Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.09.2016., 10:46   #31
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor skfrik Pregled postova
Planiram igrati forzu horizon 3, falloout 4, doom... I ne patim da bude sve na ultra, AA i shadows mi je uvijek ugašeno, samo mi je bitno da je 60fps na 1080p a da ne izgleda kao minecraft
doom i forza (uključujući horizon3), generalno nove igre rade puno bolje na AMDu. Zbog toga sam i ja prešo s 970 na 480 (a 970 je brža od "1060" 3GB)
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 10:48   #32
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
(a 970 je brža od "1060" 3GB)
li-la. Trenutno.
No s vremenom ce 1060 odmicati od 970 (hint: 960 vs 770, i cak 780)
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2016., 10:51   #33
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Ima manje memorije, tako da neće svugdje. Al kolko vidim dugovječnost uopće nije problem kod onih koji preporučuju nevidijine grafe. Moš novu grafu kupit sljedeće godine...pa opet sljedeće....
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 10:52   #34
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Iako je NVidia tema, ja bi isto za te naslove skfrik naginjao prema RX470. Također ak misliš igrat Battlefield 1 Rusi vele da na 1080 jede preko 3GB RAM-a.

http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tp...alpha-test-gpu
Brlja je offline  
Staro 26.09.2016., 10:53   #35
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tako je MikaHR. U nVidia temi ćemo preporučivat AMD grafe.
Bravo.
Brko je offline  
Staro 26.09.2016., 10:54   #36
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Nisam ja ništa preporučio. samo sam prenio svoje iskustvo s nevidijinim grafama.
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 10:59   #37
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, a kad netko prense svoje negativno iskustvo sa AMD grafama, automatski je hejter i mrzitelj svega dobroga i pozitivnoga na ovom svijetu.
IMAO si nVidiju. Imaš 4x0 seriju. Nemaš 10x0 seriju.
IMAO sam AMD grafe. Imam 10x0 seriju. Nemam 4x0 seriju.

Jel ja spamam i kenjam po ATI/AMD temi o raznim problemima Polarisa kojih također ima pun internet?

Pusti ljude da kupe što hoće. Zašto da se nVidia ne kupuje? Zato kaj nema DX12 punokrvnu podršku? Zato kaj je skuplja?

Meni osobno svejedno što će netko kupiti. Ali ako u nVidia temi traži karticu, dobiti će savjet da kupi nVidia karticu. Kao što i u Renault salonu neće dobiti savjet da kupi Opela jer je Opel bolji u nečemu.
Kad bude pitao u ATI podforumu koju karticu, nitko mu neće gurat pod nos 1060.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 26.09.2016. u 11:07.
Brko je offline  
Staro 26.09.2016., 11:05   #38
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Ne ako je ima Ati. AL najveći prenositelji "Ati iskustva" su oni koji su Ati vidjeli samo na slici. Kad si zadnji put imao Ati?

Gdje sam ja rekao šta on mora ili nemora kupiti ili gurao pod nos išta?

Pošto te igre osjetno bolje rade na AMD grafama, što je to vama ako netko ne kupi NVidia grafu? (i napravi bolji izbor u ovom slušaju INFORMIRANI izbor)

I otkad je ovo franšizni forum, jel dobivate neke novce od NVidije za zastupništvo? Ili proviziju od prodaje njihovih kartica? Da uspoređujemo s auto salonima (mada se neki definitivno čine da su u tome rangu)

Nit sam ja preporučio šta, nit sam gurao pod nos.

Ako netko na ATI forumu pita za Project Cars ili WoW (jest da ću posrati igre jer su sranje ;P) isto tako ću ga uputiti na nevidiju i reći da pogleda u zeleni tabor. Jer TO je informirani izbor.

