Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2016., 02:04   #691
Crofnus
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 14
Pitat ću i ovdje. Ima tko ideju zašto mi je na optici dosta manja brzina downloada? Imam ovaj naš router. Flashan na zadnji FW. Ne puca mi veza ni ništa, ali download je oko 70 mbit a treba biti 100. Upload je OK. Sam živim...nitko se nije nakačio. Testirao sam brzinu nekoliko puta.

I da...još jedna čudna stvar...kada uključim direktno laptop u router uopće ga ne prepozna a niti na laptopu ethernet port svijetli. Na W10 sam. Mislim, nije mi ni bitno jer idem uvijek preko wirelessa, ali čudno. Htio sam izmjeriti brzinu preko žice ali nema šanse. Da, čak mi se 2 puta dogodilo da kada sam uštekao laptop žično router se jednostavno resetira. Čim uštekam u LAN port na njemu. Hebe me stvarno ta brzina. Nije isto 100mbit koliko bi trebao imati i 70 mbit koje imam. Prošlo je 2 dana već od uključenja. Zvao sam T-Com i kaže SZK kao možda profil još nije pušten do kraja što ne vjerujem. Kao da pričekam još malo. Ajde čekat ću, ali sumnjam da je to razlog.
Crofnus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 02:13   #692
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Skini si netcat i probaj s njim. Imaš više verzija za Windowse, evo ti jedne npr.: https://nmap.org/ncat/ Otvori cmd i upiši ncat -v -l -p [port_koji_zelis_testirat]. Onda otvori stranicu npr.: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ i upiši taj isti port. Ako radi pisat će ti open, a ncat ce ti dat obavijest da se nešto spojilo. Poanta je da kod testiranja mora postojat neka aplikacija koja sluša na tom portu da bi pisalo otvoren.
dur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2016., 09:17   #693
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@Crofnus - probaj disable-ati wireless adapter, pa onda spojiti LAN kabel

ako to ne radi, onda probaj podici neki USB Linux (tipa ubuntu live ili sl.) pa ponovi test sa njim, da iskljucis W10 kao varijablu
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 10:29   #694
Crofnus
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 14
Hvala. Uspio sam tako da ugasim WLAN. I pazite sad...brzina kada direktno spojim je 94mbit. Wireless neće iznad 70mbit. Router i laptop u istoj prostoriji. Svašta. Dakle, nestane negdje 25 mbit. :O

EDIT:
Valjda će netko skužiti jer SZK ne kuži. Uključili mi opciju 200/100. Download ne mrda a upload je ok. Šta je moguće da neće brže download od ovih 94 mbita? Upload gotovo 100mbit.

http://www.speedtest.net/result/5155683586.png

Ako tko ima ideju recite. Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.03.2016. u 13:41.
Crofnus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 13:48   #695
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Za prvi biser (par postova poviše), zahvali W10 smetju,
možeš probati na Lan i Wlan ugasi TCP/IP v6 + Reboot,
kompletno ugasi win update (ako je moguće na tom W10 smetju) + Reboot,
pa onda vidi jel ima promjene, eventualno neka druga makinja sa XP / W7 na kojoj znaš da ne cica nešto sa neta u pozadini.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 14:08   #696
Ant3G
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 70
@Crofnus
Oprosti, mozda griješim, je li ti mrežna se zakačila na 100Mbit ili 1Gbps?
Nećeš moći ostvariti više od 90ak Mbit ako je mrežna na 100Mbit.
Razmišljam na glas, možda ti pomogne.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.03.2016. u 14:35.
Ant3G je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 16:08   #697
Crofnus
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 14
@Nikky - hvala. Probao sam i neće.
@Anteg - to bi mogao biti razlog problema. Imam Broadcom Netlink Gigabit Ethernet mrežnu ali meni pokazuje brzinu 100mbit. Stavljeno je na Auto Negotiate. Ne vidim opciju 1GB brzine.





