Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2012., 16:05   #1921
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Jel taj tip kupuje ulje od Castrol HR kao glavnog dobavljaca? Naravno da ne,jer po toj cijeni to ulje dobit nemozes
Prvo,nije tip nikakav švercer ilitiga diler već je to tvrtka,ja sam uzeo na firmu i uredno dobio fakturu.

Ulje koliko sam skužio po ambalaži je namjenjeno za Njemacko trziste,tako da brijem da to nekakav uvoz mimo glavnog dobavljaca...

Uopće me ne zanima,danas je u kapitalizmu sve moguće.

Guglaj kupi ulje...pronađi to ulje i vidjet ćeš da nude 1l za 100kn,2l za 180,5l za 399kn...tako nekako.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:13   #1922
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Od svih njih mozes dobiti racun,ali to ulje nije to koje pise...Kupi 1L od njega i 1L u nekim autodijelovima,pa usporedi,niti boja niti viskoznost nisu isti,a motori ga gutaju duplo pa i vise od originala...zaobici web ducane,pogotovo za R-a...jedino ak ti generalka nije problem...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2012., 16:26   #1923
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ovo što spominješ boju i viskoznost, jesi ti uspoređivao ili je rekla-kazala?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:32   #1924
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Od svih njih mozes dobiti racun,ali to ulje nije to koje pise...Kupi 1L od njega i 1L u nekim autodijelovima,pa usporedi,niti boja niti viskoznost nisu isti,a motori ga gutaju duplo pa i vise od originala...
Haha,čekao sam da to napišeš.

Poprilično sam upoznat s situacijom oko toga s obzirom da mi auto zna popit i po 8dcl na 1000km kad ga malo jače vozim,što iziskuje stalnim razmišljanjem o ulju i gdje kupit povoljnije.

Razgovarao sam s tipom i rekao mi je da oni dobivaju to ulje u bačvama i kupuju velike količine,pa kasnije pakiraju u 1l i 5l,iskreno to sam i očekivao jer to tako ide,samo ne ide u maloprodajni lanac već direktno imaju prodaju preko interneta,a to što kasnije ne završava u trgovinama ne ugrožava glavnog dobavljača jer on je taj koji opskrbljuje maloprodajnu mrežu u HR,a nama to isto ulje čini povoljnim jer sama distribucija pa kasnije i marže privatnih trgovaca dižu krajnju cijenu ulja.

Imao sam 1L kupljenu u trgovini auto djelova i provjerio boju i gustoću,boja je identicna a ulje je jednako brzo "otislo" kroz suženi lijevak,inače to je dobar trik za provjerit odnosno usporedit gustoću ulja.

Za sada mi se sve čini isto,a u razgovoru mi je tip rekao da mogu provjerit i kontaktirat castrol s batch numberom na ambalazi i oni potvrde jel original ili nije,jer nikome od njih nije u interesu muljat,a najmanje castrolu kojemu to šteti kao brandu.

P.S. Moj motor vrlo lako "otkrije" loše ulje jer ga doslovno prožvaka,a s obzirom da mi potrošnja ulja varira 4-8dcl na 1000km ovisno o vožnji i s obzirom da se ništa ne mjenja,nemam ni razloga ništa za sumnjat...

Bilo je puno toga na internetu oko tih uvaljivanja raznih ulja i u tom slučaju su ljudi imali potpuno različit izgled od "originala",čitao sam o tome...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:44   #1925
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ovo što spominješ boju i viskoznost, jesi ti uspoređivao ili je rekla-kazala?
Isprobano...takodjer je vec par motora kihnulo sa uljem iz Kipora,direkt ulja,tuzbeitd...

Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Haha,čekao sam da to napišeš.
Prati ulje pa vidi,svasta tipovi pricaju...da je moj R sigurno bi svratio u Castrol da vidim o cemu se radi
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 02.01.2012. u 16:57.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:56   #1926
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Obožavam te auto rasprave/mitove!

Čip, ulje, razrađivanje, benzin, gume itd možeš 500 godina pisat nebu zaključka, uvijek "argumentirano" pro i kontra

Kaj od tolko takvih tema na internetu nije još nitko otišao baš mjerodavno u neki labos testirat? ili da ima nekog frenda kojem je to zanimljiv diplomski rad i slično?
Ovdje bi se složio sa Thoroughbred B, jer ak mi frajer garantira da je to oriđiđi ulje takvo bez da je reciklirano ili kj god metodom dobiveno onda je to to. Ako se motoru kaj dogodi potražim frajera. Da li se išta drugo može osim te dve opcije? Vjerovat ili labos test?

