Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2010., 21:30   #391
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Vidi pokrenio sam kao na onom linku Furmark i sve polako dizao po redu kao sto su oni preporucili.Kako se ovim clokanjem nisam bavio mozda nesto krivo radim ali zaista neznam.Ono sto znam jest da sam ostavio vent da radio u automatskom modu.Prvo sam pokrenuo core clok i njega dizao do granica kad Furmark nije puknio.Uspio sam dizati core clock sve do 726Mhz.Kad sam stavio 727Mhz puknio je.Znaci na relativno stabilnih 726Mhz sam spustio za 25Mhz po njihovoj preporuci.Znaci ostavio sam na 701Mhz za core clok.Nadam se da je ovaj dio jasan.

Krenio sam na shader clok na isti nacin.Furmark radi u pozadini.Napominjem kad test pukne da sam racunalo resetirao jer Furmark nece vise opterecivati graficku do full-a bez reseta.I to pise na onoj stranici.Kazem shader clock sam dignuo so 1601Mhz i testirao.Sve ok.Kad sam stavio 1602 test je puknio.Resetirao sam racunalo i nanovo stavio shader clock opet ali ga vise nisam mogao tako dignuti.Hocu reci cim ga sad malo dignem test Furmarkom odmah puca i to mi nije jasno???
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 21:46   #392
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Još nisam čuo da se grafa kloka dok ju Furmark roštilja u pozadini, ali OK.

Bolje da si išao staromodnom metodom kao recimo traženje max FSB-a

Dižeš za 10 MHz-a, pustiš neki test, ako prolazi - dižeš dalje, ako ne prolazi smanjiš za 5 MHza i testiraš opet, ako opet ne prolazi još smanjiš i opet testiraš itd...

Što se tiće same problematike, stvarno nebi znao zašto ti shaderi više nisu stabilni ni nakon manjeg kloka...
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 21:52   #393
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Gle mozda je to rostilja in vivo problem.Bas cu probat.NIsam se kazem inace time bavio,isao samo ovako iz fore probat jer mi zaista netreba nista jace od ovoga pa sam procitao kako su to oni napravili.

Da odvrtim nakon ditanja cmark?Jel to dovoljno)??
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 21:57   #394
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Gle mozda je to rostilja in vivo problem.Bas cu probat.NIsam se kazem inace time bavio,isao samo ovako iz fore probat jer mi zaista netreba nista jace od ovoga pa sam procitao kako su to oni napravili.

Da odvrtim nakon ditanja cmark?Jel to dovoljno)??
Možeš i to, ali realnije bi bilo neku igru odvrtit koja dosta opterečuje grafu.
Ja sam znao klokat grafu i nije se u cmarku tiltala, a u igrama je nakon nekog vremena pokazivala artifekte i bacala se u 2D mod.

BTW: jesi ti kolega sa rkh-a?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:06   #395
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Tko Zrmi mozda?
)))

Morat cu neku igru probat dernit)
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:28   #396
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Tko Zrmi mozda?
)))

Morat cu neku igru probat dernit)
da da!

Batlefield bad company 2 dobro kuri grafu recimo.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:33   #397
hobitxxx
Premium
Moj komp
 
hobitxxx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 412
znaci nemoram se brinuti zbog "samo" 84 stupnja ma gledao sam si onoga t-rada da ju malo ohladim i da ju napokon morem kloknuti malo....
hobitxxx je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:47   #398
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Ok temperature, samo piči
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 00:30   #399
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Sutra idem po svoj klima uredjaj za moju 275-icu pa cu javit dojmove))
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 01:34   #400
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor hobitxxx Pregled postova
znaci nemoram se brinuti zbog "samo" 84 stupnja ma gledao sam si onoga t-rada da ju malo ohladim i da ju napokon morem kloknuti malo....
T-rad ti nije najsretniji izbor za gt200.Ako ga već stavljaš osiguraj mu puno protoka zraka.Možda bi ti bolji bio HR-03 za tu grafu ili neki drugi.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 12:48   #401
hobitxxx
Premium
Moj komp
 
hobitxxx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 412
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
T-rad ti nije najsretniji izbor za gt200.Ako ga već stavljaš osiguraj mu puno protoka zraka.Možda bi ti bolji bio HR-03 za tu grafu ili neki drugi.
ma najbolje mi je da malo jos izdrzim na tome kak je valjda ne krepala i uzmem si 5850 i bok.. ali svejedno cu jos razmisliti o hladnjaku..
hobitxxx je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 18:57   #402
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Vjerojatno nisam otkrio toplu vodu ali ovaj hladnjak je strava.Temperatura mi je s idla 45 pala ispod 40 kao i oklone temperature memorije i to do cak 10 C.No ono sto je najveca novost jest dizanje temperature u loudu gdje mi je prije bilo 92 sada je oko 60.Nevjerojatno tj gotovo nemoguce ali tako je.Bas se ajme osjeti kako topli zrak izlazi kroz ajme dobro provjetravanu grafu.Samo jos da napomenem da je to sa zatvorenim kucistem i ventilatorima na auto.Ako ih stavim na max necete opet vjerovati koliko su tihi da sam mislio da mi ta funkcija ni neradi.LOL

Brzina vrtnje na max je oko 1950RPM).Vjerujte da samo na papiru zvuci mnogo i neki ce misliti glasno.Nista se necuju.Nista i pod dojmom sam jos uvijek.

