Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2010., 17:26   #1
pasanac
debeli oklopni pacov
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 128
VIPnet mobilni nternet / Mobile CARNet

Ovako, živim trenutno u kući koja nema telefon.. Bio sam danas u B.neta i za priključak traže 1000kn .
To bi mi uvijek bilo puno novaca a pogotovo sad kad živim u tuđoj kući i ne znam kad ću morat odselit, ako odselim za 2-3 mjeseca to će bit bačen novac..

Internet mi treba i ne mogu bez njega bit pola godine.

Gledao sam ostatak ISPova i čini mi se da mi bez plaćanja priključka za telefon ostaju samo Vipnet i Tele2 mobilni internet.

Najzanimljiviji mi je Vipov carnet paket od 10GB za 150kn, ali trebam potpisat ugovor od 24 mjeseca ili platit modem 999kn?

Mogu li ja ikako dobit Vip Carnet bez ugovorne obveze? 24mjeseca to sigurno neću koristit.
I ako se može bez ugovora, mogu li kupit modem negdje drugdje? a ne kod njih gdje najbezvezniji modem 1000kn košta?
pasanac je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 17:48   #2
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Mislim da nije moguće bez ugovora kod vipa.To je sve onak , ni do koljena adslu
stifmeister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2010., 17:57   #3
pasanac
debeli oklopni pacov
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 128
Citiraj:
Autor stifmeister Pregled postova
Mislim da nije moguće bez ugovora kod vipa.


Citiraj:
Autor stifmeister Pregled postova
To je sve onak , ni do koljena adslu
Ma meni treba za maila, par stranica, možda fejzbuk i youtube i to je to.. I šta sad, moram dat 1000kn za priključak? + pretplata
pasanac je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 18:44   #4
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor pasanac Pregled postova
Mogu li ja ikako dobit Vip Carnet bez ugovorne obveze?
Da, Carnet je sam po sebi kao i svaka druga pretplata bez uređaja, ima 3mj ugovorene obaveze.

Citiraj:
Autor pasanac Pregled postova
I ako se može bez ugovora, mogu li kupit modem negdje drugdje?
Da, imaš usb stick za 200kn...

Sve je već rečeno 9785 puta i to u sitne detalje, pojedinosti, mogućnosti i opcije. Koristi pretragu i sve ćeš naći.

Ovo je valjda 245 post o istom pitanju....
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 12:07   #5
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Lokacija ŽITNJAK, generalni problemi sa spajanjem, još netko?


edit:
Vipnet riješio, nakon 2-3h uvjeravanja da sam u pravu.
Poslije nazvali i zahvalili se kad su riješili kvar, lijepo od njih.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 04.06.2010. u 19:02.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 22:05   #6
GoranSB
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 13
Vip

bok
Molim vas jel netko mozda zna brzinu Vip interneta???Onaj sto ide preko Vip Homebox.

hvala unaprijed na odgovorima
pozz
GoranSB je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 13:26   #7
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/homebox
Citiraj:
Podržava govorne pozive i pristup Internetu (HSDPA 7,2/HSUPA 5,76/EDGE/GPRS).
Naravno, ako ti je dostupan HSDPA signal
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 08:59   #8
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Kad je već otvorena tema, imam vip mobilni carnet, koristim ga po ljeti na moru i gotovo nikad u zg i zanima jel mogu prebacit na 5gb tarifu prek ljeta i opet vratit na 1gb (imam stick, nisam više pod ugovorom). Ili bi bolje bilo uzimati pretplatu 5gb dok sam 2 mjeseca na moru, pa je otkazati ostalih 10mj, pa opet nova pretplata na 2 mj? Jel to moguće uopće?

edit : Evo, vidio sam i homebox internet, da uzmem možda otkažem regularni telefon i uzmem to za kuću na moru?

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 21.06.2010. u 09:31.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 09:49   #9
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
možeš svaki mjesec mjenjati, jedino je problem što ćeš morati dodatno platiti promjenu ako prebaciš sa veće tarife na manju

idi u vip centar i pitaj koliko bi te koštalo prebacivanje na 5 GB za 2 mjeseca i onda prebacivanje na 1 GB pa usporedi to sa istim netom na bonove koji bi trošio ta 2 mjeseca kad si na moru

btw
ako uzmeš kućni telefon ćeš plaćati pretplatu cijelu godinu
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 11:01   #10
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Šta je zbilja promjena na nižu 200kn? Onda mi se uopće ne isplati prebaciti na 2 mj.

