Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2014., 12:01   #1531
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
Svi govore o zamjeni neispravne stvari, a ja pitam šta ako ja oću zamijenit stvar koja je OK al nije ispunila moja očekivanja??
Ako si kupio preko weba, možeš ju vratiti. Ako si to napravio u trgovini, prodavač nema obaveze prihvatiti, ali može.

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
A opet, zašto da prodavač (bilo koji) tu stvar uzme natrag?? Pa nije on natjerao kupca da ju kupi i uzeo lovu iz novčanika/provukao karticu???
Vidi gore.
Kupnja preko weba ne daje kupcu mogućnost pregleda stvari i time je odmah u podređenom položaju.

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
još jedan dokaz nekompetentnosti onih koji pišu zakone!!!

koliko skladište mora imat prodavač da bi čuvao SVE kutije/ambalaže robe koju prodaje???
A zašto bi uopće čuvao?

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
kupac dobije proizvod u kutiji i njegova je briga kutija. prodavač može odbit primitak robe bez original ambalaže.

volio bi vidjet slučaj bilo koga tko je dobio parnicu zbog ovog!
Bez problema. Ambalaža je kupcu zadnja stvar na pameti i nema obaveze čuvanja iste.
Prodavač nema što "odbiti", to mu je obaveza.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 12:25   #1532
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mislim da po novom u 8 dana možeš vratiti bez obzira kako si kupio. Imate narodne novine na internetu, nađite zakon i pročitajte točno koje su cake. Nisam se upućivao niti sam siguran u ovo što sam napisao, ali onome kome je bitno će pročitati i provjeriti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2014., 12:28   #1533
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Mislim da po novom u 8 dana možeš vratiti bez obzira kako si kupio. I
Ne možeš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 12:40   #1534
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Mislim da po novom u 8 dana možeš vratiti bez obzira kako si kupio. Imate narodne novine na internetu, nađite zakon i pročitajte točno koje su cake. Nisam se upućivao niti sam siguran u ovo što sam napisao, ali onome kome je bitno će pročitati i provjeriti.
Ali zašto onda pišeš nešto u što se nisi uputio? Samo unosiš pomutnju u temu.
Kao što Iggy kaže, ništa se nije mijenjalo i dalje je 8 dana samo za kupnju na daljinu, iako se sad rasparavlja o tome da bi se to povećalo na 15 dana, ali otom potom.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 12:44   #1535
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Zato što mi se čini da sam čitao vijest o tome prošle godine. Da li je to na razini eu ili hr, ne znam. Isprike preuzviseni.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 12:45   #1536
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Zato što mi se čini da sam čitao vijest o tome prošle godine. Da li je to na razini eu ili hr, ne znam. Isprike preuzviseni.
Nema ni na razini EU.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 12:58   #1537
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Jedino što se mijenja je što više neće biti 8 dana za povrat robe nego 14 i još neke sitnice, sad sam našao:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospo...vca-jos-toliko
Piše na kraju članka da se do lipnja to mora provesti, ali do tada, vrijedi sve kao i prije.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 19:49   #1538
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
A opet, zašto da prodavač (bilo koji) tu stvar uzme natrag?? Pa nije on natjerao kupca da ju kupi i uzeo lovu iz novčanika/provukao karticu???
To pročitaj u mom prijašnjem odgovoru na temu. Stvar nema svojstva koje je kupac očekivao s obzirom na izjave prodavača....

Sad, problem je sto je buka subjektivna, jedino to.
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova

volio bi vidjet slučaj bilo koga tko je dobio parnicu zbog ovog!
Nema tu parnice, samo prijava, prije di sada ministarstvu. Pismeno zatražiš od njih i kako ti kažeš - da vidim trgovca koji će na to negativno odgovoriti i to staviti na papir...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 22:12   #1539
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jedna stvar je zakonska obaveza prodavača, druga "što bi bilo kad bi bilo".
On je to obavezan, nema svatko slobodnu garažu ili tavan za brdo praznih kutija koje u 90% slučajeva neće nikad koristiti.
Nije to obavezan, zadržati ambalažu ne znači čuvati, već zbrinuti. Zbrinuti - baciti u smeće.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2014., 15:36   #1540
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kupnja preko weba ne daje kupcu mogućnost pregleda stvari i time je odmah u podređenom položaju.
Pa o tome se radi - da vidiš u živo a ne da koristiš.

Zakon ne obvezuje trgovca u fizičkom prostoru da omogući kupcu isprobavanje opreme. Kupiš ono što vidiš u izlogu, i to nemaš pravo vratiti jer nisi kupio na daljinu (vidio si uživo).
Prema ovome što ti govoriš ispada da su kupci u trgovini u podređenom položaju u odnosu na internet kupce jer robu ne može isprobati (ako prodavač to ne dopusti) a ne može niti vratiti, dok internet kupac može vratiti robu koju je koristio i isprobavao. Ali to nije tako, jer taj povrat robe u internet kupovini se odnosi na to da ti preuzmeš paket, otvoriš paket (ne ambalažu) i pogledaš uživo robu koju si dobio na isti način na koji to možeš viditi u trgovini u izlogu. Tako se izjednačavaju prava internet kupca i kupca u trgovini.