Trece stvar je klokanje.Ovo je nemoguce kad sam poceo.Samo cu reci da se neusudim toliko dizati ama bas sve stavke jer graficki test nece pukniti jos nijednom a temperature do 65 uvijek.O moj boze jer ovaj hladnjak vrijedi te novce...VRIJEDI SVAKE LIPEEEEEEEEEEEEE........))
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 19:25   #403
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
do kolko si uspio na klokat grafu?

I sam diži nemaš se šta bojat jer je voltaža ista.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 10:38   #404
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Nisam jos stigao, sve sam ovako nabrzinu probao.Danas ako stignem poigrat cu se)
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 14:40   #405
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Ovo je max ali cu smanjit kako i preporucuju za nekih do 25Mhz sve

http://slike.hr/slike/clockextreme_2c3fc.jpg.html
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 14:53   #406
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Vjerojatno nisam otkrio toplu vodu ali ovaj hladnjak je strava.Temperatura mi je s idla 45 pala ispod 40 kao i oklone temperature memorije i to do cak 10 C.No ono sto je najveca novost jest dizanje temperature u loudu gdje mi je prije bilo 92 sada je oko 60.Nevjerojatno tj gotovo nemoguce ali tako je.Bas se ajme osjeti kako topli zrak izlazi kroz ajme dobro provjetravanu grafu.Samo jos da napomenem da je to sa zatvorenim kucistem i ventilatorima na auto.Ako ih stavim na max necete opet vjerovati koliko su tihi da sam mislio da mi ta funkcija ni neradi.LOL

Brzina vrtnje na max je oko 1950RPM).Vjerujte da samo na papiru zvuci mnogo i neki ce misliti glasno.Nista se necuju.Nista i pod dojmom sam jos uvijek.

Trece stvar je klokanje.Ovo je nemoguce kad sam poceo.Samo cu reci da se neusudim toliko dizati ama bas sve stavke jer graficki test nece pukniti jos nijednom a temperature do 65 uvijek.O moj boze jer ovaj hladnjak vrijedi te novce...VRIJEDI SVAKE LIPEEEEEEEEEEEEE........))
Normalno da se čuju, neznam di ti slušaš ali čuju se i to jako. Još nisus zmislili vent da se ne čuje na tim okretajima....možda ne i ležajevi ali samo strujanje bi stvaralo buku.

Ali kuler mi se sviđa ak je tolko smanjil temp, al na kraju kak i nebi kad mrcina puše po njemu s tolkim okretajima.. smanji ih na recimo 1200 pa reci onda!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 19:19   #407
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Jel ti imas taj cooler?Ako nemas onda si malo pretjerao sa zakljuccima napamet.Jer ventilatori na grafickoj se necuju nimalo ni kad su na auto a ni kad su do plafona za razliku od serijskog koji se cuje za popizdit a tek kad ga odvrnes na max.

Za tvoju informaciju na samo 1100 obrtaja su temperature u loudu oko 63-65.


Druga stvar koja me zanima jest danas nasao stabilne frekvencije i kad sam popodne opet pogledao tj ukljucio Furmark iskljucili se driveri odmah i puko test.Ovo mi nije jasno, jer sam od mog ajmo tako rec plafona dizanja jos samnjio sve za cca 25Mhz.

Jel moguce da driveri seru iako imam najnovije sa nvidijine stranice?
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 21:17   #408
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Lijep clock! Samo spusti malo shadere i odvrni jos GPU.

a to šta furmark puca ko ga hebe, ako ti igre dobro rade i ne pucaju onda nemas brige.

Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2010., 23:24   #409
Inelim
Premium
 
Inelim's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
@ NemoRS - Pretpostavljam da si zadovoljan OC-om, ali budući da imamo identičnu grafu, probaj GPU podići još malo (što je i kolega Blue_Fatal1ty rekao), jer meni s Accelerom ide GPU na 800 MHz stabilno (konkretno, postavke su 800/1300/1600 - GPU/MEM/SHADER; testirano s otvorenim kućištem), a ne vjerujem da je tvoj hladnjak išta lošiji od mog, a vjerojatno ni primjerak grafe.
Inelim je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 11:58   #410
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Inelim Pregled postova
@ NemoRS - Pretpostavljam da si zadovoljan OC-om, ali budući da imamo identičnu grafu, probaj GPU podići još malo (što je i kolega Blue_Fatal1ty rekao), jer meni s Accelerom ide GPU na 800 MHz stabilno (konkretno, postavke su 800/1300/1600 - GPU/MEM/SHADER; testirano s otvorenim kućištem), a ne vjerujem da je tvoj hladnjak išta lošiji od mog, a vjerojatno ni primjerak grafe.

