Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2014., 15:12   #61
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mozda odlazim malo u OT, ali kad se vec usporedjuje Intel i AMD u stvarima koje su bitne velikoj vecini korisnika, igre, internet, filmovi.
Intel Core i7 3770K oc na 4.3 GHz + 16GB RAM vs FX-6300, stock + 8GB RAM u kombinaciji sa R9 260X.
Lako je zakljuciti da je i7 ili i5 bolji od AMD-a kad se testira na R9 290X i slicnim ali ove midrange graficke jednostavno ne trebaju jak CPU, a takve kartice se najvise kupuju. Za razliku u cijeni izmedju FX-a i i7 se kupi monitor.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:14   #62
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Aj molim te proračunaj dugoročnu potrošnju i uštedu, recimo vijek trajanja procesora 4 godine, pa da imamo u brojkama kolko je to isplativo.

Vidiš. meni je Intel puno preskup za ono što nudi (prednost u stvarima koje su meni i 95% populacije nebitne). Perspektiva.

Jesi siguran da bi nekome preporučio Intel+HDD umjesto AMD+SSD+HDD za bolje performanse u svakodnevnom radu na kompjuteru (95%+ populacije)?

Naviše me zabavlja ekipa koja uzme i5/i7-xxxxk i grafu tipa R7 240/250 i onda se čudom čude i divljaju po forumima kak imaju bolesno OC-an i5/i7 a igra im šteka. Upravo zbog izjava kao tvoja gore.

Ako se pitaš zašto ovo pišem, slažem konfe za dosta ljudi i NIKAD nisam imao ne limitiran buđet, unutar kojeg treba složiti optimalne opće performanse. I nisam složio niti jednu Intel platformu. To ti je real life. Intel je jednostvano preskup za ono šro nudi.

A što se tiče APU-a, da, još nije isplativ, još moraju poraditi, ali definitivno su u prednosti nad Intelom (ako gledamo striktno APU) i idu u pravom smjeru. Nekako me podsjeća na shader vs. pipeline koji su imali ATI i NV ne tako davno.
Neda mi se
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2014., 15:27   #63
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Mozda odlazim malo u OT, ali kad se vec usporedjuje Intel i AMD u stvarima koje su bitne velikoj vecini korisnika, igre, internet, filmovi.

Intel Core i7 3770K oc na 4.3 GHz + 16GB RAM vs FX-6300, stock + 8GB RAM u kombinaciji sa R9 260X.




Lako je zakljuciti da je i7 ili i5 bolji od AMD-a kad se testira na R9 290X i slicnim ali ove midrange graficke jednostavno ne trebaju jak CPU, a takve kartice se najvise kupuju. Za razliku u cijeni izmedju FX-a i i7 se kupi monitor.

kuda si ti sad otisao...usporedbe su ti za oscar!
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:45   #64
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Lako je zakljuciti da je i7 ili i5 bolji od AMD-a.
vrlo lako.

syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:51   #65
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Čovjek dao dobar primjer, ako ne kupuješ zvijer od grafe dobar je i AMD. Razliku uložiš u kineski mobitel.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:13   #66
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Čovjek dao dobar primjer, ako ne kupuješ zvijer od grafe dobar je i AMD.
Evo čovjek sve sažeo u jednu rečenicu.
Ako nemaš para dobar ti je i AMD.
  Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:20   #67
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Za AMD isto treba para, nema džabe ni u stare babe. Dobar je AMD, bio bi još bolji da je jeftiniji. Parizer za mase.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:25   #68
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
kuda si ti sad otisao...usporedbe su ti za oscar!
A sto sam trebao staviti? 3dsmax, povray, racunanje pi? Normalni korisnik nema pojma sto je to, glavno je da se mogu igrati igre. A kad pogledas razliku izmedju procesora od 2200kn i onog upola jeftinijeg razlike gotovo da nema, obicno je to 3-5 fps. Vise ce se primjetiti ako se stavi SSD nego duplo skuplji CPU (ne u smislu vise fps-a u igrama, nego u normalnom koristenju).
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:58   #69
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Pricamo o low end konfi a ti onda stavljas usporedbu proca od 2200kn nemoze to tako - mogao si uzeti i 750k pa bi bila razlika u cijeni i veca a razlika u gamingu zanemariva sa tom grafom...

