Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2018., 16:05   #121
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa možda tako i bude. Gotovo svi vjeruju da je sljedeća serija bazirana na pascalu, samo sa stavljenim gddr6 + 12nm node će omogućiti nešto veće clockove i/ili nešto više cuda jezgri na istom prostoru. Kao što sam spominjao gore novi flagship "gtx 1180" ili možda sljedeći "ti" flagship (navodno se još premišljaju oko imena serije) je navodno 600-650mm2, a to će pojest gtx 1080Ti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2018., 16:59   #122
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Obzirom na usnulu konkurenciju, mogu još 4 godine refrešat i reciklirat Pascala.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2018., 18:31   #123
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da nvidia neće žuriti sa 7nm. Najranije sljedeća jesen ili zima. Čekat će da 7nm što više pojeftini, a AMD ih tako i tako neće stiskati kad će se Navi natjecati tek sa trećom ili čak četvrtom nvidijinom gpu (ako uopće izađe prije nvidijinih 7nm)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 13:47   #124
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Škot o novim nVidia GeForce RTX(?) karticama.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 13:58   #125
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
RTX2080 8% brža od 1080ti i 50% brža od 1080
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 15:20   #126
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Damn, ako ovo ispadne točno (a on se nebi lako upecao) koja excluziva...

Ionako su ti datumi jako blizu, vidjet ćemo, siggraph 13.8., navodni launch 20.8....

Ako bi te gpu bile na 7nm u ovo doba, to bi bila odlična vijest tehnološki, ali loša za cijene i dostupnost. Moglo bi biti opet kao za 1xxx seriju barem 2-3 mjeseca čekanja za iole bolju dostupnost, a nadam se da isto neće biti i za vjerojatnijih 12nm
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:06   #127
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Zanimljiv leak i svakako bi bilo sasvim tipično za nvidiju da napravi tako šta, no uvijek postoji onaj skepticizam, bar kad pričamo o performance upliftu u usporedbi sa starom serijom. Čini se gotovo nestvarno, a i ako je razlika u performansama tolika onda će cijene sigurno bit paprene, 1000€ za midrange grafu - jedva čekam.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:19   #128
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Znaci 2080 brza je 8% od 1080ti, miran sam jos dost vremena, a sve se bojim i pomislit kolko bu kostala 2080..
Ubrzo se probija barijera od 1000€ za hajend grafu..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:24   #129
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma mirni smo mi sa 1070/1070Ti/1080 još neko vrijeme što se tiče nekog "normalnog" non-Gsync 144/160Hz gaminga. Samo je pitanje koga će uhvatiti upgradetitis pa će morat menjat.
Meni su nadoplate bile manje od 1000 kn kad sam svičao 660Ti za 970 i 970 za 1070 gdje su skokovi bili poprilični.

A sada bi skok sa 1080 na isti takav skok u performansama koštao cca 3000 kn što je way way too much. No ko zna... igrao sam EJ danas

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:46   #130
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Mislil sam da ce bit veca razlika izmedju 2080 i 1080ti, a kad ono, banana.. A cijena ce zato 2080tke odletit u nebo..

Sad prodat 1080ti za cca 5tkn mada je vec i sad na kna s tom cijenom i kupit 2080 i dodat cca 1500-2tkn, za porast perf.od 8%, zesci promasaj..

Nista, cekamo 2019-2020 za znacajniji upgrade i jos veci upgrade u cijeni
Kako je lijepo Nevidiji sto nema konkurencije..
zvonac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2018., 17:26   #131
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Znaci 2080 brza je 8% od 1080ti, miran sam jos dost vremena, a sve se bojim i pomislit kolko bu kostala 2080..
Ubrzo se probija barijera od 1000€ za hajend grafu..

Dobro sad te podatke sa performansama uzeti sa zrnom soli. Ako su i točne, od same nvidije su...


Ali ovo sa RTX (zakupljanje prava na to ime), te guranje tog ray tracinga, segmentiranje na temelju toga ima smisla. Zvuči kao nešto što bi nvidia napravila. Ako je to istinito opet mi se ne sviđa vram - to da gpu jača od gtx 1060 6gb ima 5gb i sl. Djelovalo bi kao klasično nvidijino kemijanje s time. Vidjet ćemo...


