Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2011., 20:25   #91
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zbog nekih kombinacija sam odustao od toga, ali sam jedno vrijeme razmišljao o gaming PC-u baziranom na ITX matičnoj sa full size grafuljom u nekom najmanjem mogućem kućištu. Ali, previše bi me izašlo, (još kućišta nisu bila dobavljiva kod nas) pa sam žrtvovao "veličinu" i otišao na normalni komp u ipak relativno malom kućištu
http://www.links.hr/?naziv=kuciste-l...kl=052.604.140
  Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 20:32   #92
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Uz taj Lian Li (plus PC-Z60 i PC-B10); Fractal Design Define Mini, Antec Solo II i Cooler Master Silencio 550 ulaze u uži izbor malih i elegantnih kućišta. Cijenom su tu negdje, ovisno o dućanu.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 28.12.2011. u 20:54.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2011., 22:16   #93
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
svojevremeno sam davio krešu za intelove mogućnosti davanja punog rgb spektra na lcd/plazmu i nije našao tu opciju... treba vidjeti kako je kod amd-a pošto je to po meni čisti deal breaker na plazmi.

limitirani range je totalni crap od slike.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 22:37   #94
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Dynamic Range se to zove kod AMD-a i uredno se nudi u CCC paketu za sve APU modele.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 22:42   #95
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
onda thumbs up za amd.

ne volim ih i dalje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 22:46   #96
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Mislim da je i Intel naknadno dodal tu mogućnost (jasno pod svojim imenom) u drivere. Prava stvar bude Ivy Bridge IGP - istovremeno tri digitalna izlaza. Pa ti slaži HTPC.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 22:48   #97
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
složim htpc za sebe doma i susjedu jedan izlaz koji naplaćujem po maxtv tarifi + naknada na moju kolekciju

ja sam si ovu životinju od kompa prenamijenio u surf/game/htpc multimon sistem i eto već par mjeseci to dela kak spada, jedino nemreš bacat batarang i gledat larin izbor istovremeno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 01:04   #98
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
To da je limited range crap od slike je čisti mit.
Imam doma kalibrator, i igrao sam se se s Full RGB, Limited RGB postavkama.

Pizdarija je ako imas full RGB output iz HTPC-a, da moraš postavit i Full RGB na telki. U suprotnom si sjebo crne i bijele.

A u tom slučaju, ako imaš receiver, i spojen npr. Amis TV i HTPC na njega, prebacivanjem na Full RGB si sjebo sliku na Amis TV-u.

Apsolutno se ništa ne gubi ako imaš limited RGB output na HTPC-u i limited RGB input na TV-u (izmjereno kalibratorom).
AMD je prilično sposoban to napraviti, zapravo u njegovim driverima treba staviti Full RGB, a u playeru treba odabrati limited range (16-235), inače dolazi do duple kompresije i slika nije ispravna.

P.S. na kraju balade, ako ti treba CPU snage, uzmi Llano, to ti je najbolje rješenje.Uz to dobiješ i jaki GPU, te možeš vrtiti madVR koji je trenutno najbolji renderer na tržištu.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 01:06   #99
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ne treba mi kalibrator da vidim ispranu sliku na telci.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 07:41   #100
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa ne treba mi kalibrator da vidim ispranu sliku na telci.
Dobro ti čovjek veli sisa. Limited ili Full range praktički nemaš razlike ako PC outputa jedan, a TV prihvaća taj isti. Problem sa "ispranom" slikom iliti obično "sivom" slikom nastaje kada komp outputa limited range, a TV "čeka", očekuje full range.

Meni divota. Na AMD grafičkim nakon instalacije prvih drivera bi mi spigao scaling na plazmi pa bi morao za svaku rezu ga micati na 0%, a na nvidiji bi mi nakon prve instalacije spigao color range

U svakom slučaju (ne znam za intel iako nisam imao problema sa integrušom na DG35EC i bojom) stvar se složi!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2011., 10:09   #101
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa ne treba mi kalibrator da vidim ispranu sliku na telci.

Ako je isprana, vjerojatno imaš slijedeću kombinaciju:
a) Limited RGB u driverima i Full RGB u playeru
b) Limited RGB u driverima, Limited RGB u playeru

P.S. kod nekih playera se ta postavka ne može uopće promijeniti.

U MPC-HC je to trivijalno jednostavno, a u Windows 7 Media Centru mora se mijenjati registry key

Nakon puno isprobavanja, meni je najbolja kombinacija Full RGB u driverima, Limited RGB u playeru i Limited RGB na telki.

Ako se ide na Full RGB kombinaciju na svemu, to je isto OK pod uvjetom da na receiver nemaš spojene još neke druge stvari koje outputaju Limited RGB, njih će sjebat onda Full RGB ulaz na telki.

P.S. na AVS forumu ima odličan besplatan disk s patternima i uputama, kako za kalibrator, kako za metodu čistog oka sokolova
Pomoću njih je vrlo lagano dobit referentnu crnu i bijelu.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 16:01   #102
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
možeš ti staviti 0-255 u driverima, međutim sam mce treba registry fix koji enejbla 0-255 u samom mce i veli ovako:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Debug\ehPresenter.dll]
"NominalRange"=dword:1

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Debug\ehPresenter.dll]
"BoundByNativeSize"=dword:0
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 21:48   #103
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Sl