Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2010., 09:45   #1
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Slobodne .hr domene

Od danas bi se trebale moći besplatno registrirati hr domene ali ja nikako ne mogu skužiti kako. Jeli ko to napravio, da mi objasni? Za sad bez hostinga, znači samo registracija domene.

Dakle, ja kao fizička osoba, bez firme i djelatnosti bi htio registrirati nešto općenito, tipa: nesto.hr

Zadnje izmijenjeno od: murina. 01.07.2010. u 10:17.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 10:24   #2
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Nesto si ti pobrkao...

Citiraj:
Kako postupiti i osigurati .hr domenu po vlastitom izboru na vrijeme?
Predbilježbu možete napraviti putem internetske stranice www.regica.hr ili slanjem e-maila na info@regica.hr. U slučaju prijave predbilježbe putem interneta na www.regica.hr, potrebno je registrirati se kao korisnik te izvršiti uplatu za željeni broj domena. Regica će u prvih nekoliko sekundi automatski pokušati registrirati sve domene za koje su napravljene predbilježbe. U slučaju neuspješne registracije za željenu domenu, vratit će Vam se uplaćeni iznos.

Cijene registracije .hr i com.hr domena:

.hr domena = 500 kn* /godina dana
.com.hr domena = 40 kn* /godina dana
Više informacija potražite na:

Regica.NET, Garićgradska 18, Zagreb, HR-10000
info@regica.hr;
tel. +385 1 6000961
faks +385 1 6000963

S poštovanjem,

Hrvatski Telekom d.d.

*PDV nije uključen u cijene.
Paxton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2010., 10:29   #3
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Očito jesam. Šta je onda tu besplatno?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 10:35   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Nesto si ti pobrkao...
Pa i nije, obavijest od jutros u mail inboxu:

Citiraj:
1.7.2010 u 13 h pocinje slobodna registracija domena s nastavkom .hr.
Buduci da je prethodni, opsirni mail koji smo poslali mnogima bio nejasan, samo da ponovim, najjednostavnije sto mogu.

Sada postoje dvije vrste .hr domena:
1) besplatna
2) naplatna

Tko ima pravo na besplatnu domenu?
Firme, udruge gradjana, drustvene zajednice, gradovi, opcine. obrtnici i ostale fizicke osobe sa samostalnom djelatnoscu.
Tj, isto kao i dosad.

Koja je promjena?
Za firme, udruge, gradove...
Naziv domene po novom pravilniku MORA bit jednak nazivu firme!

Za obrtnike..
Naziv domene MORA biti nesto kao ovo:
naziv-prezime-djelatnost.hr
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 10:37   #5
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Njuub sam i ništa mi nije jasno a htio bih registrirati jednu, ajmo reć zanimljivu, hr domenu koja je slobodna, a daje puno mogućnosti.



Citiraj:

Od danas slobodna registracija .hr domena
Internet
Četvrtak, 01 Srpanj 2010 00:53


CARNet se preko noći predomislio i ipak odlučio dopustiti slobodnu registraciju .hr domena. Iako je do sad to bilo zabranjeno, od sutra (1.7.) će biti moguće registrirati bilo koji naziv domene. Navala na domene kreće u 13 sati a posebno će zanimljivi biti općeniti nazivi tipa kladionica.hr, programiranje.hr, usluge.hr itd. Proradila vam je poduzetnička ideja? Provjerite da li je domena vaših snova još slobodna i predbilježite se za landrush jer bi u prvim sekundama mogle otići stotine, ako ne i tisuće najzanimljivijih domena. Predbilježbe traju samo još danas kod ovlaštenog CARNet registrara.


Zadnje izmijenjeno od: murina. 01.07.2010. u 10:44.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 10:45   #6
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Edit: Ječer sam pročitao 10h, sad vidim 13. Svejedno ako ko zna, molio bih da mi malo bolje objasni, kako uhvatiti domenu

edit: Krivo sam bio shvatio, nisu besplatne nego slobodne. Ostaje 500kn + PDV
http://www.tomislavbuza.com/2010/04/...o-hr-domenama/

Edit: kupljeno

Zamolio bih moderatora da promjeni naslov (izbaci "besplatne") da ne vara ljude bezveze. Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: murina. 01.07.2010. u 13:58.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 23:38   #7
Mar Chi
Registered User
 
Mar Chi's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Sve firme koje imaju domene nejednake nazivu firme morat će iste platiti dok će one istovjetnog imena (vjerojatno) biti besplatne!
Mar Chi je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 00:56   #8
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
tako je mar chi, ja sam vec napisao temu vezano za HR domene. al situacija je takva da se toga dosta promijenilo oko HR domena i sad dok se to ne uskladi trebat proci neko vrijeme iako mislim da ce se neke stvari promijenit.

firma koja je d.o.o. ima pravo na 1 free HR domenu ali samo ako ta domena je istovjetna nazivu firme, bilo kakav drugi naziv trebat ce platit domenu po cjeniku.

obrti imaju pravo na free domenu ali po sistemu: imeobrta-djelatnost.hr, ukoliko zele cistu HR domenu moraju je kupiti.

jos citam pravilnik i gledam kako su to sve poslozili ali ono ima dosta stvari koje mi nisu bas jasne i sve mi vise dolazi da je pravilnik pisao netko tko nema pojma da s ovim samo koči napredak IT biznisa u Hrvatskoj.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 01:07   #9
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ja imam predračun ali nisam ga još platio. Jeli to znači da ako netko odabere istu domenu i odmah je plati, da je dobio prije mene ili postoji nekakva rezervacija?

Meni kao početniku pogotovo ništa nije jasno.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 02:02   #10
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
pretpostavljam da si to kod regice napravio, situacija je takva kad lova legne i onda ti se sredstva prebace na regicin sustav onda kupis domenu i tek je onda domena u tvom vlasnistvu. znaci jos nisi vlasnik nicega.
knocker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2010., 07:50   #11
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Nisam nego preko avalon. Znam da još nisam vlasnik ničega ali ovo ne kužim: Ja sad uplatim cca 600 kn koji mi pišu na računu koji sam dobio na mail, netko jučer registrira i odmah plati i domena je njegova. Šta, meni onda vraćaju novac? Moja uplata kasni iz nekog glupog razloga jedan dan, nekom ne i opet gubim domenu? Jeli to tako ide?

Popodne ću zvat besplatni tel. ako nitko ne zna
murina je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2010., 14:08   #12
bas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nisam nego preko avalon. Znam da još nisam vlasnik ničega ali ovo ne kužim: Ja sad uplatim cca 600 kn koji mi pišu na računu koji sam dobio na mail, netko jučer registrira i odmah plati i domena je njegova. Šta, meni onda vraćaju novac? Moja uplata kasni iz nekog glupog razloga jedan dan, nekom ne i opet gubim domenu? Jeli to tako ide?

Popodne ću zvat besplatni tel. ako nitko ne zna
Dobro si napisao, tko prvi njegova djevojka

Naravno da ti trebaju vratit novce ako se zakasni sa registracijom. Svaka poštena firma će vratiti novce za neobavljenu uslugu osim ako drukcije ne pise u ugovoru.
bas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na