Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2014., 10:34   #7171
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
ah, da zaboravih. Digitalni optički ulaz bi takođe bio poželjan, budući imam optički izlaz na ovoj asrock matičnoj 890gx extrime 4
kod pojačala toga nema, osim Č-maranc 6008...za malu lovu jasno
ak oćeš tuć i filmove uzmi receiver zbog SPDIF...
ali mislim da pojačala stara do 10 godina nisu usahla, dakle ne treba im refreš...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 11:41   #7172
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
kod pojačala toga nema, osim Č-maranc 6008...za malu lovu jasno
ak oćeš tuć i filmove uzmi receiver zbog SPDIF...
ali mislim da pojačala stara do 10 godina nisu usahla, dakle ne treba im refreš...
Istina, na to sam i mislio kad sam pitao za second-hand, uopće ne mora biti vintage......ima nekoliko pojačala na njuški starih dvije-tri godine za duplo manje novaca nego novi. Ako radi kad zatražiš demo, u pravilu ne bi trebalo biti skrivenih mana, pa je recimo to mogućnost da dobiješ bolje pojačalo za cijenu novog (a slabijeg).

No, kod tebe je mislim drugi problem u pitanju - čini mi se da je 3.000 kuna puno za sekundarni sustav, osim ako imaš u glavnom Krellove ili slično, jelte - a nemaš.
Za 3 soma mislim da možeš dobit i novo pojačalo koje bi bilo nešto bolje od ovog u "glavnom" sustavu, pa je onda pitanje zašto želiš dva slična sustava?

Najbolje bi bilo da razmisliš koju prostoriju više koristiš za slušanje, a u kojoj ti je glazba usput (ili ti možda uopće ne treba). Onda podijeliš budžet na 90:10 % u korist glavnog.

Mislim, ulažu ljudi i u multi-room sustave, ali realno postoji jedno mjesto koje najviše koristiš - dnevna soba ako si "party man", spavaća ako nemaš dodatnog prostora, radna-media soba ako imaš sreće sa nekretninama, radiona ako si home-employed, itd, itd.......

Razmisli o tome, a za konretan prijedlog bi predložio Kingrex pojačalo sa USB ulazom - PC ti je glavni izvor, a imaš i još jedan par činčeva ako će ti trebat. Snaga je mala (2x15W, mislim) ali trebala bi biti dovoljna za te zvučnike. Slušao sam jedan Tripath, i ako se ne progriješi sa pregladnim zvučnicima, mislim da je to puno bolja alternativa od klasičnih pojačala u tom rangu cijene (ovo je oko 1.800 kn).

Alternativno, za 3-4 x manje novaca naruči ovo:

http://www.audiophonics.fr/en/appare...ue-p-8930.html

ista funkcionalnost, malo manje cijenjen čip sa malo manje snage (TA 2024) ali i manje novaca ......

Edit: ovaj ima koaksijalni S/PDIF, pa bi trebao još konverter usb-coax s/pdif, naprimjer onaj HA info koji sam spominjao gore. Ili ovo pojačalo, za 100 E usb+analogni RCA+ daljinski:

http://www.audiophonics.fr/en/appare...ue-p-8405.html

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 28.07.2014. u 11:51.
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 14:45   #7173
Apsurdistan
Registered User
Moj komp
 
Apsurdistan's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Gdje je more bistrije od naroda
Postovi: 35
koje bi zvučnike preporučili za Sony gx290? imam neke shitty sansui,a zvuk im je mutan totalno...jel ima uopće za kupit pasivnih zvučnika do nekih 500kn?
__________________
Apostol
Apsurdistan je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 22:58   #7174
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Imas i dobrog Denona (kod susjeda super povoljnjie link), odlican receiver a ima opticki i coax digitalne ulaze + jos sub izlaz...
robee je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 23:39   #7175
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ovoj denon izgleda dobro. Nije mi jasno zašto je kod nas toliko skuplji.
Hvala svima na prijedlozima
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 09:43   #7176
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Mi jos nismo u e.u...
Denon radi kvalitetne uredjaje....ja ga pikiram vec duze vrijeme i skoro sam narucio kod nas ali prije par dana slucajno naletio na tu susjednu ponudu...kazu da je postarina prema Hr cca 20€.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 15:52   #7177
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Ljudi, može savjet iskusnijih od mene?
Imam pojačalo Harman Kardon HK 670 i set Monitor Audio B2 zvučnika.

Komponentne se kroz godine nisu posebno nasvirale. U zadnje 2 godine možda 300 sati sveukupno. S obzirom da su bile u stanu koji se nije koristio neko vrijeme, sigurno 5 mjeseci nisu uopće svirale.

Nakon što sam upalio sustav prošli mjesec, čuo sam lagani šum iz oba tweetera. Možda je zujanje/cvrčanje bolja riječ.
Šum postoji neovisno o volume potu - kada je na najjače i najtiše, jednaka je glasnoća - a to nije jako. Na dva metra od zvučnika ne može se niti čuti, osim ako nije baš apsolutna tišina.

