Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2017., 19:34   #9991
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor PusA Pregled postova
OK ljudi tek mi sad ništa nije jasno
Što onda da gledam VA s Edgeom ili nije bitno u ovom cjenovnom rangu?
Za tu klasu prakticki nebino, edge ili direct. Direct ce prije imati DSE a edge neku vrstu bleedinga. IPS ili VA uzmi po preferenciji. Kutevi gledanja vs kontrast. Nema neke velike filozofije u tom rangu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 19:44   #9992
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor PusA Pregled postova
OK ljudi tek mi sad ništa nije jasno
Što onda da gledam VA s Edgeom ili nije bitno u ovom cjenovnom rangu?
Nije bitno, i tako što god kupio neće ti imati dimming pa ti je svejedno.

Što se tiče VA i IPS, najbolje da pogledaš koji tv pa doneseš odluku...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 20:09   #9993
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
E hvala vam to sam tražio.

Sad još jedno pitanje, ako budu solidna sniženja koji model(e) preporučate? Znači primjerice oni koji su sada do nekih 4000kn. Ili opet nije bitno?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 20:41   #9994
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Jeftikaner modeli (kao npr moj samy 40mu6402) nemaju lokalno zatamnjenje vec globalno tj kada je na ekranu relativno tamna scena elektronika potamni cijeli kadar da bi sakrila pozadinsko osvjetljenje tamo gdje ga ne bi trebalo biti. Stoga je jako bitno za jeftiniji tv da ima dobar nativni kontrast panela (sto moj samy ima) jer trikovi skrivanja lose crne tu ne pale.
Slijede lcd telke sa nekoliko zona lokalnog pa na dalje. Sto vise zona to bolje. Dakako bitna je implementacija sto je izgleda pogodio sony ove godine sa xe93 i xe90 modelima
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 21:36   #9995
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Direct LED televizori sa IPS panelom su smece. Tocka. Vozdrica.
Trolaj negdje drugdje... Ne vidim smisla u izdrkavanju oko ovakvih stvari, pogotovo kad je i tebi i nama najbliži HD signal u Sloveniji, a i o takvom internetu u prosječnom kućanstvu još možemo samo sanjati. Malo spusti nos nazad na zemlju.

Tebi je smeće, a takvi TV-i su u većini kućanstava u svijetu, jer prosječan korisnik ne filozofira oko TV-a poput tebe, nego kupi ono što si može priuštiti, a to je TV klase do 3000-4000 kn.

32" je još uvijek najprodavanija dijagonala na ovim prostorima, a high end TV-e te dijagonale više nitko ne radi. No, bitno je da se drobi unedogled...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 21:50   #9996
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Kako local dimming zapravo radi?
  • Zeleno: TV rezolucija (1920x1080 točkica za Full HD, 4096x2160 točkica za Ultra HD)

  • Crveno: Zone lokalnog zatamljenja za Edge LED. Procesor odvojeno regulira osvjetljenje svake linije (zasebno A, zasebno B, itd). Broj tih linija je onoliko koliko ih proizvođač odluči postaviti. Što ih je više to bolje.
    Matematički: ukoliko je zbroj svih svjetlosti u liniji 50 smanji napon LED diode koja osvjetljava tu liniju za 0,x, ukoliko je zbroj 100 smanji napon za 0,0x, ukoliko je zbroj 150 smanji napon za 0,00x, itd)
    Konstrukcijski: LED diode pozicionirane su u donjem dijelu ekrana (crvena ABCDE...). Razlog pozicioniranja svih dioda u donjem dijelu ekrana je čisto praktične prirode. Konstrukcijski donji dio ekrana je nešto deblji u odnosu na ostatak ali se ostavlja prostor lijevo-desno i gore slobodnim od elektronike te on može biti dosta tanak. Proizvođač može osim ABCDE... dodati i drugi red LED i sa suprotne strane (FGHIJ...) ali time samo sebi komplicira život bez prevelike dobiti što se tiče kvalitete slike pa se to rijetko upotrebljava.
    Problem: Budući da svaka LED dioda ima drugačije osvjetljenje ekran nije ravnomjerno osvjetljen, što se odmah primjeti ukoliko postoje crne trake gore-dolje (ekstremni primjer je npr. mjesec na tamnom nebu koji ide s jedne na drugu stranu ekrana, no na trakame direktno poviše i ispod mjeseca koje bi trebale biti crne imaš lagani odbljesak tog mjeseca koji se premješta zajedno s njim). Na ostatku ekrana ili ukoliko slika pokriva cijeli ekran gotovo je neprimjetno.

