onda isti vrag stajalo 50 + 50 neparticionirano ili stajalo 100gb free Slicna stvar je i sa podatkovnim diskovima, a za game drive od 1TB stvarno nije problem uz današnje brzine neta imati 40 umjesto 42 igre instalirane, skinu se za 10 minuta sa steama. Tako da po mojoj logici nisam izgubio ništa a možda sam produžio život diskovima i smanjio im wear (ili bar primirio svoju paranoju)
Zar nije ideja SSDa da zapisuje u bilo koje slobodne ćelije kako bi se osiguralo ravnomjerno "trošenje" ?, odnosno particije i file-sistem ne određuju i stvarnu fizičku poziciju (ćeliju), suprotno od hard diska gdje particija znači i konkretan fizički prostor na disku tj. neparticionirani dio se i doslovno nikad ne koristi.
Drugim riječima, to što imaš particionirano samo 150GB od 256GB iz primjera, ne znači i da će firmware SSDa koristiti samo tih prvih 150GB nego sve dostupne ćelije (najprije one nikad korištene pa redom one označene za brisanje gdje mu treba i više napona da ih najprije obriše).

Da se avansno pospem pepelom ... zadnji put sam detaljnije čitao o tome prije 5-6 godina kad sam mijenjao sve sys i radne diskove na kompovima, pa je možda i Alzheimer došao po svoje
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 22:28   #5478
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Trekkie: Ajde ne brini, pojavit ce se i tvoj SSD, a i ostatak kompa

@ Nikky: Ma kakva nervoza pa forum je da se raspravljamo kaj ne hehe. Ne znam za ostale ali ja nista tu nikom ne zamjeram, realno na kraju price svi imamo svoj hw koji cemo koristiti i paziti ili potrgati na nacin na koji nam se cini najbolji

@ Max: Ideja je ali kao što je Stef rekao pitanje kaj se stvarno dešava "ispod haube". A ovo moje particioniranje je islo vise u smjeru da su SSD-i toliko jeftini da se vise isplati uzet dupli kapacitet za 20% vecu cijenu i ostaviti da zjapi prazno, particionirano ili ne Kad sam vec uzimao m.2 jednostavno je bilo neisplativo uzeti 128 kad je 256 bio samo nijansu skuplji (a realno bilo bi mi i 64 dosta vjerovatno). I btw nisam ni ja detaljno to proucavao ali ovo moje je u mojoj glavi neka "safest" varijanta sa kojom ja spavam najmirnije, što ne znaci da je tocna niti ispravna Kao što i Trekkie preferira i vjeruje mehanici a ja ne vjerujem vodenim hlađenjima u nikakvoj konstelaciji, sve su to na kraju price neki ukusi i preference (ili možda osobne brije) Npr. mogu meni svi tu sad nabacati 100 analiza kako su vodena hlađenja super i kako u 99.99% slucajeva ne propišaju, ali dok god postoji 0.01% šansa da to negdje ipak propiša ja nema šanse da to stavim u komp
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 22:36   #5479
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
@Max
Uzmeš u obzir da TRIM nije dostupan i da GC neselektivno premješta "stranice" da bi oslobodio blokove za nove zapise, što je vrlo neefikasno. Ne može to raditi unedogled, osim ako nema neku rezervu prostora/blokova koji se nikad neće koristiti za podatke. Mislim da bi to trebala biti ideja.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 06.09.2021. u 22:45.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 22:54   #5480
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
dečki prešli ste sa starog hardwarea na ssd
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 23:13   #5481
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Haha, nema nervoze, Alien me skroz krivo skužio ili zamjenio s nekim drugim, pa govorimo slično 😂
Prestajemo off the record, back to 2000 😆
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 23:26   #5482
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo s obzirom da su se iz Protisa popodne bili javili da su probavili vent i da je spreman za preuzimanje, u znak pokore sutra idem raskapati p4 konfu i raditi bedastoce sa cpu coolerima
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 23:40   #5483
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Haha, nema nervoze, Alien me skroz krivo skužio ili zamjenio s nekim drugim, pa govorimo slično 😂
Prestajemo off the record, back to 2000 😆
A i zna se tko je za sve ovo kriv...

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
  Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 00:17   #5484
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Ontopic:


Putovalo skoro tri tjedna...još nisam ništa riješio za onu s370 konficu koja je o dalje mrtva, a kojoj je ova grafa bila namijenjena.
No, nema veze, bude to sve jednom, kada bude malo više vremena
...
Drugi projekt (s754) zayebava svjetski: sada i drugi raptor šteka, pa sam privremeno odustao (osim od time correct napajanja) i od tc diskovlja...točnije, stiže mi taj treći raptor koji bi trebao biti bez bad sectora (živi bili pa vidjeli), pa sam do tada odlučio ubosti...(khmmm!)...ssd u konfu
Radi, sve 5
Po tome i znam da nije kabel, nije port, niti mema kriva za smrzavanja konfe i svako 5.-6. neispravan boot...
Znači, sve radi kako treba.
Grafa...da, gore je origigi bios sa 12 pajpa, xt pe taktove ne prima (artefakti), no zasebni taktovi (samo gpu ili mem) prolaze bez problema, tako da bi moglo biti i do napona, tj. trebalo bi jednom isprobati i voltmod.
Htio sam flashati bios sa 16p otključanih, no ne ide.
Atiwinflash se smrzne, a bootabilne stickove sustav ne vidi/ne prepoznaje kao izvor.
Možda su previše novi, ili nešto slično.
Da probam sa floppyjem, što mi je zadnja opcija, moram prvo disketu nabaviti
Od ostalog, problem sa Musketeer-om, ne radi mu led rasvjeta (možda sam i ja nešto krivo skopčao), no s obzirom na starost svega, ništa neočekivano.
Par slikica:


