Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2007., 17:54   #31
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
a nezanm mislim da za to lovu necu naci nesto bolje eventualno neki 20'' bi se dao navuci ako netko prosverca ali u ducanu sumnajm. prevenstveno za gaming i video. ok pretpostavljam da ce malo bleed zezat kad se gleda mracniji film ali opet sumanjm da moze biti tako loshe da je ne gledljivo. ubiti imam osjecaj da msa postavio neke niske standarde :-(. malo me zapalio onaj dell 2007 ako se ne varam kaj je vranoga prodaval ali vise ga nema pa 0 bodova. tak da mi se ovo cini jednini posten izbor.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2007., 23:50   #32
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
nije ni del imao prevelikog uspjeha s 2007 modelom. mislim da je zadnji siguran dell bio 2005 model.

sad bas me interesira taj novi 22" model od samsunga. dal su uspjeli ugurat bolju ili bar istu tehnologiju kao i kod 225 model koji je jos sad skuplji nek se njegov direktan nasljednik nudi.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2007., 00:36   #33
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Ok ljudi, kao prvo svima preporucam da bace oko na moj review Fujitsu Siemensa L22-1W koji je iste dijagonale 22".
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=55109

Te na Behardwareov test 22" monitora
http://www.behardware.com/articles/6...2-to-5-ms.html

Ponosni sam vlasnik tog monitora i mogu vam rec sta vise gledam u njega da me iz dana u dan sve vise odusevljava. Uzmite u obzir cinijenicu da taj monitor nema DVI i sve ostale fancy dodatke... Prikaz boja je izvanredan, pogotovo za TN panel, a vodoravni kutevi su izvrsni. Doduse horizontalni bi mogli biti bolji ali ne na TN panelu. Sta se tice ghostinga, necu ni spominjat jer mi je to pre smjesno... Monitor savrseno radi i nema ni G od Ghostinga... Igrat igre i gledat filmove na ovom cudu je prava milina. To triba dozivit...
Sta se tice ergonomije ista je kao kod 226BW i sasvim dovoljna za prosjecnog korisnika... Kad mi neko pocne prosipat price tipa "nema podesavanje visine panela" najradije bi ga...... Mislim stavi knjigu pod monitor ako ti je nizak... Ono, dough!...

E da i sta se tice velicine piksela (zbog "niske" rezolucije) to su gluposti. Slika uopce nije zrnata. Slika je perfektna, i meni pase ovakva. Ne bi htio da su mi manji pikseli... Inace monitor mi stoji nekih 40cm od ociju ako ne i manje.

Uglavnom kako god usporedjujem Samsung mi se cini boljim, iskreno namjeravo sam ga cekati ali nisam mogao izdrzati. Nije mi zao. Jedino me iznenadila niska cijena za Samsunga... No svakako preporucam svakome da ga proba prije kupnje...

Pozdrav,
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 00:37   #34
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Mislim da je glupo kupovati 22" monitor po cijeni nekog ok 19" modela, to nikako ne može izaći na dobro. IMHO bolje je skupiti još love i ići na neki 20" model. Taj 22" Sasmung spada među lošije monitore u Samsungovoj pondi (a i općenito su gotovo svi 22" modeli na tržištu bla).