    Drugi način je da proizvođač LED diode ne postavi gore-dolje već samo s samo jedne strane (ili lijevo-desno) Problem: Isto kao i ranije ekran nije ravnomjerno osvjetljen, no kako ne vidiš referencu to je gotovo neprimjetno. Tamo gdje se eventualno nalaze crne trake procesor može potpuno isključiti LEDice koje pokrivaju te linije. Zbog tog trika ti se zapravo TV čini bolji nego što bi inače mislio.

  • Plavo: Zone lokalnog zatamljenja za FALD. Procesor odvojeno regulira osvjetljenje svakog kvadrata (zasebno A, zasebno B, itd). Broj tih kvadrata je onoliko koliko ih proizvođač odluči postaviti. Što ih je više to bolje.
    Matematički: ukoliko je zbroj svih svjetlosti u kvadratu 50 smanji napon LED diode koja osvjetljava taj kvadrat za 0,x, ukoliko je zbroj 100 smanji napon za 0,0x, ukoliko je zbroj 150 smanji napon za 0,00x, itd).
    Konstrukcijski: LED diode pozicionirane su iza ekrana (plava ABCDE...). Televizor sa pozadinskim osjetljenjem u odnosu na Edge LED je deblji nekih 0,5 do 1 cm.
    Problem: Razlika između osvjetljenosti kvadrata postoji ali to se gotovo ne primjeti.

  • Nije Prikazano: Lokalno zatamljenje za pozadinsko osvjetljenje u jeftinim televizorima. Princip je isti kao i za FALD, međutim umjesto više zona (plava ABCDE...) cijeli ekran je samo jedna zona za koju procesor regulira osvjetljenje.
    Matematički:ukoliko je zbroj svih svjetlosti cijelog ekrana 50.000 smanji napon svih LED dioda koja osvjetljavaju ekran za 0,x, ukoliko je zbroj 100.000 smanji napon za 0,0x, ukoliko je zbroj 150.000 smanji napon za 0,00x, itd).
    Konstrukcijski: Iza ekrana se postavi nekoliko LED trakica. Televizor je kao i u slučaju FALD u odnosu na Edge LED deblji nekih 0,5 do 1 cm.
    Problem: Ovdje problem nije razlika osvjetljenosti pozadine, već generalno kvaliteta komponenti.

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 12.12.2017. u 22:56.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 21:53   #9997
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ips i direct led ne mora biti smece. Medjutim problem su varijacije istoga. Nedavno sam imao priliku isprobati 5-6 primjeraka istog modela televizora i bas sa tom kombinacijom. Ono sto je najgore tu su varijacije. Dok su pojedini imali curenje pozadinskog na sve strane i jako izrazen dse + uocljivo slab kontrast drugi su pak bili korektno napravljene telke sa solidnom kontrastom te ujednacenim pozadinskim. Dakle 6 televizora nazivno isti modeli potpuno novi,a svaki poprilicno razlicit od drugog. Kako onda nakon toga preporuciti neki konkretan model kad su varijacije tolike
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 22:17   #9998
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
darkijas sad nam moraš reći o kojim modelima se radilo
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 23:30   #9999
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Trolaj negdje drugdje... Ne vidim smisla u izdrkavanju oko ovakvih stvari, pogotovo kad je i tebi i nama najbliži HD signal u Sloveniji, a i o takvom internetu u prosječnom kućanstvu još možemo samo sanjati. Malo spusti nos nazad na zemlju.

Tebi je smeće, a takvi TV-i su u većini kućanstava u svijetu, jer prosječan korisnik ne filozofira oko TV-a poput tebe, nego kupi ono što si može priuštiti, a to je TV klase do 3000-4000 kn.

