Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2015., 21:06   #1261
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
fripper

Pa na sluzbenoj stranici je naveden TDP od 275w, a imas i po raznim drugim sajtovima koja je potrosnja te kartice u gejmingu, također i cijele konfe.

Ljudi su stavljali dvije gtx 970 na 550w gold, koje trose iznad 300w, pa su ti kompovi normalno radili, sta nebi i jedna r9 fury x sa potrosnjom od nekih 250-260w u igrama, ako ne i manje.

Uostalom moze se bez problema ako kupac zeli maknuti taj Antec gold, pa staviti neko jace bronze napajanje ako je to bas tolika smetnja nekome.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 21:11   #1262
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
Nema smisla čovjeku trpati 4k monitor ako želi nešto "future proof".
Sphere ako ikako možeš izabaci iz vokabulara taj 2k izraz jer ga tu nitko ne koristi osim tebe a samo zbunjuješ ljude s njim.
Opasan ti je taj future proof sa 4k na 30 fpsa i screen tearingom po cijelom ekranu i to sa sadasnjim naslovima, na godinu nece imat ni 20, joj kako fale facepalm smajlovi

Ovo za 2k zbunjuje samo tebe izgleda
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2015., 21:14   #1263
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Intel® Core™ i7-5820K
Gigabyte GA-X99-UD5 WIFI motherboard
Crucial Ballistix 16GB kit (8GBx2) DDR4 2400MHz
Zotac GeForce GTX 970, 4GB (3.5GB+0.5GB) , DDR5, 256 Bit
Samsung 500GB 850 EVO
CRYORIG H5 Universal
Fractal Define S, crno, bez napajanja
be quiet! Pure Power L8 CM 630W

DELL UltraSharp U2515H

~15900kn - 3% forumski popust

Tipkovnica i miš COOLERMASTER Octane UI, HR, USB, LED ti je još cca 350kn u drugom dućanu, a slušalice možeš, npr., uzeti neke od AudioTechnice za oko 250kn u jednom trećem dućanu (za imena dućana mi se možeš javiti u inbox).

Sve je "futureproof", osim grafe za koju je ionako grijeh, po meni, davati više od 3k kn, pa kad ti oslabi lako prodaš ovu i kupiš novu.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 21:15   #1264
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 290
Još kad bi pročitao to što si stavio pod quote i ja mislim da ti fale smajlići. A ovo za 2k ako te veseli samo tipkaj.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 21:15   #1265
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
fripper

Pa na sluzbenoj stranici je naveden TDP od 275w, a imas i po raznim drugim sajtovima koja je potrosnja te kartice u gejmingu, također i cijele konfe.

Ljudi su stavljali dvije gtx 970 na 550w gold, koje trose iznad 300w, pa su ti kompovi normalno radili, sta nebi i jedna r9 fury x sa potrosnjom od nekih 250-260w u igrama, ako ne i manje.

Uostalom moze se bez problema ako kupac zeli maknuti taj Antec gold, pa staviti neko jace bronze napajanje ako je to bas tolika smetnja nekome.
Radi se o cifri od 200-tinjak kn. Na tu konfu je stvarno šteta ići štedit na tome. Ok taj Antec je Gold, vjerojatno je dostatno, ali ima lijepo Fractal Teslu od 650W za finu cijenu i mirna Bosna.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 21:18   #1266
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Opasan ti je taj future proof sa 4k na 30 fpsa i screen tearingom po cijelom ekranu i to sa sadasnjim naslovima, na godinu nece imat ni 20, joj kako fale facepalm smajlovi

Ovo za 2k zbunjuje samo tebe izgleda
Što pričaš ti?

Ovo sa 2k zbunjuje sve nove, a vjerujem i stare posjetitelje ovdje, zato ne pametuj nego piši 1440p ili QHD.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 21:22   #1267
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 290
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Što pričaš ti?

