Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2017., 16:28   #1741
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kako mislis nisu odvojene vratima , pa sta ih odvaja ?
Jel prostor ima neku izolaciju i kakva je stolarija ?
I zasto samo hladjenje i dogrevanje , zasto ne i klima kao primarno grejanje jer za te pare to mozes imati .. I da , kakve su temp tamo preko zime , trebalo bi retko kad idete u minus ako se ne varam ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 10:26   #1742
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Pozdrav Nexteen, možeš li dati savjet za klimu (ili netko drugi tko je upoznat s tematikom); u pitanju je oko 50 kvadrata prostora.


Kuća je u Dalmaciji, bez ikakve vanjske fasade i krova, prozori su PVC (noviji, 6 komora, troslojno staklo s 2 low-e), temperature rijetko padaju ispod 0, možda 5 dana u godini (najmanja temp bude oko -5).

Klima bi ljeti radila 24/7, zimi bih se također primarno grijao na nju, ali bi se u slučaju jako niske temperature mogao grijati i na drva (imam to spojeno u dnevnom boravku). Recimo da bih se mogao 20ak dana grijati i na drva, ako je potrebno.

Grijao bi se dnevni boravak+kuhinja (35 kvadrata), a ljeti bi se i jedna soba hladila (tada je ukupno oko 50 kvadrata). Tu je nacrt, horizontalne plave crte su vrata. Crvena crta je prostor gdje bi stajala klima, to je fiksno. http://i.imgur.com/O5k2A7X.png


Zasad mi je ova klima favorit, ima li nešto bolje za tu cijenu ili ako ima nešto jeftinije?

Koja bi bila "nuspojava" ako bih kupio jaču klimu poput ove?
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2017., 11:52   #1743
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Po meni to nekako izgleda previse , znam da nemas izolacije ali ni temp ne idu toliko nisko . Da imas bar 5cm izolacije preporuka bi bio Hitachi za nekih 4770kn , ali kako nemas nista izolacije a ja odavde odokativno ne mogu da procenim koliki su tvoji gubici , a vidim i zelis nesto jacu klimu , ova bi trebala da ti je dovoljna , podaci su sa Euroventa , uz maximalan izduv daje ovo :

Toshiba Suzumi + RAS-B16N3KV2-E - 6479kn
Pdesignh kW 3,80
SCOP 3,90
Klasa A
Sezonska potrosnja 1362kwh
Modulacija ( 0.9 - 6.9 ) kw
na -7c daje 3,36kw sa COP 2,49
na -15c daje 2,73kw sa COP 2,27
na +7C daje 5,50kw sa COP 3,62

-------------------------------

Ona Toshiba 22-ka je nesto malo bolja i mislim da ne vredi toliko ..

Ovo ti je taj Mitsubishi ..

Mitsubishi MUZ-SF50VE - 9270 kn

Pdesignh kW 4.20
SCOP 4.40
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1351kw
Modulacija ( 1.3 - 6.0 ) kw
na -10c daje 4.20kw sa COP 2,40
na -15c daje 3.40kw sa COP 1.80
na +7C daje 5,80kw sa COP 3,42
-------------------------------------------

Imas i ovaj Daikin ali mislim da ima losu modulaciju i da nije za tebe

Daikin FTX50gv/RX50gv - 6772 kn

Pdesignh kW 4.60
SCOP 4.08
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1578kw
Modulacija ( 1.7 - 7.7 ) kw
na -7c daje 4.07kw sa COP 2,35
na -15c daje 3.24kw sa COP 1.99
na +7C daje 5.80kw sa COP 3,63

-------------------------------

Znaci ja mislim da ti je Suzumi 16-ka sasvim dovoljna , ako gledas sta daje na +7c , sto bi se u tvom slucaju trebalo i gledati , onda bi to trebalo da je dosta ali ti bolje znas svoje gubitke .

A ako bas zelis TOP model japanca i zelis dati vise para od onih 6500kn koliko kosta Suzumi , onda uzmi Fujitsu i bog da te vidi .. Uporedi ovu 12-ku sa konkurentima pa ce ti biti jasnije o cemu pricam ..