To kaj neki nemogu podnjeti da je eto AMD bolji u nečemu od nevidije, to je njihov problem, takve ljude trebaš opominjati.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.09.2016. u 11:34.
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 11:19   #39
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Imao sam u zadnje 2 godine dvije 280x (asus i gigabyte) i zbog lošeg (iako je giga bila puno bolja) iskustva sad ne mogu kupiti 480, jednostavno se ne usudim pa nišanim 1060.

A problema je uvijek bilo i s jedne i druge strane.
Kal-EL je offline  
Staro 26.09.2016., 11:52   #40
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Možda bi trebala postojati unificirana tema koju grafičku kupiti koja će pokrivati i NV i ATI. Ne naginjem ni nvidiji niti atiju, prošle grafičke su mi bile gtx 660, 770 s kojima sam bio zadovoljan pa sam zato pisao u nvidia podforum.
Mene zanima što bi sada bio best buy za 1080p 60 fpsa, pristojnim detaljima bez AA, shadowsa, tessellation (što god to je, isto redovito ugasim). Planiram ju zadržati bar 2 godine.
Po većini reviewa i benchmarka igara jasno se vidi da je u ovom trenutku od svega što mi je unutar financija gtx 1060 najbolji izbor. Ono što mi predstavlja dilemu je hoće li unutar te 2 godine rx 470 koji je sada 150kn jeftiniji od gtx 1060 (rx 480 je van igre zbog prevelike cijene) prestići gtx 1060 zbog VRAM-a, API-ja, DX-a12...
skfrik je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2016., 11:56   #41
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,657
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Ne ako je ima Ati. AL najveći prenositelji "Ati iskustva" su oni koji su Ati vidjeli samo na slici. Kad si zadnji put imao Ati?

Gdje sam ja rekao šta on mora ili nemora kupiti ili gurao pod nos išta?

Pošto te igre osjetno bolje rade na AMD grafama, što je to vama ako netko ne kupi NVidia grafu? (i napravi bolji izbor u ovom slušaju INFORMIRANI izbor)

I otkad je ovo franšizni forum, jel dobivate neke novce od NVidije za zastupništvo? Ili proviziju od prodaje njihovih kartica? Da uspoređujemo s auto salonima (mada se neki definitivno čine da su u tome rangu)

Nit sam ja preporučio šta, nit sam gurao pod nos.

Ako netko na ATI forumu pita za Project Cars ili WoW (jest da ću posrati igre jer su sranje ;P) isto tako ću ga uputiti na nevidiju i reći da pogleda u zeleni tabor. Jer TO je informirani izbor.

To kaj neki nemogu podnjeti da je eto AMD bolji u nečemu od nevidije, to je njihov problem, takve ljude trebaš opominjati.
NHF kolega, al meni se cini da si ti jedini na ovom forumu koji zustro branis i zastupas AMD a u isto vrime potkopavas "nevidiju" sa svojim brojnim izjavama poput "gtx 1050 3Gb" i slicnima. Sve to izgleda kao da tebe netko placa da siris takvu propagndu, iako cisto sumnjam - prije da je rijec o obicnom fanboyizmu (vjerujem - mnogi ce se slozit samnom)... To upravo i dokazujes u ovom drugom boldanom dijelu. I rest my case
Sn4k3 je offline  
Staro 26.09.2016., 12:13   #42
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Koji fanboyizan? To što "1060 3GB" trebala zvati 1050 po svim knvencijama koje su vladale u sferi grafičkih kartica (što je samo još jedan u nizu nevidijinih obmanjivanja kupaca).

Što sad i reći da je nevidija prodala muda pod bubrege s Async Computom/DX12/Vulkan isto "širenje propagande" i šta li već hoćeš reći.

Eto, ljudi dobivaju povrat novaca za 970, jer upozoravanje na to bilo "širenje propagande"?

Jesu rezultati Keplera isto "širenje propagande"?

I sad - oni koji sve to sračno poriču - šta su oni? (a to su činjnice)

i da, da je AMD nazvao 470 "480 4GB" i nju bi isto zvao 470. Jel gle čuda, to je pravi naziv te grafe.

