Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.08.2011., 09:21   #91
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
To je osoba koja radi istu tu stvar kao i ti. Netko dođe u servis, on popravi auto za pola sata i uzme pare, ako ne može raditi onda gubi pare. Bitno mu je da može raditi i cjeni profi uslugu.
Alister je offline  
Staro 10.08.2011., 09:45   #92
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Pa gledamo to ovako - da ja nisam njemu sredio bluetooth i dijagnostiku, on ne bi mjesečno mogao brati tisuće i tisuće kuna na svojim klijentima.

Ruka ruku mije.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2011., 10:30   #93
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Pa gledamo to ovako - da ja nisam njemu sredio bluetooth i dijagnostiku, on ne bi mjesečno mogao brati tisuće i tisuće kuna na svojim klijentima.

Ruka ruku mije.
Sve 5, ali taj privatnik ok razmišlja (po pitanju plaćanja) kad je posal u pitanju. Drugi bi i rođeni mater zayebali budi bez brige.
"Dobar posel si sklopil" - viruj mi
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 10.08.2011., 11:10   #94
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Da se i ja nadovežem sa nekim svojim iskustvima

Uglavnom ne naplačujem (do sad) rad jer uglavnom imam neku indirektnu korist od osoba kojima rješavam proleme s kompom pa se na kraju iskompenziramo, ali sam s godinama "petaljanja" po tome došao do nekih zanimljivih zapažanja:

-osoba misli da ako ste vi "ekspert" za njihov problem i da vam treba 5-30min da ga rješite, da je to kikiriki i da to vrjedi čašu soka, hvala ili eventualno 50kn. Trebate se zahvalti, odjebat ih u rukavicama i dat im posjetnicu od najskupljeg servisa u kvartu, problem rješen.

-kada vas ista osooba u 5g. "hebe" svakih 6mj. oko istog problema koji joj objasnite i date na papiru kako sama riješiti u 2min i to nije u stanju zapamtiti (kronična nezaineresiranost i ništa drugo), odjeb u rukavicama (date im posjetnicu od najskupljeg servisa u kvartu, problem rješen).


Meni kada automehaničar prodaje spiku i na pisanih 180kn/h (realno 400-500kn/h) u obraz laže (a imam obrazovanje veće od njega 10x po tom pitanju) i uzima novce, kada mi vodoinstalater bez 8 razreda osnovne škole bahato uzima 150kn za dolazak (a živi u istoj zgradi) i kada mi taksist za 8km noćne vožnje zagrebom uzme 200kn onda sam i ja odlučio od sada pa ubuduće više cijeniti svoje znanje, trud i prvenstveno vrijeme. 100kn dijagnostika + 150kn radni sat + ako se treba djelovima natezat po oglasnicima i riskirat

Nekako sam mišljenja da sam ovo trebao davno napraviti, jer koliko god nama suludo bilo, postoje osobe koje nisu u stanju "skurit" DVD bez da im diktiraš proces preko telefona, osobe koje gase komp na produžnom kablu i osobe koje na službenom laptopu instaliravaju klincima kojekakva sranj@ pa plaču kako im poslovne aplikacije i posao vrijedan stotine tisućća kuna ne radi i "brejka". Isti takvi vama za svoje usluge nabijaju nerealne cifre i netreba se sramiti reć:

-Gle, instalacija windoza je 200kn, moj dolazak 50kn (u kvart) a driveri i igrice još 100-200kn....hvala i doviđenja

@EDIT
Za laptope i kompove starije od 5g cijena ide 50% gore!

Apsolutno se slažem sa svakom riječi koju si napisao. Posljednja stvar koju sam ja doživio (nije vezano uz računala) je tlačenje od susjeda da mu podesim programe na novom super-skupom-i-velikom LCD TV-u jer mu se NE DA ČITATI UPUTSTVA. Dao sam mu skoro odjeb da mi član obitelji nije sugerirao da bi to ipak trebao napraviti u sklopu "dobrosusjedskih odnosa"....za tjedan dana me opet zvao da mu namjestim programe jer sam nešto krivo napravio i kada sam došao do njega, vidio sam da je sve u redu, samo što je lik prebacio TV iz digitalnog u analogni mod i nije imao nijedan program sa svoje kabelske.....a to sam mu spomenuo jedno 5 puta kad sam prvi put bio kod njega. Nakon toga mi se digli živci, ali sam smireno i komotno rekao: "gledajte, ja svoje dolaske inače naplaćujem, ovo sam vam podesio 2 puta i računajte na to sljedeći put". Ne moram ni spominjati da me više nije zvao...naravno, kad je besplatno, zovu sve u 16. Da ne spominjem slučajeve kad mi susjed da 100 kn "svojom dobrom voljom" jer sam mu nešto instalirao i očistio komp od virusa i onda me zove još 100 puta i ne da ništa jer misli da je s tih pišljivih 100 kn riješio sve. Naravno, nakon 2 puta spomenem da takve stvari naplaćujem i više ne zove.....
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 10.08.2011., 13:46   #95
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Evo mali update:

prije mjesec dana preko kolege s posla dobio jedan fuš kod jednog gospodina (naglašavam ovo GOSPODINA) koji se bavi autoservisom.

