Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2014., 12:20   #1921
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ne bi se dogodilo ništa posebno. Problem je u nestandardnom konektoru na ventilatorima kartice. Ako to možeš riješiti nekim adapterom na 3/4pinski konektor, slobodno spoji na ploču.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 17:58   #1922
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Ima tko možda Asusovu GTX 460? Ovaj model.

Ako netko ima može mi reći koji je dijagonalni razmak između vijaka za koji je hladnjak pričvršćen na karticu? Naime, potreban mi je tiši hladnjak za moju Palit GTX 560 koji je prebučan pa me zanima ako hladnjak sa ove GTX 460 paše na GTX 560 jer ovu karticu mogu povoljno kupiti, ali je neispravna. Ne daje sliku pa bi mi za 100kn to bila dobra solucija.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 11:35   #1923
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Jel ti imaš ovaj hladnjak - križanac Intel stock kulera i Batmobila?



+



=




1. Uglavnom skini hladnjak, očisti ga od prašine, stavi novu termalnu pastu i onda vidi buku - trošak minimalan (eventualno kupovina nove paste)

2. Ako i dalje buči podmaži vent finim mašinskim uljem (ne WD-40), ostavi "naopako" priko noći da se ocidi, vrat ga ponovo - trošak prihvatljiv (eventualna kupovina male količine ulja koja ti ostaje kasnije za podmazivanje svih ventova u kompu)

3. Ako i dalje buči, vent frkni u koš i stavi neki 80/92mm vent na ovaj sivi okrugli aluminijski blok, stegni ga plastičnim vezicama (tzv. riblja kost), i poprati temperature u igrama - trošak prihvatljiv (besplatan ako imaš vent pri ruci i vezice)

4. javi se ako gornje 3 opcije propadnu, jer 100kn za rabljeni kuler s jednim ventom, za koji nisi siguran može li se namontirat je bacanje love
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 15:23   #1924
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

1. Uglavnom skini hladnjak, očisti ga od prašine, stavi novu termalnu pastu i onda vidi buku - trošak minimalan (eventualno kupovina nove paste)

2. Ako i dalje buči podmaži vent finim mašinskim uljem (ne WD-40), ostavi "naopako" priko noći da se ocidi, vrat ga ponovo - trošak prihvatljiv (eventualna kupovina male količine ulja koja ti ostaje kasnije za podmazivanje svih ventova u kompu)

3. Ako i dalje buči, vent frkni u koš i stavi neki 80/92mm vent na ovaj sivi okrugli aluminijski blok, stegni ga plastičnim vezicama (tzv. riblja kost), i poprati temperature u igrama - trošak prihvatljiv (besplatan ako imaš vent pri ruci i vezice)

4. javi se ako gornje 3 opcije propadnu, jer 100kn za rabljeni kuler s jednim ventom, za koji nisi siguran može li se namontirat je bacanje love
HAHAHAHA. Da križanac Batmobila i Intel stock kulera imam. očistio sam ga i zamjenio termalnu pastu al meni su temp. koje su prek 85C neprihvatljive pa na MSI Afterburner namjestim da radi na 100% ukoliko dođe do 85C.

Mene samo zanima dijagonalni razmak između vijaka. Onaj Asus hladnjak imam bakerene cijevi barem pa bolje odvodi toplinu. Ovaj Intmobil je komad lošeg alumijija. Nažalost nemam nikakav ventilator pri ruci osim onaj sa intel stock coolera.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 19:16   #1925
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Pa rupe bi morale biti iste, pitanje je bi li hladnjak zapinjao za što drugo na kartici jer je drugačiji PCB u pitanju. Predloženi ghetto mod s vezicama ti je najbolja opcija.
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 21:19   #1926
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Pa rupe bi morale biti iste, pitanje je bi li hladnjak zapinjao za što drugo na kartici jer je drugačiji PCB u pitanju. Predloženi ghetto mod s vezicama ti je najbolja opcija.

Bi morale? Što ako ne budu?
Sve ostalo mogu srediti samo da rupe budu OK.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 21:49   #1927
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Evo google kaže ovako...

http://www.techpowerup.com/reviews/A...ages/front.jpg

Ako imaš ovakve rupe onda cooler ide

https://www.techpowerup.com/reviews/...ages/front.jpg

Ako imaš samo 4 onda imaš drugačiji mount.

