Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2024., 17:29   #3451
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,790
Inace nikada ne skupljam stopere, ali taj dan mi je bilo ful dosadno i pokupim u Sloveniji bugarski mladi par s nekoliko velikih torbi (kamperi). Isli su negdje u Istru. Znaci onog trena kad smo se spustali prema granici samo je krenulo razmisljanje "koji k ti je ovo trebalo". I tada sam naucio.

Ajmo svi van iz auta. Meni nisu imali sta pretresti jer nisam imao prtljagu, ali su skuzili kroz pricu da nemamo veze jedni i drugi (a mozda su i vidjeli da sam to jutro vec prosao granicu sam).

A ovo dvoje su zato rastavili na proste faktore. Tamo sam stajao i cekao da sloze sve te torbe barem pola sata. Ukratko, pandur mi je objasnio da nema smisla kupiti stopere i s njima prelaziti granicu jer cesto znaju zavrsiti na pregledu. Lesson learned
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 18:17   #3452
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
A šta kad je riječ o ozbiljnim djelima, silovateljima, pedofilima, ubojicama, osobama sklonim nasilju, agresivnim osobama ... Mislim da policija mora znati da pred sobom ima takvu osobu ako ništa drugo, čisto iz razloga da čovjek zna kako da se postavi.
Znaju policajci jako dobro kada imaju posla sa zebanim tipovima i zaobilaze ih u širokom luku. To je klasična bully taktika, bolje je prvog idućeg metroseksualca zaustaviti.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 18:23   #3453
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
.....
Kupio sam auto od mame koja je u nekom trenutko izgleda izgubila prometnu i to morala prijaviti. E sada je svaki prelazak granice isti i počeo sam im odgovarati i prije nego me pitaju i svaki put kažem, jesu dokumenti su bili izgubljeni, ne nismo ih našli, evo vam trenutna prometna ako treba i može li se ovo više izbrisati iz evidenicije ?!....ne može.....
E, kad sam otvorio firmu i po 4-5 x tjedno isao preko, a prometnu izgubio, ovo me hebalo skoro svaki puta. Ajd, ovi tu kod mene brzo skuzili ali kad sam isao u Zg, na Bregani je bilo obavezno stajanje i objasnjavanje.

4 god to trajalo....


Sent from my CPH2449 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 21:20   #3454
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Inace nikada ne skupljam stopere, ali taj dan mi je bilo ful dosadno i pokupim u Sloveniji bugarski mladi par s nekoliko velikih torbi (kamperi). Isli su negdje u Istru. Znaci onog trena kad smo se spustali prema granici samo je krenulo razmisljanje "koji k ti je ovo trebalo". I tada sam naucio.

Ajmo svi van iz auta. Meni nisu imali sta pretresti jer nisam imao prtljagu, ali su skuzili kroz pricu da nemamo veze jedni i drugi (a mozda su i vidjeli da sam to jutro vec prosao granicu sam).

A ovo dvoje su zato rastavili na proste faktore. Tamo sam stajao i cekao da sloze sve te torbe barem pola sata. Ukratko, pandur mi je objasnio da nema smisla kupiti stopere i s njima prelaziti granicu jer cesto znaju zavrsiti na pregledu. Lesson learned
Znači sad samo kupi tko treba prijevoz unutar države

btw. sad mi fale samo kokice...ima ovdje zanimljivih dogodovština
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 10:25   #3455
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Apropos te vožnje krive osobe u autu...mene je jednom jedan frend zvao da budem nekakav svjedok dok mu polcijia bratu rastura stan zbog neke droge. Reko ni u ludilu.
Da me se povezuje sa takvim pizdarijama.....ne fala.

Ne bi se tebe povezivalo, nego je po ZKP ili KZ propisano da prilikom pretresa nečijeg doma moraju biti prisutna dva punoljetna svjedoka.
Ako ih nemaš pripremljene, onda policija zaustavi dvije random osobe iz te zgrade/pokupi dvije osobe sa ceste.
Jednom je bila zanimljiva situacija u Splitu kada je policija pronašla drogu prilikom pretresa, ali je jedan od svjedoka/oba svjedoka bili maloljetni.
Odvjetnik dilera tražio izuzimanje droge kao nezakonitog dokaza, i na kraju ga oslobodio jer policija nije pazila dal su svjedoci punoljetni
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 16:33   #3456
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ne bi se tebe povezivalo, nego je po ZKP ili KZ propisano da prilikom pretresa nečijeg doma moraju biti prisutna dva punoljetna svjedoka.
Ako ih nemaš pripremljene, onda policija zaustavi dvije random osobe iz te zgrade/pokupi dvije osobe sa ceste.
Jednom je bila zanimljiva situacija u Splitu kada je policija pronašla drogu prilikom pretresa, ali je jedan od svjedoka/oba svjedoka bili maloljetni.
Odvjetnik dilera tražio izuzimanje droge kao nezakonitog dokaza, i na kraju ga oslobodio jer policija nije pazila dal su svjedoci punoljetni
Mene su jednom doma digli iz kreveta i odfurali susjedu 5 kuća dalje... 😁