Zovem i pitam što treba, on veli da mu ne radi bluetooth na laptopu i da su već bila dvojica iz računalnog servisa gdje je kupio laptop i da nisu uspjeli popraviti kvar te je sav očajan. Bluetooth mu treba radi bežične autodijagnostike. Došao tamo, napravio stvar za 5 minuta, gospon me pita koliko je ceh, ja velim gle daj mi za kavu i benzin, sram me to naplatiti.

Frajer izvadi 200kn i da mi u ruke. Ja velim hvala.

Zove me za dva tjedna - instaliraj mi jedan program autodijagnostike. Dođem gore, instaliram program za jedno vuru vremena (dva DL DVD-a), podesim spajanje programa i uređaja za dijagnostiku i to je to. Pita koliko je ceh, ja rekao gle 400kn (moj je crack za program, a i prog je odličan). Frajer da i veli da ako nije dosta, da samo velim, spreman je platiti još.

To je npr čovjek koji cijeni moje znanje i moje vrijeme. Bez previše pitanja i filozofije. Nisam znanje pokupio na cesti kao ni on. Eto, nakon dugo vremena, naletio ja na dobrog čovjeka za fušanje.
A ti si njemu isto šta i on tebi. Meštar koji zna i ne postavlja gluposti. Ja san većinom ima takva iskustva s medicinskim ordinacijama, ono ultra zvuk i sl. Ljudi znaju da nemaju pojma od kompovima, isto kao ja o medicini. Svako odradi svoje, plati i amen.
Baja 001 je offline  
Staro 10.08.2011., 14:39   #96
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Potpisujem ono što je par članova navelo da se izbjegava rad sa prijateljima itd. Jednostavno im kažeš "ne znam" i gotovo. Ugl i ja sam sada pošto sam stariji svoj rad počeo naplaćivati malo više. Tako mi je npr. i bratić neki dan dao 100kn što sam mu instalirao Winse i drivere. (inače smo si super, ali on zna da mi je oduzeo cca 1,5 sat mog vremena i platio to). Tako da ću i ja od sada primjenjivati neke vaše cjenike od gore pa ću postaviti 50kn dolazak (ipak je gorivo skupo danas), te 100kn/sat.
__________________


mislav_os je offline  
Staro 10.08.2011., 16:52   #97
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Nikada nisam članovima bliže ili dalje obitelji naplaćivao kao ni kolegama sa posla jer mi to nije primarni izvor prihoda a ni nemam obraza uzimat im novce.
Isto tako kako oni od mene očekuju moju pomoć razumljivo i ja očekujem od njih i to bez "ali,možda,ako budem mogao" itd.

Isto tako ne uzimam takve poslove od nepoznatih ali ako je neko naporan onda lupim cifru 250-300 kuna app.
Flatline je offline  
Staro 10.08.2011., 16:58   #98
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Flatline Pregled postova
Nikada nisam članovima bliže ili dalje obitelji naplaćivao kao ni kolegama sa posla jer mi to nije primarni izvor prihoda a ni nemam obraza uzimat im novce.
Isto tako kako oni od mene očekuju moju pomoć razumljivo i ja očekujem od njih i to bez "ali,možda,ako budem mogao" itd.