Preleti ovaj thread
http://www.overclock.net/t/775996/gt...ater-blocks/70
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 22:51   #1928
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
@beli14

Pa kontaktiraj prodavača nek izmiri

Uostalom slušaj dobro šta stara iskusnjara veli - nađi u prodaji rabljeni Arctic Cooling S1 ili S1 rev2. - cijena ne više od 50kn (s obzirom da ganz novi u trećoj reviziji zvan S1+ dođe 147kn)

Kontaktiraj one šabane iz Arctic Coolinga da ti na mail pošalju "drawing" skicu ako je S1 (obični) ili S1 rev2. u pitanju - makli su artikle koje više ne proizvode pa na netu ne mogu nać skicu

Za S1+ imam (ispod)
https://www.arctic.ac/eu_en/download...on_drawing.pdf

Ako vidiš da rupe pašu, onda pogledaj elemente u visinu na PCB-u (kondezatori, oni ježevi na memoriji i naponskoj regulaciji, konektori u dva reda).

Koliko vidim u tebe su svi solid kondići (oni niski), nemaš nikakve pasivce na memoriji/naponskoj regulaciji, tj. VRM-u i konektori su ti u jednom redu (bili DVI, plavi D-sub i HDMI) - dakle vjerojatno može ić ali na skici ti je sve označeno.

Kontaktiraj prodavača u kakvom je hladnjak stanju (kidanje, turpijanje i savijanje su znali uzet maha), je li baza kulera izbrazdana ko prištavo lice tinejđera ili je ravna i očuvana, te naravno ima li sve vijke/distancere za montažu.

Nakon toga nabavi 12cm vent kako god znaš (novi odroni dođu od 30-40Kn) i stegni ga vezicama - garantirano podere sve ovo šta imaš i gledaš kupit

Osiguraj se da imaš dovoljno mista ispod grafe i po širini tj. do bočne stranice kejsa

Proćeš jeftinije i bolje po pitanju buke i performansi (službeno S1 serija nije predviđena za jače grafa jer je to u biti namijenjeno pasivnom hlađenju ali ekipa je puno pozitivnih iskustava s jednim ili 2x12cm ventovima)

U tebe je dosta kratak PCB pa uzmi samo jedan vent i orjentiraj ga malo više u livo, da puše kroz rebra po ciloj grafi

Dovoljno je ispod vidit temperature "nepodržane" HD7870
http://www.overclock.net/t/1373543/o...ners-club/2460

PS Ovdi je autor mora sam rješavat nosače za gpu čip, pa pripazi kako ti čip stoji, koliko strši...itd.

Mislim da je u pitanju Veky s našeg foruma
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 22.01.2016. u 22:57.
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 12:18   #1929
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Evo kako sam ja to riješio. (GTX 460 1 GB Palit)

Naravno gore je i običan case vent (92mm) spojen plastičnim vezicama - slike su vez venta.
Hladno i tiho i pri najvećem opterećenju - nakon sat vremena igranja GTA 5, temp je bila 65 C.


MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 14:11   #1930
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ovo totalno "lajkam", rep up

Jel to AC Freezer 7?

Samo jedna mala opaska - tu na dnu kulera (tj. inače se radi o vrhu kulera gdje bakreni heatpajpovi izlaze iz alu heatstinka) stavi neke gumene podloške/distancere, dakle između napajanja i pajpova - šteta da se grafa/PCB krivi

Uzmi u sve po 7/8/10kn onaj "set" za noge od stolica, pa ih naslažeš u visinu koliko triba...

BTW stavi neki mali odron da pirka po VRM-u jer će grafa bit "zaklana" na lito
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 14:32   #1931
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Da, da Freezer 7, kupljen tu na forumu

Slike su dosta loše, jer su slikane mobitelom prije kad se radio taj mod.

Uglavnom, heatpajpovi točno u mm leže na PSu tako da cooler uopće ne visi i grafa se ne piga. Slikao iz lošeg kuta pa se baš i ne vidi.
Baš planiram sad jedan dan ispuhat malo komp od prašine, pa mogu staviti dodatne bolje slike ako nekog zanima.

