Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2009., 22:31   #241
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
da ja vratim na temu - protis
dakle, nakon sto su me u petak lijepo slagali da su mi poslali dijelove (sto sam igrom slucaja preko kontakta u hpexpresu znao vec 2 minutu nakon sto me slagali) odlucim im ipak dati priliku. Idiot.
Naravno, roba nije dosla niti danas. Ne znam za ostale ali meni zadnja kupovina tamo. Mogao bi tolerirati da je nesto nedobavljivo (iako ne kada mi posaljes ponudu, to bi moralo znaciti da si ono sto nudis spreman i isporuciti . Barem kod ovih sto inzistiraju na placanju unaprijed) ali laganje ne mogu.
Ne mogu reci, nisam puno puta uzimao kod njih na svoje ime ali zato sam za druge uzeo pun k robe od kada posluju. No ovo je bilo zadnje. Mrlja koju bi mamica samo u reklami za ariel mogla oprati
Poslao sam im mailom broj racuna, opisao problem i trazio da vrate lovu. Vidjet cemo sto ce biti.
Kad se samo sjetim da mi se nije dalo cekat subotu da skocim od Osijeka po kuciste, ono...jebes postarinu, ovako ce biti brze. Bemti sve.
Meni su neki dan nakon upita o stanju dvije komponente rekli da mogu naručiti da dođe u dućan i bez prethodne uplate i nadam se da će sve proći u redu sutra/prekosutra...

Sam se nadam da će tebi sve proć u redu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2009., 22:45   #242
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Pa kad cicijasite za 30 kuna.Kad cete vise utuviti u te svoje glavuše da kad uzimate nesto,uzimajte u provjerenim firmama pa makar bilo i skuplje 30 kuna.

Svako malo dodje neki novi papan i kuka "prevarili me ovi,prevarili me oni,nisu mi isporucili ovo,ono".
A sta je tebi provjerena firma? S ovima sam poslovao sto za sebe sto za druge nekih 20 puta. Niti jedan zajeb. Po meni je to provjereno. I eto, opet sjebu. Ti znas neku provjerenu koja uvijek sve salje isti dan, ne jebe oko reklamacija bez razloga bas nikada itd? Pa reci...da i to vidim
Slicnih zajeba imam i sa svim ostalim web shopovima i trgovinama, nakupilo se godina igranja s hardverom tako da su me stigli gotovo svi sjebat barem jednom, od pogresno poslanih artikala, kasnog slanja, loseg pakiranja...ima toga.
Na ove sam ljut samo zbog laganja, rok isporuke na stranu.

i nije stvar ciganluka nego tko sto ima u ponudi. Kantu koju sam narucio inace drzi izmedju ostalog msan iz kojeg i u ovoj nasoj rupi vise firmi moze bez problema naruciti robu i prvo sam isao na tu varijantu makar bi me ziher izaslo dobrih 10-20% skuplje. Medjutim ovi nisu imali na lageru i sta ces, ostaje ti igra preko neta.
I ovo sve nije neko kukanje kako su me prevarili, mozda si ti to krivo shvatio. Thread je o odredjenoj trgovini i tko bi rekao u njemu pisemo svoja iskustva s njom. To sto tebi to sve izgleda kao kuknjava...sta da ti ja radim? Nemoj citati.


Epilog:
paket stigao. Poslan u ponedjeljak u 18.37h. Protis prebacuje krivnju na postu ali nije ona lagala da je poslano u petak nego oni
Srecom pa je ovo bilo za mene pa nema neke stete osim malo zivaca. Da je za nekog drugog vjerovatno doveli bi me u situaciju da ja ispadnem lazov obecavsi kantu za vikend.

Zadnje izmijenjeno od: greg SE. 29.07.2009. u 12:42.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2009., 23:01   #243
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Da napisem i ja svoje iskustvo.