Pa jel' moguće da ova mrežna ne može više od 100? :/
Crofnus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 16:28   #698
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Yeah, ovisi još koliko je stara...ništa, ako je komp, novu mrežnu i gg :P
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 16:34   #699
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Provjeri si kabel između pc-a i rutera, možda nije gigabitni nego onaj sa samo 2 parice, ako nije do toga onda napravi factory reset rutera iza na onu rupicu, možda je ostao iz nekog razloga u 100mbit/s.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 16:36   #700
Crofnus
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 14
Laptop u pitanju. :/ Star je 4 godine. Ima kakvo jeftinije riješenje osim kupnje laptopa?

OK, probat ću. Hvala dečki na pomoći.
Crofnus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2016., 17:02   #701
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
kud ce ti dusa, prodao si se za saku srebrnjaka W10 judo instaliraj pravi OS, nemoj biti digitalni dzastin biber

nadji punokrvni driver a ne taj built-in na W10 pa ce ti se (vjerovatno) pojaviti opcija za Gbit

da li ti je LAN UTP kabel izmedju laptopa i routera CAT5 ili CAT5e ili CAT6 ??
probaj sa CAT6 kablom

kazes
Citiraj:
Wireless neće iznad 70mbit.
pa nisi valjda mislio sa 150Mbps wireless-om imati realno 150Mbps protok ?? to cak i dzastinova komsinica zna
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:11   #702
Divic
Registered User
 
Divic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 37
Ma ljudi!
Nije valjao kabel!
Do sada je posluživao običan Thomson.
A sada se je zaglavio na 1Gbitu!
Pustite me na miru.
Pozdrav!
Divic je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:14   #703
Divic
Registered User
 
Divic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 37
Categ.6

Citiraj:
Autor Ant3G Pregled postova
@Crofnus
Oprosti, mozda griješim, je li ti mrežna se zakačila na 100Mbit ili 1Gbps?
Nećeš moći ostvariti više od 90ak Mbit ako je mrežna na 100Mbit.
Razmišljam na glas, možda ti pomogne.
Okey je sada.
Kupio sam CAT6.
Do sada je bio neki plutan jer je bio Thomson za obični ADSL.
Radi sada.
Thanks!
Divic je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:24   #704
Crofnus
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 14
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
kud ce ti dusa, prodao si se za saku srebrnjaka W10 judo instaliraj pravi OS, nemoj biti digitalni dzastin biber

nadji punokrvni driver a ne taj built-in na W10 pa ce ti se (vjerovatno) pojaviti opcija za Gbit

da li ti je LAN UTP kabel izmedju laptopa i routera CAT5 ili CAT5e ili CAT6 ??
probaj sa CAT6 kablom

kazes
pa nisi valjda mislio sa 150Mbps wireless-om imati realno 150Mbps protok ?? to cak i dzastinova komsinica zna
Probat ću sad naći driver. Probao s CAT5 i CAT5e ista brzina. Moram kupiti CAT6 pa probati.

Pa nisam mislio naravno, ali hebiga sada kad imam 200/100 očekujem više od 70/70 .
Crofnus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:27   #705
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Svakako probati sa drugim mrežnim kabelom, eto kolega x postova prije je imao još gore iskustvo pa je rješenje bilo novi / ispravni kabel.
Očito ovom Speedport šroteksu sve smeta / n e paše ... asocijacija o rđavom ...

Sve će ti dokazati test preko nekog Live Linux - a, ako u njemu prepozna i postavi mrežnu kao GB sve će biti jasno, odnosno odradi speedtest u njemu.

Opet spominjem, nisi dao detalje lapa pa zato ni ne možeš dobiti neku preporuku,
možda neka pcmcia mrežna ako imaš taj port,
makni se od W10 smetja i stavi W7 za kojeg sigurno ima ispravan drajver, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:39   #706
Crofnus
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 14
Laptop je Acer Aspire 5560. Stavio sam driver pravi...ništa. Ista stvar. Probati ću i preko Live Linuxa. Vratit ću se i na W7. Samo neka proradi.
Crofnus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:51   #707
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Kako taj lap nema pcmcia / express card onda ta varijanta otpada,
javi rezultat sa Live Linux - om.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 19:45   #708
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Ima li tko problema sa mijenjanjem razine firewalla u routeru? Trenutno je na Medium i ne mogu ga promjeniti. Kada označim "low" i kliknem "save" browser izbaci:

No data recieved
ERR_EMPTY_RESPONSE

Nakon toga ostane na medium.

firmware .036, optika bez televizije.