Ako kod otvaranja oštetiš ambalažu, ostaviš bilo kakve tragove korištenja na uređaju, odnosno ako se uređaj na bilo kakav način razlikuje od istovjetnog novog uređaja, onda ne možeš ostvariti povrat jer nisi u mogućnosti vratiti proizvod natrag kakav si dobio.

To su mi sve detaljno objasnili u državnom inspektoratu tako da vjerujem da je jedino to točno. A uostalom i logično je. S druge strane neke trgovine dopuštaju i povrat takvih proizvoda, neki čak pod reklamaciju zamijene uređaj koji nema tvorničku grešku nego se pokvari krivnjom korisnika, ali ništa od toga nisu dužni nego imaju nekakvu računicu za to i takva im je politika firme.
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2014., 22:02   #1541
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Pa o tome se radi - da vidiš u živo a ne da koristiš.

Zakon ne obvezuje trgovca u fizičkom prostoru da omogući kupcu isprobavanje opreme. Kupiš ono što vidiš u izlogu, i to nemaš pravo vratiti jer nisi kupio na daljinu (vidio si uživo).
Prema ovome što ti govoriš ispada da su kupci u trgovini u podređenom položaju u odnosu na internet kupce jer robu ne može isprobati (ako prodavač to ne dopusti) a ne može niti vratiti, dok internet kupac može vratiti robu koju je koristio i isprobavao. Ali to nije tako, jer taj povrat robe u internet kupovini se odnosi na to da ti preuzmeš paket, otvoriš paket (ne ambalažu) i pogledaš uživo robu koju si dobio na isti način na koji to možeš viditi u trgovini u izlogu. Tako se izjednačavaju prava internet kupca i kupca u trgovini.

Ako kod otvaranja oštetiš ambalažu, ostaviš bilo kakve tragove korištenja na uređaju, odnosno ako se uređaj na bilo kakav način razlikuje od istovjetnog novog uređaja, onda ne možeš ostvariti povrat jer nisi u mogućnosti vratiti proizvod natrag kakav si dobio.

To su mi sve detaljno objasnili u državnom inspektoratu tako da vjerujem da je jedino to točno. A uostalom i logično je. S druge strane neke trgovine dopuštaju i povrat takvih proizvoda, neki čak pod reklamaciju zamijene uređaj koji nema tvorničku grešku nego se pokvari krivnjom korisnika, ali ništa od toga nisu dužni nego imaju nekakvu računicu za to i takva im je politika firme.

Logika i zakon obično nemaju veze jedno s drugim.
Trgovac je u prekršaju ako to ne napravi, zakon ne definira drugo.
Ambalažu i korištenje uređaja zakon ne spominje.
Spominje štetu koju trgovac ima zbog raskida ugovora i piše da kupac ne odgovara za nju.

Extreman primjer na stranu (rastrgana ambalaža u komadiće po kojoj se pas popišao i rastavljeni printer sa potrošenim bojama) iskustva forumaša koji su me kontaktirali u vezi povrata u roku od 7 dana i koji su vratili nazad proizvode govori da to prolazi 100% bez obzira na ambalažu i korištenje.
Upravo sada imam još jedan slučaj iako malo kompliciraniji i vjerujem da će taj forumaš na kraju javit ishod.

Povrat robe kupljen u trgovini je dobra volja trgovca i oni mogu diktirati uvjete te usluge kako žele.
Uostalom za premiju koju links traži nad portiom a kamo li nad konkurentnim webshopovima se to i očekuje.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 10:32   #1542
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Pa o tome se radi - da vidiš u živo a ne da koristiš.

Zakon ne obvezuje trgovca u fizičkom prostoru da omogući kupcu isprobavanje opreme. Kupiš ono što vidiš u izlogu, i to nemaš pravo vratiti jer nisi kupio na daljinu (vidio si uživo).
Prema ovome što ti govoriš ispada da su kupci u trgovini u podređenom položaju u odnosu na internet kupce jer robu ne može isprobati (ako prodavač to ne dopusti) a ne može niti vratiti, dok internet kupac može vratiti robu koju je koristio i isprobavao. Ali to nije tako, jer taj povrat robe u internet kupovini se odnosi na to da ti preuzmeš paket, otvoriš paket (ne ambalažu) i pogledaš uživo robu koju si dobio na isti način na koji to možeš viditi u trgovini u izlogu. Tako se izjednačavaju prava internet kupca i kupca u trgovini.

