Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2010., 22:12   #91
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo jos sam nesto uocio cudno s ovim monitorom. Skinite Dead pixel locator I pod Custom bojom stavite tamniju sivu koja je pod "basic colors". Tako se najvise moze vidjeti ne-uniformnost boja ili kako se vec to zove. Dok sam to radio nesto sam i drugo primjetio. Na dnu ekrana mi se dogodio "screen burn-in" tj. lagano se vidi "sjena" taskbara od win7! Screensaver mi je na 10min. WTF?! Probajte svoje. Sreca da ovaj vracam za 3 dana u ZG.

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 10.05.2010. u 22:44.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 00:29   #92
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Dok sam to radio nesto sam i drugo primjetio. Na dnu ekrana mi se dogodio "screen burn-in" tj. lagano se vidi "sjena" taskbara od win7! Screensaver mi je na 10min. WTF?! Probajte svoje. Sreca da ovaj vracam za 3 dana u ZG.
Šta ?? Pa vide se boje samo, kakva sjena ??
Ajd svrati ovdje malo pa napiši šta vidiš ili ne vidiš.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2010., 02:03   #93
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
O ovom pricam

Kad na monitoru stavim full screen recimo 50% sive boje vidi se "burn in" ili "image retention" od windows 7 taskbara pri dnu ekrana. Najizrazeniji je s lijevog donjeg ruba. Tacno se vidi di je onaj okrugli logo od windowsa i jos 3-4 ikonice destno. Mislio sam da se to dogada danas jos samo na plazmama i da su LCD ekrani imuni na to. Mislim da je ovaj moj primjerak malo u banani.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 04:17   #94
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Zanimljivo... ja ne vidim ništ, ni u tragovima, samo podloga koja li je već...
Biće da je taj primjerak pravi škart Neznam, evo ja ga imam 20-tak dana i naprosto sam oduševljen koliko lagano mi je legao prijelaz na LCD sa 22 CRT-a.

Nije u pitanju sama reza/veličina monitora nego me oduševio vidljivi kut i boje. Svako malo kad prošećem kod nekog sa TN-om i vidim na čeg te boje liče, koja je to drastična razlika u kontrastu i bojama
kad sjednem pred bilo koji drugi TN, ne mogu riječima opisat... u prvih 10 sekundi kad bilo gdje drugdje sjednem odmah se uoče svi nedostaci TN-a i onda se oči naviknu pa zaboravim ali onaj prvi dojam
nagle izmjene gledanja u dva različita monitora je naprosto šokantan. Također se zbilja trudim vidjet i kritički naći tu "ne-uniformnost boja" no ja to ne mogu zamjetit, ili sam ćorav ili imam sreće ko pseto
pa sam dobio dobar panel..., neznam šta bih rekao jer puno je kontradiktornih informacija o samih usera...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 10:51   #95
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Ma izgleda da je lutrija s ips panelima opet. Ne bi me cudilo da LG u ove monitore stavlja panele koje mu vraca Dell i ostali Tako mi je frend mijenjao 4 HP-a dok nije napokon naletio na jednog bez problema. Za dva dana sam opet na TN-u pa cu vidit razliku, na kraju sam sa bojama bio zadovoljan kad sam nastimao, al ne mogu preci preko mrtvog piksela i sad burn-in-a na dnu ekrana. Nadam se da cu imat vise srece sa sljedecim.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 10:54   #96
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
A mene ste popljuvali kad sam rekao da ovi jeftilen monitori s ips panelima imaju problema i rekli da je to par izoliranih slucajeva
rendula je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 18:27   #97
EdSe
Premium
Moj komp
 
EdSe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 57
Ekipa, 99% da cu uzeti ovaj monitor, ali sto je s tim burn in om? Jel to moguce? Uff... u takvoj sam dilemi... to ili Dell za 2.200, bojim se da s LG-em ne dobijem dead pixele ili zutilo ili dekolorizaciju...

Inace, prelazim sa iMaca 27" koji ima AJME sliku, najjace cudo ikada, IPS 27" na 2560x1440 sa najvecim brightnesom i kutom koji sam ikada vidio....ali hocu se igrati, dosta je MAC OS-a 5 godina ... Stari PC-evac!

Eto, trazim ok monitor, ovo mi je zapelo kao best bang for you buck ... samo me sad strah uzeti LG kad sve ovo procitam ...

WHAT TO DO??

Hvala!