Fotke iznutrica retro konfe sa ssd-om iz vjerskih razloga odbijam raditi
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 06:54   #5485
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Fino izgleda "kavalir" .

Za grafu prvo provjeri dal se može otključati (AtiTool -> Shift + Settings -> za CONFIG_DIE_FUSES trebaš imat 0xFFFFFFFF, a CONFIG_SUBSTRATE_FUSES treba završiti na F). Ako sve štima, onda u BIOS-u mijenjaš zapravo CONFIG_ROM_FUSES iz 0x261 u 0x260 što otključava svih 16 pajpa.

Iz mog iskustva s x850, flashanje na XT BIOS je no-no. Prođe, radi, ali kljakavo (javljaju se stutteri u igrama). Tko zna što je sve drugačije.
Daleko je bolje dumpati i editirati originalni BIOS, pa ga flešnut nazad i clockat kroz AtiTrayTools. Ili u BIOS editoru podići clockove kolko se želi/može.
Flash obavezno s diskete iz DOS-a! (meni je na Asusu konkretno radilo s USB stick-a).

Na SSD u retro konfi gledam isto kao i na napajanje ... moderna komponenta koja ne smeta .
Ne bih stavljao na P3 konfu, ali na nForce3 radi kak spada bez petljanja, pa zašto ne.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 07.09.2021. u 07:00.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 08:31   #5486
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Mene iznenadilo kako ssd radi "glatko".
Možda i rasturim onog potpuno neispravnog raptora pa stavim unutra ssd
...
Pajpe:

Ja sam sa TechPowerUp skinuo bios koji nije xt, već također pro samo sa otključanim 16p.
Sve ostalo isto.
No probati ću ovo što kažeš, originalni bios kroz RaBit izmijeniti, pa onda dalje eksperimentirati. Hvala!
No prvo...stari stick ili disketa
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 08:52   #5487
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Trebala bi moć po onom što se pisalo. (Vrijednosti su drugačije jer je R420).

Zadnje izmijenjeno od: stef. 07.09.2021. u 08:59.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 09:07   #5488
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
No prvo...stari stick ili disketa
Jel stvarno trebaš floppy ili trolaš ? Imam ih ja na tavanu stack, a našlo bi se i disketa s obzirom da smo imali povecu donaciju nedavno od kolege D00D-a tu sa foruma, tak da ak trebaš nekaj od navedenog javi se.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 09:52   #5489
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ontopic:


Putovalo skoro tri tjedna...još nisam ništa riješio za onu s370 konficu koja je o dalje mrtva, a kojoj je ova grafa bila namijenjena.
No, nema veze, bude to sve jednom, kada bude malo više vremena
...
Drugi projekt (s754) zayebava svjetski: sada i drugi raptor šteka, pa sam privremeno odustao (osim od time correct napajanja) i od tc diskovlja...točnije, stiže mi taj treći raptor koji bi trebao biti bez bad sectora (živi bili pa vidjeli), pa sam do tada odlučio ubosti...(khmmm!)...ssd u konfu
Radi, sve 5
Po tome i znam da nije kabel, nije port, niti mema kriva za smrzavanja konfe i svako 5.-6. neispravan boot...
Znači, sve radi kako treba.
Grafa...da, gore je origigi bios sa 12 pajpa, xt pe taktove ne prima (artefakti), no zasebni taktovi (samo gpu ili mem) prolaze bez problema, tako da bi moglo biti i do napona, tj. trebalo bi jednom isprobati i voltmod.
Htio sam flashati bios sa 16p otključanih, no ne ide.
Atiwinflash se smrzne, a bootabilne stickove sustav ne vidi/ne prepoznaje kao izvor.
Možda su previše novi, ili nešto slično.
Da probam sa floppyjem, što mi je zadnja opcija, moram prvo disketu nabaviti
Od ostalog, problem sa Musketeer-om, ne radi mu led rasvjeta (možda sam i ja nešto krivo skopčao), no s obzirom na starost svega, ništa neočekivano.
Par slikica:


Fotke iznutrica retro konfe sa ssd-om iz vjerskih razloga odbijam raditi
Uff, lajkam kazaljke, a moze ih se dodati jos za kontrolu ventova i monitoring temp ili napona (analogni voltmetri).

Dal bi se sloziti fini gauge mod
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:11   #5490
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Napokon kompletiran jedan eye candy




Imam hrpu slika koje ću uploadat uskoro, sigurno 30 raznih strojeva sam sastavio
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na