Ovo sa 2k zbunjuje svaku novu, a vjerujem i starije posjetitelje ovdje, zato ne pametuj nego piši 1440p ili QHD.
Ma ja sam samo tako nabacio jer ovo svako malo vidim da piše ali ako ga to veseli .
Ovo tvoje što si gore naveo mislim da bi bila i neka preporučena konfiguracija jedino bih išao na 1200p monitor koji može biti ili 27 ili 24 inča kako mu više paše jer će lakše disati ta grafička u nekim AAA naslovima na manjoj rezoluciji.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 21:23   #1268
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
fripper

Pa na sluzbenoj stranici je naveden TDP od 275w, a imas i po raznim drugim sajtovima koja je potrosnja te kartice u gejmingu, također i cijele konfe.

Ljudi su stavljali dvije gtx 970 na 550w gold, koje trose iznad 300w, pa su ti kompovi normalno radili, sta nebi i jedna r9 fury x sa potrosnjom od nekih 250-260w u igrama, ako ne i manje.

Uostalom moze se bez problema ako kupac zeli maknuti taj Antec gold, pa staviti neko jace bronze napajanje ako je to bas tolika smetnja nekome.
Nemoj se ljutiti, ali premlad si još

Nauči jedno, napajanje je stvar na kojoj se ne štedi. Nikada!

Puno puta si već od kada si tu na forumu kiksao baš najbitniju stavku, napajanje. I uvijek sam te to opomenuo, a ti si uvijek išao meni pametovati

Nemoj...nemoj štediti na tome ii ne, ne, nije bolje metnuti 650W bronze negod 550W kvalitetni gold.

Za takve konfe idu još kvalitetniija napajanja od auruma 750W, tipa G2 750W a ne lošije još...

FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 22:26   #1269
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
4k monitor na 1 grafu zaboraviti, isto ko koristi komp od 24inch na 4k pa to je za povecalo

1 fury je taman za 1440p. za 1080 je prevec(970,390).
1x r9 390 je ok zasad i na 1440p, treba mrvu srezat postavke
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 22:45   #1270
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ne mogu vjerovat da cu ovoga puta podrzat ssarikov prijedlog..
jedino bi izbacio tog zotaca i stavio nesto pametnije tipa amd 390
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2015., 22:51   #1271
nerthus
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 7
Ljudi puno hvala na svim postovima i prijedlozima, provao sam na vise foruma traziti pomoc i ovo je prvi gdje sam dobio ikakav odgovor !
Tako da puno hvala!! That being said, nastavio bih raspravu, i sad s obziron na dane prijedloge, prilozit cu svoju konfiguraciju koju sam sastavio u hgshopu jos puno prije nego sta sam ovdje procitao vase prijedloge!!

Znam da puno trazim ali volio bih kad bi mi se sad isti ljudi koji su mi predlozili konfiguracije javili i rekli u cemu grijesim sa svojom, i pojasnili razlike u konfama.. cisto jedan comparison analysis, kome se da naravno!

PS da napomenem, u svom prvom postu sam sta se tice periferije rekao da mi uopce netrebate predlagat, osim monitora, mada cijenim prijedloge jako!

hgshop konf:
1x Matična ploča MSI Z170A KRAIT GAMING, socket 1151, DDR4, USB3.1
1x Procesor INTEL Core i7 6700K, 4000/4200 MHz, Socket 1151
1x Hladnjak XILENCE CPU Cooler "M403"
2x Memorija KINGSTON 8 GB DDR4, 2666 MHz, DIMM, HyperX Fury Black
1x Grafička kartica MSI AMD Radeon R9 390X Gaming 8GB, GDDR5, DX12
1x Tvrdi disk 1 TB, SEAGATE Barracuda, 7200 rpm, 3.5", SATA III
1x SSD disk 250 GB, SAMSUNG 850 EVO Basic, 2.5", SATA III
1x Kućište CORSAIR Graphite Series 230T Windowed, narančasti LED
1x Napajanje XFX easyRail Gold, 750W

1x Monitor ASUS VG248QE, Full HD, HDMI, DVI, 24"


Sve skupa bez dodatne periferije, 15011,29kn.