Fujitsu ASYG 12LT - 8302kn

Pdesignh kW 4.00
SCOP 4,60
Klasa A++
Sezonska potrosnja 1217
Modulacija ( 0.9 - 6.5 ) kw
na -10c daje 4.00kw sa COP 2,52
na -20c daje 3,63kw sa COP 1.84
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4,40

-----------------------------

Moraces sam da preseces jer ti niko ne moze reci csta tebi treba a izolaciju nemas pa nemamo ni predstavu kolike gubitke imas . No opet kazem , mislim da ce ti ta Toshiba odraditi posao ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 12:30   #1744
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Puno hvala na savjetu, bitno mi je i uštediti novac (lako ću naći način da ga potrošim na druge stvari ) i ne kupiti neku klimu koja neće iskoristiti puni potencijal.

Ova Toshiba RAS-B16 mi se čini slaba za hlađenje? Piše 45 m za hlađenje, a meni će trebati bar 50. Možda onda RAS - B18? To je opet značajna ušteda u odnosu na planirani Mitsubishi.

Predloženi Fujitsu mi izgleda preslab za toliki prostor.

Nisu mi baš poznati detalji oko modulacije, SCOP, COP i slično...
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 13:25   #1745
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ne gledaj ti sta tu pise , nemaju ovi iz tih prodavnica veze sa zivotom , njjima je svaka 12-ka oznacena za istu m2 , a to ne da nije tacno nego nema veze s mozgom

Jedna obicna 12-ka bi tebi hladila tih 50m2 , tacnije ti nemas krov pa ce mozda biti potrebo malo jaca od nje , Suzumi ce to sigurno ladnjaka odraditi . Ne budi rob toga sto negde pise 14 , 50 umesto 12 , taj Fujitsu je jaci od svih gore navedenih klima , jaca je na -20c od svih gore navedenih a sto izbace na -15c i ako te taj Fujitsu ne ogreje ni jedna ovde nece . No ja i dalje stojim iza toga da ti ne treba jaca od te Toshibe .. Modulacija raspon necega a u ovom slucaju toplote koju moze da izbacuje min - max , sto je veca min modulacija to ce ti se uredjaj vise paliti i gasiti umesto da polako dozira toplotu , sto je kao preporucljivije i navodno daje duzi vek klimi , no to nije dokazano u praksi .. Pa tako ispada da ona koja ima 0.9kw min modulaciju , manje ce se gasiti , a ova sa vecom ce brze nagurati temp i gasiti se , ponasace se kao predimenzionisan uredjaj .

__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 21:10   #1746
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Eto i ja bi trebao klimu, ovaj put nešto najjeftinije a da je solidno, ili neki best buy od jeftinjara.
Namjena je samo hlađenje ljeti,znači 3 mjeseca godišnje, vikendica na moru, prostor 30tak m2, prozori prema jugu su unutar terase tak da nema direktnog sunca, izolirano potkrovlje, fasada obična bez izolacije.

Ima neki Gree inverter u Metrou za 3200kn, jel to što mi treba ili?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 21:42   #1747
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ja bih pre uzeo TOSHIBA RAS-10BAV-E / RAS-10BKV-E za 3330kn , jeste ulazni model ali je bar za klasu bolji od Gree .. Jeste da je kao predvidjena za nekih 25m2 ali mislim da ce ti odraditi posao .. Ili pak za 3533kn - TOSHIBA RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E .. I taj Gree ce ti odraditi posao hladjenja ali mozes razmisliti i o Toshibi
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 21:55   #1748
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, definitvno, za 300kn više nema se što razmišljati.
Fala ti puno!!
Al u biti čak ni ne mora biti inverter, ili?
Fala ti puno!!
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 21:57   #1749
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
--------
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 21:58   #1750
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Odlazi mi LED zaslon na klimi, je li to i na drugim modelima ili samo na Korelu?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2017., 22:14   #1751
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Nema na cemu , ne mora klima biti inverter da bi ti ohladila to sto ti zelis , samo sto kod vas vise u nema obicnih klima , koliko ja znam .. Da ova za 3500kn ti je TOP za tvoje potrebe
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 22:23   #1752
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Nema na cemu , ne mora klima biti inverter da bi ti ohladila to sto ti zelis , samo sto kod vas vise u nema obicnih klima , koliko ja znam .. Da ova za 3500kn ti je TOP za tvoje potrebe
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 05:04   #1753
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Odlazi mi LED zaslon na klimi, je li to i na drugim modelima ili samo na Korelu?
Punica ima korel klimu, ista stvar. Klima radi ali taj zaslon ne baš.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 09:05   #1754
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Pozdrav,
moze preporuka klime, situacija sljedeca, etaza je cca 100 kvadrati,4 sobe je, i to je na katu, uredaj bi isao na sredinu tj hodnik. (ako ista znaci, pvc stolarija s dvostrukim staklom, zidovi pregradni cigla+žbuka, vanjska fasada stiropor) skica je (nabrzinu u paintu): http://imgur.com/a/QanLH
od 1-4 su sobe, a 5 je hodnik i otvoreno kruzno stubiste prema prizemlju, ostalo su kupaonice, plavo oznaceni rozori i balkonska vrata, crveno unutarnja vrata.