Zvučnici su spojeni na pojačalo običnim brončanim žicama (30kn/metar) i onim Nakamichi bananama.

Je li možda došlo do oksidacije kabela? Ili je pojačalo u banani?
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 15:59   #7178
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kako ti je to sve spojeno?

jel imaš iza jumpere između hf i lf ulaza?

probaj drugi kabel i probaj bez jumpera i onda direktno na hf i slušaj da li ima šuma.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 11:29   #7179
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kako ti je to sve spojeno?

jel imaš iza jumpere između hf i lf ulaza?

probaj drugi kabel i probaj bez jumpera i onda direktno na hf i slušaj da li ima šuma.
Ovako to izgleda iza:
http://d2heru13qkbk4q.cloudfront.net...d/P1050616.JPG

Ja sam spojio kabelima sva 4 utora kako je bilo negdje na netu prikazano. Ako se ne varam, to se zove bi-wiring?
Uglavnom, kada sam to radio, maknuo sam ove male metalne jumpere.
Drugih kabela nažalost nemam (opet bih morao kupovati na metre, pa onda spajati na banane i sl.), ali probat ću ovo što si rekao, maknut bi-wiring i s tim se malo igrat.
Kada sam skidao ovojnicu od kabela za zvučnike prije par godina, malo sam jače potegao tako da mi čisti bakar malo viri izvan banana plugova, pa sam zato pomislio na moguću oksidaciju....
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 11:34   #7180
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa zato se kabeli terminiraju sa vilicama ili banama kako bi se donekle spriječila oksidacija... ja recimo sam to riješio trenutno sa qed airloc vilicama koje sam napunio tinolom i zalemio drito kabel u vilicu.

uzmi bilo kakav kabel, ali ono baš bilo kakav i spoji samo amp sa visokotoncima (ne stavljaj jumper) i slušaj da li je isto, ako je onda je amp negdje prosvirao.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2014., 13:12   #7181
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa zato se kabeli terminiraju sa vilicama ili banama kako bi se donekle spriječila oksidacija... ja recimo sam to riješio trenutno sa qed airloc vilicama koje sam napunio tinolom i zalemio drito kabel u vilicu.

uzmi bilo kakav kabel, ali ono baš bilo kakav i spoji samo amp sa visokotoncima (ne stavljaj jumper) i slušaj da li je isto, ako je onda je amp negdje prosvirao.

Hvala na savjetu. Trenutno zbilja nemam niti jedan kabel s golom žicom doma da isprobam. Kada nabavim danas/sutra, javim rezultate.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 13:24   #7182
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
pa probaj skratit postojeći za par centimetara ?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 14:03   #7183
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Uf, zanemarite sve ono
Sve sam odspojio i maknuo pojačalo i zvučnike s ormara. Preselio ih na stol, za svaki slučaj još jednom sve spojio i odjednom nema više šuma

Ne znam šta se dogodilo, možda su kabeli bili slabije spojeni. Uglavnom, opet sve radi, hvala vam
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 20:24   #7184
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Na kraju uzeo polovnog harman-kardona hk3370, bez daljinca za 100eur
Jel to dobar deal ili..
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 20:27   #7185
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
za te pare jeben dil... zemi neki programibilni logi daljinac i bog te veseli (ako ti treba daljinac).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 20:42   #7186
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
za te pare jeben dil... zemi neki programibilni logi daljinac i bog te veseli (ako ti treba daljinac).
nije baš jeben al ajd...kad doda 200+ kn za adekvatan daljinski onda je to već dobro pojačalce staro cca 3-6 godina...dok je ovaj rec bar 12-13 godina

EDIT - da elaboriram, na njuški ima par pojačala CA za cca 1200kn (zto mi je ostalo u sjećanju zadnjih par dana)...
__________________
...and fly...
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 20:43   #7187
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako mu ne treba daljinac za 100€ je mogo nać nekog krampusa kaj treba rifreš jučer tako da ovo i nije tak loše.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 20:51   #7188
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Spojio ih na ove mission e32, dvd player pioneer 585a, sa zvukom sam čist zadovoljan, jedino ovim missionima treba malo dodat basa onda je to to. Malo odvrnem već grmi, nesmijem pretjerivat očito.
Sad me zanima kako bi ovaj harman prošao u usporedbi sa denonom dra-700aedab što ga imam u boravku. Onak na prvu čini mi se da stvara više buke, ili je potenciometar tak podešen. Šta se tiče kvalitete izrade denon djeluje puno ozbiljnije i kvalitetnije. također teži prilično
Kak će receiver biti primarno spojen na komp tj nadohvat ruke daljinski mi neće trebati. Da ide u boravak onda naravno bi daljinac bio potrebniji

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 30.07.2014. u 21:36.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 12:13   #7189
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Samo da se javim s dodatnim pitanjem, iako sam svojedobno čitao o tome, ali svjedno me kopka.
Naime, zbog promjena u rasporedu, svoj trenutni hifi ću morati spojiti s laptopom, a ne više s kvalitetnijim izvorom zvuka
Znači, obična integrirana zvučna na HK670+ Monitor Audio B2.

