Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2016., 02:37   #31
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tamŕs Rŕbel and Charlie Dell, respectively Lead Graphics Programmer and Technical Director at Creative Assembly, said:
The three most important DirectX 12 features for us are Asynchronous Compute, Multithreading and MultiGPU support. One of the advantages of DX12 is that it enables Async Compute. This allows us to take systems such as our particle system and sorting tasks in parallel with the GPU on the main rendering pipeline. These parallel tasks or so-called spare GPU cycles allow us to extract the maximum performance out of the hardware.
In Total War: Warhammer we have several parts of our pipeline running in compute shaders. A few examples are the particle simulations, screen space ambient occlusion (SSAO), directional light – all these compute shader parts are running as Async Compute in parallel with others like shadow maps, G-Buffer pass, UI.
Chris Kinglesy, Co-Founder and CTO at Rebellion, added:
The great thing about DirectX 12 is that with Asynchronous Compute we can now use much more of the GPU processing power, effectively doing what we’ve been doing on console for some time.
As a closing note, Dell and Kingsley said:
I think overall the great thing about DirectX 12 is the flexibility it gives developers in terms of how to interact with the GPU.
One of the ironies of DirectX 11 was that we couldn’t access GPUs as fast as we wanted to because of CPU bottelenecks, but now with DX12 that’s going away. We can access the GPU so fast now and it’s really important for VR games
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 20:32   #32
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,713
mene najviše zanima dx12 zbog unlinked gpu,tj grafička+integrirana grafička,kolko će se fpsova više dobit.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2016., 20:46   #33
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
[RUMOR]*Pascal in trouble with Asynchronous Compute code

Citiraj:
One reason that we think that this rumor might be true is the fact that chip design isn’t something that happens overnight. In fact,*it takes an architecture many years to go from the drawing board to hit the shelves.*Asynchronous Compute was hyped and became a major point of interest in the last year, which is most definitely not enough time for Nvidia to do anything about it.*If Asynchronous Compute wasn’t something that was a focus when the Pascal chips were initially designed – then there is nothing Nvidia can do about it at this late in the game.*The report further mentions that Nvidia also recently pushed its entire GameWorks SDK into the public domain via GitHub which could be seen as a move to make sure that all games that utilize its technology are fully optimized to leverage Nvidai GPU capabilities (No ASync + Bad Game Optimization = Bad Combo).
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 20:59   #34
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
Evo ovak. Rotr dx12losije performanse s jednom grafom,crossfire nedela,dx11 crossfire dela skoro pa duplo skaliranje
Hitman,dx12 velika razlika dx12 na 1grafi,ali crossfire nedela na dx12
Sad cemo vidit total war dok izadje i kad amd sredi drivere ovo je samo beta za hitman.
Po meni rotr su ok sredili 60fps 4k veryhigh postavke
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 03:38   #35
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Async Compute, which has been used for SSAA (Screen Space Anti Aliasing), SSAO (Screen Space Ambient Occlusion) and the calculation of light tiles in HITMAN, was also “super hard” to tune; according to IO Interactive, too much Async work can even make it a penalty, and then there’s also the fact that PC has lots of different configurations that need tuning.
Even in Ashes of the Singularity, which has been the center of the whole DirectX 12 & Async Compute talk for quite a few months, developers have confirmed that Async Compute is a modest performance increase compared to others in their game.
Saying that Multi-Engine (aka Async Compute) is the root of performance increases on Ashes between DX11 to DX12 on AMD is definitely not true. Most of the performance gains in AMDs case are due to CPU driver head reductions. Async is a modest perf increase relative to that. Weirdly, though there is a marketing deal on Ashes with AMD, they never did ask us to use async compute. Since it was part of D3D12, we just decided to give it a whirl.
That definitely shows how, despite an increasing number of developers looking at some kind of Compute implementation for their games, Asynchronous Compute isn’t a magic wand that grants huge performance benefits. There are many other factors to be considered when looking at performance in games and some are definitely more important than Async Compute; moreover, for some types of games it may not necessarily bring noticeable improvements due to the way they’re structured, just like not every game is CPU overhead bound under DirectX 11.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 15:57   #36
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 22:02   #37
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Malo se onaj tip u članku pogubio izmedju svega toga.

Već duuuuuuuuuuugo govorima da je mantle bio preview za DX12/Vulkan.

Ako je CPU bottleneck, igre će se vrtiti puno bolje u DX12 nego DX11. I ono što je bilo specifično za mantle da su high end procevi imali puno manji gain jer su brže dolazili do GPU bottlenecka nego slabiji procevi.

Ako nema CPU bottlenecka nema ni nekog prevelikog gaina od samog DX12. E da sad ne skočimo pred rudo i kažemo kako je to bezveze - developeri komotno mogu raditi puno kompleksnije igre i opet opteretiti CPU (ali će se barem skalirati kako treba s brojem jezgri).

