Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2015., 08:08   #1621
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kod mene u dvorani je pakao. Ne trebam nikakve folije za znojenje. Disem CO2 i znojim mineralnu. Najgori pakao u kojem sam treniral do sad. Mala dvorana bez prozora i pokvarenom ventilacijom nakon dve grupe kaj su posaugale sav kisik prije. Trcanje imam kao dio zagrijavanja 12 min i to mi je najlakse al kad udem u dvoranu nakon ide sok od vrucine a dolazim sa skoro 30 stupnjeva. Kimono mi ima valjda pet kila nakon treninga, samo gornji dio. Svake godine se sve teze presaltavam u taj mod za vrucinu. Godine rade svoje ali inace sam u najboljoj "formi" nakon takvog ljetnog treniranja.

Ovo boldano vidim i ja. I dalje mogu trčati 12-15 km, + trim staza.
Al evo 40 - 2godine skoro.
Pa sam primjetio da se sve "sporije topi" nego prije 10 ili čak 5 g.
Doduše, i na prehranu ne pazim previše u zadnje vrijeme, al ipak.

edit: @ Magarac i ostali, jel ima smisla uzmiti kreatin ili neki drugi vrag koji pospješuje razgradnju masti?
Stvar je jednostavna, trčim, treniram, ali volim ćevape, pizze i slatko i neda mi odricati gušta kad već ne pušim ne pijem itd.

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 08.06.2015. u 08:16.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 10:20   #1622
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Majstore, jedino što ćeš od kreatina imati, aaaaaaaako budeš vidio išta je nakupljanje vode u mišićima i malo jači budeš bio, ništa više od toga.

ali, znaš što će ti tjerati masne naslage s tebe, trenbolone acetat, ali to je igra za sebe heheh
Toorop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2015., 10:30   #1623
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
evo ja u 4 tjedna izgubio 5-6 kila. malo sam korigirao prehranu, ali sam trcao 25 od 30 dana u mjesecu najmanje 5 km, plus teretana 3 put tjedno. ide to fino za sada. od preparata samo multivitamin i whey.

sad kontam da sam jedno kilu i pol cistog sala sigurno izgubio
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 10:37   #1624
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Toorop primjenjujem uspješno tvoj program koji si mi sastavio, polako ali sigurno napredujem s težinama, no uz isti režim prehrane nakon cca mj dana počeo sam dobivati špek na trbuhu i O-Dojkama. Mislim, nije niš strašno, ali krenulo je. Pivo vikendom očito ne ide uz ovaj program.
Pa sam smanjio prehranu da to održim na nekom nivou, no izgleda da ću se morati primiti natrag kružnih treninga i kardia na day off, oni su dali najbolje rezultate što se tiče fizičkog izgleda, no i najmanji napredak što se tiče snage i rasta mišićne mase. Poslije plaže ću se vratiti nazad na tvoj program.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 15:56   #1625
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Toorop primjenjujem uspješno tvoj program koji si mi sastavio, polako ali sigurno napredujem s težinama, no uz isti režim prehrane nakon cca mj dana počeo sam dobivati špek na trbuhu i O-Dojkama. Mislim, nije niš strašno, ali krenulo je. Pivo vikendom očito ne ide uz ovaj program.
Pa sam smanjio prehranu da to održim na nekom nivou, no izgleda da ću se morati primiti natrag kružnih treninga i kardia na day off, oni su dali najbolje rezultate što se tiče fizičkog izgleda, no i najmanji napredak što se tiče snage i rasta mišićne mase. Poslije plaže ću se vratiti nazad na tvoj program.
hehe ajde drago mi je. Onda se sada drži tog kružnjaka da budeš lep i fin za ljeto pa je javi kasnije da riješimo nešto možda malo bolje/jače/naprednije, da to fino sve napišemo i napravimo i zaokružimo pa da treniraš i ne nakupljaš previše špeka

@vorda22 6kg u 4 tjedna, da ti nije to malo previše? okej, ako si krenuo naglo vjerojatno je većina toga i voda koju si držao, hrana itd, ali ono, idi polako, bolje je na duge staze!
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:02   #1626
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ovo boldano vidim i ja. I dalje mogu trčati 12-15 km, + trim staza.
Al evo 40 - 2godine skoro.
Pa sam primjetio da se sve "sporije topi" nego prije 10 ili čak 5 g.
Doduše, i na prehranu ne pazim previše u zadnje vrijeme, al ipak.