Hoće li jedinica postavljena na lokaciji oznacenoj na slici imalo ohladiti prizemlje koje je vecinski otvoreno, ili bi bilo pametno uzeti jos jednu jedinicu u prizemlje: http://imgur.com/a/jm1oa

Imaju li ikakvog smisla samostojeće jedinice?
Nema nekog budgeta, neki best buy valjda da obavi posao, bilo bi zgodno da ima wifi, ali ne obvezno, odgodu pretpostavljam imaju skoro sve. Bilo kakve ideje dobrodošle.
Do sad se odgadala kupnja klime kako ne bi vanjska jedinica narusila vanjski izgled kuce , ali je postalo nepodnosljivo.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 11:04   #1755
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Koliko para si spreman da ulozis u klimu ili klime , bez ugradnje ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 12:11   #1756
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Iskreno nemam pojma, raditi ce samo preko ljeta pa ne bih bacao novce, ima li neki best buy. Vidim preporucuju se klime oko 3500, ako vec moram staviti neki budget, do 5kkn, ali ako je potrebno 8k onda valjda 8k, akodobivam nesto posebno s tim, neznam je li potrebno uzimati vise jedinica uopce.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 14:01   #1757
Sparogica
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Pozdrav! Imamo 4 jedinice po 35m2. Obzirom na ove vrućine- svi gosti će se razbižat ako ne stavimo klimu makar smo ''prirodnjaci'' tržištu ne možemo pobić.
Prva ideja je bila da kupimo prijenosne jedinice za hlađenje ali izgleda da je to dosta nepraktično. Odlučili smo da provjerimo kolika bi bila cijena klimatizacijskih uređaja s time da se dvije jedinice koriste gotovo isključivo za hlađenje a dvije i za hlađenje i za grijanje. Stolarija je pvc, toplinska izolacija zgrade nije bog zna kakva.
Lokalni majstor nam je predložio:
Opciju sa grijanjem DAIKIN FTX za 4 699,00 kn Hlađenje: 3,50 (1,30 - 3,80) Grijanje: 3,50 (1,30 - 4,80) Energetski razred: A++/A+
I da za prostor za koji nam je bitno samo hlađenje uzmemo VIVAX 35AERI
Cijenila bi neki savjet za odabir. Mogu u pm poslati sve opcije koje su nam ponudili pa da vidite čime raspolažem, ipak smo na otoku pa nam je izbor malo sužen. Hvala!
Sparogica je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 14:10   #1758
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Toliki prostor tj 100m2 ne mozes rashladiti sa jednom klimom , znaci moras imati makar dve . S obzirom da ti je sve otvoreno i da ce ti hladan vazduh bezati dole u prizemlje , mislim da nije pametno da ti klima stoji u hodniku iako je velik . Ako sam dobro skontao tebi je najbitnije da hladis sobe 1 i 4 , logika govori da trebas staviti u te sobe po jednu klimu i to tako da su postavljene naspram varata i da guraju vazduh ka tom hodniku . Te dve sobe ce lepo biti ohladjene a sve sto ode van soba ce se spustiti dole i hladiti donji deo , koliko toliko . Najjeftinija a kvalitetna preporuka jeste TOSHIBA RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E za 3533kn , i takve dve su minimum koji je tebi potreban . Ovako ja razmisljam a cuces jos nekoga pretpostavljam . Znam ja da bi ti da prodjes sto jeftinije ali prosto nije moguce hladiti toliku m2 za mel pare i to tako otvorenog prostora gde ce ti hladan vazduh bezati dole .