Eto tako sam ja to zamislio prije nego sam procitao vase prijedloge, a sad moram jednu reviziju obavit!!

Dakako odma imam par pitanja s obziron na to da je moja konfa drukcija:

1. Vidim dosta vas predlaze ovu grafu R9 Fury.. Dali je to iskljucivo jer je ona optimalnija za 1440p, i dali mi je 1440p presudno za gaming? Moze li mi neko u kratkim crtama objasnit prednosti jedne u odnosu na drugu za gejmanje? Mene vuce to sta ova 390x ima masu vrama, a racunam da ce buduce igre ic preko 4gb vrama koliko Fury ima.. A i Fury je dosta skuplja :/
2. Nisam siguran u odabir hladnjaka za procesor, iskreno trazio sam onaj CM Hyper Evo 212 ili kako se vec zove, jer sam na vise review stranica procitao da je to najbolji low budget hladnjak za ove procesore!! Ali njega u hgshopu nema, pa sam se odlucio na ovaj jednako jeftin, ali zapravo pojma nemam na sta pazit pri odabiru hladnjaka za proc.
3. Puno ljudi predlaze DELL monitore, ja sam prije ovih prijedloga bio sto posto siguran u odabir ovog ASUS monitora, receno mi je da je najbolji u svojoj kategoriji, uz odlican response time itd., bas dobar za gaming, sta vi kazete? Tu se opet povlaci pitanje 1080p vs 1440p, a koliko kuzim svi mi preporucate da mi je 1440p monitor jedini suvisli odabir?

Hvala svima koji se odluce nastavit raspravu i pomoc mi da budem malo pametniji, jer prvi put nesto ozbiljnije slazem, mada je i ova pomoc dosad i vise nego dostatna.
Lijep pozdrav!

Zadnje izmijenjeno od: nerthus. 05.12.2015. u 23:01.
nerthus je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 23:02   #1272
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
nisi ti to uopce lose slozio.. solidno je to..

r9 390x se ne isplati pored r9 390 ..prevelika je razlika u cijeni za par postotaka koje neces osjetiti

hladnjak stavi drugi, tu ces se morati jos malo isprsiti ..ali ipak je to K zvijer i ..hyper 212 evo ti je preslab isto..

monitor moze bolje..

ipak pogledaj ssarikovu konfu, ja bi ipak isao u tom smijeru.. uz onu napomenu da bude R9 390
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 23:05   #1273
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
390X se nikako ne isplati pored 390, jako slične u performansama a prva osjetno skuplja. 50mhz veći core clock na 390 naspram 390x u potpunosti anulira više stream procesora (a oc potencijal im je u najmanju ruku podjednak ako nije bolji za 390).

eto eladio me pretječe. Naravno ne moras ti uopće oc-at te grafe, just saying kako stvari stoje. Također mislim da te zeza izbor shopa (cijene, ponuda i stvarna dostupnost)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 01:58   #1274
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Samo bi ja umjesto 390x doplatio i uzeo gtx 980. Takoder izbacio xfxovo napajanje i uzeo neko drugo. Cak bi prije uzeo konfu koju je ssarik slozio i doplatio za gtx 980 umjesto 970ke.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 02:26   #1275
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Syss, ajd ti slozi prijedlog pa objavi da vidimo tvoje umjece
mbo - 200ak€ sa najdužom garancijom
cpu - intel i7 nešto-k
hladnjak - vodeni, neki
memorija - 2 x 8gb sa najdužom garancijom (ako je samo gejmanje, i 2 x 4gb je dosta)
grafička - 980(ti) sa najdužom garancijom i najboljim hladnjakom
sistem disk - m2
storage disk - wd najenterprise model koji postoji na sata sučelju 4tb
kućište - neko monolitno sa bezvremenskim dizajnom i čistim linijama
napajanje - platinum sisa ili cors... isti qrac sa 200g garancije
ekran - ips
zvučnici - ne genius sigurno za te pare
periferija - kog boli qrac... osobne preference