Citiraj:
Autor skfrik Pregled postova
Možda bi trebala postojati unificirana tema koju grafičku kupiti koja će pokrivati i NV i ATI. Ne naginjem ni nvidiji niti atiju, prošle grafičke su mi bile gtx 660, 770 s kojima sam bio zadovoljan pa sam zato pisao u nvidia podforum.
Mene zanima što bi sada bio best buy za 1080p 60 fpsa, pristojnim detaljima bez AA, shadowsa, tessellation (što god to je, isto redovito ugasim). Planiram ju zadržati bar 2 godine.
Po većini reviewa i benchmarka igara jasno se vidi da je u ovom trenutku od svega što mi je unutar financija gtx 1060 najbolji izbor. Ono što mi predstavlja dilemu je hoće li unutar te 2 godine rx 470 koji je sada 150kn jeftiniji od gtx 1060 (rx 480 je van igre zbog prevelike cijene) prestići gtx 1060 zbog VRAM-a, API-ja, DX-a12...
Da, ako pitaš na NVidia temi, ni pod razno se nesmije diskutirati o takvim stvarima jer će dežurnjaci početi plakati kako to "nema nikakvog smisla", može se samo preporučiti 1060 i gotovo (nit 970 se nesmije više jer je to isto eto širenje propagande...), morat ćeš u ATI temu, jer kolko vidim ljudi tamo ne dobivaju napadaje ako se diskutira.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.09.2016. u 12:39.
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 12:40   #43
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pogledaj malo svoj postcount u nVidia temama, pa će ti biti jasnije na što je @Sn4k3 mislio. Kad se dodaju tome Hawkerovi i Sphereovi u GTX900 temi, vas 3 kombinirano više postova od svih ostalih zajedno u zadnjih godinu dana.

Ali OK, ako ti kažeš da je sve to samo činjenično stanje...
Brko je offline  
Staro 26.09.2016., 12:47   #44
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Koji fanboyizan? To što "1060 3GB" trebala zvati 1050 po svim knvencijama koje su vladale u sferi grafičkih kartica (što je samo još jedan u nizu nevidijinih obmanjivanja kupaca).

Što sad i reći da je nevidija prodala muda pod bubrege s Async Computom/DX12/Vulkan isto "širenje propagande" i šta li već hoćeš reći.

Eto, ljudi dobivaju povrat novaca za 970, jer upozoravanje na to bilo "širenje propagande"?

Jesu rezultati Keplera isto "širenje propagande"?

I sad - oni koji sve to sračno poriču - šta su oni? (a to su činjnice)

i da, da je AMD nazvao 470 "480 4GB" i nju bi isto zvao 470. Jel gle čuda, to je pravi naziv te grafe.



Da, ako pitaš na NVidia temi, ni pod razno se nesmije diskutirati o takvim stvarima jer će dežurnjaci početi plakati kako to "nema nikakvog smisla", može se samo preporučiti 1060 i gotovo (nit 970 se nesmije više jer je to isto eto širenje propagande...), morat ćeš u ATI temu, jer kolko vidim ljudi tamo ne dobivaju napadaje ako se diskutira.
Treala se zvat 1050Ti
Fury X se trebala klokat ko pas,who cares now?Zato je sve istestirano i ljudi imaju izbor.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline  
Staro 26.09.2016., 12:51   #45
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Izgleda da će postojati gtx 1050Ti, kao i gtx 1050. Znači "puna" gtx 1060 se trebala zvati gtx 1060Ti, a ova od 3gb gtx 1060 i mir. Isto tako i titanku nisu trebali nazvati isto kao prošlogodišnji proizvod
Manuel Calavera je offline  
Staro 26.09.2016., 12:51   #46
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Ti pišeš 1050 3gb, pola ljudi koji dođu tražiti savjet niti ne znaju što misliš pod time... Jer prvo 1050 nije izašla, drugo 1050 nebude imala 3gb, samo stvaraš pomutnju s tim pisanjem.