11xx naming shema je bila procurila od vendora, no kao što sam ranije pisao navodno su se opet počeli premišljati oko imena u 8 mjesecu. 20xx zvuči močnije, te barem vizualno predstavlja veći generacijski skok od 11xx


Uglavnom prema ovome:

- rtx 2080 djeluje kao srezana verzija "104" čipa, samim time "xx70" model nije "104" čip, što znači da je potencijalan "xx80ti" model puni "104" = guranje ne mid ragea kao što mnogi govore, nego "performance" kategorije u high end.
- da turing nije baziran na maxwell/pascal arhitekturi ILI ako jest da je na 7nm. Što god da je od to dvoje ova zadnja točka znači tehnološki iskorak

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.08.2018. u 17:35.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 22:13   #132
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Sudeći po informacijama s kojima Škot barata, nVidia se AMD-ovoj grafičkoj diviziji sprema na živo oderati (preostalu) kožu. Nije im za zamjeriti, a i realno nemaju neki drugi izbor.

U slučaju da AMD na neku foru pripremi tzv. Ryzen ekvivalent za GPU dio priče, nVidia je otišla predaleko da ih takav razvoj situacije zatekne nespremne.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 23:03   #133
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To smo znali i prije. Nema od AMD-a ništa na gpu planu kratkoročno i srednjoročno (navi). Od high enda su davno odustali, a sad budu možda kaskali i u midrangeu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 23:14   #134
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Jasno, samo velim. Nažalost, AMD nema financije da se istovremeno suoči s Intelom na CPU i nVidiom na GPU području. Tim više, jer je nVidia toliki komad kolača zgrabila, da jedva čekaju da Intel proba sa svojim nadolazećim GPU rješenjima, ukrasti pa i najmanji dio. Pogotovo onaj gdje su najveće svote u pitanju - deep learning, machine learning i AI općenito, a to je ono kaj Intelu (uz mobilni dio) nedostaje. Mada oni trenutno imaju neke druge brige, nVidia je već naoštrila noževe i za taj slučaj.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 23:24   #135
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dobro, na tom AI planu možda i AMD bude solidan sa vegom 20 ili nekoj drugoj specifičnoj namjeni. Aktualna vega je navodno jako dobra u nekim medicinskim benchmarcima, znanstvenoj namjeni i sl. Ali gaming gpu su im na zadnjem mjestu prioriteta od njih 5-6 (jer tu mogu i najmanje napraviti). S druge strane nije još 100% sigurno dali intel želi ući i na gaming tržište sa gpu, vjerojatnije ne
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 23:48   #136
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Prema onome kaj su prije koji dan prezentirali na svojoj Data Center konfereciji za tisak, svi oni nadolazeći Xeoni (14nm za kraj 2019. i 10nm za kraj 2020.) su dobrim dijelom predviđeni za deep learning, machine learning i AI namjenu. Tu se pak Xeoni kombiniraju isključivo s nVidia grafičkim rješenjima. Tak jasno, da bi u Intelu rađe vidjeli narudžbe koje obuhvaćaju njihove unaprijed pripremljene CPU + GPU ponude, umjesto samo CPU dijela, pa stvarno ne bi bilo čudno da se glasine o Intelovim GPU-ovima obestine u tom pogledu. Jedini je zajeb da je nVidia trenutno GPU alfa i omega, neovisno o kojoj namjeni je riječ. Osim toga, Intel je već jednom polomil zube na okršaju s nVidiom, mada su u pitanju bili samo čipseti, a nVidia nema problema da konkurencija u takvim slučajevima izvuče Pirovu pobjedu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 23:57   #137
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Uglavnom čekaju nas verbalni spektakli. Kad se junak okrene na junaka
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 00:06   #138
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Bez zajebancije, nVidia je u poziciji da ih 5% ne dira tko im je konkurencija. Intel, AMD, kombinacija obje firme kroz kojekakve suradnje, netko treći, peti, deseti (ako taj netko uopće postoji) - nije bitno.
Krajnji korisnici, jebiga, pušiona - bar kad su cijene u pitanju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 11:26   #139
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,035
Kako god,apgrejditis će uhvatiti dosta ljudi.Tako da se bude neka 1080 mogla upiknuti za nekih cca 2500kn ,što mi bude dosta za novu Laru,Doom i Metro.Ostalo više ,manje!Taman za 1440p!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 16:48   #140
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ako ovo i izadje, nije puno drugacija situacija nego sto je bila u vrijeme bulldozer ere u CPU segmentu.. osim sto AMD sada makar ima konkurentne proizvode u drugom segmentu koji ipak donosi prihode pa će dobiti na vremenu.. nista novo za AMD , uvjek neka borba

dok god nvidija ne uvede freesync meni nece biti zanimljivi .. ... nazalost uvjek nesto svoje briju i sada je tu raytracing, nadam se da ce to biti iskoristivo
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 11.08.2018. u 16:54.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 18:45   #141
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Kad ovo citam, kakva drama, kakva tuga, ispada da AMD uopce ne postoji na gaming trzistu grafickih kartica.