Koliko su uopće korisni ovi firewalli u routerima općenito i koje su im mane? Da li dižu ping itd?

EDIT: također, da li je .036 još uvijek najstabilniji ili da ubacim neki noviji?
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950


Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 20:39   #709
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ja imam 0.37 i radi stabilno...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 05:51   #710
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Mislim da nema smisla optuživati windowse za neke trivijalne stvari. Problem je ovdje što većina odmah dođe plakati na Forum, umjesto da iscrpi sve moguće opcije.
Ja sam već godinu dana na win 10, imam ovaj router i optiku 200/100. Kakve su mi brzine, vidite na priloženoj slici. Jedini problem koji sam ikad imao je bio što mi gigabitni switch nije htio prepoznati gbit port s rutera. Nakon kemijanja i pokusa, skužio sam da je stvar do patch kabela, koji sam zamijenio i sve ok. Inače, rad preko dinamičke adrese šljaka bez greške, čak i SSH pristup, telnet, livestream s IP kamere...nikakvih problema...PC također nije neki novitet, već je većim dijelom iz 2007, uz neke hardverske nadogradnje...Zaključak je da ovo i nije toliko loš router, koliko god pljuvali po njemu!

CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 07:41   #711
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor CaptKirk Pregled postova
Inače, rad preko dinamičke adrese šljaka bez greške, čak i SSH pristup, telnet, livestream s IP kamere...nikakvih problema
Znači sve radi ko po špagi?
Nemoguće.
Jer meni je svako tjedan dana bi usporio net ko da sam na dialupu a da nepričam kako mi se poklao sa SE555.
A to što si jedan jedini neznači da je sve uredu.
Da je sve uredu onda drugima nebi padale kamere,itd...
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 16:00   #712
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor CaptKirk Pregled postova
Inače, rad preko dinamičke adrese šljaka bez greške, čak i SSH pristup, telnet, livestream s IP kamere...nikakvih problema...[/IMG][/URL]
flashao sam .038 firmware i za sada radi, ali tako je bilo i sa .036 radilo je prvih par dana pa je speedport podivljao i onda vise nista nije radilo kako treba
koju kameru imas, proizvodjac - model ?
router mozda cak i nije smece iako ima nedostataka (nema dual-band wlan, slab signal itd.), ali mu je firmware smece i jako je grbavo da HT (tj. Sercomm) preko ledja korisnika pegla softwareske greske u FW i pritom trazi puni iznos mjesecne pretplate!
kada trazis support, ne pruzaju support za napredne funkcije routera "port-forwarding" nego ti kazu da stavis Speedport u bridge mode i koristis neki router po zelji/potrebama
kada stavim router po zelji/potrebama, onda mi nemogu pruziti support (ne radi 100Mbps upload van hr) jer NE koristim Speedport :jako-smo-pametni-i-mnogo-mudri:
i tako se vrtimo u zacaranom krugu, gdje korisnik niti ima uslugu koju placa, niti support koji bi trebao biti ukljucen u cijenu... definitivno HT ima jos puno da poradi na zadovoljstvu korisnika, ali s obzirom kakva mu je konkurencija (uz par casnih izuzetaka) nemora se znojiti...
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 16:21   #713
Crofnus
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 14
Evo da javim. Najgori ishod za novčanik. Mrežna ne može povući iznad 100.-tke. Tako da uzet čekić i razvaliti laptop. To bi napravio da imam para za drugi. Ovako...moram naći neko drugo rješenje.