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 17:06   #3457
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
E, kad sam otvorio firmu i po 4-5 x tjedno isao preko, a prometnu izgubio, ovo me hebalo skoro svaki puta. Ajd, ovi tu kod mene brzo skuzili ali kad sam isao u Zg, na Bregani je bilo obavezno stajanje i objasnjavanje.

Meni su u povratku iz ZG na Bregani auto rastavili na proste faktore, pretresli me i ispitivali di sam ukrao auto Samo zato što je auto glasio na nevjenčanu suprugu (ja ga vozio, ali je kupljen novi par mjeseci ranije na kredit gdje je ona imala bolje uvjete). Ona imala prebivalište u Istri, a ja samo boravište
Tako jedno 4-5g su me provjeravali svaki put kad bi me zaustavili na cesti. Nikad kažnjavan, nikakvih prekršaja. Nikako im nije bilo jasno da mi je osobna i vozačka iz županije na kontinentu, vozim taj auto, a imam samo boravište prijavljeno.
A sa službenim autom isto bilo zanimljivo, auto od firme iz istre, ja zaposlen u toj firmi, ne živim u gradu gdje je firma nego u nekom drugom, a imam prebivalište u skroz drugoj županiji. Obično baš Bregana, ali znalo se i kod lokalaca na cesti dogoditi, kad bi mi uzeli vozačku i otišli do auta odmah bi znao da ćemo se sada pola sata razjašnjavati
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 11:59   #3458
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Frend pao s bijelim za osobnu upotrebu. Uzeo je “zalihu” za partijanje na moru. Umjesto toga godišnji je proveo u pritvoru.

Nisam htio ići k njemu u pritvor jer nisam htio da me se ikako povezuje s time pogotovo jer nikada nisam te stvari konzumirao ali se ispostavilo upravo suprotno da se posjete pišu kao sitne olakotne okolnosti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 22:38   #3459
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Msm, jasno mi je da kolega ima potrebu to obrisati, imam i ja, imamo vjv svi. Njegov slučaj je tek bezazleni prekršaj koji u budućnosti možda to niti neće biti (glasaj za sdp)

Neću sada ulaziti u taktiku policajcevog postupanja iako smatram da je nakon provjere i uvida u rehab. Prekrsaj morao ostati diskretan u tim saznanjima.
S druge strane, možda je komunikacija krenula u krivom smjeru, što je iz opisa evidentno da je, tako da, zakompliciralo se odmah u startu ...

A šta kad je riječ o ozbiljnim djelima, silovateljima, pedofilima, ubojicama, osobama sklonim nasilju, agresivnim osobama ... Mislim da policija mora znati da pred sobom ima takvu osobu ako ništa drugo, čisto iz razloga da čovjek zna kako da se postavi.

Ovdje se sipaju uglavnom krajnje subjektivni stavovi i sitni osobni interesi, međutim, gledajući to s objektivne strane i dal su ti uvidi dobri i poželjni za naše društvo u cjelini, svakako da jesu.

Istraživanja i analize pokazuju da je odnos rehabilitiranih vs recidivisti debelo na strani recidivista bez obzira bili to prekršaji ili krivična djela.

Evidencije nisu ničiji hir ... Sustav je tako podešen i za to vjv postoje razlozi i zakonske osnove
Najbolji i najzreliji komentar na temi.
Svaka na mjestu, svaka ti čast!
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 23:06   #3460
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
ali se ispostavilo upravo suprotno da se posjete pišu kao sitne olakotne okolnosti.
Olakotna okolonost za onoga koji je završio u pritvoru?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 12:49   #3461
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2536774.aspx


Nebi nasi cipelici nikad lagali da ih je građanin pokusao zgaziti, no no
To su sve poštenjačine.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 18:37   #3462
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Samo rade svoj posal.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2024., 18:21   #3463
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
mali OT
zna li netko kako ovo ispuniti xD

******
Ovlašćujem(o) XXX, odvjetnika u Dubrovniku, XXX 25, da me (nas) zastupa u građanskom, parničnom, izvanparničnom, ovršnom, zemljišnoknjižnom, kaznenom postupku, postupku pred trgovačkim sudom, u postupku pred tijelima državne uprave koji se vodi kod ___________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________
radi ________________________________________________
___________________________________________________
pod poslovnim brojem ________________________________.

