Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2023., 16:40   #1
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Servis monitora u Zagrebu

Pozdrav,

trebala bi mi preporuka nekog relativno ok i pouzdanog servisa monitora u Zagrebu.

Imam Wacom Cintiq 24HD monitor / tablet koji je zadnjih nekoliko mjeseci počeo imati problem - ponekad kad ga upalim prikaže sliku na pola sekunde i zacrni se, sve power ledice normalno gore, tablet funkcija monitora funkcionira, i ta slika koja se prikaže na pol sekunde je bez nekih vizualnih glitcheva. Prvi put se dogodilo prije nekih pola godine, ali nakon 2-3 paljenja gašenja je nastavio raditi normalno. Sljedeći put se ponovilo prije mjesec i nešto dana, i tada se jedno sat-dva nije htjela prikazati slika. Nakon ta dva sata i random tu i tam paljena-gašenja se upalio i radio normalno. Pred nekoliko tjedana se opet dogodilo, s tim da ovaj put se nije htio normalno upaliti nekih 4-5 sati. Nakon toga je normalno radio. Jutros se ponovo dogodilo, s tim da sad cijeli dan kod svakog pokušaja paljenja samo prikazuje sliku na te pol sekunde i crno. Već ranije sam probao i spajanje preko DVI kabla i preko HDMI, nema razlike.

Pretpostavljam da je otišao neki kondenzator i da je nešto što bi se dalo servisirati, a monitor je inače u svakom drugom pogledu u odličnom stanju, pa ako imate preporuku nekog tko bi mogao to srediti bio bih zahvalan.

Hvala!
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2023., 12:48   #2
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
Meni to zvuči kao da ti lampa odlazi, znači treba ti ovo
https://www.youtube.com/watch?v=-PdwNZMxbiA

Kada se zacrni probaj sa nekim jakim svjetlom (tipa jača džepna svjetiljka) pogledati da li se vidi nešto na ekranu
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2023., 14:25   #3
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Mac_F Pregled postova
Meni to zvuči kao da ti lampa odlazi, znači treba ti ovo
https://www.youtube.com/watch?v=-PdwNZMxbiA

Kada se zacrni probaj sa nekim jakim svjetlom (tipa jača džepna svjetiljka) pogledati da li se vidi nešto na ekranu

Gledao sam taj video, nije to, isprobao sam s jakom svjetiljkom u više navrata.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2023., 15:21   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Pozdrav,trebala bi mi preporuka nekog relativno ok i pouzdanog servisa monitora u Zagrebu.
Sreca da ti je avatar ostao isti, trebala mi je koja sekunda da se sjetim, da te isto dugo nije bilo na forumu.

Nisam ga cuo neko vrijeme, ali vidim da i dalje radi, pa ostaje jednaka preporuka: Irva
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2023., 11:53   #5
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Sreca da ti je avatar ostao isti, trebala mi je koja sekunda da se sjetim, da te isto dugo nije bilo na forumu.
Hahaha, bome nije.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam ga cuo neko vrijeme, ali vidim da i dalje radi, pa ostaje jednaka preporuka: Irva
Thanks za tip!
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2023., 18:30   #6
kixs
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Slovenija/Samobor/ZG
Postovi: 34
Bok,


i meni crko monitor AOC 34". Ne pali, nista


Vidim ima servis u Samoboru - Hardsoft. Kakva su vasa iskustva ili bolje ici do Irve?
__________________
kixs je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2023., 18:44   #7
radi.neradi
Registered User
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Delnice
Postovi: 33
krajem prosle godine sam imao problema sa behringer djx900 miksetom, problem na ploci. dugo je stajala na vlazi, nezasticena. posto mi nije usput iz delnica poslao sam postom u zg kod https://ram-servis.hr. par dana cekao dijagnostiku koja se placa. dobio nazad ispravnu miksetu za nekih 10-ak dana. koliko vidim na stranici pod usluge popravljaju i ostali hardware i navedeni su monitori, valja provjerit s njima.

Zadnje izmijenjeno od: radi.neradi. 19.11.2023. u 18:50.
radi.neradi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na