Zasto nebi primjerak grafe bio losji? Imao sam asusa koji nije mogao ni da mrdne sa defaulta stabilno na duge staze. Frend mi imao asusa koji je letio debelo preko 700 sa auto fanom. Imao sam xfx sa alu smecem od hladnjaka i temp oko 90 koja je isto isla preko 700.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 16:15   #411
Inelim
Premium
 
Inelim's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 78
@ Alfa_R: Naravno da može biti lošiji/bolji primjerak, ali ne škodi probati, jer se radi o identičnoj grafi kao što je moja, s dobrim aftermarket hladnjakom. Probao sam OC-ati nekoliko takvih grafa i sve su išle preko 750 MHZ (za GPU), pa sam zato i rekao da proba. Možda njegova neće biti stabilna na 800 MHz (za GPU), jer ipak imamo različite hladnjake (i ne znam kako je kolega riješio hlađenje memorijskih i VRM čipova, što može utjecati na cjelokupno zagrijavanje i stabilnost), ali postoji velika šansa da GPU ide preko 750 MHz.

P.s. Mislim da nema nekog smisla raspravljati o tome, pogotovo ako je kolegi postojeći OC dovoljan i ne želi se gnjaviti s isprobavanjem viših taktova i mogućnosti grafe.

Zadnje izmijenjeno od: Inelim. 07.06.2010. u 16:27.
Inelim je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 19:01   #412
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Ma nema sanse da ide toliko jer mi je i s onim puklo na 3D Mark-u Vantage tako da sve je to klimavo.Neznam tko je uspio natjerati ju na 800 ali stvarno??
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 19:26   #413
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Ma nema sanse da ide toliko jer mi je i s onim puklo na 3D Mark-u Vantage tako da sve je to klimavo.Neznam tko je uspio natjerati ju na 800 ali stvarno??

Dok smanjis shadere gpu se da bolje clockat. Probaj shadere spustit na 1300 i traži max gpu.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 19:32   #414
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Mislis na max core clock jel?To nisam probao ali hocu.Ostao sam trenutno bez ventova koji mi pusu od dole i ulace svjez zrak pa ih trebam dobiti sutra prekosutra.Kad to rijesim idemo probat
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 13:50   #415
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
pozdrav ekipa...

ja imam Palit GTX275...kako su sada veće temperature tako se i moja grafička počela više grijati...

gledao sam u Linksa hladnjake za grafičke i ovo mi je zanimljivo

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.909.156

šta mislite?jeli vridi uložiti kune u ovo?
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 13:54   #416
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Za početak si mogao i navesti kakve su ti idle/load tempetrature, lako moguće da ti uopće i ne treba aftermarket hladnjak.
Po ovim vrućinama sasvim ej normalna cca 10 stupnjeva viša temperatura i sve dok se ne pojavljuju neki simptomi pregrijavanja ne treba ti drugi hladnjak a i da se pojave neki problemi dovoljna bi bila zamjena paste i čišćenje hladnjaka.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 13:57   #417
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
[QUOTE=Doink the Clown;1665963]Za početak si mogao i navesti kakve su ti idle/load tempetrature, QUOTE]

sad će mi se neki rugati ali neman pojma kako i gdje mogu provjeriti te temperature? moje znanje je skromno tako da ako može neki savjet za koji program ili sl. bilo bi super...
pupa265 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 14:00   #418
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Za očitati idle temperaturu ti je dovoljan i Everest ali ako želiš vidjeti kolika je maksimalna temperatura grafe pod opterećenjem instaliraj si OCCT pa pokreni GPU test (GPU: OCCT) na 2-3 minute.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 14:22   #419
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
možeš si također instalirat i EVGA precision pa vidjeti kakve su ti temperature u igrama.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 14:26   #420
pupa265
Premium
Moj komp
 
pupa265's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Split
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Za očitati idle temperaturu ti je dovoljan i Everest ali ako želiš vidjeti kolika je maksimalna temperatura grafe pod opterećenjem instaliraj si OCCT pa pokreni GPU test (GPU: OCCT) na 2-3 minute.
evo napravio sam GPU test u OCCT na 6min...e sad mi je izbacio cijeli niz slika...CPU1,2,3,4, GPU1 itd...

gdje sad gledam max temperaturu?
pupa265 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na