Zato imas pentium, i3, i5 procesore koji se mogu nadmetati sa marketinskim AMD-om i razlika postaje minimalna (u cijeni, o performansama se mozemo prepucavat do sutra), a uz to ti je + sta vec intel ima integriran gpu pa kupovanje graficke u startu nije prioritet (iskljucujem amd-ov apu)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: boy005. 17.02.2014. u 17:33.
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 17:25   #70
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
Pricamo o low end konfi a ti onda stavljas usporedbu proca od 2200kn nemoze to tako - mogao si uzeti i 750k pa bi bila razlika u cijeni i veca a razlika u gamingu zanemariva sa tom grafom...

Zato imas pentium, i3, i5 procesore koji se mogu nadmetati sa marketinskim AMD-om i razlika postaje minimalna, a uz to ti je + sta vec intel ima integriran gpu pa kupovanje graficke u startu nije prioritet (iskljucujem amd-ov apu)
I onda se prosvijetliš i skužiš da je AMD itekako konkurentan, i da kupovanje AMD-ovih platformi nije neka "milostinja AMD-u", kako neki tvrde (il da ćeš uštedit na struji za auto il tak neš)
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2014., 18:05   #71
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Na poslu sam imao Pentium-M laptop i svugdje čitao kako Core2Duo troši manje struje, veliki napredak po tom pitanu i leti od brzine... kad sam dobio u ruke novi Core2Duo laptop, grijao se daleko više nego stari Pentium-M iste frekvencije i to u normalnom radu (mailovi, web, etc.). Baš me živcirao po ljeti s tim ventilatorom koji se nije gasio, a stari lap je bio tih. Stari lap je bio HP 8220, drugi HP 8340, dakle isto kučište/platforma.
Koji točno Pentium-M? Ajde kad si počeo pametovati ili krivo pišeš Zanima me točno i zašto. Molim detaljno objasni.

Nije li valjda HP 8430?
Za tvoje info, HP nikada nije proizveo savršene laptope, bio je No.1 u prodaji, ali No.1 sigurnoj tituli najkvarljivih od svih marki. Više manje promjenila se proizvodnja kučišta , štedilo na prostorima i materijalu ( otuda problemi s hlađenjem jer nema što usisati zrak osim preko tipkovnice )


Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Aj molim te proračunaj dugoročnu potrošnju i uštedu, recimo vijek trajanja procesora 4 godine, pa da imamo u brojkama kolko je to isplativo.

Vidiš. meni je Intel puno preskup za ono što nudi (prednost u stvarima koje su meni i 95% populacije nebitne). Perspektiva.

Jesi siguran da bi nekome preporučio Intel+HDD umjesto AMD+SSD+HDD za bolje performanse u svakodnevnom radu na kompjuteru (95%+ populacije)?

Naviše me zabavlja ekipa koja uzme i5/i7-xxxxk i grafu tipa R7 240/250 i onda se čudom čude i divljaju po forumima kak imaju bolesno OC-an i5/i7 a igra im šteka. Upravo zbog izjava kao tvoja gore.

Ako se pitaš zašto ovo pišem, slažem konfe za dosta ljudi i NIKAD nisam imao ne limitiran buđet, unutar kojeg treba složiti optimalne opće performanse. I nisam složio niti jednu Intel platformu. To ti je real life. Intel je jednostvano preskup za ono šro nudi.
Što? Ne ide ti matematika? Veliki TDP, grijanje, i potrošnja na strani AMD. Recimo, koliki je vijek trajanja matične zbog velikog TDP-a?

Prvi link
Drugi link

Meni je AMD preskup za ono što ne nudi. Nema omjer preformanse, potrošnje i grijanje. I što sad? Je li sarkazam, fanboy?
Zašto ekipa kupuje velike grdosije da bi hladili procesore FX? Da se pohvale u overlockingu i bijesnim potrošnjama?
AMD ne preporuča temperature iznad 62 stupnja za te FX-jeve...

Velim ti, baci oko na power factor koliki ti je ako ga nisi već uzeo u obzir.

Na kraju i ovdje imaš podosta visoke vrijednosti
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=140


A i ovdje imaš više toga izmjereno.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=189774

Dakle, omašio si nogometni teren i skrečeš sa teme za koju nema veze s time. To je tvoja bolesna izmišljena izjava.
Za tvoje složene konfe je čisti fanboyizam i tu nije ništa čudno.