ok?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 02:45   #1276
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ići na m2 ssd je poprilicno suludo s obzirom na cijene ..pa i ovi koji su vise manje isto kao sata ssdovi po speckama - kostaju dosta više, a da ne govorim da ovi koji su brži pa da ima nekog smisla, su poprilično skuplji..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 02:55   #1277
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajmo malo izać iz razmišljanja prosječnog građanina republike hrvacke... jednostavno ne želim za 16k kn da imam neki drive više na svom super-duper kejsu, nego hoću imat to na matičnoj jer eto... jednostavno hoću.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 03:02   #1278
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ok, onda ajmo ovako.. zasto zelis nesto sto ce ti se bespotrebno pregrijavati.. vjerujem da si upoznat s tim problemom.. za iste performanse i vecu cijenu?
da li mozes naci na hr trzistu nesto sto ima bolje performanse? i da nema problema s pregrijavanjem?
pa ja prvi sam bio jako sretan jer evo imam sad kao ono maticnu m.2 spremnu
..ali nema se tu nista pametno naci, a u biti mozes samo jos probleme navuci.. dok sata ssda ima kao u prici.. m.2 jednostavno nije zazivio kako treba

onda odi odmah na nesto tipa intel 750 ssd, ubodi ga u maticnu ko covjek i imas posteni ssd... samo to kosta ipak jos puno puno puno vise.. ali zasto se ograniciti na konfu od 15soma kuna kad moze kostat 20?
..nije vise ni taj novac kao sto je nekad bio.. danas konfa moze kostat i 30soma, treba ipak biti realan ako zelis izvuci vise , a ne tipicno rvacki eto kupiti nesto samo zato da bi bio baja jer to drugi nemaju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 06.12.2015. u 03:11.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 03:10   #1279
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke... pregrijava se? dobar dan. dobar dan. ovo se pregrijava, a ja hoću da se ne pregrijava jer sam dao ozbiljne novce za takav koncept.

the end.

suma sumarum je da za te pare ne želim nikakve kompromise, a ovo kaj se tu preporuča i to debelo naslijepo (uključujući i mene da se razumijemo) koliko mi se čini je jebena šala.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 03:18   #1280
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
nazalost kompromisa ima koliko hoces, jer cak i bez periferije , samo kad bi gledali kantu i ono unutra, i klikali nasumicno vrlo lako bi probili budget..

nekad tu lovu nisi mogao tako lako potrositi uzimajuci sve najskuplje s police.. danas samo grafa moze kostat 6-7 soma kuna.. proc , ploca, ovo ono.. treba ipak malo stati i razmisliti..

ssarik je po meni odlicno predlozio.. najjaca baza moguca ,a jos je ostavio najvise mjesta za neko buduce prosirenje.. i procesorski i memorijski..
monitor odlican (ja bi mozda pogledao nesto sa 16:10 omjerom), grafa je stvar preferencije.. sve u svemu nema smisla da idem nesto klikat kad sam vec rekao sta bi promjenio.. i sve ostalo po meni ima super smisla u toj konfi , za tu lovu konfa koju bi ja sebi gledao
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 07:31   #1281
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Nemoj se ljutiti, ali premlad si još

Nauči jedno, napajanje je stvar na kojoj se ne štedi. Nikada!

Puno puta si već od kada si tu na forumu kiksao baš najbitniju stavku, napajanje. I uvijek sam te to opomenuo, a ti si uvijek išao meni pametovati

Nemoj...nemoj štediti na tome ii ne, ne, nije bolje metnuti 650W bronze negod 550W kvalitetni gold.

Za takve konfe idu još kvalitetniija napajanja od auruma 750W, tipa G2 750W a ne lošije još...