Ja na kupovinu monitora gledam kao na dugoročniju investiciju - monitor će vam lako prijeći barem u sljedeću konfiguraciju, a najvjerojatnije i nekoliko njih (ovisno o brzini mijenjanja kompova). Dobar monitor može uredno služiti i preko 5 godina (ekipa recimo kupuje 8800GTX, i onda uzimaju neki (ispod)prosječni TN od 2000kn, a karticu će promijeniti za godinu-dvije, a monitor će još dugo voziti - meni nema smisla). Zar nije bolje odgoditi kupnju monitora za koji mjesec i u tom razdoblju skupiti npr. 1000kn i uzeti puno bolji monitor? (ili npr. dignite nenamjenski kredit za sumu koja vam nedostaje do nekog ok modela, pa vraćajte po 50kn mjesečno)
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 01:00   #35
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
inace bas sam gledao 225bw kosta trenutno 2800 kn u linksu iako nije dostupan sto znaci da nece vise biti ni dobavljiv jer ocito ih je u poptunosti zamjenio 226bw. e sad ocito da i model od 4000 kn koliko je prije ksota more kosta oko 2800 kn sto znaci da ovaj 226bw mora biti barem u rangu starog 225bw ili cak i malo bolji. evo to su nagadjanja ali mislim da je stvarno tako. inace da ovaj monitor niej sad na ponudi razmisljam stalno o nekom dobrom 20'' da mi potraje ali mislim da je ovaj 22'' ika ok izbor i da nemre biti faakt tako losh. a para za davat za ips ili mva matricu koje kostaju debelo preko 3000+ obicno 4000+ kn bas i nema svatko.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 01:13   #36
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Sad mi malo žao kaj sam svog 205BW platio 2800kn... a pogleč kaj sad mogu dobit za to...

2" više

A je, kad mi se nije dalo čekat 206BW... Uvijek to tak ide... Popuši se ili tu ili negdje drugdje... Ma ni bed, glavno da ja buljim u svojih 51cm widescreena

Btw. fkt moram priznat da mi se vid malo oslabio... Ni to baš zdravo : suicide
Očito da 1m daljine ni dosta
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 12:53   #37
gremlin33
just like Registered User
Moj komp
 
gremlin33's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 166
eto ja ga kupio u subotu ni ne vidjevši ova thread a u nedjelju i moj Bratić....
što se tiče gaminga...odigrao sam par sati UT2004,,malo Quakea-a...i to letii...nije bilo nikakvih problema....
bratić je pak Web Dizajner i pati na boje....prestrašno....i nije imao lošu riječ za reć...
__________________
što me snađe da se ovdje nađe!
gremlin33 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 13:52   #38
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Kojeg imas, gremlin, 226bw? Daj ga malo opisi. Probijanje pozadinskog, kut gledanja, boje, mrtvi pikseli. Onak u par tocaka. I ak imas aparat slikaj ga, posebno upaljenog i s potpunom crnom podlogom da se vidi koliko je probijanje i u kojoj mjeri ga ima.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 14:03   #39
gremlin33
just like Registered User
Moj komp
 
gremlin33's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 166
da 226bw,,,
aj navečer ću ti postati slike...i posavjetovat se s bratićem...oko tog tvog probijanja..
bilo je samo mrtvih chudovišta..piksela nisam vidio ni jednog =:
garancija na mrtve pixele nema...
al je garancija 3 god.
a uostalom evo ti link

http://www.samsung.com/Products/Moni...Specifications
__________________
što me snađe da se ovdje nađe!
gremlin33 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 14:22   #40
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Seafreak Pregled postova
Kad mi neko pocne prosipat price tipa "nema podesavanje visine panela" najradije bi ga...... Mislim stavi knjigu pod monitor ako ti je nizak... Ono, dough!...
Prosipat priče...: suicide
Ajde budi normalan pa reci-meni to nije bitno

Ja nemam para za dva LCD monitora ni mjesta za dva kompa.
Pa komp koristim ja i žena.
Koja je visoka 160cm, ja sam 184cm.
Vidiš-MENI je podešavanje po visini bitno.
I njoj.

Pogotovo kad imaš TN matricu koja nema baš najbolji verikalni kut gledanja.
Pa sam se umjesto da pričekam 206BW i izvadim kolekciju telefonskih imenika za podlaganje odlučio na 205BW koji ima kompletno podešavanje svega (osim pivota)

Da ne bi bilo-daj digni malo taj monitor da izvadim imenik, moram nekaj napisat u Wordu...

Da imam para kupio bi S-IPS i onakvu "ruku" kakvu ima Crn i bolila bi me živo i zdravo kita za sve.