Trenutno plačam :
55kn mjesečno za vip mobile carnet kojeg minimalno koristim (prije sam ga više, ali sad skoro niš osim na moru)
+ oko 200-500kn mobile carnet prometa u ta 2 mjeseca šta sam na moru
i 60kn za mjesečnu pretplatu fiksnog telefona u kući na moru kojeg isto zbog mobitela skoro ni ne koristimo.

Tako da bi mi očito bilo bolje sve to ujedinit u 75kn mjesečno, i imat 5gb prometa besplatno, i daljnji promet znatno jeftinije.

Jedino jel taj homebox ima neku manu il prikrievno pljačkanje il neš?
Viperus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2010., 14:00   #11
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako ne koristite fiksni telefon, onda ne vidim zasto ga ne bi odjavio i ustedio 60kn mjesecno.
A kako ne koristis fixni, onda ti se ne isplati uzimati Homebox.
Jedan je razlog sto je taj homebox dosta los, dosta ljudi ima problema sa njim i nije bas toliko dobra usluga, a drugi je sto je bolje i isplativije koristiti mobitel.

A sto se tice interneta, ako ga koristis samo 2 mjeseca u godini, onda ti je isplativije koristiti Vipme CARNet. Za 191kn dobijes 2GB prometa.
Usteda bi ti se kretala oko 1000kn godisnje.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 16:23   #12
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Ček, kak to točno radi ? Malo su škrti sa objašnjenjima. Ja nadoplatim 200kn pomoću bona, onda upišem šifru bona na web stranici,jel? Nema nikakvo ograničenje? Mogu recimo više puta u mjesecu aktivirat opciju 1gb? Jel izgubim preostale MB na kraju mjeseca il takvo što?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 18:51   #13
olly
Premium
Moj komp
 
olly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Omiš
Postovi: 268
Imam problem s ovim.. Nekidan sam kupio USB stick na kiosku, i otisa ugovor sklopit za neku tarifu. Doma dolazim ,medjutim ne mogu se spojit. Stick stalno ispusta zvukove kao da se stalno iskapča.. Nisam niti mogao preko Vodafone softvera njegovog nista, naprosto cas javlja da ima "device" cas da nema, i nikako na zelenu granu. Tamo u centru mi je spojio se preko nekog programa Homebox, al ja dodjem doma nema sanse.. stick treperi plavom bojom, al kao da ga i nema.ima li isko iskustva'
olly je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 22:31   #14
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor olly Pregled postova
Imam problem s ovim.. Nekidan sam kupio USB stick na kiosku, i otisa ugovor sklopit za neku tarifu. Doma dolazim ,medjutim ne mogu se spojit. Stick stalno ispusta zvukove kao da se stalno iskapča.. Nisam niti mogao preko Vodafone softvera njegovog nista, naprosto cas javlja da ima "device" cas da nema, i nikako na zelenu granu. Tamo u centru mi je spojio se preko nekog programa Homebox, al ja dodjem doma nema sanse.. stick treperi plavom bojom, al kao da ga i nema.ima li isko iskustva'
Koji OS koristiš? Svojedobno sam imao problema na xp-u nisam mogao stick maknut bez task managera. Sada sam na windows 7 i nemam nikakvih problema.
Probaj ga testirat na nekom drugom kompu s win7 ako možeš pa ćeš vidjet jel problem do OS-a.
I naravno probaj deinstalirat pa ponovo instalirat onaj software što je na njemu.
Ako ni to ne pomogne guglaj točan naziv sticka (npr. Huawei K3565 – Rev 2) pa ćeš naći forume vodafona i iskustva ljudi s tim stickovima.
Sretno!
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 08:48   #15
spoofy
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 30
Citiraj:
Autor olly Pregled postova
Imam problem s ovim.. Nekidan sam kupio USB stick na kiosku, i otisa ugovor sklopit za neku tarifu. Doma dolazim ,medjutim ne mogu se spojit. Stick stalno ispusta zvukove kao da se stalno iskapča.. Nisam niti mogao preko Vodafone softvera njegovog nista, naprosto cas javlja da ima "device" cas da nema, i nikako na zelenu granu. Tamo u centru mi je spojio se preko nekog programa Homebox, al ja dodjem doma nema sanse.. stick treperi plavom bojom, al kao da ga i nema.ima li isko iskustva'
A probaj na drugi USB port, mozda je u njemu problem.
spoofy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 15:05   #16
olly
Premium
Moj komp
 
olly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Omiš
Postovi: 268
Evo ovako, ja imam takve glavobolje s ovim internetom da to nisu istine..
Jos ni minute od 1.10. nisam bio na netu.

