Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2017., 17:58   #121
signum88
Premium
Moj komp
 
signum88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb - Dubrava
Postovi: 29
iPon garancija i kako vas vući za nos!

Moram podijeliti iskustva s ovom firmom
U 11. mjesecu kupio komponente u vrijednosti 500 EUR
i stigla nesipravna memorija (što mi se nikada u zadnjih 25 godina nije desilo da je "nova" memorija bila neispravna)
Reklamirao je i poslao nazad i ustanovili kvar
i kao 15.12. poslali nove

NARAVNO DA TO NIKADA NISU NAPRAVILI
- poslali nepostojeći tracking broj
- i unatoč takvom broju slijedećih 10 dana uvjeravaju da je sve uredu i da samo što nije stigla da oni imaju informaciju da stiže 24.12. u toku dana !!!
- zatim 3-4 dana ne javljanja
- zatim kao transportna kuća izgubila paket
- tražim dokaz da su poslali (nemaju jer oni to vode elektronski :-)) i opet šalju nepostojeći tracking broj
- zatim javljaju da rade s nekom njemačkom transportnom firmom (moš se mislit kako švabe gube pakete)
- zatim se javljaju da su poslai odštetni zahtjev transportnom kuriru
i da moram čekati dok se oni ne jave
- tražim dokaz - nema javljanja
- zadnje jučer - nema memorija dok transportna kuća njima ne isplati odštetu ( vjerovatno za 2-3 mjeseca) i da ću TEK ONDA DOBTI MEMORIJU

Uglavnom ako želite tamo kupovati s ovakvom garancijom čisto da znate što vas čeka!
signum88 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 18:07   #122
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
eto ti uštede ,vec milion puta rečeno bolje potrošiti malo više kn i miran si
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 18:42   #123
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
I sad je kupac kriv jer je firma go***?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 20:28   #124
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Da nisam ovo dozivio u slicnim firmama (mobileshop.eu) ne bih vjerovao. Laz, zavlacenje tjednima, onda "izgubljen paket" pa opet poslano i nastupa tisina kad se trazi tracking. Da ne bu paypala ostao bih bez 5000kn. Po meni se ovako isplati uzimati samo komponente koje se bas ne kvare ili na takvoj "akciji" da je vrijedno rizika i da garancija provjereno vrijedi u HR. Ostalo pusiona.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 22:58   #125
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Da nisam ovo dozivio u slicnim firmama (mobileshop.eu) ne bih vjerovao. Laz, zavlacenje tjednima, onda "izgubljen paket" pa opet poslano i nastupa tisina kad se trazi tracking. Da ne bu paypala ostao bih bez 5000kn. Po meni se ovako isplati uzimati samo komponente koje se bas ne kvare ili na takvoj "akciji" da je vrijedno rizika i da garancija provjereno vrijedi u HR. Ostalo pusiona.
Mobileshop.eu i edigital je ista stvar. Ljudi su naručivali s mobileshopa i dobijali račun od edigitala.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 23:07   #126
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Molim svakog sa lošim iskustvom da ih prijavi nabavi jer bez nabava.net nebi ni znao za te smradove...
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 10:02   #127
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Baš je nabavu briga za vaša loša iskustva. Oni njima uredno plaćaju da budu njihove cijene gore, a iskustva s njima treba tražiti na forumima.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:39   #128
signum88
Premium
Moj komp
 
signum88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb - Dubrava
Postovi: 29
Naravno da sam poslao mail i nabavi.net ali se uopće nisu ni udostojili odgovoriti...očigledno je da od takvih firmi dobivaju lovu da budu najjeftiniji i pri vrhu...
signum88 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:46   #129
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
A šta očekuješ da ti nabava odgovori? Normalno da ih baš briga za tebe i tvoj slučaj, najbolje da će se on još baviti s takvim stvarima i istraživati da li je to sve što si napisao uopće istina.
Šta ti misliš da to tako funkcionira, javi se neki anonimus, popljuje trgovinu i to je dovoljno da ovi prestanu s njima surađivat? :facepalm:

iPon je firma kao i svaka druga i ima pravo biti izlistana na nabavi, ti ako imaš problema s njima onda ih prijavi europskom potrošačkom centru, a ne privatnom servisu.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 17:52   #130
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Citiraj:
Autor signum88 Pregled postova
...nabavi.net ali se uopće nisu ni udostojili odgovoriti...očigledno je da od takvih firmi dobivaju lovu da budu najjeftiniji i pri vrhu...
Lol, iPon je na vrhu s najnižom cijenom ne zato što je podmitio nabavu.net nego zato što ima najnižu cijenu svog proizvoda.