@MadBoY
Moje oko vidi 12 fps. Pogledaj gdje je animacija eksplozije
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2




Zadnje izmijenjeno od: Dottore. 17.02.2014. u 18:23.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 18:12   #72
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
Pricamo o low end konfi a ti onda stavljas usporedbu proca od 2200kn nemoze to tako - mogao si uzeti i 750k pa bi bila razlika u cijeni i veca a razlika u gamingu zanemariva sa tom grafom...

Zato imas pentium, i3, i5 procesore koji se mogu nadmetati sa marketinskim AMD-om i razlika postaje minimalna (u cijeni, o performansama se mozemo prepucavat do sutra), a uz to ti je + sta vec intel ima integriran gpu pa kupovanje graficke u startu nije prioritet (iskljucujem amd-ov apu)
Htio sam reci da je najmanje bitno koji se CPU koristi, kod jeftinijih kompova, jer u tom cijenovnom rangu GPU nije dovoljno jak da iskoristi jaci CPU. A to se odlicno vidi na videu kojeg sam stavio, i7 ima prednost od kakvih 8fps, tako da i3 sigurno nece imati 20 fps vise od FX-a
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 21:38   #73
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Ovo se pretvorilo u još jednu intel vs amd glupavu temu
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 21:53   #74
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Neznam dal ce se medo ljutiti ali ovo bi mogla postati tema o low end konfama s apu-ima opcenito ako se pobrise sav ovaj spam od maloprije.

Evo i ja sam si slozio konficu apu:
AsRock FM2A75 Pro4-M + APU A10 6700 (hlađen TRULJOM-blazen amd i njihov mounting sistem)
4 GB Ram 1600MHz u dual channelu
SSD 120gb i HDD 500gb te mislim jos nadodati koji hdd po 1-2TB.

Zasad je konfa na stolu, ali je kučište u izradi a slike cu postati sutra kad bude kostur gotov i konfa uglavljena unutra.

Zasad sam jako zadovoljan sistemom, štoviše mislim da sam i prejak procesor upiknuo.
Vent na trulji je na minimumu okretaja(500rpm) uz CnQ ukljucen, pod intelburntest/prime + furmark temp mi je cca 50 s tim da se vent ne zavrti na vise.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 22:09   #75
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Neznam dal ce se medo ljutiti ali ovo bi mogla postati tema o low end konfama s apu-ima opcenito ako se pobrise sav ovaj spam od maloprije.
Neću se ljutiti, dapače. Ako moderatori imaju volje, imaju i moj glas da se thread počisti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 22:34   #76
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Koji točno Pentium-M? Ajde kad si počeo pametovati ili krivo pišeš Zanima me točno i zašto. Molim detaljno objasni.

Nije li valjda HP 8430?

Imal sam navedeni hp 7 godina silovo ga svakodnevno dobrih 6 sa wow, lol, swtor tu i tamo neki codovi u sp i throttlanja i pregrijavanja nije bilo. Tak da ne vidim od kud spominjanje da se to nekaj prerjerano grijalo...
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 22:44   #77
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Jel uskoro izlazi kakav laptop s Kaverijem? Meni bi bio idealna katica za sve. Jer ako me služi 7 godina stari Turion koji je svakodnevno overklokan i vrti 2 sata minimalno WOW onda bi Kaverić bio spejs šatl, i ako bi bio cjenovno prihvatljiv tj. jeftiniji od Intel pandana.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 22:57   #78
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Što? Ne ide ti matematika? Veliki TDP, grijanje, i potrošnja na strani AMD. Recimo, koliki je vijek trajanja matične zbog velikog TDP-a?
To me se sve jako tiče kad u obiteljskoj kući na 3 kata zahajcaju 6 mašina za suđe i veš,14 televizija te isto tolko DVDova satelitskih resivera a dvorište i kuća svijetli ko Zid plača u Jeruzalemskom starom gradu. Grijanje? Dal me se to zbilja tiče kad mi je u kupaoni pored centralna jedinica za centralno grijanje a na njemu solidan hladnjak koji bi isto imao da imam Intela?...a za vijek trajanja matične...LOLček...ionako svi u prosjeku mjenjaju konfu svakih 5 godina a tolko bu potrajala da ga hebeš.