Ako kod otvaranja oštetiš ambalažu, ostaviš bilo kakve tragove korištenja na uređaju, odnosno ako se uređaj na bilo kakav način razlikuje od istovjetnog novog uređaja, onda ne možeš ostvariti povrat jer nisi u mogućnosti vratiti proizvod natrag kakav si dobio.

To su mi sve detaljno objasnili u državnom inspektoratu tako da vjerujem da je jedino to točno. A uostalom i logično je. S druge strane neke trgovine dopuštaju i povrat takvih proizvoda, neki čak pod reklamaciju zamijene uređaj koji nema tvorničku grešku nego se pokvari krivnjom korisnika, ali ništa od toga nisu dužni nego imaju nekakvu računicu za to i takva im je politika firme.
Ne samo da prodavač mora dati na pregled robu, već je kupac zakonski dužan isti u provjeriti, ako ne u trgovini onda čim je to moguće (i za to ima i rok i mogućnosti itd.).

Zato ja sve to radim odmah u trgovini. Zakoni su jasni, trgovci se pokušavaju riješiti problema čim je to moguće, to je uvijek problem i zato i kupci koji kupuju preko weba imaju tu malu "prednost" u takvim stvarima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 12:40   #1543
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
da skratimo sve nedoumice:

ISPRAVAN UREĐAJ

11. Kupili ste proizvod za koji ste nakadno utvrdili da Vam se ne sviđa. Želite povrat plaćenog iznosa ili zamjenu za drugi proizvod.

Ukoliko se radi o proizvodu koji je ispravan odnosno nema nedostatka, trgovac nije zakonski obvezan zamjeniti takav proizvod odnosno vratiti novac. Sukladno Posebnim uzancama u trgovini na malo (Narodne novine broj 16/95) propisano je ukoliko potrošač želi ispravnu i neupotrebljavanu robu već kupljenu u toj prodavaonici zamijeniti drugom, smatra se dobrim poslovnim običajem da trgovac udovolji želji potrošača. Najbolje je prije kupnje interesirati se kakva je poslovna praksa trgovca. Navedeno se ne odnosi na proizvode kupljene izvan poslovnih prostorija trgovca i na daljinu, na koje se odnose posebne zakonske odredbe.

http://potrosac.mingorp.hr/hr/potros...k.php?id=12534

NEISPRAVAN UREĐAJ

http://www.huzp.hr/novosti031022.htm
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 15:48   #1544
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
Ne miješati neispravnost i nedostatak.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 16:09   #1545
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
tu se da debatirati, nedostatak moze biti neka opcija koju ti je prodavac "rekao da ima" a ti utvrdio da nema i slicno. rekla kazala.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 16:11   #1546
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
tu se da debatirati, nedostatak moze biti neka opcija koju ti je prodavac "rekao da ima" a ti utvrdio da nema i slicno. rekla kazala.
Nema "rekla kazala" već zakonska definicija iz ZOO.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 17:32   #1547
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema "rekla kazala" već zakonska definicija iz ZOO.
I koja bi tocno bila razlika izmedju "neispravan" i stavke jedan za nedostatak?

1) ako stvar nema potrebita svojstva za svoju redovitu upotrebu ili za promet?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 23:02   #1548
icnah
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
zato kupujte tehniku u konzumu ili kauflandu (šala mala ). tamo vratite proizvod bez problema ako niste zadovoljni s njim iz bilo kojega razloga.
icnah je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 06:38   #1549
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
yup, kaufland je zakon, sestra tri put peglu vraćala.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 08:39   #1550
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
I koja bi tocno bila razlika izmedju "neispravan" i stavke jedan za nedostatak?

1) ako stvar nema potrebita svojstva za svoju redovitu upotrebu ili za promet?
Vrlo jednostavno - uređaj može biti ispravan i imati nedostatak, kao i neispravan i nemati nedostatak. Primjer, kupiš prijenosno računalo i ne radi bluetooth - ako nema uopće ugrađeni modul, onda ima nedostatak. Ako ima ali ne radi, onda je neispravnost u pitanju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 11:31   #1551
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vrlo jednostavno - uređaj može biti ispravan i imati nedostatak, kao i neispravan i nemati nedostatak. Primjer, kupiš prijenosno računalo i ne radi bluetooth - ako nema uopće ugrađeni modul, onda ima nedostatak. Ako ima ali ne radi, onda je neispravnost u pitanju.
ili kupac ima nedostatak u glavi jer njemu treba ili netreba plavi zub
esc je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 11:45   #1552
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ili kupac ima nedostatak u glavi jer njemu treba ili netreba plavi zub
Je, ali to se ne da zakonski definirati i riješiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 13:28   #1553
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vrlo jednostavno - uređaj može biti ispravan i imati nedostatak, kao i neispravan i nemati nedostatak. Primjer, kupiš prijenosno računalo i ne radi bluetooth - ako nema uopće ugrađeni modul, onda ima nedostatak. Ako ima ali ne radi, onda je neispravnost u pitanju.
Lol. Ti pricas o komponenti nebitnoj za funkcioniranje uredjaja kao cjeline. Tko normalan ce ako bluetooth ne radi rec "ne radi mi racunalo" i tako reklamirati. Reci ce da ne radi bluetooth valjda.
Tako da u tom slucaju ako se smanji ono sto ne radi i pricamo o bluetoothu, to je opet nedostatak sto si ti definirao kao "neispravnost" radi clanka 1, te dobijas novi bluetooth uredjaj, bilo da ga ima ili nema.