32" je još uvijek najprodavanija dijagonala na ovim prostorima, a high end TV-e te dijagonale više nitko ne radi. No, bitno je da se drobi unedogled...
Prvo spadam u prosjecne korisnike a ne neke bogatase. Tebi je mozda najblizi HD signal u Sloveniji a ja sam na Telemachu i imam oko 30HD kanala i 80mbps internet za 50KM(oko180 kuna).
Drugo i moji televizori su kostali od 3000 do 4000 kn(40h6400 i 43wd755) a puno su bolji od televizora sa IPS panelom i direktnim pozadinskim osvjetljenjem koji kostaju isto toliko novca i ovdje je poanta da se uzme sto bolji TV za taj novac.
Trece, kao sto je korisnik @darkijas napisao, ima IPS panela sa direktnim pozadinskim osvjetljenjem koji izgledaju dobro ali ih je veoma veliki broj uzasan i svako ko zna sta je black uniformity i DSE zna o cemu pricam pa kako onda bilo kome preporuciti takav TV kada moze dobiti smece u kutiji koje cak ne potpada ni pod jamstvo i osobno znam nekoliko osoba koje imaju LG LED TV sa uzasnim DSE-om i receno im je da im jamstvo u tom slucaju ne vrijedi. Zar nije bolje izabrati VA panel koji ima puno manje navedenih problema i sa kojim je mnogo manja lutrija sto se tice black uniformity-ja i DSE-a?
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 23:43   #10000
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor PusA Pregled postova
darkijas sad nam moraš reći o kojim modelima se radilo
LG 42lf652v
Nekoliko ih je bilo proizvedenih u ceskoj a nekoliko u poljskoj. Godina proizvodnje april 2016 za sve . Sjecam se prvog kojeg sam oprobao zaprepastio me los kontrast. Brze - bolje sam ga vratiio u kutiju. Drugi je bio bolji po pitanju kontrasta ali imao je dse. Treci jos bolji ali opet dse. Četvrti je imao tonu bleedinga- snjim brzo natrag u kutiju. Peti i sesti su bili odlični sa malo ili minimalnim bleedingom i pogotovo ovog zadnjeg mi je bilo zao sto nisam si ostavio.Slucajno ili ne poljaci su se pokazali puno bolji od ceha.
Dobar ips ima mi nekak ljepsi prikaz boja nego va paneli kaj su. Boje djeluju raskosnije saturirane i blize crt ili plasma ekrani kak imaju.
Dodatna stvar koja mi se nije svidjala kod ovih losijih je gutanje detalja u sjenama. Mogao si postavit gammu kak hoces ali cim dodju tamne scene-koma. Ova dva zadnja su sjene uredno prikazivali
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 00:48   #10001
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Darkijas to gutanje detalja u tamnim scenama na LG LED televizorima je opcepoznata stvar jer pokusavaju maskirati los kontrast IPS panela globalnim zatamnjenjem koje je nemoguce iskljuciti. Jedino se iskljucuje kada se ukljuci dinamicki kontrast cime opet dolazi do zatamnjivanja pozadinskog osvjetljenja u tamnim scenama i slicnog problema samo u malo manjoj mjeri.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 07:49   #10002
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Nakon iskustava sa IPS i VA ja više nikad neću uzet IPS.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 10:06   #10003
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Uspoređuješ TV koji si kupio nedavno s onim od prije nekoliko godina. Usto vjerojatno televizori nisu bili ni istog cjenovnog ranga. Molim te

Da prosječnog korisnika posadiš cijeli dan ispred dva televizora sa različitim matricama nebi se znao odlučiti.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 11:24   #10004
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Da prosječnog korisnika posadiš cijeli dan ispred dva televizora sa različitim matricama nebi se znao odlučiti.
Kao sa ženama, u mraku je svaka dobra no svaka matrica baš i ne, u mraku jel'
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 13:00   #10005
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Prosječni korisnik je 20% djeca kroz jutro, 70% žena gleda dvi serije popodne i jednu navečer, 10% sport i dva do tri filma godišnje koje se isplati pogledati
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 22:07   #10006
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako je toshiba, sharp itd. pravi taj Vestel, onda JVC iz kauflanda nije loša opcija, ima isto sve što i oni,- 43", fhd, dvb-t2 i hevc, smart, wi-fi.