Nisam fanboy ničega...imam i jedno i drugo al nemojte se hvatati za ovako debilne argumente. Jedini ispravan argument je koliko možeš izvući za ograničen budžet TRENUTNO. RAčun za struju,rok trajanja 8 umjesto 10 godina i temp procesora +5c su bitni ko i glas veta republike Hrvatske u vijeću UN-a.

Sad jedno pitanje onak da uzmemo gorenavedeno u tvrdnju. Ja sam jedan od stanovnika kuće o kojoj sam govorio. Imam buđet od 4500kn(give or take koju kunu) za kantu koju bi zel kod Nine. Šta bi mi preporučio a znaš da me boli fallus za temp u kučištu,račun za struju i što je vijek trajanja 5 mjesto 10 godina? E da,igral bi malo Battlefielda,WOT i Football manager ako još nađem strast za isti.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 01:01   #79
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@trouble
Slažem se sa svime iznad i preporučio bi ti FX8320, upari ga sa 270/270x grafiom i to ce da vrti sve nove igre bez problema...
Procesor jede malu djecu i u tom cjenovnom rangu je definitivni best buy, a da ne pričam za OC gust koji Intel dodatno naplaćuje..nema ga smisla uspoređivati sa i3 procesorima jer je i3 običan dual core procesor sa HT, u multitask programima ga ostavlja u prašini bez obzira sto Intel ima bolju arhitekturu...ono sto i3 procesoru fali je manjak 6 fizičkih jezgri naspram FX8320 procesora...vjerujem da ce programi i igre u budućnosti biti optimizirani da iskoriste max broj jezgri, tako da i 3 proc nema sta traziti u toj cijeloj priči...ako se ne varam vec su neke igre sposobne iskoristiti max broj jezgri, pa me bas zanima usporedba u igrama između fx procesora i i3, recimo BF4 multyplayer 64 igrača na ultra settingsima..da ne ispadne da sam AMD fanboy, u kuci imam 2 laptopa, HTPC i stroj za gaming, u jednom laptopu je i3 u drugom i5 proc, HTPC sa G2020 procesorom i mogu reci da sam jako zadovoljan sa intelom, ali za gaming stroj sam ipak uzeo FX8320 procesor jer u toj cijeni Intel nema sta za ponuditi...
Intel radi bolje procesore i onaj tko zarađuje od kompa vjerovatno ce ici na Intel kombinaciju sa i7 4770k/i7 X procesorima, a meni kao običnom gameru ne treba nista bolje od FX8320, čak nudi i vise nego je potrebno...
Sto se tiče potrošnje struje malo čiji komp radi 24/7 u Full loadu, vise vremena provede u idileu, tako da godišnja razlika u potrošnji/uštedi struje nije toliko velika...vise se ustedi zamjenom obične žarulje sa stednom...
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 01:16   #80
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Znam Dado...o tome sam i govorio. Za te nofce boljeg izbora nema od Fx8320...pa nek ima tdp kolko želi,neg hajca kolko oče(manje cu hajcat centralno bar u sobi) i neg troši struje koliko oče...opet bu zanemariva razlika...a ja cu imat poštene performanse.