Prijatelj je jučer dobio neki procesor s ipona, sve mu odlično radi i ušparao si je oko 100kn. Nisu svi kupci "prevareni".
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 18:06   #131
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kupio procesor i sve mu radi odlicno. I to bi kao trebala biti pozitivna recenzija

Ali slazem se da nabava nema nista s tim. Mobileshop su cigani da nema vecih pa mi svejedno ne pada na pamet tuziti ih nabavi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 20:01   #132
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ma ja uopće ne čitam recenzije gdje je sve super poslano, super došlo i super radi, jer je to, uostalom i njihov posao.

Ali kad treba reklamirati, tj. raditi tu povratnu logistiku, to su prave recenzije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 23:35   #133
signum88
Premium
Moj komp
 
signum88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb - Dubrava
Postovi: 29
vidim da su ovdje neki gurui ushićeni što procesor radi :-)))

Ukratko da završim storiju s iPonom...budući da sam platio preko PayPala- otvorio case i ekspresno za 2 dana vratila lovu...dakle nikakvog daljnjeg pokušaja transportnog izmotavanja nije ni bilo jer jednostavno NIKADA nisu ni poslali memoriju.
signum88 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 18:50   #134
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Evo meni riješena garancija za matičnu Gigabyte 970A UD3P.
Proprdio zvuk na staroj, dobio novu, nova garancija 3 godine.
Još nemogu vjerovat s obzirom kakva su ostala iskustva...

Sve skupa je trajalo oko mjesec dana, stim da od kad sam popunio nalog na njihovom webu 15 dana je zavlačio Overseas dok je došao to pokupit.

Poštarina tamo i nazad o njihovom trošku.

Ja prezadovoljan.
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2017., 23:49   #135
Isar
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 7
U kratko. Mađari su najveća govna ikad i niti iglu kod njih nebi kupio. Ima jako loših iskustava i još dok Hrvatska nije bila u EU ali to je duga priča. Iskreno ja neznam niti jedan njihov web shop koji je za pohvaliti.
Isar je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 12:21   #136
kimmy5
Registered User
Moj komp
 
kimmy5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 39
Ja sam naručio proc, napajanje i hard disk kod njih još prošle godine radi dan danas sve skupa uštedio 700 kn. Neznam jesu li se sada pogoršali ili ne.
kimmy5 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 14:59   #137
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Nije stvar u kupovini i dostavi (iako im je pakiranje srot), nego u garancijama.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 15:25   #138
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
"Kupljeno prosle godine i radi dan danas" bi stvarno trebao biti minimum minimuma ocekivanja od kupovine u trgovini. Mislim, nije da oni i imaju ista s time sto su komponente ispravne. Jos bi trebalo da prodaju procesore sklone kvarovima i sl.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 20:45   #139
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Nedavno sam narucivao od njih, ne jer je jeftinije nego jer imaju vecu ponudu i sve je bilo korektno.
Sad obavim jos jednu narudzbu i nema odgovora da su primili uplatu ni da su poslalli i to vec nekoliko dana. Inace ne radi ni placanje karticom od kada su redizajnirali stranicu.

Edit: Stari thread, aktualna adresa im je iponcomp.hr

Edit2: Evo na kraju sve OK, nakon cetiri radna dana su javili da je uplata primljena i roba poslana.

Zadnje izmijenjeno od: japa. 10.05.2018. u 20:02.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2018., 13:35   #140
Orgazmatron
Premium
Moj komp
 
Orgazmatron's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Nedavno sam narucivao od njih, ne jer je jeftinije nego jer imaju vecu ponudu i sve je bilo korektno.
Sad obavim jos jednu narudzbu i nema odgovora da su primili uplatu ni da su poslalli i to vec nekoliko dana. Inace ne radi ni placanje karticom od kada su redizajnirali stranicu.

Edit: Stari thread, aktualna adresa im je iponcomp.hr

Edit2: Evo na kraju sve OK, nakon cetiri radna dana su javili da je uplata primljena i roba poslana.
Nemoguce je ubaciti artikl u kosaricu na hr jeziku (radi na eng).