Async Compute je sasvim nešto drugo. Ako je igra bila CPU bottleneckana u DX11 i, zbog nekog razloga još je u DX12 neće biti nikakvog gaina jer je async samo stvar GPUa. Ali pošto je CPU bottleneck puno maji faktor u DX12 skoro uvijek će biti nekog gaina. Kolki je gain će ovisiti o implementaciji i obimu korištenja asynca.

U Hitmanu je gain 5-12%. U AotSu je gain 13-20% (a i sami developeri kažu da su koristili async minimalno i da im je trebalo 5 dana da ga uspostave kako treba)

E sad, netko kaže da 20% nije ništa. A to su recimo 4 generacije Intel procesora

I ono što je primjećeno (a što je logično) da async najviše dolazi do izražaja u heavy loadovima (4k rezi). Ako je GPU slabašno opterećen, tak svejedno jel ima nekog praznog hoda, ali pri maksimalnim opterećenjima, svaka ms je bitna i naravno da je težnja iskorisitit GPU 100% bez ikakvih praznih hodova.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 27.03.2016. u 22:09.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 01:09   #38
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 01:25   #39
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 11:59   #40
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Async bi mogao biti generalno sranje za NVidiju, već imaju masovnu tužbu glede 970 i 3,5GB, a tužba glede Asynca bi bila u ime svih koji imaju Maxwell (9xx) grafu.

Jasno se reklamiraju da imaju Async Compute pod D3D12 API:

http://www.geforce.com/whats-new/art...and-directx-12

a dolje je jedan od starijih promocijskih slajdova za 9xx seriju
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	NVidiaAsync.png‎
Views:	554
Size:	52.2 kB
ID:	16341  
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2016., 14:23   #41
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Realno od tih tužbi ništa. Ona 4gb vram ima, a to što su segmentirani, te što je pola gige za kurac je druga priča, ali ona 4gb formalno ima. Razlika je samo u tome što su se za segmentiranost kod gtx 970 prešutili, dok se kod gtx 660ti to znalo odmah ako se ne varam. Kao i ona glupa tužba da fx 83xx nisu 8 core. On 8 jezgri ima, a to što arhitektura nije tipična je druga priča. Ne postoji u nijednom propisu definicija jezgre, kao i to kakav mora biti vram. Ono što bi nvidiju (u teoriji) pravno gledano možda moglo sjebati je što lažno oglašavali neke druge elemente - rops i L2 cache. U biti reklamirali su je kao gtx 980 sa manje cuda cores i texture units. Po tome bi trebala biti ono što je R9 290/390 prema 290X/390X sa malo manje stream processors, odnosno malo srezana verzija.

Što se tiče async computea isto ništa od te tužbe. Kolko ja znam podrška za razne elemnte dx12 je podjeljena na nekakve razine. Tako da nvidia formalno podržava async, samo na manjoj razini nego amd grafe (mislim da je to opisano kao tier 2 vs tier3 level). Tu je nvidia isto obavila sjajan marketing sa dx12.1 "feature levelom", kao serija sa najvišom razinom dx12 supporta, po nekima i jedinom serijom sa "full dx12 podrškom" i to u doba kad nitko nije ni znao što je dx12, te nije bilo ni dx12 igara.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 02.04.2016. u 14:36.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 18:42   #42
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Realno od tih tužbi ništa. Ona 4gb vram ima, a to što su segmentirani, te što je pola gige za kurac je druga priča, ali ona 4gb formalno ima. Razlika je samo u tome što su se za segmentiranost kod gtx 970 prešutili, dok se kod gtx 660ti to znalo odmah ako se ne varam. Kao i ona glupa tužba da fx 83xx nisu 8 core. On 8 jezgri ima, a to što arhitektura nije tipična je druga priča. Ne postoji u nijednom propisu definicija jezgre, kao i to kakav mora biti vram. Ono što bi nvidiju (u teoriji) pravno gledano možda moglo sjebati je što lažno oglašavali neke druge elemente - rops i L2 cache. U biti reklamirali su je kao gtx 980 sa manje cuda cores i texture units. Po tome bi trebala biti ono što je R9 290/390 prema 290X/390X sa malo manje stream processors, odnosno malo srezana verzija.

Što se tiče async computea isto ništa od te tužbe. Kolko ja znam podrška za razne elemnte dx12 je podjeljena na nekakve razine. Tako da nvidia formalno podržava async, samo na manjoj razini nego amd grafe (mislim da je to opisano kao tier 2 vs tier3 level). Tu je nvidia isto obavila sjajan marketing sa dx12.1 "feature levelom", kao serija sa najvišom razinom dx12 supporta, po nekima i jedinom serijom sa "full dx12 podrškom" i to u doba kad nitko nije ni znao što je dx12, te nije bilo ni dx12 igara.
Kad odeš na sud ne gleda se više marketing nego da li to funkcionira ili ne. Mogu oni tvrditi da "formalno" podržavaju kolko hoće. Kao što je Oxide lijepo rekao, drajver im je javljao da grafa podržava async ali kada su ga htjeli koristiti - katastrofa i da i dan danas sve slaže u seriju kao i DX11, samo s gubitkom performansi tj. "software emulation" (tako da je navodno, po NVidii async isključen u drajverima tj. NVidia nema asynca).