Ne znaju svi da je to tvoj način izražavanja/šale/zadirkivanja... Mislim, osobno, me zabole kak budeš nazival grafu, ali ponavljam, neki ne znaju što želiš time reći i samo zbunjuješ ljude koji ne prate detaljno trenutno stanje.

A i ovu raspravu "kak se kaj trebalo zvati" smatram suvišnom (bezvezno spemanje..nikakve koristi nikome od toga..), ak su oni tak nazvali su nazvali. Ćemu sad "prolijevati krv" oko toga

EDIT: I nije da branim 1060 3gb ili nvidiu, kupil sam grafu i zbilja sma zadovoljan, ali ne znači da budem za 3-4-12 mjeseci.. Bio sam zadovoljan s r9 380, ali nakon nekog vremena buka jednostavno nervira užasno.. Kad sam vidio da ni rx 470 nije baš potpuno bešumna, radije sam "pljunuo" 300kn više za ovo čudo, makar i low-end proizvođač, Palit, ali je grafa barem mrtvo tiha.

Zadnje izmijenjeno od: Green_FanBoy. 26.09.2016. u 12:57.
Green_FanBoy je offline  
Staro 26.09.2016., 12:56   #47
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,657
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Koji fanboyizan? To što "1060 3GB" trebala zvati 1050 po svim knvencijama koje su vladale u sferi grafičkih kartica (što je samo još jedan u nizu nevidijinih obmanjivanja kupaca).

Što sad i reći da je nevidija prodala muda pod bubrege s Async Computom/DX12/Vulkan isto "širenje propagande" i šta li već hoćeš reći.

Eto, ljudi dobivaju povrat novaca za 970, jer upozoravanje na to bilo "širenje propagande"?

Jesu rezultati Keplera isto "širenje propagande"?

I sad - oni koji sve to sračno poriču - šta su oni? (a to su činjnice)

i da, da je AMD nazvao 470 "480 4GB" i nju bi isto zvao 470. Jel gle čuda, to je pravi naziv te grafe.
To sto se nesto tribalo zvati ovako ili onako nije na tebi da odlucujes, zna se ko je odgovoran za nazive modela, marketing itd u jednoj firmi... Btw ovako ce najvjerojatnije izgledati prava Gtx 1050/1050Ti FYI.
Koliko ja znam i sam si imao Gtx970, ocito si se opeka i razocara u nvidiu (s razlogom - zbog onog famoznog vrama) pa zbog toga imas averziju (blago receno) prema novim modelima. Upravo zato sam i reka u jednom od proslih postova da bi bilo najbolje da lipo kupis sebi jednu Gtx1060 pa da mozes napraviti real life usporedbu a ne u svakom postu pilati jedno te isto... Bitno da mi koji govorimo "protiv" AMD-a smo njihove grafe "vidili samo na slici" za razliku od tebe ...
Oba tabora su imali glupih poteza poput laznog marketinga, rebrandanja i sl. a vjerojatno ce imat i u buducnosti. Tu nema nista novo...

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Izgleda da će postojati gtx 1050Ti, kao i gtx 1050. Znači "puna" gtx 1060 se trebala zvati gtx 1060Ti, a ova od 3gb gtx 1060 i mir. Isto tako i titanku nisu trebali nazvati isto kao prošlogodišnji proizvod
Slazem se potpuno, bilo bi puno manje pomutnje i realnije bi bija prikazan odnos snaga izmedju raznih modela, al netko je u nvidiji odlucija drugacije, sto mozes... Life goes on
Sn4k3 je offline  
Staro 26.09.2016., 13:07   #48
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Opet mi u istom smjeru.