Pomislio sam da je mozda opcija da uzmes jednu jacu klimu i stavis je u taj hodnik , kao sto je nacrtano samo na suprotan zid i da duva ka vratima tih soba a ostatak ce svakako bezati dole . No nekako mi se cini da je ova opcija bolja a samo malo skuplja od te jake klime .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 14:28   #1759
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Hvala puno na savjetima, no da, zaboravio sam napisati da je podjednako bitno ohladiti i prizemlje jer se u njemu isto provodi vremena. Kada bi stavio u dvje suprotne sobe, neznam di bi smjestio tj kako, vanjsku jedinicu, jer za sobu jedan bi bila na prednjoj strani kuce., ova duza je bocna strana. Na suprotan zid od nacrtanog bi izgledalo nikako jer je kruzno stepeniste kao i zid pa nije opcija, plus dvojni objekt pa je to zajednicki zid. Jel bi funkcioniralo kad bi postavio jednu gore, jednu dolje?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 14:36   #1760
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Sa jednom gore , instaliranom kao na slici , neverujem da bi mogao hladiti gornji sprat jer bi ti se sav hladan vazduh spustio dole , zato sam i rekao da je suprotna strana bolja jer bi klima gurala vazduh ka sobama . A opet , da stavis jednu u bilo koju od soba samo ce ta soba biti ohladjena .

Koliko imas gore a koliko dole m2 ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 15:10   #1761
tehcereal
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
@Nexteen Moze li preporuka jedne te jace klime. Imam cca 90m2 prostora za ohladiti(kuhinja+ blagavaona+dnevni te hodnicic, sve otvoreni prostor). Citao sam da Gree nije los ali me najvise zanima ima li nesto do 1000Eur Od proizvođača iz "prve" klase.
tehcereal je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 15:14   #1762
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Sa jednom gore , instaliranom kao na slici , neverujem da bi mogao hladiti gornji sprat jer bi ti se sav hladan vazduh spustio dole , zato sam i rekao da je suprotna strana bolja jer bi klima gurala vazduh ka sobama . A opet , da stavis jednu u bilo koju od soba samo ce ta soba biti ohladjena .

Koliko imas gore a koliko dole m2 ?
Ma jasno da, nezgodna situacija gore.
A ista je kvadratura otprilike.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 16:25   #1763
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ako je tako ti onda imas oko 200m2 , sto je puno , puno je .. Jedna klima tj 12-ka bi trebalo da moze da pokrije nekih 50m2 , uz dobar raspored prostorija . A ti tako nesto nemas , znaci za gore ti treba minimum 2 klime i to u sobama kao na slici http://imgur.com/a/6zhiC , a dole bi ja stavio jednu jer kako vidim sve je jedan prostor a i bezace hladnoca dole od ovih gore . Znas kako , u tvom slucaju je najbolje uzimati komad po komad dok ne dodjes do dobitne kombinacije . Bas nezahvalna situacija za preporuku a jeftinog resenja nema .. Hladjenje ce ti odraditi svaka klima pa i one jeftinije od oko 2500kn , problem je samo koliko ce biti dugotrajne .