Ovlašćujem(o) ga da me (nas) zastupaju u svim mojim (našim) pravnim poslovima u sudu i izvan suda i kod svih drugih državnih tijela te radi zaštite i ostvarenja mojih (naših) na zakonu osnovanih prava i interesa poduzima sve pravne radnje i upotrijebi sva u zakonu predviđena sredstva a naročito da podnose tužbe i ostale podneske, da sklapaju nagodbe, da daju nasljedničke izjave te da primaju novac i novčane vrijednosti i da o tome izdaju potvrde.

Pristajem(o) da ga zamjenjuje ___________________________ ___________________________________________________.

U Dubrovniku, ____________ 2024.

Edit: Treba teti za stan nesto za HEP i vodu

Zadnje izmijenjeno od: TomG. 25.04.2024. u 19:08.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2024., 19:19   #3464
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Koliko ja znam te punomoći možeš složiti da bude jako specifične. Tako da se odnose na nešto određeno, da poslije ne nastanu komplikacije.
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2024., 20:39   #3465
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
mali OT
zna li netko kako ovo ispuniti xD

******
Ovlašćujem(o) XXX, odvjetnika u Dubrovniku, XXX 25, OIB:xxxxx, broj iskaznice HOK-a da me (nas) zastupa u građanskom, parničnom, izvanparničnom, ovršnom, zemljišnoknjižnom, kaznenom postupku, postupku pred trgovačkim sudom, u postupku pred tijelima državne uprave koji se vodi kod Hrvatska elektroprivreda - ispostava Dubrovnik, Vodovod Dubrovnik

___________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________
radi ________________________________________________
___________________________________________________
pod poslovnim brojem ________________________________.

Ovlašćujem(o) ga da me (nas) zastupaju u svim mojim (našim) pravnim poslovima u sudu i izvan suda i kod svih drugih državnih tijela te radi zaštite i ostvarenja mojih (naših) na zakonu osnovanih prava i interesa

Pristajem(o) da ga zamjenjuje ___________________________ ___________________________________________________.

U Dubrovniku, ____________ 2024.

Edit: Treba teti za stan nesto za HEP i vodu

Ono je c/p standardne odvjetničke punomoći, ali ako se radi o nečemu banalnom tipa vodvod i HEP, nema smisla ostavljati one odredbe
Colop je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 08:06   #3466
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
...

Malo polupo loncice, odvjetnik bi tebi trebao sastavljat punomoc a ne ti njemu, iz ocitih razloga.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 08:26   #3467
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Malo polupo loncice, odvjetnik bi tebi trebao sastavljat punomoc a ne ti njemu, iz ocitih razloga.
Ma ne, odvjetnik mu je poslao šablonu opće odvjetničke punomoći, pa je sad pitanje što ostaviti, pto izbaciti, i kako popuniti

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 08:29   #3468
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Nije li to pitanje za odvjetnika kojem se daje punomoć, a ne za forum?

Ne sjećam se da sam ikad radio ovakve uradi sam punomoći. Dobiješ od odvjetnika dokument, potpišeš i gotovo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 09:05   #3469
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ma ne, odvjetnik mu je poslao šablonu opće odvjetničke punomoći, pa je sad pitanje što ostaviti, pto izbaciti, i kako popuniti

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk

Hvala svima, sibnula mi je to teta iz US koja pojma nema, a ja sam tu postao jer sam mislio da se je netko s tim susreo. Istrazim dalje.


Ovdje mi je skoro pa kucna atmosfera tak da uvijek prvo tu pitam

Molim ne zamjeriti ugodan vikend .
TomG je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 09:13   #3470
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nije li to pitanje za odvjetnika kojem se daje punomoć, a ne za forum?

Ne sjećam se da sam ikad radio ovakve uradi sam punomoći. Dobiješ od odvjetnika dokument, potpišeš i gotovo.

I drugi odvjetnik mu je odgovorio na pitanje kako ispuniti punomoć i što ubaciti/izbaciti.
Mi nikad ne šaljem ovako praznu (bianco) punomoć nego popunjenu, ali kao što sam rekao, to je c/p standardne punomoći, nikakvu lošu namjeru ne vidim iza toga, prije komod odvjetnika iz Dubrovnika.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 09:37   #3471
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
I meni odvjetnik šalje popunjenu ponomoć, ali ovo ni ne mora dobiti odvjetnik, može bilo koji član obitelji, prijatelj itd.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na