Inače samo da izjavim jednu jako mudru izjavu koju sam negdje pročitao u svezi DX12 i NVidie. Čak mislim da i nije na nekom forumu nego negdje ovak u članku a čini mi se sasvim realna.

Nije da je NVidia loša u DX12 nego se ATi ne nosi dobro sa DX11.

I to je činjenica. NVidia zna nekad izgubit na novim grafama fps ili dva kad se prijeđe u DX12, ali to je nebitno naspram koliko ATi gubi s prelaskom s DX12 na DX11. DX12 ne znači nužno korištenje Asynca

Postavlja se sada i pitanje cijena. Koliko su cijene realne? Da li bi NVidia u stvari mogla (da želi ali nije luda...) prodavati 1070 u rangu s RX480. Ali tko bi prodavao za 2000kn kad može i za 4000kn? Je'l bi vi? Pa mi i rangiramo grafe po cijeni, možda da rangiramo po performansama? Znači i rangiranje je tu pitanje.

U Vulkanu i asyncu sucksa da se razumijemo. Po meni je to jer se Pascal počeo razvijati dok je Mantle bio in, siguran sam da su znali dobro za njega ali su mislili da neće zaživjeti. Kad su skužili da bi moglo biti nešto od njega, bilo je prekasno da prekineš razvoj i ideš isponova. Sumnjam da će napraviti istu grešku s Voltom.
Brlja je offline  
Staro 26.09.2016., 13:07   #49
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pogledaj malo svoj postcount u nVidia temama, pa će ti biti jasnije na što je @Sn4k3 mislio. Kad se dodaju tome Hawkerovi i Sphereovi u GTX900 temi, vas 3 kombinirano više postova od svih ostalih zajedno u zadnjih godinu dana.

Ali OK, ako ti kažeš da je sve to samo činjenično stanje...
Imam NVidia grafu, logično je da postam u NVidia temama.

Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Opet mi u istom smjeru.

Inače samo da izjavim jednu jako mudru izjavu koju sam negdje pročitao u svezi DX12 i NVidie. Čak mislim da i nije na nekom forumu nego negdje ovak u članku a čini mi se sasvim realna.

Nije da je NVidia loša u DX12 nego se ATi ne nosi dobro sa DX11.

I to je činjenica. NVidia zna nekad izgubit na novim grafama fps ili dva kad se prijeđe u DX12, ali to je nebitno naspram koliko ATi gubi s prelaskom s DX12 na DX11.

Postavlja se sada i pitanje cijena. Koliko su cijene realne? Da li bi NVidia u stvari mogla (da želi ali nije luda...) prodavati 1070 u rangu s RX480. Pa mi i rangiramo grafe po cijeni, možda da rangiramo po performansama?
ili "nije da je AMD loš u DX11 nego se NVidia ne nosi dobro s DX12"

a stvar je u tome da je DX11 na izlasku.

I naravno da ti možeš prodavati po cijeni kolkoj hoćeš. ali:

1. Gubit ćeš nofce

2. Dobit ćeš multi milijardne kazne zbog monopolističkih zakona

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
To sto se nesto tribalo zvati ovako ili onako nije na tebi da odlucujes, zna se ko je odgovoran za nazive modela, marketing itd u jednoj firmi... Btw ovako ce najvjerojatnije izgledati prava Gtx 1050/1050Ti FYI.
Koliko ja znam i sam si imao Gtx970, ocito si se opeka i razocara u nvidiu (s razlogom - zbog onog famoznog vrama) pa zbog toga imas averziju (blago receno) prema novim modelima. Upravo zato sam i reka u jednom od proslih postova da bi bilo najbolje da lipo kupis sebi jednu Gtx1060 pa da mozes napraviti real life usporedbu a ne u svakom postu pilati jedno te isto... Bitno da mi koji govorimo "protiv" AMD-a smo njihove grafe "vidili samo na slici" za razliku od tebe ...
Oba tabora su imali glupih poteza poput laznog marketinga, rebrandanja i sl. a vjerojatno ce imat i u buducnosti. Tu nema nista novo...
A, znači marketing neke firme određuje našu stvarnost i što marketing neke firme je zakon, dogma i tabu tema.