tehcereal

Ne postoji klima prvoklasnog proizvodjaca za 1000e koja moze ohladiti 90m2 , tacnije pitanje je da li bi ijedna klima lepo pokrila toliko m2 . Za tih 7400kn ja bih uzeo dve manje klime i sa dve pozicije , lepse rashladio , radile bi tise i pravile manju promaju .. Ne rece da li imas ikakvu izolaciju , jako bitna stavka .. Za te pare jedino sto imas uzeti a da je japanac je TOSHIBA RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E za 3533kn pa to x2 kom .. Te dve klime su sigurno bolje resenje od jedne Gree 24-ke .. Imas srece sto je Toshiba na nekoj akciji jer dolaze novi modeli sa R-32 freonom , inace ne bi ni ogao uzeti japance za te pare ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 17:18   #1764
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
@nexteen hvala puno, mislim da ce tako na kraju i biti, jednu po jednu i ko zna na koliko zavrsiti
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 18:43   #1765
tehcereal
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
tehcereal

Ne postoji klima prvoklasnog proizvodjaca za 1000e koja moze ohladiti 90m2 , tacnije pitanje je da li bi ijedna klima lepo pokrila toliko m2 . Za tih 7400kn ja bih uzeo dve manje klime i sa dve pozicije , lepse rashladio , radile bi tise i pravile manju promaju .. Ne rece da li imas ikakvu izolaciju , jako bitna stavka .. Za te pare jedino sto imas uzeti a da je japanac je TOSHIBA RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E za 3533kn pa to x2 kom .. Te dve klime su sigurno bolje resenje od jedne Gree 24-ke .. Imas srece sto je Toshiba na nekoj akciji jer dolaze novi modeli sa R-32 freonom , inace ne bi ni ogao uzeti japance za te pare ..
Pozz, na kuci je fasada 8cm, sada sam nacrt pogledao za tocnu kvadraturu prostorija koje su povezane s dnevnim ispadne tocno 50m2. Sada na to jos dode 2 x12m2 sobe. Znaci oko 75m2 povrsine koja bi se hladila.
tehcereal je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 20:07   #1766
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
pitanjce... može li kosi dio stropa biti problem prilikom ugradnje klime? vanjska ce biti niža, a cijevi moraju ici uz kosi dio stopa i kad se probije zid ponovo niz gredu ,ispod crijepa i van na zid (jedan zid se sigurno busi, drugi mi majstor mora reći) . koliko treba vremena za ugradnju za tih cca 5-6m i sve ostalo ?
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 20:46   #1767
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Za unutarnju može biti problem (mislim) jer je unutra kadica iz koje se lijeva voda u cijevi koje idu van (da kaplje iz vanjske).
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 20:52   #1768
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
tehcereal

Ti bas zelis da to bude jedna klima ?

Ja i dalje stojim iza toga da ti je bolje uzeti za iste pare ono sto sam ti vec i napisao , imaju vise KW , sto na hladjenju , to na grejanju tj za dogrevanje do minimalno 0c a mozda i do -7c .. Grehota je dati tolike pare a ne iskoristiti puni potencijal . Ne znam na sta se grejes ali ovo ti moze uveliko smanjiti racune zimi ..

Ako bas zelis jednu a vecu klimu onda uzmi neku Gree , 24-ka kosta ( 8200kn ) vise od ovoga sto zelis dati , ali ima prilicno bucnu spoljnu od 68db , 18-ka ce mozda biti dovoljna ali je slabija od te dve Toshibe , a i ima buku od 63db , dok te Toshibe sve to odradjuju uz 48db .

snorky_vk

Ma nece biti nikakvih problema , spoljna je obicno uvek na nizoj poziciji od unutrasnje , tako je i bolje . A nece bit problem ni sa odvodom , , samo on mora imati konstantan pad od unutrasnje ka napolje , a da li ga imas to ti znas ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 20:55   #1769
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
UJ će biti normalno na zidu. samo me cijevi zanimaju smiju li ici koso prema dolje jednim djelom? majstoru preko telefona nije bas jasno zašto bi ja bas na taj zid stavio klimu pa uz kosi strop stavljao odvod i zasto mora preko tavana ici van.... pa zato pitam, da me ne uvjereva kako ne može to to i to... sutra će doci ....

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 26.06.2017. u 21:07.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 21:08   #1770
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa kazem ti , ako cevi imaju konstantan pad onda moze i to je vise zbog odvodnog creva a ne zbog freona . Voda mora oticati iz spoljne jedinice pri hladjenju a ona ima slobodan pad .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na