Gle, nisam ja premlad, imam 26 godina, a za napajanje nema greške to bez problema drzi onu konfu, prije 2 mjeseca si dubio na glavi da moje napajanje nije doboljno za r9 390 i kako ce krepat u kracem vremenskom roku, a sad si vec promjenio pricu i slazes se da je ipak dovoljno kad si vidio da sve i dalje normalno radi, kako si i naveo par postova iznad. Ok moze i jace napajanje, ali posto nema potrebe rađe sam stavio kvalitetniju periferiju.

Sta se tice monitora, 1440p rezolucija je rođena za ovu konfu, sve ispod toga je glupost. Šta se mene tice da planiram konfu za 15k kn kupio bih ju na jesen iduce godine sa svim novitetima, ovo sve sadasnje ce brzo zastariti...

Onaj Dell P2416D je bagatela za 2000kn, također isto tako i r9 fury za 4500kn koja pojede gtx 980 je odlican izbor, jer blagim OC-ok dolazi na razinu r9 fury x i referentne gtx 980ti, ja sam stavio r9 fury x jer je buđet dozvoljavao, a grafa sama po sebi ima super hlađenje i onaj osjecaj kad ju pogledas da imas nesto brutalno...
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 09:59   #1282
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kakav fury kakvo napajanje od 500w. Nek uzme ssarikkvu konfu i ubaci jos 980(ti) i jace napajanje malo i amen.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 10:04   #1283
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Siso treba nac plocu koja na M2 4x a nije da ih ima puno...
sa ostalim se slazem

Ak uzmes M2 i radi na 2x onda si bacio lovu a nisi dobio kaj si trebao dobit.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 11:12   #1284
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Gle, nisam ja premlad, imam 26 godina, a za napajanje nema greške to bez problema drzi onu konfu, prije 2 mjeseca si dubio na glavi da moje napajanje nije doboljno za r9 390 i kako ce krepat u kracem vremenskom roku, a sad si vec promjenio pricu i slazes se da je ipak dovoljno kad si vidio da sve i dalje normalno radi, kako si i naveo par postova iznad. Ok moze i jace napajanje, ali posto nema potrebe rađe sam stavio kvalitetniju periferiju.
Kako nisi mlad ako imaš 26? i Tata bi sine imao 26 Ah to su lijepe godine...

I dalje sam stava da XFX 550W Bronze nije napajanje adekvatno za R9 390... Ne vidim točno di sam ja promjenio svoj stav i razmišljanje?

Ni da može već mora ići jače napajanje...

The end
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 11:36   #1285
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168


..iskustvo nas uči da je uvijek dobro imati rezerve u napajanju ..ljudi vole analogije s autom, bolje da ima više momenta, manje se muči i dulje traje
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 11:55   #1286
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ok, onda ajmo ovako.. zasto zelis nesto sto ce ti se bespotrebno pregrijavati.. vjerujem da si upoznat s tim problemom.. za iste performanse i vecu cijenu?
da li mozes naci na hr trzistu nesto sto ima bolje performanse? i da nema problema s pregrijavanjem?
pa ja prvi sam bio jako sretan jer evo imam sad kao ono maticnu m.2 spremnu
..ali nema se tu nista pametno naci, a u biti mozes samo jos probleme navuci.. dok sata ssda ima kao u prici.. m.2 jednostavno nije zazivio kako treba....
Ajde meni neukom, objasni zasto imam m.2 pci-e ssd vec dobrih 8 mj. i apsolutno nikakav problem za pregrijavanjem? Sta radim krivo? Koji screenshot temperature trebas?