Da mogu strosit 7-8 hiljada isao bih na i7 svakako...al nemam.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 01:29   #81
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
@trouble
Slažem se sa svime iznad i preporučio bi ti FX8320, upari ga sa 270/270x grafiom i to ce da vrti sve nove igre bez problema...
Procesor jede malu djecu i u tom cjenovnom rangu je definitivni best buy, a da ne pričam za OC gust koji Intel dodatno naplaćuje..nema ga smisla uspoređivati sa i3 procesorima jer je i3 običan dual core procesor sa HT, u multitask programima ga ostavlja u prašini bez obzira sto Intel ima bolju arhitekturu...ono sto i3 procesoru fali je manjak 6 fizičkih jezgri naspram FX8320 procesora...vjerujem da ce programi i igre u budućnosti biti optimizirani da iskoriste max broj jezgri, tako da i 3 proc nema sta traziti u toj cijeloj priči...ako se ne varam vec su neke igre sposobne iskoristiti max broj jezgri, pa me bas zanima usporedba u igrama između fx procesora i i3, recimo BF4 multyplayer 64 igrača na ultra settingsima..da ne ispadne da sam AMD fanboy, u kuci imam 2 laptopa, HTPC i stroj za gaming, u jednom laptopu je i3 u drugom i5 proc, HTPC sa G2020 procesorom i mogu reci da sam jako zadovoljan sa intelom, ali za gaming stroj sam ipak uzeo FX8320 procesor jer u toj cijeni Intel nema sta za ponuditi...
Intel radi bolje procesore i onaj tko zarađuje od kompa vjerovatno ce ici na Intel kombinaciju sa i7 4770k/i7 X procesorima, a meni kao običnom gameru ne treba nista bolje od FX8320, čak nudi i vise nego je potrebno...
Sto se tiče potrošnje struje malo čiji komp radi 24/7 u Full loadu, vise vremena provede u idileu, tako da godišnja razlika u potrošnji/uštedi struje nije toliko velika...vise se ustedi zamjenom obične žarulje sa stednom...
Upravo tako, u svom cjenovnom rangu 8320 i 6300 rulaju. U nižem cjenovnom rangu AMD APU>Intel "APU", a u višem cjenovnom rangu je samo Intel.

Evo nabrzaka konfa u attachmentu iz Uzija.

I valjda je ovo EOD o ovome, APU je definitivno dovoljno zanimljiva sama za sebe i komentari o milostinji AMDu i uštedi na struji bez ikakvih proračuna/podloga ili kak će proc bit bottleneck u APUu su suvišne.
Attached Files
File Type: txt Konfa 4500Kn.txt‎ (746 byte, 312 views)
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 17:03   #82
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
I ja se nadam da je EOD jer potrebu nekih ljudi da svako malo sole pamet ljudima koji kupuju AMD da je Intel bolji smatram napornima i doživljavam ih kao određeni dio vegetarijanaca koji me stalno nagovaraju da se ostavim mesa. Kao da im nije dovoljno da su sami sebe uvjerili u neke stvari nego moraju i sve ostale u to uvjeriti.

Vratio sam A10 u novu ploču koju sam kupio jučer (Fatal1ty A88X), a jadnička A4-4000 Richlanda stavio u mali komp. Javit ću kasnije dojmove kako stvari rade sa samo dvije jezgre i 128 shadera u odnosu na A10.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 17:36   #83
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Pa kad je tako
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2014., 15:31   #84
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597






* HD6670 GDDR3 2GB/128bit (800MHz)






* cross 7660D + 6670







2. BATTLEFIELD 3 (SP)

7660D + 6670 (cross)

1. Low settings

* 1920x1080 (16:9)

FPS:

Min: 17
Max: 29
AVG: 21.54

2. Auto settings

* 1920x1080 (16:9)

FPS:

Min: 17
Max: 27
AVG: 20.98

3. Ultra settings

* 1092x1080 (16:9)

FPS:

Min: 6
Max: 13
AVG: 9.1


3. FARMING SIMULATOR 2013

7660D + 6670 (cross)

* 1920x1080 (16:9)
* Very High
* AA: 2x
* AF: 2x

FPS:

Min: 26
Max:53
AVG:43.3

**********************

7660D

* Very High
* AA: 2x
* AF: 2x

FPS:

Min: 15
Max: 54
AVG: 38.22


Nisu neki testovi, ali daju u uvid snagu APU-a, jer dok sam ga imao, cak sam se i naigrao na njemu

Sto se tice snage proca, imao sam test sa gtx560ti u Dirt3 benchu di je davao 60fps na kraju testa, dok je i5-2500k (stock) davao blizu 90fps-a i nisam mogao vjerovati da je takva razlika, ali eto otom potom.
-->
Kako vas zanima APU cim je izasao 5800k, napravio sam par testova s njim (sturo, kako bi se dobile neke brojke) - sad bi se moglo usporedit sa novijim driverima i vidit kakve rezultate daje APU

A10 5800K (stock) - 2x4GB KingstonX 1600MHz

1. 3dMark11

* HD 7660D (800Mhz) stock






* HD6670 GDDR3 2GB/128bit (800MHz)






* cross 7660D + 6670







2. BATTLEFIELD 3 (SP)

7660D + 6670 (cross)