Isto tako ne uzimam takve poslove od nepoznatih ali ako je neko naporan onda lupim cifru 250-300 kuna app.
To se podrazumijeva, meni kolega kaže ako te prvi put izjebe za dogovorenu cijenu, sljdećei put je 2x skuplje

Prijateljima gratis, ali pravim prijateljima ne poznanicima, jer isti i meni učine uslugu. A s rodbinom, držin se stare: "S rodbinom jedi i pij, ali računa ne pravi."
Baja 001 je offline  
Staro 04.02.2012., 03:25   #99
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Da malo dignem temu. Koliko naplaćujete čišćenje laptopa iznutra, provjetravanje hladnjaka i nanošenje paste? Ali ono baš da je neko jeftino čeljade od HP-a koje treba raskopat do kraja da bi se mogla ispuhat prašina, 2.5 sata posla i slično.
tutix je offline  
Staro 04.02.2012., 09:19   #100
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
premalo, sa sistemom i driverima i programima oko 100, ponekad 150 kuna.

ali vrijedi vise posao, definitivno.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2012., 10:50   #101
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Da malo dignem temu. Koliko naplaćujete čišćenje laptopa iznutra, provjetravanje hladnjaka i nanošenje paste? Ali ono baš da je neko jeftino čeljade od HP-a koje treba raskopat do kraja da bi se mogla ispuhat prašina, 2.5 sata posla i slično.
Samo čišćenje tog Hp-a oko 150kn (smece plasticno). Ako sređuješ i sistem onda još 100, ili vise.
Izet Fazlinovic je offline  
Staro 04.02.2012., 10:51   #102
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Tutix
Ak bas sve mora van, ispod 200kn nema sanse da se toga primim. (2.5h su stvarno zahebani slucajevi , u prosjeku je to 1-1.5h posla kad sve ide van)
Overclock je offline  
Staro 04.02.2012., 11:13   #103
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
Ako je dostupno ispod tipkovnice 50 Kn, a kad moram rastaviti cijeli lap zbog hebenog venta onda je 200 Kn. Do sada se nitko nije žalio na cijenu i svi su bili sretni a kako i nebi kad im se lap svako malo gasio zbog začepljenja venta.

Instalaciju OS-a naplačujem 100 Kn. Instaliram OS, drivere i sve aplikacije koje su potrebne, update winsa.. nekad to potraje i do 6 sati. Kad slažem novu konfu to je +50 Kn.
Dijagnostiku kvara ne naplaćujem.

Možda je to mala cijena ali kad pomislim da će netko za 100 Kn cijeli dan čistiti snijeg..
I druga stvar je što uvijek imam stalne klijente pa posla imam nekad i previše.
Naravno da se ovlaštenim servisima ovo ne sviđa što im krademo kruh ali neka oni smanje malo cijenu rada jer pretjeruju.
esad je offline  
Staro 04.02.2012., 11:18   #104
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Malo OT ali i majstor za bojler mi uzme 300kn za servis istoga, a propiri ga, promjeni neke gumice to je to...i vodoinstalater ti uzme 100kn da ti promjeni cijev za 5min : )
Ja vise ne stedim, znao sam nekad biti pretrpan poslom za nista, pored faxa i svega, ako im se ne svida imaju servis, gdje ce im uzet najmanje 300kn.
Izet Fazlinovic je offline  
Staro 04.02.2012., 11:29   #105
Groza
Strašni
Moj komp
 
Groza's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 128
Citiraj:
Autor esad Pregled postova
Ako je dostupno ispod tipkovnice 50 Kn, a kad moram rastaviti cijeli lap zbog hebenog venta onda je 200 Kn. Do sada se nitko nije žalio na cijenu i svi su bili sretni a kako i nebi kad im se lap svako malo gasio zbog začepljenja venta.

Instalaciju OS-a naplačujem 100 Kn. Instaliram OS, drivere i sve aplikacije koje su potrebne, update winsa.. nekad to potraje i do 6 sati. Kad slažem novu konfu to je +50 Kn.
Dijagnostiku kvara ne naplaćujem.

Možda je to mala cijena ali kad pomislim da će netko za 100 Kn cijeli dan čistiti snijeg..
I druga stvar je što uvijek imam stalne klijente pa posla imam nekad i previše.
Naravno da se ovlaštenim servisima ovo ne sviđa što im krademo kruh ali neka oni smanje malo cijenu rada jer pretjeruju.
Ja instalaciju OS-a i popratnog software-a naplaćujem 200kn i ni cencu niže, mislim da je to realna cijena !
Groza je offline  
Staro 04.02.2012., 11:38   #106
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Da malo dignem temu. Koliko naplaćujete čišćenje laptopa iznutra, provjetravanje hladnjaka i nanošenje paste? Ali ono baš da je neko jeftino čeljade od HP-a koje treba raskopat do kraja da bi se mogla ispuhat prašina, 2.5 sata posla i slično.

Komplet čišćenje, stavljanje nove paste, usisavanje apsolutno svakog zrnca prašine, čišćenje vanjštine laptopa sa vlažnim maramicama da se laptop blista, instalacija OS + driveri + sve žive i nežive zakrpe te instalacija osnovnog SW je kod mene:
studenti = 200kn
zaposleni = 300kn

Gratis svi dobiju dijagnostiku HDD i RAM.