P.S. Najrađe bi kupio kantu i spojio ju na ovo 27" cudo, ali to bi bilo malo too much
EdSe je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 18:02   #98
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Dellov ima LG panel unutra, sad jedino ako je možda za dell rađen malo kvalitetnije i više kontrole?
500kn skuplji, da li je to samo zbog dell imena, dodatnih usb-ova, dell nema hdmi, lg ima hdmi.
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 21:35   #99
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo ja sutra-prekosutra dobijam drugi primjerak LGa, pa napisem jel uocavam iste mane. Malo je zezutno ovo uzimat iz ZG kad ih ne mozes probati na licu mjesta.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 22:15   #100
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Ajde napiši obavezno, jer i ja razmišljam da uzmem jednog, odakle uzimaš?
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2010., 18:37   #101
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo stiga monitor i ovaj primjerak je super. Zasad nema traga mrtvim pikselima, color banding-u / shiftu, i nekom burn in-u. Jedino se na bijeloj pozadini vidi lagani zuti rub na vrhu i dnu. Izgleda da sam imao srece s ovim primjerkom. Dosli su prije 2 dana crni modeli u RECRO-a tako da bi ih drugi trebali imati na lageru. Protrljajte zecju sapu ili sta vec za srecu i u shoping. Mozda je ovo dobra posiljka.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 18:43   #102
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Koliko si platio?
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 19:04   #103
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Ne smin rec jer je nesto vamo tamo. I tako ne mozes kupit u RECRO-a ako nisi firma. Predlazem ti da bacis oko na Nabavu ako je crni i izvor RECRO mogao bi biti iz ove sad isporuke.

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 20.05.2010. u 19:19.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 20:33   #104
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Vamo tamo je najbolji način kupovanja.

Evo ja i dalje super zadovoljan sa svojim, još sam ga malo ukalibrirao, bit će da je to to.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 13:35   #105
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Evo stigao i moj primjerak, prva liga, naspram TN-a prva liga, boje super, nikakvih mrtvih pixela, moram riktati sad postavke, jer ce me bijela ubiti

Jel se zna koliko troši W u radu?

Zadnje izmijenjeno od: Death_Bringer. 21.05.2010. u 14:58.
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 17:00   #106
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
A mene ste popljuvali kad sam rekao da ovi jeftilen monitori s ips panelima imaju problema i rekli da je to par izoliranih slucajeva
Nemaju samo "jeftilen" monitori problema. Eto, ja sam 4 HP2475W promjenio dok nije dosao dobar primjerak, a monitor od 4500kn, doduse 24" ali... IMas ovdje raspravu


Citiraj:
Autor saky Pregled postova
Ekipa, 99% da cu uzeti ovaj monitor, ali sto je s tim burn in om? Jel to moguce?
Moguće, moguće. Vidio i ja kod MiL.a Ko prastare plazme.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 23:36   #107
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Ovo sa touch tipkama je katastrofa, pa jel se nigdje ne može ukljuciti da svijetle, ili neki softver?
Užas živi, zar je preskupo postalo i tipke ugrađivati.
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 08:52   #108
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Da se pridružim ponosnim vlasnicima monitora....Dojmovi slijede poslije
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 15:49   #109
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Evo konačno i PRADove recenzije:

http://www.prad.de/new/monitore/test...lg-w2220p.html

Iznenađujuće, njihova su mjerenja pokazala da ovaj monitor pokriva svega 68% sRGB prostora boja!

Zadnje izmijenjeno od: Petar_M. 03.06.2010. u 15:56.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 09:58   #110
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Malo sam napregnul oči, i uočil sam ono o čem se pričalo tj neki kaj su isto videli, a to je po rubovima žučkasta boja i "izbijanje svijetla" tj backlight bleeding, inače ove "greške" uočim jedino ak se zagledam a ovak, teško...Al čisto sumnjam da se za tu lovu može nać monitor s ips matricom bez poznatih mana...Test LG 2220P

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 04.06.2010. u 16:43.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 12:36   #111
Death_Bringer
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: tunguzija
Postovi: 117
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Malo sam napregnul oči, i uočil sam ono o čem se pričalo tj neki kaj su isto videli, a to je po rubovima žučkasta boja i "izbijanje svijetla" tj backlight bleeding, inače ove "greške" uočim jedino ak se zagledam a ovak, teško...Al čisto sumnjam da se za tu lovu može nać monitor s ips matricom bez poznatih mana...Test LG 2220P
Gdje backlight bleeding, naspram tn u toj rezi koji sam imao koji je užasno bleedao gore i dolje, ovo mi je super uniformiranost.
Zuckasti rub me ne smeta je ga uopce ne primjetim tijekom igranja i ostalih stvari, i dell isto ima te probleme a 500kn je skuplji.

Primjetim samo ips glow što je normalno kod ips monitora.
Death_Bringer je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 22:29   #112
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
Na kojem profilu imate postavke: Movie, Text, Photo, User ili sRGB?

Meni se za sada najbolje pokazao sRGB na njemu uopče nema banding-a na Gradient test-u, opčenito mi se boje i kontrast čine najbolje na tom modu.
http://www.lagom.nl/lcd-test/all_tests.php

Dithering je relativno izražen preko VGA kabla, dok na DVI-u ga uopče nema.