edit: @ Magarac i ostali, jel ima smisla uzmiti kreatin ili neki drugi vrag koji pospješuje razgradnju masti?
Stvar je jednostavna, trčim, treniram, ali volim ćevape, pizze i slatko i neda mi odricati gušta kad već ne pušim ne pijem itd.
Ja bez prehrane nemrem skidat kile bez obzira na trening. Mogu skinut skembu i sl. al onda dodem do neke granice ispod koje ne ide bez prehrane.
Zadnjih godinu i pol imam 85kg, skinuo sa 100 i sitno i to tak stoji. Znam imat i manje kad malo pazim kak jedem al tesko se toga drzat.
Trcim 2.5-3 km i nisam trcal dulje od toga valjda zadnjih 5 godina. Ovo mi je taman i osjetim da sam u boljoj formi zbog tog trckaranja.
Sad se bas "psihicki pripremam" za trening i znam da sam najezio grdo al osjecaj nakon je jedan od boljih kaj postoje. Nema veze dal je teretana, borilacki ili nes trece. Treba samo krenut i bit redovan kolko god je to moguce.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 19:31   #1627
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma nije meni problem trenirat, nego ovaj dio s prehranom
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 20:43   #1628
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
To je svima tako, svi padaju na prehrani jbg, bitno je ne ograničavati se toliko hranom i uskraćivati si nešto jer ćeš brzo pasti s time, samo je potrebno znati ponešto o samo hrani i kako manipulirati njome kroz nutrijente i tjt.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 20:57   #1629
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ma nije meni problem trenirat, nego ovaj dio s prehranom
Ja sam imao ogromnih problema sa prehranom. Nisam nikad bio debel, dapace, mrsav sam uglavnom bio. No previse kruha (ogromne kolicine), cevapa, mesa svih vrsta, tjestenine, krumpira, slatkisa (cokoladaaaa), itd.

Voce? Nisam jeo. Osim banana. Povrce? Moze malo luka u cevapima, osim toga nista.

I tako sam zivio dobrih 15ak godina. Dok nisu nastali problemi sa crijevima. Kako se onda brzo navike mijenjaju, da samo vidis

No osim sto se vec godinu i pol zdravije hranim, osjecam se 100x bolje. Cak mi bolji osjecaj dala promjena prehrane nego redovit trening. Nakon nekog vremena vratio sam se pomalo staroj prehrani, ali nakon sto sam skuzio da opet pretjerujem, smanjio sam osjetno.

Doziram guste, ali se u zadnje vrijeme uglavnom zdravo hranim. Toliko se bolje osjecam da mi to vise nije ni problem
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 21:40   #1630
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Počeo lagano krenuti u teretanu. Uglavnom sklekovi, čučanj, trbušnjake da zagrijem prije utege.
Plivam 2-3 puta tjedno. Nekada obavim brzinac sprinta.
Pijem one Battery Gainer 1:5 omjer proteina i ugljikodrata.
Cilj mi je povećati fleksibilnost i masu mišičnu. 187cm, 71kg
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2015., 22:05   #1631
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Ja sam imao ogromnih problema sa prehranom. Nisam nikad bio debel, dapace, mrsav sam uglavnom bio. No previse kruha (ogromne kolicine), cevapa, mesa svih vrsta, tjestenine, krumpira, slatkisa (cokoladaaaa), itd.

Voce? Nisam jeo. Osim banana. Povrce? Moze malo luka u cevapima, osim toga nista.

I tako sam zivio dobrih 15ak godina. Dok nisu nastali problemi sa crijevima. Kako se onda brzo navike mijenjaju, da samo vidis

No osim sto se vec godinu i pol zdravije hranim, osjecam se 100x bolje. Cak mi bolji osjecaj dala promjena prehrane nego redovit trening. Nakon nekog vremena vratio sam se pomalo staroj prehrani, ali nakon sto sam skuzio da opet pretjerujem, smanjio sam osjetno.