Naručeni su cooleri za memoriju grafe s ebay-a pa ću ih gore zaljepit čim stignu da i to pokrijemo.

Najbitnije mi je bilo da komp bude tih, sad se čuju samo diskovi, pa razmišljam kako da i to riješim.
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 15:03   #1932
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
A čime hladiš dio PCB sa VRM?
Mod je jako simpatičan, no po meni, prerizičan bez adekvatnoga hlađenja spomenutih modula.
Izvrti Ungine ili nešto slično i prati temp. VRM, pusti GPU i tih 65C, to ne govori dovoljno.
  Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 15:06   #1933
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ok za piganje grafe - možda se s te druge slike čini da je 1-2cm u pitanju, ali ako je par mm boli te kifla

Šta se tiče VRM-a, tu ne pričam o memorijskim čipovima grafe (Vram-u) nego o naposkoj regulaciji grafe
http://www.overclock.net/t/974013/ex...s-vrm-and-vram

Dakle nije zgorega to šta si uzeja heatsinkove za memoriju koje ćeš thermalpadovima ili thermalnom dvokomponentnom pastom nakeljit, ali naponska regulacija ti nije hlađena.

Ne znam kakav je točno bija tvornički kuler na toj grafi, ali sigurno je pirka po komponentama na PCB-u, sada ti se hladi samo GPU

Ako i dalje ne znaš o čemu pričam slika je ispod
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 15:18   #1934
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Original hladnjak



A vent je:



Nikakvih dodatnih coolera nema na stock grafi tako da mislim da je ok.
Probat ću izvrtit ovo što kaže windfucker pa vam mogu javiti rezultate.
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 16:10   #1935
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Bez obzira šta tvoja nema heatsinka za razliku od one grafe na slici koju sam stavija:

1. ako imaš koji heatsink viška od memorije (kad dođu) stavi ga na ove VRM čipove i prati temp.

2. stavi 12cm vent na taj crni blok šta ti je uslikan i nakelji 12cm vent vezicama i to da bude malo orijentiran više u desnu stranu (da pokriva VRM, tj. puše po njima) te prati temp.
Možeš ga vezicama pričvrstit i kroz ove rupe u PCB-u

3. To šta oni nisu tvornički stavili pasivce na VRM-u ta taj tvoj model, ne znači da su pametno napravili: ušteda, grafa će izdržat za vrime gare od 2 god, a posli ko te yebe dragi korisniče, grafe testirane u lab uvjetima na open benchu (nema prašine, klimatizirano, nema kejsa...)

4. kad lito uprži (a nije klimatizirano) žalit ćeš za zimskim uvjetima
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2016., 14:46   #1936
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 935
jel moze mala pomoc ugl da skratim pricu ..trenutno imam u kompu gainward 460 gtx od frenda koja je bacala malo sliku itd ja sam je uzeo dao frendu pa je on sredio to sve kak treba, sad radi, trenutno u kompu ..skino sam msi afterburner i brio sam smanjti taktove, voltagu itd... kak ide sad to s downclockanjem grafe? dal je to pametno raditi na takvoj grafi?
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2016., 14:57   #1937
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
jel moze mala pomoc ugl da skratim pricu ..trenutno imam u kompu gainward 460 gtx od frenda koja je bacala malo sliku itd ja sam je uzeo dao frendu pa je on sredio to sve kak treba, sad radi, trenutno u kompu ..skino sam msi afterburner i brio sam smanjti taktove, voltagu itd... kak ide sad to s downclockanjem grafe? dal je to pametno raditi na takvoj grafi?

Zašto bi usporavao grafu?Jel nije da dobro radi?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2016., 15:05   #1938
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 935
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Zašto bi usporavao grafu?Jel nije da dobro radi?
ma sve oke radi ..al posto ju je ajmo rec opet ozivio dal je pametno? jel ugl igram lol i stare strategije, ove nove naslove nis ..pa sam brio da bude hladna, da nije opterecena itd ak me kuzis, da opet ne ode xD onda cu bit na laptopu :P
panisher20 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na