Cijena je realna za recesijska vremena jer znam ljude koje se lome na baušteli po cijeli dan na -10C za manje novce od toga.

tomov je offline  
Staro 04.02.2012., 11:38   #107
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
100 kn je više realnija cijena za instaliranje OS-a po meni, 200 kn je za sklapanje konfiguracije + instaliranje OS-a i popratnog sw-a
lolofuxy je offline  
Staro 04.02.2012., 12:43   #108
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
za 100kn dobiješ zaključana vrata i deranje iz kuće "nema nikog doma osim nas kokoši"
syss je offline  
Staro 04.02.2012., 13:09   #109
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Ciscenje Laptopa 100-150kn ovisi koliko si fin
W7 (custom WPI) cca 30min za sve - 100kn
XP (vrlo rijetko da ga itko hoce) - 100kn

Ali cim mi netko kaze da sam skup cijena je odma za duplo veca

Nego mene zanima spsavanje podataka kako to naplatite, 3 dana se disk srotao Bad sectora koliko hoces uspio sam izvuc malo vise od pola diska (cca 20gb slika ostalo nisam ni gledao, posto zeni nije bilo vazno) kak to naplatiti. Koliko inace kosta 1gb u nekoj firmi.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 04.02.2012., 13:28   #110
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
100 kn je više realnija cijena za instaliranje OS-a po meni
Ako misliš da ti ga dostave do kuće i instaliraš OS bez drivera i ičeg osim do welcome screena onda je i dalje malo.
300 kn win + osnovni programi, starim mušterijama 250, prastarim (one koje su ostavile 1XXX kn kod mene) 200 kn, ispod toga nema šanse.

Jednom se dogodilo da sam jednoj bio preskup pa je rekla da će nać nekog drugog, zvala me tjedan dana nakon toga i cijena više nije bila 300 nego 400 zbog problema koje je stvorila 3 strana koja je trebala to napravit.

Freak, ispod 500 kn nema priče (čak i 100€ nije puno). Reci joj ako je puno neka fura u info lab pa ako joj je preskupo reci da je njeni podaci čekaju na DVDu.

Prošli tjedan bio u infolabu, disk ne radi, traži format, nijedan alat nije pomogao, a podaci jako važni. Spašena cijela particija od cca 20-25 GB, cijena 5500 kn sa PDVom. E sad ako krivo kažem nemojte me razapnut, lik kaže da je glava izgubila pojam o svom mjestu tako nekako.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 04.02.2012., 13:32   #111
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ja počinjem XP-e naplaćivati odsad barem duplo više zbog slučaja koji mi se dogodio prije par dana. Dobijem IBM R50, kažem 100 kn i na kraju uz sve obaveze koje imam izgubim 3 dana na njega. Dok se svih 12 milijuna updatea skine i instalira, pa službeni driveri neki rade, neki ne. Pa ono što je i proradilo, kod sljedećeg restarta prestane. Tražiti onda okolo starije drivere koji su radili i ručno stavljanje.... Katastrofa živa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online  
Staro 04.02.2012., 13:49   #112
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
pa na hirensu imas pretragu za drivere, nema zajebancije do sad me nisu jos iznevjerili .

EDIT: jebate buljo pa to ispadne 200-220kn po gb. e to je para . ma ja spasio podatke gore su zazivile nule i jedinice sad samo cekam da vidim jel cijena pase ili ne pase
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 04.02.2012., 13:51   #113
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Driveri za točno taj model preko vlastitog supporta ne rade. Zadnje verzije su bile iz 2004. ili 2005. Previše je komplikacija s XP-ima. Prošlo svršeno vrijeme. Previše se vremena potroši na traženje drivera za te stare strojeve, da bi taj posao koštao samo 100 kn.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online  
Staro 04.02.2012., 14:04   #114
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
100kn izlazak na teren, 100kn/h bilo kakvog desktop/lap rada, 400kn xp, 700kn w7 (+ free basic sw mimo satnice), recovery ovisno o količini manuale koje imam + satnica, hw nadogradnje koje moram solo kupit 100kn ugradnja.

ako ima više kompova za instalaciju os-a, onda samo pomnožim broj licenci sa cijenom os-a i dobiješ gratis promjenu desktopa i podešavanje screensavera
syss je offline  
Staro 04.02.2012., 14:05   #115
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
pa na hirensu imas pretragu za drivere, nema zajebancije do sad me nisu jos iznevjerili .