Mislim-nije ti u redu pljuvati po nečijim potrebama ako tebi neke stvari nisu bitne.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2007., 15:03   #41
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
ajd baci slike ako kazes da je tak dobar, tak da odmah sutra odletim po njega :-). i daj baci jos malo dojmova. malo vise detalja :-)
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 20:16   #42
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor gremlin33 Pregled postova
bratić je pak Web Dizajner i pati na boje....prestrašno....i nije imao lošu riječ za reć...
Za web dizajn stvarno nije važno "patiti na boje" - tu prikaz boja jednostavno nije prioritet. Web stranice koje radiš će neminovno izgledati drugačije svakom korisniku, i bilo kakva kalibracija i sl. je potpuno nepotrebna ukoliko se radi isključivo za web. S druge strane, ne znam na kojim monitorima bratić inače radi, ali ne znam baš da ne bih imao "ni riječ" za reć' o bojama kod monitora s 6-bit bojom, koji povećava broj prikazanih boja ditheringom. Naravno, nekome tko monitor koristi samo za gaming / browsing je to sve skupa manje važno i prije bi se trebao brinuti oko nekih drugih nedostataka TN matrice, ali boja je općenito jedna od slabijih strana TN panela i IMHO ne treba je posebno isticati (to što se nafrljeni brightness nekad doživljava kao "dobra" boja je druga stvar).
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 12:57   #43
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Danas citam u Bug-u koliko god im los bio review da 226bw nije nista gori do 225 modela. Najjace sto je bio test 21" i vecih monitora, i usporedba je bila s ostatkom grupe od po 5 i vise tisuca kuna, a neki od njih imaju i stvarno bolju sliku od 226bw.

Tu bi se gorluk nasao. Podesavanje po visini mi nije bitno, dok mi je bitno probijanje pozadinskog. Jer mislim na njemu gledat DVD, slusat muziku, surfat i citat...

Problem je sto nema velikih razlika izmedu TN matrica, a ostale i bolje matrice su barem duplo skuplje u istoj dijagonali. Problem je to sto novi modeli s IPS i MVA matricama izlaze samo malo rjede od modela na TN matrici, kostaju cjelo bogatstvo, pa je onda tesko zamijenit monitor. Primjer je samsung s 970 i 971p modelima. Prvog su ljudi kupovali po 4400kn, kasnije izasao 971 koji je bio bolji, a sad je vec 1000kn jeftiniji od 970.

Imam feeling da se danas monitore rade pod idejom brzo zamjenskih stvari. Kratam im je vijek trajanja, dosta su losi od novih modela i novi modeli se izbacuju dva put na godinu. Nema vise da ja gledam ko u svoj dobar CRT po 6, 8 godina.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 15:45   #44
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa komp koristim ja i žena.
Koja je visoka 160cm, ja sam 184cm.
Vidiš-MENI je podešavanje po visini bitno.
I njoj.
Kupi stolicu za komp podesivu po visini : lol2 :


anyway, ontopic... znam da je svima danas draze imat sto je veci moguce monitor, ali to je samo pohlepa... uz cinjenicu da tako jeftini monitori nisu nikad kvaliteta za 5, plakat cete i kad shvatite da ne mozete zavrtit ni jednu igru na toj rezoluciji ni na minimalnim detaljima : DualWiel
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 17:11   #45
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Prosipat priče...: suicide
Ajde budi normalan pa reci-meni to nije bitno

Ja nemam para za dva LCD monitora ni mjesta za dva kompa.
Pa komp koristim ja i žena.
Koja je visoka 160cm, ja sam 184cm.
Vidiš-MENI je podešavanje po visini bitno.
I njoj.

Pogotovo kad imaš TN matricu koja nema baš najbolji verikalni kut gledanja.
Pa sam se umjesto da pričekam 206BW i izvadim kolekciju telefonskih imenika za podlaganje odlučio na 205BW koji ima kompletno podešavanje svega (osim pivota)

Da ne bi bilo-daj digni malo taj monitor da izvadim imenik, moram nekaj napisat u Wordu...

Da imam para kupio bi S-IPS i onakvu "ruku" kakvu ima Crn i bolila bi me živo i zdravo kita za sve.