Kako točno lijevak kaže da ti je ulje dovoljno dobro na 100+ stupnjeva? Kaj nije to samo jedna stavka viskoznost, a rad na povišenoj temp i slično?
New One je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:59   #1927
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Isprobano...takodjer je vec par motora kihnulo sa uljem iz Kipora,tuzbe idu itd...



Prati ulje pa vidi,svasta tipovi pricaju...da je moj R sigurno bi svratio u Castrol da vidim o cemu se radi
Bez brige nije mi ni najmanje svejedno šta stavljam u njega,previše sam uložio u auto da ga trujem.

Sve što mu se može eventualno i dogodit je da "eksira" to ulje i ostane suh iznenadno i tako potuče sve ležajeve,a za tu lovu vrijedi probat,bio sam skeptičan kad mi je donio ulje no nakon otvaranja "originala" i usporedbe osjećao sam se poprilično zadovoljno

Tip mi se također čini kao normalna osoba,često muljatore možeš odmah u faci prepoznat.

Vidjet ćemo,iako ja mislim da nije sve to tako crno,bio bi PUN internet ali doslovno pun priče o tome,upozorenja itd...vjerovatno i u novinama,televiziji,vjerovatno je bilo pokušaja pa završilo skandalom kojim sam i ja upoznat...

Ako se šta promjeni,javim!

New One - to je najviše što možeš a da ne furaš u neki labos,i tom metodom primjetiš razliku između 0w i 10w...

P.S. malo čudno zvuči ovo gore što sam napisao,poanta je da neće motoru ništa biti osim što će pocuclati ulje kao vodu,samo treba intenzivno pratit potrošnju ulja i to je to.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 02.01.2012. u 17:04.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 17:08   #1928
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Ak je to kak si na kraju rekao onda je uistinu totalno nebitno. Pratiti potrošnju ulja redovito spada u nekakvu opću kulturu vožnje.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 17:14   #1929
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Dolazim u napast napraviti jedan viskozimetar, samo bi me malo termostatiranje zezalo
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 17:15   #1930
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja to ne pratim zadnjih 10 godina jer mi ni jedan auto ne trosi prakticki nista. Svaki 15tkm na servis i to je to. Toyota i R5 su lokali dosta ali nakon toga ostali skoro nista.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2012., 17:16   #1931
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Ak je to kak si na kraju rekao onda je uistinu totalno nebitno. Pratiti potrošnju ulja redovito spada u nekakvu opću kulturu vožnje.
Potrošnja ulja je mjerilo kvalitete ulja,naravno u slučaju zdravog motora...sigurno da i lošije podmazuje,ali time ne stigne napraviti veliku štetu jer u mom slučaju to nebi dugo trajalo s obzirom da bi ulje izgorilo vrlo brzo na 8000+ rpm.

Jel ima netko iskustva s kupovinom preko kupi ulje ili nekih drugih?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 17:53   #1932
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Koji CTR voziš? Pretpostavljam predzadnja generacija Konačno netko tko vozi taj auto the way it's meant to be pl... driven Samo moram zapamtiti da ne kupujem aute od tebe
generic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:25   #1933
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Koji CTR voziš? Pretpostavljam predzadnja generacija Konačno netko tko vozi taj auto the way it's meant to be pl... driven Samo moram zapamtiti da ne kupujem aute od tebe
Zato,jer...? Zar misliš da će ići u slobodnu prodaju? Kad ga budem prodavao ja ću biti taj koji će uvjetovat prodaju,a pod broj 1 to će biti strastveni zaljubljenik u Honde i netko tko dobro zna kakav je to auto,u suprotnom ga nedam nigdje.

Odi na Honda club forum i imaš sve od a do ž o mom ctr-u,kao što ćeš naletit i na komentare tipa "...najbolji ctr u nas",upoznat se s vrhunskim održavanjem,itd.

Auto ima svoju blokadu okretaja,a razj... motor možeš samo vozačkim neznanjem i neiskustvom (malo fališ brzinu,pa ubaciš u nižu u "krivom trenutku") i ako ga gaziš na hladno.

U njega sam uložio previše vremena,truda i love da bi imao ikakav tretman osim onog "savršenog".