Sad, bi li se zamjena racunala mogla dobiti zato sto bluetooth ne radi, to je isto za vidjeti te bi se moglo dokazati da jednostavno nakon zamjene bluetooth modula racunalo nije onakvo kakvo je trebalo prvotno bit.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 13:44   #1554
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Lol. Ti pricas o komponenti nebitnoj za funkcioniranje uredjaja kao cjeline. Tko normalan ce ako bluetooth ne radi rec "ne radi mi racunalo" i tako reklamirati. Reci ce da ne radi bluetooth valjda.
Tako da u tom slucaju ako se smanji ono sto ne radi i pricamo o bluetoothu, to je opet nedostatak sto si ti definirao kao "neispravnost" radi clanka 1, te dobijas novi bluetooth uredjaj, bilo da ga ima ili nema.

Sad, bi li se zamjena racunala mogla dobiti zato sto bluetooth ne radi, to je isto za vidjeti te bi se moglo dokazati da jednostavno nakon zamjene bluetooth modula racunalo nije onakvo kakvo je trebalo prvotno bit.
E sad ga nadrobi... nema tu nikakvog LOL-a ni "objašnjavanja" razlike neispravnost i nedostatak "jer se tebi čini".
To što pokušavaš "objasniti" samom sebi razlike ne mijenja smisao onog što zakon definira i na što se možeš pozvati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 21:49   #1555
icnah
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
yup, kaufland je zakon, sestra tri put peglu vraćala.
i ja se vraćao tri puta u roku 10 min.
kupio metlice za auto i nisu valjale. odem natrag i požalim se teti i kaže teta da uzmem druge. ni te nisu valjale i vraćam se treći put i teta mi sa smješkom ponudi još jednu zamjenu. e te su valjale
icnah je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 00:14   #1556
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
E sad ga nadrobi... nema tu nikakvog LOL-a ni "objašnjavanja" razlike neispravnost i nedostatak "jer se tebi čini".
To što pokušavaš "objasniti" samom sebi razlike ne mijenja smisao onog što zakon definira i na što se možeš pozvati.
Ne objasnjavam ja sebi nista niti "se meni cini" ista (cemu opce navodnici gdje sam ja to napisao da se meni ista cini), zakon je jasan. Ti ga tumacis na jedan nacin i mislis da si u pravu, ja sam eto prilicno siguran da ga ja tumacim na pravi. Ostalo bi se vidjelo na sudu jeli.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 10:45   #1557
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ne objasnjavam ja sebi nista niti "se meni cini" ista (cemu opce navodnici gdje sam ja to napisao da se meni ista cini), zakon je jasan. Ti ga tumacis na jedan nacin i mislis da si u pravu, ja sam eto prilicno siguran da ga ja tumacim na pravi. Ostalo bi se vidjelo na sudu jeli.
Kad bi ti bio u pravu, propala bi trgovina u RH jer bi svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda, da ne idem šire.
Zato zakon i jasno odvaja članke zakona vezane uz nedostatak i neispravnost, kao i jasno objašnjava što je nedostatak.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 11:17   #1558
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kad bi ti bio u pravu, propala bi trgovina u RH jer bi svaki kvar mogao pasti pod neispravnost i potrebu zamjene cijelog proizvoda, da ne idem šire.
Zato zakon i jasno odvaja članke zakona vezane uz nedostatak i neispravnost, kao i jasno objašnjava što je nedostatak.
Imam matičnu ploču, ona radi sve normalno, osim što njena zvučna ne radi kako treba. Povremeno krči i šumi, jel to nedostatak ili je neispravnost!?
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 11:19   #1559
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Imam matičnu ploču, ona radi sve normalno, osim što njena zvučna ne radi kako treba. Povremeno krči i šumi, jel to nedostatak ili je neispravnost!?
Neispravnost.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 11:20   #1560
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Imam matičnu ploču, ona radi sve normalno, osim što njena zvučna ne radi kako treba. Povremeno krči i šumi, jel to nedostatak ili je neispravnost!?
Stvarno tražiš odgovor na ovo mind dumbing glupo pitanje?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na