Mislim-nije ti u redu pljuvati po nečijim potrebama ako tebi neke stvari nisu bitne.
Pivot nije losa stvar, pogotovo na widescreenovima dijagonale 20" i vise citsto zbog rada u wordu. Ali podesavanje visine ne bi trebao biti presudni faktor. Nikakav problem nije postaviti nesto ispod monitora. Ali dobro ako ces ti placati i po 1000kn vise da bi dobio to, izvoli... Meni je to budalastina...

A sta se tice kuteva gledanja svi govorite gluposti. Jer ako mislite trckarat oko monitora nemojte ni pomisljat kupovat TN panel. Ako vec mislite sjediti "mirno" ispred njega, apsolutno je svejedno koji je panel. Iako moram dodat da sam ja pre zadovoljan kutevima gledanja na mom TN panelu.

Opcenito ako ste picajzla nemojte komentirat TN panele jer tome nema smisla. Dakako da su S-IPS ili XVA paneli "neusporedivo" bolji ali po mome misljenju razlika u cijeni nije isplativa osim u slucaju da je isti namjenjen profesionalnom radu. Sam prijelaz s CRT-a na LCD je veliki skok, a cjepidalcenje ostavljam profesionalcima...
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 17:18   #46
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
Kupi stolicu za komp podesivu po visini : lol2 :


anyway, ontopic... znam da je svima danas draze imat sto je veci moguce monitor, ali to je samo pohlepa... uz cinjenicu da tako jeftini monitori nisu nikad kvaliteta za 5, plakat cete i kad shvatite da ne mozete zavrtit ni jednu igru na toj rezoluciji ni na minimalnim detaljima : DualWiel
Dodao bih da se meni NFS Carbon jednako jednako vrti na rezoluciji 1680x1050 kao i na 1024x768. Mozda koji frame razlike. Imam Gecube 9550 128mb. (i mene je iznenadilo) Sta se tice ostalih igara nije problem snizit rezoluciju i problem rijesen. A gubitak na kvaliteti slike gotovo da i nije primjetan...
Dakle teorija vece radne rezolucije i losih performansi u igrama pada u vodu...
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 18:15   #47
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Seafreak Pregled postova
Dodao bih da se meni NFS Carbon jednako jednako vrti na rezoluciji 1680x1050 kao i na 1024x768. Mozda koji frame razlike. Imam Gecube 9550 128mb. (i mene je iznenadilo) Sta se tice ostalih igara nije problem snizit rezoluciju i problem rijesen. A gubitak na kvaliteti slike gotovo da i nije primjetan...
Dakle teorija vece radne rezolucije i losih performansi u igrama pada u vodu...
Ma ne nikako
S tom karticom Carbon se vuče kao krepana mačka neovisno koja je rezolucija (NHF).
Možda se između 8 i 10 fps i ne vidi velika razlika
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 30.01.2007. u 20:48.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2007., 19:38   #48
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ma ne nikako
S tom karticom NHF Carbon se vuče kao krepana mačka neovisno koja je rezolucija.
Možda se između 8 i 10 fps i ne vidi velika razlika
Tia san i ja napisat al ne želim poticat svađu : cheers2
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 11:47   #49
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Seafreak Pregled postova
A sta se tice kuteva gledanja svi govorite gluposti. Jer ako mislite trckarat oko monitora nemojte ni pomisljat kupovat TN panel. Ako vec mislite sjediti "mirno" ispred njega, apsolutno je svejedno koji je panel. Iako moram dodat da sam ja pre zadovoljan kutevima gledanja na mom TN panelu.

Opcenito ako ste picajzla nemojte komentirat TN panele jer tome nema smisla. Dakako da su S-IPS ili XVA paneli "neusporedivo" bolji ali po mome misljenju razlika u cijeni nije isplativa osim u slucaju da je isti namjenjen profesionalnom radu. Sam prijelaz s CRT-a na LCD je veliki skok, a cjepidalcenje ostavljam profesionalcima...
s ovim se u potpunosti slažem