Radi se o LT-43VF52K a nekih 300-400kn jeftiniji nego inače (u kauflandu 2399kn)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 22:30   #10007
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Ne znam ako si vidio u mom postu, no i JVC je isto vestel, čak to ni ne skrivaju na dnu svoje stranice:

http://jvctv.eu/eu-en/lt-43vf52k/

tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 22:40   #10008
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, baš zato i kažem, ako je to sve Vestel, a ovo je par stotina jeftinije - yolo. Samo ne kužim koji je panel (ips ili va), na službenoj ne piše
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 00:30   #10009
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Da, baš zato i kažem, ako je to sve Vestel, a ovo je par stotina jeftinije - yolo. Samo ne kužim koji je panel (ips ili va), na službenoj ne piše
Koliko sam uspio naći IPS+direct led. Izgleda da je ovo isti onaj Sharp
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 08:50   #10010
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Da, baš zato i kažem, ako je to sve Vestel, a ovo je par stotina jeftinije - yolo. Samo ne kužim koji je panel (ips ili va), na službenoj ne piše
YOLO pa ćeš za dvije i pol godine kupovat novi tv jer si uštedio koju stotinu

Tv se ne kupuje u Kauflandu, Plodinama, Konzumu i slično... koga ćeš pitat za savjet, studenta koji slaže mrkvu ili studenticu koja slaže sava s3 zimske gume?

Istinabog ni Emmezeta (namještaj) i Pevec (kariole i motike) nisu savršeni dućani za to ali barem imaju veliku ponudu i kakav takav AV odjel.

Ako gledaš jeftinije modele idi na što dužu garanciju, poželjno 5 godina, npr:

https://www.sancta-domenica.hr/led-t...ue40m5002.aspx
https://www.elipso.hr/audio__video/t...DIG-40GFW6740/
https://www.elipso.hr/audio__video/t...IPS-43PFS4132/
https://www.links.hr/hr/led-tv-40-tc...fi-a-750100181
https://www.hgshop.hr/led-tv-grundig...roizvod/228027
https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-...T-1030803.aspx
https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-...T-1140780.aspx
https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-...D-1218632.aspx

Neki su smrt neki su bez smrti, ne znam što očekuješ od smarta ali u tim jeftinijim modelima ne očekuj čuda - Youtube da radi i to je otprilike to Za sve ostalo bolje ti je uzet Android box, makar onaj najjeftiniji na koji nećeš ni platit carinu
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 12:40   #10011
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Istina, ne isplati mi se uzeti bez 5 god. garancije, npr. sinoć sam bacio oko na ovoga (linkao si takvog samo malo većeg). Kuži li tko razlike između tih par grundiga što si linkao, dali je nešto više ili niža klasa itd.?

Inače to su regularne cijene, mogao sam to uzeti za iste novce i prije par mjeseci, pričekat ću još par dana da vidim hoće li biti kakve prave akcije.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 14:33   #10012
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
http://www.grundig.com/hr-hr/tv/mode...ora/svi-modeli

skrolni dolje pa imaš usporedi...

inače što se grundiga tiče iz tih serija imam samo pohvale, jedini veći problem je apsolutna ridikulna tromost sustava, ako ga recimo slučajno ugasiš možeš ga upaliti nakon par minuta tek... kad se upali isto nećeš moći isti tren smanjiti zvuk tako da može biti neugodno ako završiš s partijem u subotu navečer, volume nabijen, upališ TV ujutro u nedjelju i ostane ti zabetoniran na volumeu i moš se slikati jedno 30ak sekundi, nemoš ugasit nemoš smanjit nemoš niš.

zna se i ugasit sam od sebe iz nekog razloga tu i tamo pa opet iritacije. Slika i zvuk su odlični barem... ako nisi virtuoz baš
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 14:44   #10013
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Brže paljenje i gašenje imaju jači modeli. Na staroj seriji 8 mogu birati hoću li brži startup ili ne, pod uvjetom da troši malo više struje ako to odaberem. Niže serije to nemaju.

Gasi se nakon 4 sata ako ostaneš u eco modu ili ako neki od HDMI uređaja ode u sleep ili se ugasi, ali to se da riješiti u menijima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 14.12.2017. u 14:54.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 14:49   #10014
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Đizus koje šeme

Inače kod sestrične na nekom boljem samsungu (4k mislim) se ne može tj. nisam mogao naći gdje se napravi redosljed programa po svom izboru

To sve ima problema sa basic stvarima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 15:34   #10015
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Istina, ne isplati mi se uzeti bez 5 god. garancije, npr. sinoć sam bacio oko na ovoga (linkao si takvog samo malo većeg). Kuži li tko razlike između tih par grundiga što si linkao, dali je nešto više ili niža klasa itd.?

Inače to su regularne cijene, mogao sam to uzeti za iste novce i prije par mjeseci, pričekat ću još par dana da vidim hoće li biti kakve prave akcije.
Ovaj 6621BP je malo starija serija, dok ovaj što si ti linkao i ostali što sam ja linkao su noviji (razlika u kućištima).