Sa druge strane, ima tu puno clanova koji su nacitani, a mrvicu hardvera van svoje konfiguracije nisu ni vidjeli a kamoli probali.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Siso treba nac plocu koja na M2 4x a nije da ih ima puno...
sa ostalim se slazem

Ak uzmes M2 i radi na 2x onda si bacio lovu a nisi dobio kaj si trebao dobit.
Booglio, psssssst, nemoj nikom rec ali postoje i s-ata m.2 koji nemaju problema sa pci-e lajnama.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 12:04   #1287
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ajde super.. tu i tamo ima neki koji nema probelma s pregrijavanjem.. hoces reci da to nije cesti problem na koji treba pripaziti?
..i da dodam taj svakako ima problema s cijenom u ovom budgetu..

..slobodno predlozi konfiguraciju s m2 diskom
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 12:15   #1288
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
...hoces reci da to nije cesti problem na koji treba pripaziti?
..i da dodam taj svakako ima problema s cijenom u ovom budgetu..
Nista manji ni veci problem kao i sa drugim hardverom, a ima i prihvatljivih cijena vec i prodaja m.2 ssd-a je sve veca.

Citiraj:
..slobodno predlozi konfiguraciju s m2 diskom
Neda mi se.Nisam u ovom dijelu aktivan.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 13:21   #1289
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor nerthus Pregled postova
hgshop konf:
1x Matična ploča MSI Z170A KRAIT GAMING, socket 1151, DDR4, USB3.1
1x Procesor INTEL Core i7 6700K, 4000/4200 MHz, Socket 1151
1x Hladnjak XILENCE CPU Cooler "M403"
2x Memorija KINGSTON 8 GB DDR4, 2666 MHz, DIMM, HyperX Fury Black
1x Grafička kartica MSI AMD Radeon R9 390X Gaming 8GB, GDDR5, DX12
1x Tvrdi disk 1 TB, SEAGATE Barracuda, 7200 rpm, 3.5", SATA III
1x SSD disk 250 GB, SAMSUNG 850 EVO Basic, 2.5", SATA III
1x Kućište CORSAIR Graphite Series 230T Windowed, narančasti LED
1x Napajanje XFX easyRail Gold, 750W

1x Monitor ASUS VG248QE, Full HD, HDMI, DVI, 24"


Sve skupa bez dodatne periferije, 15011,29kn.

Eto tako sam ja to zamislio prije nego sam procitao vase prijedloge, a sad moram jednu reviziju obavit!!
Jedna brzinska

CPU: Intel i7-4790K
MBO: ASUS Z97-PRO GAMER
RAM: Corsair 16GB 2400MHz
VGA: Gigabyte GTX 980 4GB G1 Gaming
COO: Fractal Kelvin S24 Water AIO
HDD: WD Red 1TB SATA 6 Gb/s
SSD: Samsung 250GB 850 EVO
PSU: Fractal napajanje Integra M 650W
MON: DELL UltraSharp U2515H, 25" IPS, 2560 x 1440
------------------------------------------------------------------
Total: 15 451,90 kn (Uzi shop)

Na ovu cifru ti ide i 3% forumskog popusta, za što si dodaš kućište/periferiju po vlastitom ukusu i sa time taman zaokružiš na 16k.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 13:44   #1290
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
16k za high end gaming konfu sa svom periferijom se sprži samo tako. Uračunaj high end grafu, cpu i dobar monitor i spržena je velika većina budžeta. Što se tiče ssd-a to je još uvjek kategorija za 250gb samsung evo 850, i to ako se ne pretjera u ostalom.

Ako pričamo o gamingu i bacanju swaga u toj konfi ja bi prije ikakvih mbo od 200 eura, m.2 ssd-a ili nekakvih vodenih od soma kn (sve nepotrebno za gaming tj. nija nikakva bitna osovina u takvoj konfiguraciji) swag tražio u monitoru, probao nabaviti Acer XB270HU, ali je i to malo previše za taj budget (cca skoro 6 somova), iako bi se za preostalih 10 somova ipak uspjela složiti nekakva gtx 980 (monitor je g-sync) konfa. Al kažem sve je to teško jer ako samo poželi miša i tipkovnicu od 100 eura svi ti koncepti padaju u vodu.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.12.2015. u 13:49.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na