Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2015., 13:39   #1
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
(riješeno) Kompjuter se pali sam od sebe

OK, ne pali se sam od sebe, ali nisam znao ukratko napisati naslov. Događa se sljedeće. Imao sam na kompjuteru staru tipkovnicu koja je bila PS/2 priključak. Sad sam kupio novu USB, najobičniju MS tipkovnicu. I sad se čudne stvari događaju.
Imam na istom produžnom (prenaponskoj) spojeno puno stvari - zvučnike, napajanje od LED rasvjete, laptop, punjači itd... I kad kompjuter ugasim navečer kad idem spavat, i kad nakon njega ugasim npr. zvučnike, kompjuter se u tom trenutku upali. Isto vrijedi kad palim LED rasvjetu. Inače, kućište od tog kompjutera je dosta staro, neznam da li je uzemljenje dobro na njemu.
I testirao sam jedan put, kad isključim tipkovnicu, ne pali se. Kad je uključena pali se. Možda se samo slučajno bilo poklopilo, ali kao što sam rekao, sa prijašnjom tipkovnicom nije bilo toga.
E sad, zašto se to događa? Kablovi su svi smotani zajedno iza stola pa možda nešto indukcijom dolazi na tipkovnicu. Što vi mislite?
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 13:50   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Možda u bios-u imaš uključene Wake On opcije za USB tipkovnicu pa ga to muči, provjeri si to. A uzemljenje ti ide kroz strujni kabel ako su ti instalacije uzemljene
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2015., 17:32   #3
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Možda u bios-u imaš uključene Wake On opcije za USB tipkovnicu pa ga to muči, provjeri si to. A uzemljenje ti ide kroz strujni kabel ako su ti instalacije uzemljene
Je, električne instalacije su dobro napravljene, nego sam mislio ako uzemljenje s napajanja nije dobro negdi zalemljeno ili pričvršćeno. Probat ću malo po biosu pročačkat.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 14:49   #4
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
U UEFI-ju su sve postavke isključene. Wake on LAN, USB, i ko zna što drugo je isključeno. Isprobao sam još jednom, ovo se ne događa na PS/2 priključku nego samo na USB. I na USB 3.0 i 2.0 portovima. Znači, nitko nije imao ovako nešto slično?
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 15:04   #5
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
Jesi probao možda neku drugu usb tipkovnicu na istom kompu?
Nije baš logično ali trebalo bi probat nikad se nezna...
Ako ništa drugo probaj spojit ako imaš preko onog PS2 na USB adaptera možda pomogne...

lp
devil2580 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 23:36   #6
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Citiraj:
Autor devil2580 Pregled postova
Jesi probao možda neku drugu usb tipkovnicu na istom kompu?
Nije baš logično ali trebalo bi probat nikad se nezna...
Ako ništa drugo probaj spojit ako imaš preko onog PS2 na USB adaptera možda pomogne...

lp
Jesam za sad preko adaptera spojio. Ali nemam druge tipkovnice da isprobam. Ah, nema veze. Nije neki problem, samo je iritantan.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2015., 14:58   #7
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Negdje moraš imati opciju da ploča gasi usb portove kad je komp ugašen, ili jumper na ploči koji radi istu stvar.

Problem je što svaki proizvođač ima drugo ime za ovu opciju stoga ti ne mogu reći kako se točno zove na tvojoj ploči.

Jumper je obično označen kao +5v / +5vSB. Prebaci ga na +5v i ne bi trebao imati struje na USB portovima kada ugasiš komp.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies

Zadnje izmijenjeno od: osspaljeni. 09.03.2015. u 15:41.
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 22:38   #8
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Evo rješeno je. Rješenje je da bilo da odem u control panel, keyboard i tamo otkačim opciju - allow keyboard to wake up computer. tako nekako. I sad se više ne pali.
mario1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na