Citiraj:
Autor Seafreak Pregled postova
Dodao bih da se meni NFS Carbon jednako jednako vrti na rezoluciji 1680x1050 kao i na 1024x768. Mozda koji frame razlike. Imam Gecube 9550 128mb. (i mene je iznenadilo) Sta se tice ostalih igara nije problem snizit rezoluciju i problem rijesen. A gubitak na kvaliteti slike gotovo da i nije primjetan...
Dakle teorija vece radne rezolucije i losih performansi u igrama pada u vodu...
a da tebi nije možda ostala ista reza, jesi li postavio u igri na 1680x1050? nema teorije da ti radi kako spada....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 12:41   #50
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Seafreak Pregled postova
Dodao bih da se meni NFS Carbon jednako jednako vrti na rezoluciji 1680x1050 kao i na 1024x768. Mozda koji frame razlike. Imam Gecube 9550 128mb. (i mene je iznenadilo) Sta se tice ostalih igara nije problem snizit rezoluciju i problem rijesen. A gubitak na kvaliteti slike gotovo da i nije primjetan...
Dakle teorija vece radne rezolucije i losih performansi u igrama pada u vodu...
No way. Nesto tu ne stima. Carbon bi trebao stekat i sa 6600GT na 1024x768, je r je to neoptimizirani drek od igre.
Brijem da je za Carbon na 1680x1050 i postenije detalje neophodna jedna 8800GTS.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 13:11   #51
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
pa može se carbon igrati i na 2500x1800 ak sve detalje ostavite na nuli i grafika bude ko sa playstationa 1
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 17:05   #52
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
1346 pregleda posta. Izgleda da ljude interesira 226bw! Jel ga tko osim gremlina uzeo? Da mi je Metro blize otisao bi ga pogledat uzivo. Al mi je 100 km malo predaleko i ako idem moram imat para da ga vozim doma.

Bl@de jesi li ga uzeo? Meni sutra starom rodendan pa ne znam dal ci ici po njega, a ne znam dal ga se nece "rijesit"...

Imam pitanje. Vidim da los DivX lose izgleda na vecoj rezoluciji, no kako izgleda DVD rastegnut na 1680x1050. Tko jos ima vece reze monitor? Seafreak, Jelc?

Inace nisam picajzla, imam ostecenu antirefleksnu na ovom 757nf i malo zapecene boje, al bi rado vidio koliko se vidi probijanje kad ja u mracnoj sobi pustim mracni film!
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 17:57   #53
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Kako izgledaju igrice na 225 ili 226 bw kad se smanji rezolucija npr na 1280x800 (u slucaju da ti komp nemoze 1680x1050). Sada mi komp podnosi te reze, ali ne bi tija da za godinu nemogu nista igrat ?
btw: Vidim u ve-mila 225bw po cijeni 2800kn i pise Novo! kraj njega
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 18:37   #54
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Seafreak Pregled postova
Prikaz boja je izvanredan, pogotovo za TN panel, a vodoravni kutevi su izvrsni. Doduse horizontalni bi mogli biti bolji ali ne na TN panelu.
Možeš li mi malo objasnit ovo? Mialim da te nisam baš skužio ...
flajpan je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 19:10   #55
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
nisam jos ali najkasnije do subote nadam se da vec sutra :-). mislim ako je imalo bolji od 225bw isplati se uzet a sumanjm da moze biti gori od 225bw. stoga po ovoj logici ovo je vrhunski monitor pogotovo za tu cijenu :-9. inace vani je pocetna cijena oko 2800kn pa na dalje prema 3500 kn+ sto znaci da ovakva cijena nece dugo biti.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 20:05   #56
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Pise u Bug-u recimo da je 225 i 226 dao M SAN na testiranje. Cijena je za oba malo vise od 3000kn. Po mome kad krene u nasih trgovina 226bw ce imat cijenu od 3000 pa do nekih 3500. Ta ce cijena sljedecih mjeseci padat i zadrzat ce se na recimo 2600 kad ce da ga zamijenit novi model. Znaci sto se tice ovog iz Metroa dobijes ga po cijeni od par mjeseci cekanja u drugih trgovina da padne cijena. Moje razmisljanje malo ekonomskih aspekata. Sad cemo vidjet kako ce krenut. Uzet dva iz Metro-a i prodat jednog uz sitnu naknadu.