Hoće li mi laptop previše nagrditi zvuk u ovom sustavu? Bi li mi neki jeftini DAC značajnije pomogao? Naglašavam "jeftiniji" jer sam prilikom zadnjih renoviranja zbilja ostao bez novaca i nemam sad dodatnih sredstava da ulažem 300 eura u DAC komponente...
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 12:25   #7190
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
slušaj tak kak je i skupljaj pare za pošten DAC koji ima USB/SPDIF/koax i onda si riješio sve!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 12:38   #7191
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, te laptop zvučne su fakat dno dna.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 12:46   #7192
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Wink

Kod kupovine rabljenog uvjek se može proći i bolje
Najbitnije ipak u cijeloj priči da je sve ispravno i da štima
http://www.youtube.com/watch?v=JMRfKgPeplA
Evo čak i to se čuje solidno, iako je jubito

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 31.07.2014. u 13:11.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 13:16   #7193
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
slušaj tak kak je i skupljaj pare za pošten DAC koji ima USB/SPDIF/koax i onda si riješio sve!
ima u oglasu NuForce uDAC za 600 kn, što je solidno rješenje u balansu sa ostalim komponentama.

Ima još dvije opcije za još manje novaca, od kojih FiiO ima 3,5 line out (dakle treba Y-kabel), a onaj Muse koji sam već preporučio treba USB-coax adapter.

Sve je to dakle za manje od 100 eura, puno bolje od audio izlaza na laptopu, dostupno relativno brzo (ne mora se naručivati), i omogućava da eventualni upgrade krene od bilo koje komponente (jer su sve tu negdje po kvaliteti).

U našim trgovinama treba od 1.000 kuna naviše, mislim, za neko ok rješenje, na web-trgovinama ima dobrih DAC-eva već od 50-tak eura.

Dosta opcija, zapravo.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 19:25   #7194
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
ima u oglasu NuForce uDAC za 600 kn, što je solidno rješenje u balansu sa ostalim komponentama.

Ima još dvije opcije za još manje novaca, od kojih FiiO ima 3,5 line out (dakle treba Y-kabel), a onaj Muse koji sam već preporučio treba USB-coax adapter.

Sve je to dakle za manje od 100 eura, puno bolje od audio izlaza na laptopu, dostupno relativno brzo (ne mora se naručivati), i omogućava da eventualni upgrade krene od bilo koje komponente (jer su sve tu negdje po kvaliteti).

U našim trgovinama treba od 1.000 kuna naviše, mislim, za neko ok rješenje, na web-trgovinama ima dobrih DAC-eva već od 50-tak eura.

Dosta opcija, zapravo.
Hm, ovaj njuškalo nuforce inzistira na Zagreb primopredaji, a za do tamo mi treba 200 kn. Onda se mogu isprsiti još 200 i kupiti noviju (bolju?) verziju:
http://www.sonusart.hr/product.aspx?c=0&p=1139

Uglavnom, hvala. Istraživat ću malo te DACove, iako vidim da je to nova rupa bez dna. Pretpostavljam da je ovaj iz Sonus Arta sasvim ok. Fiio nisam našao osim preko neta, a s carinama i sličnim, dođe mi skuplje...
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 19:52   #7195
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Dapače, ovaj novi podržava i DSD što je dobar bonus, jer izgleda da se SACD procesiranje vraća na velika vrata (unazad par mjeseci većina proizvođača nudi DAC-ove sa podrškom za DSD fileove) pa bi novi uDAC trebao biti i futureproof.....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 19:54   #7196
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kako sam volio svoj philips sacd čitač.... http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...&scy=tr&slg=en

ni dan danas ne znam zakaj sam ga prodao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:00   #7197
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Vjerojatno nisi imao baš puno SACD-ova
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:15   #7198
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma nisam, ali brate tih 3-4 kaj sam imao... ekipa je na pod padala
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 23:10   #7199
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Gledao sam i ja taj udac2 oglas, ali previse love trazi s obziorm da je udac3 novi 950kn sa jamstvom...
Kada bi isao za 400kn onda bi se isplatilo...
robee je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 13:32   #7200
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Gledao sam i ja taj udac2 oglas, ali previse love trazi s obziorm da je udac3 novi 950kn sa jamstvom...
Kada bi isao za 400kn onda bi se isplatilo...

Slažem se. Uglavnom, ako ne uspijem osposibiti komp koji barem ima dedicated zvučnu karticu, potražit ću malo DACove ove kvalitete.
Nego, noob pitanje... ovaj digital in na mojem pojačalu....
http://www.hifibazar.cz/obr/Harman-Kardon_HK670_3.jpg

On nije za spajanje sa zvučnom nego za preusmjeravanje zvuka negdje dalje?
Jer sam dosad uvijek spajao RCA kabelom zvučnu na pojačalo.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na