A ameri ko ameri mene bi čudilo da ne podignu tužbu, dobivali su odštete i za drastično veće gluposti od ovoga.

12.1 je samo fluff kao i kod prethodnih DXeva, ajde mi reci ovako iz glave koja je razlika izmedju 10/10.1/11/11.1 i kolko je to bilo bitno Ne podržava cijeli 12.0 što je mnogo bitnije

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 02.04.2016. u 18:53.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 19:30   #43
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako će igdje ikakva tužba proći to će najprije biti u americi. U EU bi eventualno moglo samo za onaj rops i l2 cache što sam spominjao. Ali kažem najvjerojatnije ništa od toga. Psi laju, a karavane prolaze

Nego što se tiče dx12 featurea, nema nitko sve
http://wccftech.com/amd-full-support...dx12-features/

Nego sjećam se u to doba kad su se po forumima ljudi dvojili između određene nvidia i amd grafe, da je često presuđivalo što nvidia ima "full dx12 support"
Pa ti vidi.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 21:31   #44
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako će igdje ikakva tužba proći to će najprije biti u americi. U EU bi eventualno moglo samo za onaj rops i l2 cache što sam spominjao. Ali kažem najvjerojatnije ništa od toga. Psi laju, a karavane prolaze

Nego što se tiče dx12 featurea, nema nitko sve
http://wccftech.com/amd-full-support...dx12-features/

Nego sjećam se u to doba kad su se po forumima ljudi dvojili između određene nvidia i amd grafe, da je često presuđivalo što nvidia ima "full dx12 support"
Pa ti vidi.
Pa da, dok Oxide nije otkrio da NVidia nema Async radio je samo PR (samo pogledaj slikicu od ranog maxwell PRa), a i odonda je još bilo "to je samo early beta, vidjet ćete kada izadju driveri" i dosta PRa u medijima. 8 mjeseci kasnije....stanje još gore. Ali bilo je i znakova ranije kada je NVidija slala šalabahtere developerima "što od DX12 ne koristiti" ali naravno, to je odbačeno kao šala.

Al šta, imam 970 pa ako neš i bude profitiram od obje tužbe
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 21:32   #45
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Što, i ti ćeš ih tužiti?
  Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 21:36   #46
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Ne moram ih ja tužiti, ako izgube tužbu moraju nadoknaditi štetu svima koji dokažu da su kupili proizvod.

To je manje više kao ovo:

http://www.extremetech.com/computing...ng-shenanigans
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 22:14   #47
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Gluposti. Kakve veze mi imamo s američkim sudovima?
  Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 23:02   #48
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
NVidija je američka firma i nadležni su američki sudovi. Nije bitno što mi imamo s američkim sudovima nego što NVidija ima s američkim sudovima.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 00:33   #49
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 00:53   #50
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Odi probaj tužiti nevidiju pa nam javi kud moraš ići.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 00:58   #51
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kreneš od općinskog
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 15:35   #52
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Ako bude nešto pozovem ga na
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 19:35   #53
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Novi video od škota - Async Shaders - Real or Hype?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 17:13   #54
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Quantum Break benchmarks:

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	QBBench.jpg‎
Views:	565
Size:	422.9 kB
ID:	16377  
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 21:42   #55
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel to na kraju dx12 only igra?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 21:55   #56
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Jeste.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2016., 23:15   #57
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575




Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2016., 10:37   #58
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2016., 22:41   #59
Deyo238
Grazie Michael
Moj komp
 
Deyo238's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ogulin
Postovi: 360
Nije nVidia, ali evo par bench-eva na mojoj kanti:



Na high praktički nema razlike između DX11 i DX12 (GPU bound 100%), tek se na mediumu vidi razlika +10 fps-a za DX12 (async on). Lijevi SS su korištene postavke desni su rezultati .

Edit: Evo i DX12 medium async on/off

__________________


CPU: Intel Core i7 3930k C2 Sandy Bridge E 3200MHz @ 4500MHz (100x45 @ 1.288V) HT enabled
CLR: Corsair H100x
MBO: ASUS RAMPAGE IV FORMULA
RAM: Crucial DDR3-1600 2x8GB + 2x4GB (24GB) @ 1600MHz - 10-11-10-24-1T @ 1.535V
VGA: KFA2 GeForce GTX1070 8GB EXOC
HDD: ADATA SUV800 256GB ++ WD BLUE WD30EZRZ 3TB ++ WD Blue WD6400AAKS 640GB
PSU: Corsair CS550M 550W 80+ Gold Modular
BOX: Jonsbo W2
LCD: DELL P2417H 24" LED @ 1920x1080
OS1: MICROSOFT Windows 10 Pro N x64



GSM: iPhone 11 black 4/64GB
ROM: latest iOS


Zadnje izmijenjeno od: Deyo238. 08.04.2016. u 22:53.
Deyo238 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2016., 23:34   #60
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Predivna igra.
6k kuna za 40fpsa
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na