Između ovog 40 VLE i 40 GFW 6730/40 su većinom kozmetičke razlike - boja i slično. Svi nabrojani 40" su VA paneli a 43" su IPS...
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Đizus koje šeme

Inače kod sestrične na nekom boljem samsungu (4k mislim) se ne može tj. nisam mogao naći gdje se napravi redosljed programa po svom izboru

To sve ima problema sa basic stvarima
Na ovima imaš favorit liste, sortiranje kanala itd.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 16:06   #10016
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ako je "malo bolji" samsung, znaci ima tizen, znaci moze se napraviti redoslijed programa.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 16:12   #10017
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Svi nabrojani 40" su VA paneli a 43" su IPS...
Jel može točan izvor ovih informacija? Gledam specifikacije iz tvornice, i apsolutno nigdje se ne spominje ni IPS ni VA.

EDIT: Raspitao sam se malo...

Samsung proizvodi VA panele, LG proizvodi IPS panele. Svi ostali brandovi kupuju i od jednih, i od drugih. Prošle godine je bila velika nestašica panela, pa im je i cijena rasla. Kako ne bi stajali s proizvodnjom i imali gubitke, u istom modelu TV-a su se mogli naći i VA i IPS paneli. Nitko ne može sa 100% sigurnošću reći koja je točno vrsta panela u kojem modelu TV-a.

Proizvođači preferiraju IPS panele zbog većeg kuta gledanja ispred "kvalitetnije" crne.
To su informacije od inženjera iz jedne od tvornica, pa ako on laže, lažem i ja.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 14.12.2017. u 21:27.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2017., 21:19   #10018
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Upravo sam pogledao Passenges bluray, 55gb file. Koja slika, majko moja... 4K native, nije upscaleano. Konačno da Sony 55xe9005 pokaže što može.

Film prolazan, ali slika...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 12:51   #10019
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A kad bi digao budžet na cca 3000-3500kn, sa namjerom da pod svaku cijenu izbjegnem tv koji ima lag, kašnjenje i sl. kod paljenja, gašenja, šaltanja, smanjivanja/pojačavanja zvuka i sl. basic radnji. Imamo quadra pa ispizdimo kad se pali 10 sekundi, a ugasi se i ponovno upali čim se zadrži iole duže od koje stotinke na tipki za gašenje, tako da ne želim dowgrade po tom pitanju. Lag kod smart funkcija (ako ga bude uopće imao) u to ne računam tj. to očekujem

Jel onda ovo OK za ovu lovu:

https://www.emmezeta.hr/multimedija/...ull-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/...ull-hd-led-tv/

https://www.emmezeta.hr/multimedija/...ull-hd-led-tv/

Ili ako se odlučim za smart na sonyu https://www.emmezeta.hr/multimedija/...ull-hd-led-tv/

Kakvi su ti po tom pitanju i kvaliteti općenito? Imaju samo po 2 god. garancije...

Tu me najviše privlači ovaj samsung od 123cm i još ima smart i sve ostalo što mi je bitno (dvb-t2 i hevc), kao i ovaj sony od 3000kn bez smarta koji je vidim i HDR. Samo mogao bi stari biti problem za taj od 123 cm jer zabrijava i da je 109cm preveliko (no to sam mu već dokazao da nije). Što mislite o 123cm sa 1.5-2.5m gledanja SD programa?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 16:36   #10020
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova

Film prolazan, ali slika...
Mozda film nema neku eksplozivnu akciju ali zamisljen je jako dobro kao cjelina sa smislenim pocetkom i zavrsetkom. Koliko je to zapravo bitno i danas rijetko svjedoce mnogi sf filmovi koji se negdje pred kraj potpuno pogube sa vremenom-prostorom ili ono kad od silnih brzih scena i eksplozija od filma i ne vidis ista drugo.
Koliki je odprilike nativni kontrast panela na sony xe90 seriji. Ponekad ako pogledam te televizore u ducanu bas mi se ne cini crna "najcrnjija" cak ni kada se gleda izravno. Tj oni black barovi kao da bi mogli biti tamniji, ili mi se samo čini. Moj sammy kao da tu ne zaostaje niti malo. Bas bio volio doma si uzet jedan xe90 da se uvjerim u čuda falda
darkijas je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na