EDIT: jebate buljo pa to ispadne 200-220kn po gb. e to je para . ma ja spasio podatke gore su zazivile nule i jedinice sad samo cekam da vidim jel cijena pase ili ne pase
Kažem ti, znaš valjda financijsku situaciju osobe kojoj si to radio pa bubni cifru na temelju toga, ispod 500 nikak, ako joj je previše predloži info lab i reci da ukoliko će tamo bit preskupo, njeni podaci ju čekaju. Nakon toga čekaj da te ponovo nazove i kaže da će doć po DVD sa podacima
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online  
Staro 04.02.2012., 14:23   #116
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
W7 (custom WPI) cca 30min za sve - 100kn
A šta kad nemaš drivere pa treba tražit po netu? Ja uopće ne servisiram ništa, osim ako mi baš jako treba love (pred plaću ).
Meni instalacija gotovo nikad ne prođe u jednom danu. Vrlo rijetko uopće imam vremena, a dodatni gubitak vremena je traženje drivera.
Jednom sam imao sreće da je na servis došao isti laptop, kakav i ja imam, pa nisam morao tražit drivere, nego samo update kasnije napravit.
Za instalaciju uzimam 150kn i to uključuje komp koji je potpuno funkcionalan sa svim potrebnim software-om (ne samo windoze i driveri), a ako ima kvarova, cijena varira u odnosu na ozbiljnost kvara.

Puno puta mi se desilo da popravljam nakon nekog "majstora".
Nevjerojatno je šta sve ljudi rade i pričaju, a biser broj jedan je rekao čovjeku da mu laptop nije kompatibilan sa sedmicom i da se ne može instalirat. Novi novcati lap .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 04.02.2012., 14:52   #117
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Joj kada Vas sada inspekcija koja prati forum polovi i naplati kazne.Ipak je drzavna kasa i proracun prazni
RAUL je offline  
Staro 04.02.2012., 15:04   #118
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
neki dan bio kod čovjeka, ili je pokupio boot virus ili šta ja znam jer ovo još nisam vidio..

tamo di inače piše NTLDR is missing, No boot device ili slično, tamo je pisalo nešto na njemačkom.. nisam slikao da vidim kaj to je.. gore nisu njemački windowsi jer sam mu ja prije godinu dana stavljao te XP..

uglavnom, probam ja to repairat, izgubi se particija.. ostane RAW... je ništa, nosi komp doma, spajam disk na svoj komp (još je k tome ATA a ja baš pospojio si komp kak se spada..) i vadi podatke.. uglavnom slike i par MB neki podataka.. napravio low level format diska, napravio dvije particije i odmah vratio podatke na drugu particiju.. ono, samo stavim winse na prvu i sve šljaka... tad mi nije htjelo instalirat windowse na ovu prvu particiju, i opet neznam zašto... nije pomagalo ni kreiranje nove particije pri instalaciji ni formatiranje..

opet vadio podatke, sa usb-om na svoj komp jer mi se više nije dalo vadit disk van.. (nisam mogo spojit mrežom live distru ubuntua sa svojim kompom, opet neznam zašto... :/)

uglavnom, potrošio 3 dana na to... i još skužim da su 4 kondenzatora napuhnuta na ploči i kaže da mu se zna restartati...

i za to sam mu uzeo 100kn....

jbga.. nije da neznam naplatit, al ono, nemrem uzet sad čovjeku neku veću lovu.. ja nisam "majstor", znači da imam obrt ili servis, pa da mogu uzimat po 300-400kn.. a bome takvi fušeri ni meni ne uzimaju lovu ako se radi o nečemu drugom...
T0mB1ll je offline  
Staro 04.02.2012., 15:12   #119
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
@D1viry
Kao sto sam napisao unutar HBCD imas programcic koji ti skenira komp ukoliko nemas driver za nesto , on ti izbaci link i ti si gotov za manje od 10 min...
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 04.02.2012., 15:18   #120
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
100kn izlazak na teren, 100kn/h bilo kakvog desktop/lap rada, 400kn xp, 700kn w7 (+ free basic sw mimo satnice), recovery ovisno o količini manuale koje imam + satnica, hw nadogradnje koje moram solo kupit 100kn ugradnja.

ako ima više kompova za instalaciju os-a, onda samo pomnožim broj licenci sa cijenom os-a i dobiješ gratis promjenu desktopa i podešavanje screensavera
Novi Bil Gejc, dnevno 5000kn, mjesečno 100 000

Tak se da, a samo običan serviser, jebem ti koje smo mi ostali budale
Bravo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na