Zadnji put kad sam provjerio AMD i nVidia su se natjecali u svakom segmentu OSIM u rangu 1080TI. Dakle AMD je imao ponudu za svaki segment trzista osim za top 2-3-4%.

Nije AMD kriv sto je zadnjih nekoliko bilo nemoguce pronac graficku karticu, nego je bila kriva krypto manija. Sad se lagano cijene normaliziraju, iako su Vege jos uvijek nesto skuplje od svoje prave cijene. Kad nvidia lansira nove kartice, AMD ce se malo stisnut, onda ce on lansirat svoje, i tako u nedogled
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 18:51   #142
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Tesko da ce amd uspjeti parirati nvidiji, best case scenario je da navi za desktop bude razina snage 1080ti, znaci recimo 10% slabiji od rtx2080 i jedno 10mjeseci kasnije...a gdje je 2080ti

Nvidia je jednostavnom trenutno nedostizna
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 19:56   #143
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Citiraj:
Autor aurellie Pregled postova
Zadnji put kad sam provjerio AMD i nVidia su se natjecali u svakom segmentu OSIM u rangu 1080TI. Dakle AMD je imao ponudu za svaki segment trzista osim za top 2-3-4%.
Istina, ali Vega 56 i 64 kartice su izašle u osmom mjesecu 2017., dok je nVidia mjesecima prije na tržište plasirala GTX 1070 (lipanj 2016.), GTX 1080 (svibanj 2016.) i GTX 1080 Ti (ožujak 2017.). S tim da su do izlaska referantnih Vega modela, svi nVidia AiB partneri nudili svoje custom-made verzije, dok su npr. Strix i Nitro+ Vega varijante i u tom pogledu stigle dosta kasnije u odnosu na referentne AMD modele. Jednostavno se potrefilo dosta toga, a same Vega kartice naposljetku nisu (kao što je bilo očekivano) ispale toliko bolje od konkurentnih GTX 1070 i 1080 primjeraka. Daleko od toga da su to loše kartice, ali u usporedbi s onim što je nVidia predstavila skoro godinu dana prije - moglo je biti i bolje. nVidia je u međuvremenu predstavila Titan V koji je napravil još veći odskok od GTX 1080 Ti i Titan Xp, tak da AMD sad ima itekakvog posla - pogotovo, ako se ispostavi da nove GeForce RTX kartice raspolažu s ovakvom količinom snage kakva se predviđa.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 12.08.2018. u 20:04.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 22:31   #144
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Jedino sto mi pada na pamet da kod amd moze bar djelomicno pomaknut kolosjek na highe endu je da srede draw stream binning rasterizer na next gen gpu(navi ili vega 2 ili kahod se bude zvala)

Nesto se bilo suskalo o povratku/prelasku na supersimd nakon navia, no to ako i bude tek za dve i pol/3 god
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 12.08.2018. u 22:41.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 23:04   #145
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor aurellie Pregled postova
Kad ovo citam, kakva drama, kakva tuga, ispada da AMD uopce ne postoji na gaming trzistu grafickih kartica.

Zadnji put kad sam provjerio AMD i nVidia su se natjecali u svakom segmentu OSIM u rangu 1080TI. Dakle AMD je imao ponudu za svaki segment trzista osim za top 2-3-4%.