Sa svojim USB stickom sam pokusao sve. Pokusao sam na 3 laptopa sve uredno spojiti i pratiti upute, na moj Fujitsu, na Toshibu i HP. Uvijek ista stvar! USB se cudno ponasa, em "no device" em "mobile device connected" , al mrezu nikako da nadje. Nalazim se u podrucju di su mi rekli da mora imat signala i to jakoga, ja nista ne mogu dobit.

Problem je taj, sto sam dobio danas zamjenski USb stick a onog sam prijavio na reklamaciju, jer mi je logicna stvar bila da ne valja USB. ako je ovaj sta su mi dali sad zamjenski, problem je isti naprosto ,jos uvijek. Sta da ja sad pametno radim? Puna mi je kapa svega.

Sestra mi ima taj stick od VIP-a u Splitu, i sve joj radi perfektno. Meni nista nije jasno..

moze li mi iko pomoc, puno bi mi znacilo.
olly je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 16:26   #17
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Koji OS (Windows...) je na tim laptopima?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 20:45   #18
olly
Premium
Moj komp
 
olly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Omiš
Postovi: 268
XP windows
olly je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 09:32   #19
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Čekaj jesi na pretplatu ili na bonove? ako si na bonove probaj prvo nadoplatiti bonom
sve radi nije to neka nuklearna fizika...
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 11:30   #20
olly
Premium
Moj komp
 
olly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Omiš
Postovi: 268
Ne bi to trebala bit znanst.fantastika, slazen se. ali meni ocito jest, jer nista mi ne radi, i nesto tu ne stima u tehnickom smislu, meni je jednako kad ubacim stick i kad ga ne ubacim , nema mreze naprosto nista mi ne javlja. meni nema druge nego da raskinem ugovor ili nesto, jer 20 dana ja sve pokusavam, jedino dati nekom vrsnom kompjuterasu da pokusa rjesit problem, sve mi baca kao nekakav konflikt modema, al preostali modem u laptopu sam disablea, i opet ista stvar. trebalo bi sljakati, da, mojoj sestri sve radi primjerice, al meni nikako.
olly je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 13:10   #21
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
U postavkam ti je postavljeno zeljeni UMTS? jer ako ti je postavljeno samo UMTS onda ti nece loviti ako nema baznih UMTS stanica u okolici.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 14:02   #22
RSedmak
Premium
Moj komp
 
RSedmak's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 93
Probaj napraviti dial up konekciju po ovome.. Ponekad se spoji bez da je softver aktivan, a nekad treba imati softver uključen na XP-u. Na Win 7 takva dial up konekcija radi puno bolje nego preko sofvera i čak je i wow igriv jedino nekad treba modema malo šetati po USB portovima.
__________________

| Gigabyte x58-A UD7 | i7 920@4009Mhz | MSI 560 Ti | Zalman 10Flex | 6GB Gskill 6GBNQ | Black & Green 2 TB | Audigy 4 | Corsair HX850 | Sharkoon Silvation | Dell U2311 |
RSedmak je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 00:39   #23
olly
Premium
Moj komp
 
olly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Omiš
Postovi: 268
hvala ti lijepa...

al nije mi pomoglo..
olly je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 21:37   #24
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imam pitanje,

spajam se nekad preko VIP stika za net, imam aktiviran preko CARNeta 5Gb tarifu i sve šljaka ok, no nekad kad se spajam kad nema 3G-a, pojavljuje mi se u dijalog okviru malo R i dolje piše Roaming na konekciji. Znam šta znači Roaming, al koji k., u sred Slavonije sam, niz sam blizu granice ni ništa.