Hvala svima na trudu i pomoći. Tko bi rekao da su ubacili takvo smeće od mrežne u neloš laptop.
Crofnus je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 16:29   #714
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Pozdrav,

Nedavno sam dobio dotični router i napokon vdsl i preporod sa 10 na 20mbps.. sad me zanima kako te uvijek tjera više i više dal ja mogu ikako izvuč još veće brzine ?

ovo je isčitano iz routera, meni trenutno su žice na živo spojene od linije do routera.. bi se poboljšalo šta ako krimpam ? ili je ovo samo od linije do centrale tako kako je ?

http://i.imgur.com/LsvQGYH.png

LsvQGYH.png
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 23:00   #715
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ne možeš više....
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 18:34   #716
bachje
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 93
Pozdrav svima... Imam jedno pitanje da li netko od vas ovdje na forumu ima sličan ili istu situaciju?
Naime od prije 3,4 dana kada radim speestest brzina mi se u početku strašno popne (450 Mbps) i do kraja testa padne na nekih 230 Mbps. Tako je i s uploadom (kada počnem mjeriti bude oko 300 Mbps a na kraju se spusti do 130 Mbps). Jel imao ili ima netko sličnu situaciju? Hvala.
Inače imam brzinu 200/100. Do prije neki dan brzina je bila konstantna 203 Mbps/102 Mbps...
bachje je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 21:07   #717
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Jeli testiraš sa kabela ili WiFia?
Ja kad testiram s WiFia meni pada i diže se sve zbog toga što mi je glavni ruter u podrumu a SE555 (repeater) jedva hvata 30% signala.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.03.2016. u 21:39.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 21:55   #718
bachje
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 93
Isključivo kabel... Ma kontam da su mi nešto mrdali sa profilom jer mi svako malo, cca svakih 2 sata padne brzina na 0,01 Mbps?!?! Restart routera i onda opet brzina divlja gore-dolje dok uopće ne prestane raditi, i tako cijeli dan. Užas.
I naravno zvao SZK ali ništa. Morat ću opet sutra zvati.
Baš me zanima jel ima netko sličan problem.
bachje je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 18:29   #719
Necromonger
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 108
Citiraj:
Autor Necromonger Pregled postova
Ima li tko problema sa mijenjanjem razine firewalla u routeru? Trenutno je na Medium i ne mogu ga promjeniti. Kada označim "low" i kliknem "save" browser izbaci:

No data recieved
ERR_EMPTY_RESPONSE

Nakon toga ostane na medium.

firmware .036, optika bez televizije.

Koliko su uopće korisni ovi firewalli u routerima općenito i koje su im mane? Da li dižu ping itd?

EDIT: također, da li je .036 još uvijek najstabilniji ili da ubacim neki noviji?
na .038 ista stvar, ne mogu mijenjati razinu firewalla. Ista no data greška. Jedino se može kompletno ugasiti iz engineer menija
__________________
fx-8350 @ 4,4
990xa-ud3
2x4gb kingston 1600
7950


Necromonger je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 23:49   #720
CrAcKeZ
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Greece
Postovi: 2
Hi there guys,

I just saw this topic and I registered myself cause I need some help. Lets introduce myself with a few sentences.

I'm a Greek dude and my profession is Computer Repair tech(I do use google translator to understand what you are saying but feel free to talk in your language, as I've spend 5 years of my life in the U.K. I'm familiar with English and google translate does a great job so far).

Seen you've post some firmwares about the Speedport W724V Ci router and I'm wondering if someone can help me out to free myself from OTE's firmware(OTE is an ISP in my country. This router is for my home internet), I hate the TR069 and I want to get rid of them having access to my router once and for all(if everything fails I'll move to a new router but I'm trying to avoid paying something extra if there's a solution on this). TR069 is enabled and cannot be disabled.

So far I've tried 09091601.00.018.img, 09091601.00.033.img and 09091601.00.038.img without a success(rejected), also tried the firmware-speedport-w724v-typc-v09011603.00.023.img from a German website(products website) but it's not the Ci(it's the C version) so obviously it was rejected

I always get the message that the firmware is not for my router. Any ideas?

P.S. I can provide any screenshots if needed, also I have the Greek firmwares of "09071601.00.033A.img" and "09071601.00.035A.img" if someone want them(surely OTE won't access your device to update it heh :P )

Zadnje izmijenjeno od: CrAcKeZ. 14.03.2016. u 05:42.
CrAcKeZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na