flajpan, jesi ikad vidio LCD monitor? Kod jeftinijih za proizvodnju panela (znaci TN) kutevi gledanja kad imas "optimalne boje" su maleni. Tj., samo kad sjedis ravno pred njim imas kvalitetnu "sliku". Kad se pomaknes lijevo ili desno slika postane obicno narancasta i u kratko, negledljiva. To ti je IMO vazno samo kad imas vise ljudi kraj monitora i recimo gledate film s njega. Inace kad si sam na njemu gotovo uvijek sjedis ispred njega i nema tih problema ili su zanemarivi. Ja bi recimo uzeo bez razmisljanja monitor koji ima pravih 8-bit panel a male kutove gledanja jer mi oni skoro pa nista ne znace.

Samo da spomenem probijanje pozadinskog i to sto se tice boljih panela i to da tamo isto postoji probijanje. Jedino u cemu su bolji su kutovi i boje i mozda kontrast, a citam da su se pojavili i PVA paneli s 6-bitnom rezolucijom boje. Stedi se izgleda gdje se stigne.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 21:53   #57
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ma ne nikako
S tom karticom Carbon se vuče kao krepana mačka neovisno koja je rezolucija (NHF).
Možda se između 8 i 10 fps i ne vidi velika razlika
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
Tia san i ja napisat al ne želim poticat svađu : cheers2
Vi mene stvarno cinite LUDIM!!! : bonker2
Amo redom:
Pokusao sam napraviti screenshot preko att-a ali me nije islo. Slike su ovako izgledale:


Zatim sam uzeo svoj Panasonic Lumix FX-8 digitalni aparat i napravio sljedece slike:



Dakle na prvoj slici vidi se kako pokrecem igru preko programa "carbonres" kojega sam skinuo s widescreengamingforuma koji sluzi za optimiziranje rezolucije NFS Carbona na widescreen monitorima posto igra nema tu opciju u valstitom meniju.
Na drugoj slici se vidi rezolucija unutar same igre koja je namjestena na najvecu i koja u ovom slucaju ne igra neku ulogu jer je predhodno namjestena u carbonsesu. Probao sam smanjiti rezoluciju u meniju same igre na 1024x768 ali framerate je bio isti, sto i dalje potvrdjuje da je nebitna rezolucija u meniju ako se koristi carbonres.exe.

P.s. Da nisam koristio carbonres.exe slika bi bila rastegnuta... Igra je bila namjestena na minimalne efekte i tako predivno izgleda i vrlo je igriva...
Za vece efekte ipak treba mnogo jaca grafa...

Ostale slike govore same za sebe. Ako ga jos niste nasli frame rate se nalazi u gornjem desnom kutu svake slike... Koristen je ATT benchmark...

Uglavnom ne pada mi ispod 20 frame/s i to kada je najveca guzvara, prosjek je nekih 25/s i sasvim je ugodno za igrat.
Graficka je Gecube Extreme 9550 128mb. Oko 3500 3Dmarks u 3Dmark 03 programu.

P.s.2. Ako mi jos ne vjerujete imate moj post gdje sam testirao FS L22-1W monitor i tamo ima par video linkova iz NFS carbon i pogledajte kako glatko igra radi... Doduse tamo su mi cak neki efekti bili ukljuceni pa bi znalo trokat na sec s vremena na vrijeme...

I tko je ovdje lud???
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 08:52   #58
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
I nak kraju je to dobar monitor za te novce jer bi ga danas uzeo ako valja.
Monitor mi služi od corela do photoshopa i illustratora do gledanja filmova dvd i dvixa te igranja igrica
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 10:59   #59
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
I nak kraju je to dobar monitor za te novce jer bi ga danas uzeo ako valja.
Monitor mi služi od corela do photoshopa i illustratora do gledanja filmova dvd i dvixa te igranja igrica
Potpisujem s time da bi na to dobar dodao prefiks vrlo...
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 12:44   #60
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
mizantrop će danas kupiti monitor. još ih je samo par ostalo. išao sam pogledat. izgleda fensi šmensi. jedino kaj je slika bila low-res.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na