Hvala
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2011., 19:30   #25
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Samo bi htio javiti da relativno novi vip-ov USB stick E372 (onaj jako debeli) ima ping 70-90 u Dalmaciji, što je znatno niži ping nego prije. Baš sam neki dan igrao league of legends bez problema, što nije bilo moguće sa 150-350 pingom kojeg mi je davao model E172 (onaj prvi).
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2011., 21:30   #26
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
85ms 2,61mbps down 1,35mbps up >>> Ruse, slovenija
@ZTE MF190 & cca 3km jugoistocno od sredista varazdina

15gb mobile carnet preko vip-a
ja prezadovoljan
domis je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 16:52   #27
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Samo bi htio javiti da relativno novi vip-ov USB stick E372 (onaj jako debeli) ima ping 70-90 u Dalmaciji, što je znatno niži ping nego prije. Baš sam neki dan igrao league of legends bez problema, što nije bilo moguće sa 150-350 pingom kojeg mi je davao model E172 (onaj prvi).
Dobro dual carrier, spaja se na "moderniju mrežu" hspa+ koja ima niži ping od hsdpa, a ima taj kapacitet da se spoji sa svojim modernijim chipom, inače DC ide i od 22ms pa do 37ms tu se vrti u tom rasponu najčešče, tako da je tvoj dosta velik za DC;

nego daj mi reci da li onda na pretplati? da li si uključio noćnu opciju? i kolike su ti sada brzine? meni su od prelaska na 15GB i uključenja noćne pale brzine, vjerovatno sam ograničen zbog tog noćnog flat-a, barem mislim

p.s. a debeli je valjda zato što su to u biti dva sticka u jednom, dual carrier iliti dual cell, spojen je istovremeno na dvije susjedne bazne u downloadu, pa time dupla brzinu downloada no, ja ga nemam pa predpostavljam

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 21.08.2011. u 17:01.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 21:41   #28
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Dobro dual carrier, spaja se na "moderniju mrežu" hspa+ koja ima niži ping od hsdpa, a ima taj kapacitet da se spoji sa svojim modernijim chipom, inače DC ide i od 22ms pa do 37ms tu se vrti u tom rasponu najčešče, tako da je tvoj dosta velik za DC;

nego daj mi reci da li onda na pretplati? da li si uključio noćnu opciju? i kolike su ti sada brzine? meni su od prelaska na 15GB i uključenja noćne pale brzine, vjerovatno sam ograničen zbog tog noćnog flat-a, barem mislim

p.s. a debeli je valjda zato što su to u biti dva sticka u jednom, dual carrier iliti dual cell, spojen je istovremeno na dvije susjedne bazne u downloadu, pa time dupla brzinu downloada no, ja ga nemam pa predpostavljam
Stvar je da ovaj stick ima ping manji od 100 čak i na UMTS-u (tj. u novom programu se to zove WCDMA). I nije samo mnogostruko veći download nego je i ping duplo manji. Da, vjerujem da ima više antena ili nešto tog tipa, koje kad paralelno rade, stvaraju manje vrijeme odaziva.

Šta se tiće pretplate, uzeo sam najmanju tarifu (1GB), pošto ja to koristim pretežito na moru. Prošlih godina sam imao dodatni sim koji je bio na bonove i tamo bi aktivirao opciju 1GB za nekih 195kn (koja bi postala 2GB zbog carneta). Više se isplati uzeti bonove na 2 mjeseca nego cijelu godinu davati novce za skuplju tarifu.

Od ove godine imaš 2 opcije koje su ekonomične, jedna je imati pretplatu, i aktivirati u mojvip.hr opciju 1gb, što će ti naplatiti dodatnih 30kn za svaki GB

ili

otići u vip i dobiti podatkovnu sim karticu na bonove, kupiti bon i za 65kn dobiti 1GB prometa (2GB za carnet korisnike, što ti je više manje isto ko i pretplata).

Sve u svemu, pretplatu se ne otkazuje ako nemaš pristup carnetu ili ako trošiš bar 5GB svaki mjesec.

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 21.08.2011. u 21:46.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 23:22   #29
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
koje si največe brzine osvario sa USB stick E372?navodno ide do 42 Mbit/s u downloadu, do 5,76 Mbit/s u uploadu.(opali koji speed test da vidimo šta ta zvjerka može)
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 03:14   #30
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Viperus to sve što si napisao ja to znam pratim to stalno, kao valjda svatko od svog isp-a, pitao sam te da li imaš aktiviranu opciju noćna, to jest flat internet od ponoći do 8 ujutro i da li su ti nakon aktivacije dotične ograničili brzinu na recimo 8-8.50Mbs, ako nemaš aktiviranu nikome ništa

inače UMTS je oduvijek WCDMA samo ne kod nas u europi ta se skračenica većinom koristi u japanu i tom dijelu svijeta inače potpuno ista stvar
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na