A ako te zbunila potrošnja ulja,to nije VW ili nekakav francuz koji pije ulje kad mu propišaju karike,gumice ventila ili ode glava u... Honda za K20A2 tolerira potrošnju ulja do 1l na 1000km,jer je to takav motor koji radi na 8000+rpm.

Da ga sutra stavim u prodaju ljudi bi se potrgali za njega,jer znaju sve o autu,koliko je uloženo i kako izgleda

Ovo ljeto u njega idu bregaste i dolaze ljudi iz engleske izmapirat auto i to je to što se tiče motora...za sad je sređen usis (cai + usisna portana i širena) i ispuh kompletan.

Evo jedna slika s kalendara za 2012 godinu,taman je siječanj

http://imageshack.us/photo/my-images/843/27048586.png/
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 02.01.2012. u 18:31.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:32   #1934
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Hehehe blaženi dizel. Ja bi svisnul koji sam freak da imam benzinca kakve sve lijepe opcije postoje. Ovak sam sa svojim dizelom limitiran, sve bitno je gore, a za daljnje treba full više kemijanja kaj financije jednostavno ne prate.

Kak toda ti frajer dolazi iz eng mapirat? Imaš tolko love ili poznanstvo?
New One je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:33   #1935
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Jel se ti zajebavaš? Honda tolerira potrošnju od 1l na 1000km..Znači na jedan i pol rezervar goriva doliješ 1l ulja

Valjda na 10 000km, al to je tolerancija opčenito za sve a ne ekskluzivno za hondu.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:36   #1936
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Hehehe blaženi dizel. Ja bi svisnul koji sam freak da imam benzinca kakve sve lijepe opcije postoje. Ovak sam sa svojim dizelom limitiran, sve bitno je gore, a za daljnje treba full više kemijanja kaj financije jednostavno ne prate.

Kak toda ti frajer dolazi iz eng mapirat? Imaš tolko love ili poznanstvo?
Zato jer su profesionalci,nedaju nikome tu eksluzivu jer ne žele da to rade ljudi koji će biti "priučeni" tome,već isključivo profesionalci.

To su ljudi iz Hondate,biti će više Hondi na tom mapiranju...znaš koliko ljudi to čeka,jer nemaš kamo mapirat Hondu,eventualno foltran u italiji ali on radi trkaće mape,neda mu se zaj...,ili ovi po zagrebu šta nude,dastek itd,pa ćeš nakon godinu dana izmjerit kompresiju i dobiti jednu veliku 0 kao rezultat mapiranja i mrtav motor,kao što se dogodilo kolegi na R-u,koji je kupio auto izmapiranog kod dasteka.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:41   #1937
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Tak da. To sve objašnjava.

Čipanje i mapiranje je "banalan" posao, ali DOBRO čipanje/mapiranje je znanost.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:46   #1938
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Jel se ti zajebavaš? Honda tolerira potrošnju od 1l na 1000km..Znači na jedan i pol rezervar goriva doliješ 1l ulja

Valjda na 10 000km, al to je tolerancija opčenito za sve a ne ekskluzivno za hondu.
Da,1L na 1000km,i to ne exkluzivno za Hondu,već exkluzivno za K20A2 motor,od type r-a.

K20A2 je jedini pravi trkaći motor u nekom "serijskom" automobilu na svijetu,tko god da se razumio u automobile će ti to potvrdit,pod razumio mislim na ljude koji žive od motorsporta itd.,i to za posljedicu ima potrošnju ulja,jer to su ekstremne temperature,visoki okretaji,nema tu turbine koja će dat sama 100ks,to je 200ks na 2000cc.

Evo ti print screen iz servisne,

http://img155.imageshack.us/i/fotografija0913.jpg/

EDIT: malo si guglaj isto koliko impreza wrx zna popit ulja... Ali ima turbo,pa motor nije baš toliko sirov kao K20...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 19:16   #1939
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Jel se ti zajebavaš? Honda tolerira potrošnju od 1l na 1000km..Znači na jedan i pol rezervar goriva doliješ 1l ulja