Edit: Ocito se greska desava samo na nekim proizvodima (Silverstone kucista u ovom slucaju)

Zadnje izmijenjeno od: Orgazmatron. 21.05.2018. u 21:30.
Orgazmatron je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2018., 16:24   #141
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Jel netko naručivao i dobio neko kućište s kaljenim staklom? Vidim da nisu baš nešto orni zapakirati fino neke stvari, pa da vidim kako je s ovim.

Imaju iznimno dobar odabir jako lijepih kućišta.

I koliko im dostava košta? Onaj gugl translate u čestim pitanjima me malo buni...

Citiraj:
- Trenutno neto 50HRK zavisnosti od težine daljine i količine u koju spada naša besplatna usluga Garancioni kurir.
A na engleskom oprećno...

Citiraj:
- At the moment it costs 7 EUR not depending on weight or distance, this sum contains the Warranty Transport fee too.
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 16:33   #142
Scorp21
Premium
Moj komp
 
Scorp21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Požega, Croatia
Postovi: 45
Ja sam od njih naručio 27.08. NZXT H500i i došlo je jučer. Dovezao mi je GLS. Dobije se i tracking broj. Kućište je bilo u svojoj originalnoj kutiji, a papiri su zalijepljeni u najlonu s vanjske strane i to je to. Kutija nije nigdje bila oštećena ili izgrebana te shodno tome i kućište unutar iste nije imalo nikakvih oštećenja. Sve u svemu, moja preporuka.
Scorp21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 23:02   #143
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Naručio sam jednu komponentu s ipona opcijom plaćanja prilikom preuzimanja. Iznos je zbroj cijene komponente i cijene poštarine...da li se plaća ikakva dodatna naknada u tom slučaju?
Kojom službom dostavljaju i koliko se obično čeka na pošiljku ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 23:13   #144
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
naručio sam od njih Samsung SSD prije godinu i neš sitno. Još radi. Meni je došlo možda 2 dana kasnije al ih za to ne krivim. Fala @signum88 sto si podijelio iskustvo. Kupujem jos jedan SSD, ovaj put iskljucivo u .hr.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 23:41   #145
Blaze2506
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Cugovec
Postovi: 1
Kupio od njih hard disk i matičnu. Došlo nakon 3-4 dana. Matična je došla ispravna, a disk nov novcat imao 12000 loših sektora. Pošaljem ja njihovog garancionog kurira i dođe dostavna služba, pokupi disk i nakon par dana dođe mail da je disk fizički oštećen i da ne priznaju garanciju. Pitam ja kakvo oštećenje? A oni odgovorili da je disk oštećen na rubu. Pitam ja da pošalju fotografije, kad ono ništa ne šalju. Vratili disk i neki dopis na mađarskom. Pitah ih šta je to. Kažu da šaljem disk direktno proizvođaču o vlastitom trošku. Pogledam disk, na jednom kutu ima malo oguljenu boju, znam 1000% da mi disk nije ispao nigdje, a budala nisam slikao disk prije slanja. Toliko o njima. Izbjegavati u širokom luku.
Blaze2506 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 10:07   #146
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Bio u strahu s obzirom na iskustva, no Thermaltake core v21 stiglo u rekordnom roku bez oštećenja.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 10:09   #147
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja sam kod njih uzeo dosta stvari, srećnom ništa što sam trebao reklamirati.

Brzi, efikasni, ok cijene. Povratna logistika je problem kod njih, ali sve se riješi, kad-tad.

Svojevremeno Acer 144hz monitor (tamo još u 2016. godini) je bio oko 2000kn, kod nas ga nije bilo ispod 2700kn.

Naručio ujutro, drugi dan igrao na njemu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 15:44   #148
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Razmišljam prvi puta kod njih obaviti kupovinu, ali nekako mi jako sporo (za moj pojam) odgovaraju na email...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 16:40   #149
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Razmišljam prvi puta kod njih obaviti kupovinu, ali nekako mi jako sporo (za moj pojam) odgovaraju na email...
Traje neko vrijeme dok posta predje Orbanovu žicu ali generalno stigne kad tad .

Ja sam imao jednu kupovinu ove godine i bilo je ok sa rokovima i dostavom. Cijena nije bas bila super ali nisam imao opciju jer niko drugi to nije imao na lageru a kod nasih se nije dlao ni narucit.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 16:53   #150
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Cijena nije bas bila super ali nisam imao opciju jer niko drugi to nije imao na lageru a kod nasih se nije dlao ni narucit.
Isti slučaj i kod mene.
pogi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na