Najbolja stvar kod monitora mi je što nema onog šugavog zujanja ko na 90% Samsunga.
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 23:04   #113
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Jel se u koje ducanu moze provjeriti monitor prije kupnje? koliko vidim dosta osciliraju pa bi htio prije kupnje isprobati primjerak koji kupujem.. u linksu su me otpilili sa spikom da LG mogu vratiti u roku 2ili 3 dana ukoliko ima mrtve pixele... no na pitanje sto ako ima banding su me samo gledali i sutjeli...
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 23:11   #114
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
Jel se u koje ducanu moze provjeriti monitor prije kupnje? koliko vidim dosta osciliraju pa bi htio prije kupnje isprobati primjerak koji kupujem.. u linksu su me otpilili sa spikom da LG mogu vratiti u roku 2ili 3 dana ukoliko ima mrtve pixele... no na pitanje sto ako ima banding su me samo gledali i sutjeli...
ja sam svojeg uzeo u Vemilu, da opišem scenarij probe

- stavili izložbeni primjerak na pult, izvrtili sve moguče i nemoguče testove (našao par felera opisanih u ovoj temi karakterističnih za ovaj model)
- raspakirali novog nekorištenog
- stavili jendog pokraj drugog
- testirali novi monitor barem 20min
- uključili stari monitor i malo usporedili

na kraju sretan izašao sa novim monitorom koji nema felera ni bad pixela

PS mislim da bi ti ovakav scenarij prošao i u Autronicu, barem je meni prije polla godine
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 12:48   #115
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Evo stavil sam mode sRGB, i stvarno slika mi je nekak bolja, življe boje i kontrast.hmm...Uglavnom nije loše..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 14:56   #116
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Evo stavil sam mode sRGB, i stvarno slika mi je nekak bolja, življe boje i kontrast.hmm...Uglavnom nije loše..
u sRGB modu i je največi (deklarirani) kontrast, gotovo svi testovi po netu su u tom modu.

ono što je najvažnije kad se stavi sRGB nema grubih prijelaza kod npr crno bjelih gradienta, iliti bandinga
boje su puno življe i vjernije
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 21:21   #117
cmaster
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 3
Je li možda netko uspio pronaći (ili napraviti) solidan kalibracijski profil za ovaj monitor?
cmaster je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 00:32   #118
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Jel ko probal igrat neki fps?kak se monitor drži na tom polju po pitanju "bržih"igri?
Ostatak ekipe, ste zadovoljni monitorom?

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 18.06.2010. u 13:28.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 00:43   #119
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor jonyb Pregled postova
ja sam svojeg uzeo u Vemilu, da opišem scenarij probe

- stavili izložbeni primjerak na pult, izvrtili sve moguče i nemoguče testove (našao par felera opisanih u ovoj temi karakterističnih za ovaj model)
- raspakirali novog nekorištenog
- stavili jendog pokraj drugog
- testirali novi monitor barem 20min
- uključili stari monitor i malo usporedili

na kraju sretan izašao sa novim monitorom koji nema felera ni bad pixela

PS mislim da bi ti ovakav scenarij prošao i u Autronicu, barem je meni prije polla godine
evo, bio danas navecer u vemilu i uzeo monitor.. Takodjer mi je prodavac 2 zapakirana komada istestirao... jos me i upozorio kak ovaj prvi malo previse baca zutu na gornjem i donjem rubu, pa smo otpakirali jos jedan koji je bio bolji i na kraju sam taj uzeo...
Evo ja sam stvarno ostao zatecen kak lik tocno zna koje su mane monitora i ne pokusava uvaljati monitor samo da proda... nakon sto su me u linksu odyebali ovo mi je bio pozitivan sok... cak sam mu i za cugu ostavio.. sto ne znam kad sam zadnji put napravio u nasim informatickim ducanima....

A sto se tice monitora.. jedno veliko wooooooooooooow
kut gledanja me fascinira i ne mogu se nacuditi.. bijela mi je malo prebljestava pa cu se sad malo poigrat sa kalibracijom boja
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 09:50   #120
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
evo, bio danas navecer u vemilu i uzeo monitor.. Takodjer mi je prodavac 2 zapakirana komada istestirao... jos me i upozorio kak ovaj prvi malo previse baca zutu na gornjem i donjem rubu, pa smo otpakirali jos jedan koji je bio bolji i na kraju sam taj uzeo...
Evo ja sam stvarno ostao zatecen kak lik tocno zna koje su mane monitora i ne pokusava uvaljati monitor samo da proda... nakon sto su me u linksu odyebali ovo mi je bio pozitivan sok... cak sam mu i za cugu ostavio.. sto ne znam kad sam zadnji put napravio u nasim informatickim ducanima....

A sto se tice monitora.. jedno veliko wooooooooooooow
kut gledanja me fascinira i ne mogu se nacuditi.. bijela mi je malo prebljestava pa cu se sad malo poigrat sa kalibracijom boja
što se tiče podešavanja, meni ovako daje najbolju sliku:

Na Mode meniju opcija: sRGB
Contrast: defaultno 70
Brightnest: na 5-10
jonyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na