Doziram guste, ali se u zadnje vrijeme uglavnom zdravo hranim. Toliko se bolje osjecam da mi to vise nije ni problem
Jep, prehrana ti je ključ svega. Kako se samo raspoloženje mijenja kada si zdravo nahranjen. Sve te glavobolje, bolovi, prehlade itd. zdrava prehrana to ubije sve. U biti da, imao sam i ja gadnu prehranu prije, toliko opasnu da sam bio na grani da ako nastavim kako sam se hranio da bi mi se debelo crijevo unutra raspuklo i počelo krvariti u tijelu. Točno što kažeš, kako se navike mijenjaju odmah haha, kada mi je gospon doktor rekao što me čeka rekoh yebep ti to, neš ti mene hahah. Sada samo lagano držim prehranu, uživam u svemu što jedem, treninzi me drže u normali, ali čim sada riješim maturu i upišem faks i odselim od kuće, ako bog da, krećem u ofanzivu jednog brzinskog rezanja i onda jedne lijepe kvalitetne mase da pripremim tijelo za ono što ga čeka kasnije.

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Počeo lagano krenuti u teretanu. Uglavnom sklekovi, čučanj, trbušnjake da zagrijem prije utege.
Plivam 2-3 puta tjedno. Nekada obavim brzinac sprinta.
Pijem one Battery Gainer 1:5 omjer proteina i ugljikodrata.
Cilj mi je povećati fleksibilnost i masu mišičnu. 187cm, 71kg
Ti gaineri su smeća haha, ne budeš se puno s njima zadovoljio. Mogao si radije uzeti neki whey + maltodextrin i mixas si po volji i omjeru koji želiš i šibaš, no dobro, što je tu je. Samo rokaj, kakv trening radiš?
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 22:55   #1632
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Trening je kao rekreativno (kraul, leptir, leđno i prsno) ,a nekad radim utrke. Uglavnom rasporede mi daju treneri
2,5km slobodni stil - 41 min

Prvi put čujem maltodextrine.
Battery gainere sam počeo od prošlog tjedna. Zbilja čudan okus ima od čokolade (malo podsjeća na plastiku) Dvije mjerice u boci i skužio sam da sam stavio otrplilike 300ml vode (inaće po preporuci ide 400ml)
Prošle godine sam koristio Myprotein whey. Kolege veli da više ne proizvodi u V.B nego u Kini.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 23:13   #1633
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Mislih na treninge s utezima

Ako uzmeš tu kutiju gainera budeš vidio da su većinom od maltodekstrina ugljigohidrati, pa onda ima unutra dekstroze i palatinoze još. U biti, prošao bi jeftinije da si sam radiš nego da kupuješ tako gainer. Inače da, okusi tih gainera znaju biti ogavni, svakakve sampleove sam dobivao i probavao, ni jedan mi nije imao okus kako spada, ali ugl. staviš malo više vode i nabrzaka popiješ, manje je jak okus tako. I ma, uzmeš whey koji je najjeftiniji i bježi. Jebeš te brandove i sranja, kupiš čisti whey u bulku od 5kg i vozi miško
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 23:15   #1634
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ako ces weight gainer pravi.

100 gr zobenih + 1-2 zlice maslaca od badema/kikirikija,1-2 mjerice wheya sa okusom,1-2 banane,mlijeko 200-300 mL i po zelji jagode i jos nesto i lako dodes do 1000 kalorija.

Em jeftinije,ukusnije,vise te zasiti i uz to pravi nerafinirani ugljikohidrata i zdrave masti za razliku od gainera koji natrpaju secera ( iako pise pravi UH,maltodekstrin mislim ne klasificira se kao secer iako je secer iz ne znam kojeg razloga i zato ekipa kupuje i misli vidi vau pravi ugljikohidrati ).

@Toorop iako sam mislio da je IIFYM majka,nije za one koji nemaju discipline,mozes ti ufittati komad pizze ili sladoled,ali problem je stati na tome. zato preferiram i krecem sto vise clean i jedan opustiti se kroz 1-2 obroka,ja ne mogu jednostavno ufittati komad torte,obicno zavrsi sa binge eatingom cijele torte
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 23:18   #1635
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Samo disciplina. Ništa više. Ja bez pol k stanem na jednom komadu, niti ne moram jesti sranja, ali opuštam se i živim kako ću. Meni nije bio problem hrana kao hrana, već začini koji su mi toliko izjeli crijeva unutra da sam doslovno pišao krv kroza znaš već što. hehe
Toorop je offline   Reply With Quote