Valjda na 10 000km, al to je tolerancija opčenito za sve a ne ekskluzivno za hondu.
Za 1.7 CDTI motor piše da može popiti do 0.6 l/1000km. I koliko znam kod svih ostalih marki/modela se ta brojka kreće od 0.5 do 1 l/1000km. A ne 10000 km...
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 19:27   #1940
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
K20A2 je jedini pravi trkaći motor u nekom "serijskom" automobilu na svijetu,tko god da se razumio u automobile će ti to potvrdit,pod razumio mislim na ljude koji žive od motorsporta itd.,i to za posljedicu ima potrošnju ulja,jer to su ekstremne temperature,visoki okretaji,nema tu turbine koja će dat sama 100ks,to je 200ks na 2000cc.
A F20C i F22C1? He he
Volio bi imati K20A pod svojom haubom, što jest - jest!
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 19:37   #1941
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
A F20C i F22C1? He he
Volio bi imati K20A pod svojom haubom, što jest - jest!
Ma naravno,ima Honda motora koji vole vristat,B18 je takodjer pila i pol

Malo smijeha za ekipu...

http://www.audiforums.com/forum/off-...g-80267/page3/
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 02.01.2012. u 20:21.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 20:39   #1942
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Nekaj mi je tu čudno za moj punto piše 0,2l na 1000km..

Al ako je tak fina im je tolerancija, nema kaj da su pametni Al valjda ti netroši tolko? Jer meni na 10000km potroši nekih 1.5l.

A to su se ogradili u slučaju da se voziš na 8000rpm, sad kužim.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 20:44   #1943
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Zato,jer...? Zar misliš da će ići u slobodnu prodaju? Kad ga budem prodavao ja ću biti taj koji će uvjetovat prodaju,a pod broj 1 to će biti strastveni zaljubljenik u Honde i netko tko dobro zna kakav je to auto,u suprotnom ga nedam nigdje.

Odi na Honda club forum i imaš sve od a do ž o mom ctr-u,kao što ćeš naletit i na komentare tipa "...najbolji ctr u nas",upoznat se s vrhunskim održavanjem,itd.

Da ga sutra stavim u prodaju ljudi bi se potrgali za njega,jer znaju sve o autu,koliko je uloženo i kako izgleda

Ovo ljeto u njega idu bregaste i dolaze ljudi iz engleske izmapirat auto i to je to što se tiče motora...za sad je sređen usis (cai + usisna portana i širena) i ispuh kompletan.

Evo jedna slika s kalendara za 2012 godinu,taman je siječanj

http://imageshack.us/photo/my-images/843/27048586.png/
Preozbiljno si me shvatio za boldani dio Nisam znao da je taj bijeli tvoj, a viđao sam već slike po netu Kod mene doma je u garaži jedan civic sedan zadnje generacije i spadam među štovatelje japanskih automobila. A prije je stari isto imao civic sedan '97 na kojem u četiri godine nije promijenjena niti žarulja. Ali bojim se da je honda malo "zastranila" s novim modelima

Zadnje izmijenjeno od: generic. 02.01.2012. u 21:35.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 20:45   #1944
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
I kako si zadovoljan s hondom? Može direktni link na hondin forum? Ja sam pikiral tak nekaj al mi je preskupa.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:32   #1945
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Nekaj mi je tu čudno za moj punto piše 0,2l na 1000km..

Al ako je tak fina im je tolerancija, nema kaj da su pametni Al valjda ti netroši tolko? Jer meni na 10000km potroši nekih 1.5l.

A to su se ogradili u slučaju da se voziš na 8000rpm, sad kužim.
To ono čemu pričam,K20 nema puno poveznica s "komercijalnim" motorima,to je tehničko savršenstvo s obzirom da razvija atmosferskih 200ks s 2000cc,i to bez ikakvih kvarova i problema,K20 je najpouzdaniji i najbolji Hondin motor ikad...taj motor se "pokvari" ako ga ne voziš na 8000rpm A uz stage 2 bregaste i jače opruge ventila ideš na 10 000rpm bez pol' beda (uz mapiranje,naravno),tako da je potrošnja ulja neizbježna.Meni dok je ulje relativno svježe potroši oko 4dcl kako god ga vozio,kasnije,čim malo pocrni,skače za duplo...zato i mjenjam svakih 5 000km ulje.Nebi također rekao da su se ogradili,već rekli točno kako je,i na neki način upozorili jer nitko ne želi da ljudi masovno ne provjeravaju ulje i ostanu bez istog pa im se sve polupa u motoru.

Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Preozbiljno si me shvatio za boldani dio Nisam znao da je taj bijeli tvoj, a viđao sam već slike po netu Kod mene doma je u garaži jedan civic sedan zadnje generacije i spadam među štovatelje japanskih automobila. A prije je stari isto imao civic sedan '97 na kojem u četiri godine nije promijenjena niti žarulja. Ali bojim se da je honda malo "zastranila" s novim modelima
Ma sve 5,forum ionako nije za ništa ozbiljno pa stoga ne shvaćam ništa "ozbiljno".Imao sam sedana 2008g,htio sam type r-a i da slažem se,honda je totalno zastranila s dizajnom,na kraju uzeo sedana s r18 motorom s ciljem kasnijeg swapanja K20,al kad sam sve zbrojio i oduzeo,bilo mi je preskupo...pa sam ga prodao i kupio svoj prvi polovni auto u životu,sadašnjeg R-a,i nisam požalio ni sekundu,sedan je više bio šminka,ali R je stroj.Evo i slike ex sedanke,mislim da to imaš u garaži,samo redizajn. http://www.imagebam.com/image/d04b4382132511


Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
I kako si zadovoljan s hondom? Može direktni link na hondin forum? Ja sam pikiral tak nekaj al mi je preskupa.
Prezadovoljan,ide kao metak a troši kao upaljač,već sam spomenuo 200kn mi je 200km mješovite vožnje,dakle uživancije i blaže sportske vožnje,jer auto zove da ga stišćeš,pa nikada ne vozim kao penzić,dok na autocesti 7L,natankam ful prije puta i nakon puta,ri-zg i obrnuto,7l na 100km,6. brzina 120kmh...ista iskustva kod svih,savršeno po tom pitanju.

Jako je teško nać dobar EP3,masu ih je bilo u kupu,masu razbijeno...itd.,ali većinom sam upoznat s svime što se pojavi u oglasniku,tako da se slobodno javi ako budes ozbiljno ulazio u kupovine,znam ljude koji znaju ljude,pa se lako sazna sve o bilo kojoj Hondi,nema ih previše.

Ili se registriraš na http://forum.hondaclub.hr/index.php?act=idx , i otvoriš temu,svi će ti rado pomoći pri odabiru i upozoriti te ako je neki auto imao tešku prošlost

Problem je kod R-a što je to za laika lako upravljiv auto i niskim okretajima,ali čim odeš u vtec oslobodi se velika snaga odjednom i to zna biti zeznuto,a čim si u vtecu znači da si i u velikim brzinama pa je najčešći slučaj kad je R bio razbijen učinjeno je to svjetski!

Forum - http://forum.hondaclub.hr/index.php?act=idx

__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:38   #1946
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Lagano nije vezano uz trenutnu temu, ali evo LINK na Citroena CX Turbo nsa oglasnika.

http://www.cars-data.com/en/citroen-...234/specs.html
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:40   #1947
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Lagano nije vezano uz trenutnu temu, ali evo LINK na Citroena CX Turbo nsa oglasnika.

http://www.cars-data.com/en/citroen-...234/specs.html
To bi bilo fora imati!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:41   #1948
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
http://www.4x4centar.ba/index.php?op...=222&Itemid=26

će biti u ponudi na našem tržištu, se uopće proizvodi još..?
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:41   #1949
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
najjači je francuski turbo gauge

teža ezoretija
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 21:43   #1950
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ma sve 5,forum ionako nije za ništa ozbiljno pa stoga ne shvaćam ništa "ozbiljno".Imao sam sedana 2008g,htio sam type r-a i da slažem se,honda je totalno zastranila s dizajnom,na kraju uzeo sedana s r18 motorom s ciljem kasnijeg swapanja K20,al kad sam sve zbrojio i oduzeo,bilo mi je preskupo...pa sam ga prodao i kupio svoj prvi polovni auto u životu,sadašnjeg R-a,i nisam požalio ni sekundu,sedan je više bio šminka,ali R je stroj.Evo i slike ex sedanke,mislim da to imaš u garaži,samo redizajn. http://www.imagebam.com/image/d04b4382132511
A baš sam neki dan razmišljao o swapu tog štedljivog R18 s K20 Ili o turbini, ali to je drugi par rukava. Koliko bi došla takva egzibicija? Možda bih se i odlučio da ga češće vozim Ovako sam čak razmišljao i o prodaji.

Muči li to i tebe što je europski type R hatchback, a japanski sedan?
Takav plavi (neutron blue), vozi ga mater
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na