Nije AMD kriv sto je zadnjih nekoliko bilo nemoguce pronac graficku karticu, nego je bila kriva krypto manija. Sad se lagano cijene normaliziraju, iako su Vege jos uvijek nesto skuplje od svoje prave cijene. Kad nvidia lansira nove kartice, AMD ce se malo stisnut, onda ce on lansirat svoje, i tako u nedogled
Na papiru da, ali u realnosti je IMO trenutno samo rx 580 8gb dobra kupovina - sve ostalo banana. Vege kupuju za sve samo ne gaming, rx 570 su opustošili mineri, ta se gpu nikad nije vratila na normalne cijene, nit ih ima nešto... Rx 560 je u kurtzu, to nebi trebao kupovati nitko nego hvatat polovne i sl. Zasad se marketshare relativno dobro drži (oko 30-ak %), al Nvidia će oglodat taj marketshare do navija. Zna se da trenutno amd nema ništa, mogu samo prebacit polaris na 12nm i dobiti 10% perf. , a sa malim vegama im se vjerojatno ne isplati zajebavati. S druge strane Navi (7nm) je po svemu sudeći samo zamjena za polaris tj. mainstream koji će se natjecati sa 3 nvidijinom 12nm gpu po snazi, a eventualne nvidijine 7nm neću ni spominjati. Prema nekim navodima Navi se neće pojaviti do Q3 nagodinu, a osobno ih ne očukejem prije ljeta nagodinu. Kažem AMD je za high end gaming MIA barem 3 godine, a ništa nam ne garantira da će se i nakon toga natjecati sa nvidijom u high endu. Istina mnogima high end nije bitan, ali diktira tržište, pomicanje tehnologije u naprijed, cijene, vrijeme izlaska sljedećih generacija i sl. Još je nvidia dobra kolko bi se mogla zajebavati i zabušavati.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 23:17   #146
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Nažalost, daleko su vremena u kojima je AMD/ATi s proizvodima poput HD 3870/3850, HD 4870/4850, HD 5870/5850, HD 6870/6850, HD 6970/6950 i HD 7970 serije, ne samo držal korak s nVidijom, već su i stvarno bili konkurentni, te ujedno iz godine u godinu tjerali cijelo tržište prema naprijed. Sve se to lagano usporilo s izlaskom GTX 680 Kepler modela, a nVidia od tada iz godine u godinu samo dodatno povećava svoju prednost. Ko zna, možda AMD s dobrom prodajom Ryzen, Threadripper i EPYC proizvoda, skupi dovoljno novčića da za GPU odjel naprave ono kaj su napravili za CPU. Do onda, nVidia drži sve pod kontrolom.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 23:26   #147
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ko zna, možda AMD s dobrom prodajom Ryzen, Threadripper i EPYC proizvoda, skupi dovoljno novčića da za GPU odjel naprave ono kaj su napravili za CPU. Do onda, nVidia drži sve pod kontrolom.
E to sam i ja rekao. Skupit lovu + novi dizajn od nule, a za to treba 4-5 godina (barem je za cpu trebalo) + nije garancija da nvidia opet neće biti bolja. Kolko je cpu dio perspektivan sljedećih godina, gpu je bezperspektivan.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2018., 23:37   #148
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,736
Stvarno bi bilo super za sve da se uspiju izvući iz te GPU rupe u koju su upali. Jedino se bojim da ne naprave ono kaj su svojevremeno napravili s ATi Imageon (sad Qualcomm Adreno), ATi Xilleon (sad Broadcom Xilleon) i ATi All-in-Wonder proizvodima, odnosno da ne krenu u rasprodaju GPU divizije. Mada to bi bila žešća glupost, jer im taj dio, barem APU rješenja (desktop, mobilno i konzole) ipak donosi dobar dio prihoda. I to je ono kaj ih je držalo na životu u Bulldozer eri.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 12.08.2018. u 23:45.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2018., 00:17   #149
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Taman kad smo došli u doba kad je Intel počeo za neku lovu davati 50% više nakon 7 godina reciklaže i spana od 10 godina istog core counta, sad nas to očekuje u GPU svijetu gdje će nVidia preuzeti monopol i diktirati cijene da će se za 1080P 60FPS kartice morati davati 3000+ kuna. Milina.

Jedino se tješim što godine idu, sve sam stariji i sve manje me gaming zanima tj zanimaju me ravno 3 igre tj franšize tak da ono ali svejedno, PC gaming postaje elitizam.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2018., 01:18   #150
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Neće se AMD izvući iz GPU rupe jer ni nisu u rupi.
Furaju custom za ps5, kineske konzole i vjeratno iduci xbox te instinct vege.
U desktop gamingu dominira nvidia i za to su si krivci sami kupci, dok je AMD imao bolje GPU a nvdidie su se pekle u rernama da bi radile uopce kupovala se i dalje nvidia.
Svi sad kolektivno uživamo u posljedicama toga.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na