1. Low settings

* 1920x1080 (16:9)

FPS:

Min: 17
Max: 29
AVG: 21.54

2. Auto settings

* 1920x1080 (16:9)

FPS:

Min: 17
Max: 27
AVG: 20.98

3. Ultra settings

* 1092x1080 (16:9)

FPS:

Min: 6
Max: 13
AVG: 9.1


3. FARMING SIMULATOR 2013

7660D + 6670 (cross)

* 1920x1080 (16:9)
* Very High
* AA: 2x
* AF: 2x

FPS:

Min: 26
Max:53
AVG:43.3

**********************

7660D

* Very High
* AA: 2x
* AF: 2x

FPS:

Min: 15
Max: 54
AVG: 38.22


Nisu neki testovi, ali daju u uvid snagu APU-a, jer dok sam ga imao, cak sam se i naigrao na njemu

Sto se tice snage proca, imao sam test sa gtx560ti u Dirt3 benchu di je davao 60fps na kraju testa, dok je i5-2500k (stock) davao blizu 90fps-a i nisam mogao vjerovati da je takva razlika, ali eto otom potom.
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 22:42   #85
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Ista konfa kao u prvom postu, samo drugi proc: AMD A4-4000 Richland 3.0GHz (3.2GHz turbo).

Troši 68W dok se Driver San Francisco igra u Full HDu na High. Nije fluidno kao na A10, ali nije ni trzavo osim u rijetkim situacijama kada ima jako puno prometa na cesti s policijskim sirenama i sl. Temp je 46c u loadu. Igra čini se nije grafički prezahtjevna.

U idleu je temp proca ista kao i temperatura ploče (oko 28). Potrošnja u idleu ista kao s A10.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 10:05   #86
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Generalno ti novi APU-i su fakat dovoljni za sve korisnike. Proljev dobijem kad neko kaže da radi rendering, ili obradu videa profesionalno, i to doma....
Crkla mi ploča i morao sam kupit novi komp i sad gledam što je na tržištu. I7 2011 (neću stara platforma), i7 1150 (neću ,još malo pa će broadwell/refresh i z97), AMD FX 8350 (mrtva platforma).
Čekam ili broadwell ili novi amd ili 2011 haswell (mislim da će eventualno memorija bit precijenjena). A kako ne mogu bez kompjutera za oko mi je palo za jeftinjaru A88x i athlon x4 760k. Proc ploča i ram (2x4) me došlo 1800kn. Fakat sam zadovoljan, proc radi na 4,7 24/7, ide i na 5GHz (NH-D14....). Apsolutno sam prezadovoljan, unutar godine dana ću to poklonit bratu i uzet sebi najvjerovatnije haswell-e hex verziju.


Apui su fakat OK, ako nekog zanima mogu postat i neki benchmark
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 15:15   #87
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Super, ali X4 760k nema grafiku, pa nije APU.
  Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 17:24   #88
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Super, ali X4 760k nema grafiku, pa nije APU.
Ima, samo ne valja
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 18:24   #89
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ima, samo ne valja
ili preciznije,zakljucana je!
i sam si razmisljam piknuti toga 760k,i asrockicu fm2a88x-hd+,posto mi je igranje najbitnije,tako da nemam potrebe za nekim bijesnim procom,bolje razliku utuci u bolju graficku!
a ovo da je fx mrtva platforma je glupadija,pa uzmes danas 8320,i miran si par godina kaj se tice proca,mada ako se malo bolje pogleda simptomaticno je da je amd stavio podrsku za pci ex 3.0,samo na fm2 ploce,a izbjegao ju staviti na nove revizije za am3+,kao da su odustali od tog socketa?
ili planiraju am4 ili ostaje samo apu za buduce?
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 20:01   #90
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam pročitao da je laserom uništena, to nije baš način na koji se ključaju stvari, prije je zabarikadirano. Nebitno, ako ima samo (ispravan) CPU onda nije APU. To je valjda jasno.
Ok su Athloni. Imaju iste CPU performanse kao ovi A10 procesori, a duplo manje cijene i obično više prostora za OC.

@emilblomsky
Nećeš pogriješiti ako to kupiš. Nisu skupi, isplativiji su i od neke rabljene krame koja se još prodaje, a svi mogu bez problema raditi na preko 4 GHz-a.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na