Imam averziju na BS koji je nevidija proizvela u proteklih godinu i pol. A informiranje ljudi da znaju što kupuju nije "propaganda" FYI

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.09.2016. u 13:14.
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 13:08   #50
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Imam NVidia grafu, logično je da postam u NVidia temama.
Imam i ja odron od 290x termalnu peć pa ne pejstam "Vulkan mi je pod nogama svaki dan" postove....
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline  
Staro 26.09.2016., 13:15   #51
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Imam i ja odron od 290x termalnu peć pa ne pejstam "Vulkan mi je pod nogama svaki dan" postove....
E da, javio se pravi
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 13:18   #52
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ali kak znaš da bi gubili pare. Nitko od nas ne zna koliko košta proizvodnja jedne 1070.

Ali mene mjesecima muči povjesni razvoj ovih tvrtki. Kada je zadni put ATi konkurirao NVidi-i u high endu? I to na vrijeme? Odmah u startu?

Ponavljam, poredajte ih performance wise. Najjača uz najjaču pa na dolje. A cijena? Ako mogu prodat sve kartice koje izbace za pare koje traže, nema razloga smanjivat cijenu. Točka.
Brlja je offline  
Staro 26.09.2016., 13:20   #53
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sa Brljinim zaključkom mislim da bi bilo dosta offtopica. Nije na nama da određujemo poslovnu politiku tvrtki. Ljudi će i dalje kupovati kartice i jednih i drugih jer trećeg izbora nemaju.

Sve dalje brišem i kartoniram
Brko je offline  
Staro 26.09.2016., 13:25   #54
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Zato što imaš njihove profit margine (ali to je samo jedan dio priče)

AMD nikad nije radio velike čipove jer zna da su totalno neisplativi. To bi i ti trebao znati. Evo ti u igri koja koristi mGPU kako treba 2x480 = 1080/Titan. Pa si ti misli.

I tko bi se trebao zauzeti za bolji status kupaca? nevidija - oni ti naplate 1200$ što realno vrijedi 500 i boli ih k...a oni koji to podržavaju...to je isto posebna priča

Evo poslje mog Brko (jer sam počeo pisati prije tvog posta) ;P
MikaHR je offline  
Staro 26.09.2016., 13:54   #55
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Ipak sam odlučio uzeti 1060, izbor je na

Gainward

Palit

EVGA SC
skfrik je offline  
Staro 26.09.2016., 13:57   #56
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
SKfrik, Palit i Gainward su ti identične kartice. Samo plastika na cooleru izgleda drugačije. Ostalo sve 100% identično.
Green_FanBoy je offline  
Staro 26.09.2016., 14:00   #57
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Znaci ovaj Gainward bi bio OK kupnja
skfrik je offline  
Staro 26.09.2016., 14:10   #58
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bi ako ti je 24 mjeseca garancije dosta. EVGA daje 36 mjeseci.
Brko je offline  
Staro 26.09.2016., 14:17   #59
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Hladnjak na Palit/Gainward je definitivno dobar i nećeš ga čuti, kaj god radil s grafom. (gaming, valley/heaven, 3dmark, normalne stvari; furmark i takve bedastoće nisam niti neću isprobavati)

Ja čak razmišljam da si zamjenim za Gainward od 6gb, ali nisam siguran da mi to vrijedi skoro 500kn. Mišljenje?
Green_FanBoy je offline  
Staro 26.09.2016., 14:22   #60
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Meni ne vrijedi nikako gledajući po benchmarkovima, više mi se isplati igrat na ovoj 1 do 1,5 god prodati dok još ima garancije pa nadodati jos 500-600kn za sljedeći gen
skfrik je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na