Prosli ponedjeljak narucio objekiv, te zamolio doticne da sto brze obrade narudzbu, posalju ponudu, kako bih mogao uplatiti novce i da oni posalju.
Sve u redu, rijesili mi to sve jos u ponedjeljak i kaze gospon iz protisa sutra je objektiv kod vas ( znaci u utorak ), ja sav hepi moci cu obaviti projekt s objektivom ( razlog zbog kojeg ga i kupujem ), tako doso utorak, pa proso utorak. U srijedu zovem ja njih, kao nisu bili u mogucnosti poslati objektiv, poslat ce danas, sutra ( cetvrtak ) je 100% kod mene. Tako ja u cetvrtak izadem s posla u 13h kako bih docekao objektiv jer mi u 20h treba za fotkanje ( pa da ne moram ic dizat ga u postu ), ali nema. Pola dana izgubio cekajuci objektiv. Petak zovem ja njih, pitam sta je, kaze lik, zvali smo hpexpres da dode po pakete al ne dolaze ( ??? ) osobno cemo u ponedjeljak odnjeti to na postu i poslati, u utorak je kod vas. I zbilja u utorak je dosao objektiv.
Moguce je da je hpexpres postupio kako je, ali bi onda bio red od protisa da jave kupcima koji imaju nesto naruceno da ce posiljka kasniti iz tog i tog razloga uz neku ispriku, al nista, ja ko budala dva dana cekao, propalo mi fotkanje. Jedan minus za njih, sljedeci put necu sigurno kod njih kupovati iako su nesto jeftiniji ...
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 04:13   #244
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a to je to, isti tjedan ista prica. Ocito stvarno jesu imali problema od nabave robe do isporuke. No iako na prvi dio mozda i nisu mogli utjecati na drugi jesu. Da je netko (ne dezurni rob nego odgovorna osoba) sve potrpao u auto i predao direkntno na postu taj petak imali bi par musterija vise za buducnost. Jer kad je nesto poslano u petak nece biti dostavljeno u subotu ali imas mogucnost to otici i sam podici. Spasilo bi nam hrpu zivaca. Tebi ne bi spasilo fotkanje ali pouka da ubuduce stvari za hitni posao ne narucujes u trgovinama koje ih nemaju na lageru
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 16:34   #245
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Čovječe brzo obriši svoje postove i ne logiraj se više nikad na forum! Sam svoje kupce rastjeruješ.. Inteligentno, nema šta..

a nemam sta brisati, nismo prevaranti da skrivamo nesto sta odredenim potencijalnim kupcima ne odgovara, kod nas je takvo stanje kakvo je, kome odgovara kupit ce kome ne nece i svi sreti, naravno da cemo neke otjerati ali sa tim cemo izbjeci danje probleme koji bi mogli nastati zbog razlicitih misljenja, bilo je nezadovoljnih kupaca i uvijek ce ih biti, mi smo zadovoljni sto je takav broj u promilima, jos se nikad nije desilo da smo uzeli novce a da nismo isporucili robu ili da nismo vratili novce


Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
A jebiga, neugodno sam se iznenadio zbog toga. Svugdje mi (skoro svugdje izgleda ) mi tretiraju Maestro kao gotovinu - pa i u Konzumu kad kupujem špeceraj. U HGŠrotu, Vemilu i slično npr. mi ne uzimaju 5%. Stvar je bila jedino u brzini - jer mi stvarno nije problem otić do bankomata i dić te pare za uštedu od 30-ak kuna. Al' nea veze. Korektno i na dogovoreno vrijeme su sve izveli pa ću ih recimo preporučit .

mi imamo marzu 2% oni imaju 15-20 i mogu si dopustiti da im banka uzme proviziju mi ne, to je cijela politika, kraj nas ima nekoliko bankomata pa je bolje da dignete novce i uzmete za kes, mi necemo nista vise zaraditi na tome samo cete vi ustediti


Citiraj:
Autor icemajestic Pregled postova
Nikad ni pod kojim uvijetom nemojte narucivat komponente iz Protisa.
Vjerujte mi,ja sam narucio HD 4870 prije 18 dana jos mi nije stiglo,zvao sam ih nekih 10 puta prvo su mi rekli da ce doc u proslu srijedu,pa u petak,pa u srijedu i sad su rekli da ce doc danas (petak).Vidim da nema nista od toga pa sam ih opet nazvao i sad su mi rekli da ce doc u utorak.U utorak ce bit 21. dan sto cekam.Znam 2 prijatelja koja su htijela uzet tamo neke stvari al nakon mojeg iskustva nema sanse da ce uzet.Vjerujte mi pobrinut cu se da se ovo procuje,ovakav bezobrazluk i nesposobnost nisam vidio NIKAD.Zanemarite niske cijene,kupite u nekoj drugoj trgovini vjerujte mi necete pozalit tih 50-100 kn.Suzdrzao sam se najvise sto sam mogao jer sad mi je tlak na 300 i preporucujem onom covijeku iz protisa da mi se ne javlja.A ako mi NE dode u utorak,odmah trazim novce nazad.Znam da sam to trebao vec prije...
Ispricavam se zbog neugodnosti koje si dozivio i znam da je glupa isprika ali nama dobavljac kaze da ce doci tad i tad pa onda javi da ce za tjedan dana pa za tri dana pa... mi samo prenosimo tu informaciju, uglavnom su informacije tocne ali nekad se iz nekih razloga dogodi to da kasne, ukoliko kartica nije stigla posalji nam broj tekuceg racuna na koji da ti vratimo novce i uplatit cemo ih isti dan


Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ja sam vec nakupio s njima trgovina, sto za mene sto za druge ljude. Nisam imao problema, roba je cesto slana isti dan kad sam mailao potvrdu o uplati (ako to stignem rjesiti ujutro naravno) ali bas zato su me s ovom zadnjom narudjbom raspizdili (sta ces, razmazili me do sada pa mi sve smeta). Prosle nedjelje narucio kuciste i neke pizdarije, moram tako jer u ovoj rupi od Vk nema postenog kucista vise. Dobio ponudu u ponedjeljak ujutro, platio taj dan popodne kad sam se vracao s posla. Poslao im mailom potvrdu i cekaj. U srijedu ocekujem da su ga poslali pa u cetvrtak cupkam i cekam postara....nema ga. Ajde rekoh nisu ga nabavili, bit ce u petak...nista. Nazovem kolegu u posti, on provjeri i kaze niti je poslano niti je stiglo, barem sto se HPexpresa tice. Nazovem ove u protisu da vidim sta je s time i kaze lik posano danas (petak). Ok, gledam doci ce u Vk subotu, ne voze hpex subotom ako nije placeno dodatno za to ali skocit cu do poste i podici. Vikend je tu pa da rjesim tu kantu dok imam vremena. U subotu odem, hpex su dovezili ali mog paketa nema. Sansa da je poslan u petak a da u subotu nije bio u Vk je skoro pa nikakva. Plus sto to znaci da ga ni u ponedjeljak vjerovatno ne moram ocekivati.

Da se razumijemo, nije to nikakav ekstremni rok za dostavu sto se tice web shopova ali kad te razmaze tesko covjeku pada. Tim gore sto sam s kolegom isti dan narucio jos neke pizdarije iz diskonta24 i to je uredno stiglo sutra (a valjda 3x vise artikala koje ziher nisu imali na lageru ukljucijuci i athlona 245 koji se tek pojavio )
u zadnje vrijeme je HP ekspres poceo stekati sa isporukom robe i dolaskom po nju pa iz istih razloga prelazimo na drugu kompaniju tj. saljemo sa overseasom koji bi trebali biti puno pouzdaniji tako da se nadam da takvih problema vise nece biti


Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Pa trgovcu je isti kurac, ja kad nesto kupim revolving karticom - trgovac dobija kes lovu od banke koja mene kreditira, a ja to otplacujem s debelim kamatama tipa 14-15% zelenasima iz banke.

nije isto, kad platis kesom onda nam banka uzme 0,0423% za uplatu utrska, a kad platis karticom onda nam uzmu pun kurac ovisno od kartice ali duplo vise nego sta mi zaradimo, odi u banku pa im reci da vise ne naplacuju proviziju i cijena ce biti ista, nama bi bilo jos bolje jer ne bi morali nositi utrzak u banku i ne bi imali problema sa stinim novcima za vracanje

Kako koristiti multiquote
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=113121

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 01.08.2009. u 09:24.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 05:06   #246
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
a kad platis karticom onda nam uzmu pun kurac ovisno od kartice ali duplo vise nego sta mi zaradimo


Stvarno smiješno... Ako kupac plati karticom vi nemate profita već ste još i u minusu?
Netko iz banke ili firme vas je opasno nasanjkao.. Možda bi trebali financije povjeriti nekome tko je završio osnovnu..?
  Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 07:49   #247
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova


Stvarno smiješno... Ako kupac plati karticom vi nemate profita već ste još i u minusu?
Netko iz banke ili firme vas je opasno nasanjkao.. Možda bi trebali financije povjeriti nekome tko je završio osnovnu..?
Ja stvarno ne vidim što tebi nije jasno.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 08:07   #248
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ja stvarno ne vidim što tebi nije jasno.
Bas tako, ali polako, mlad je, naucit ce kad se makne od sise i krene samostalno zivit.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 09:44   #249
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
True, true...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 10:42   #250
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova


Stvarno smiješno... Ako kupac plati karticom vi nemate profita već ste još i u minusu?
Netko iz banke ili firme vas je opasno nasanjkao.. Možda bi trebali financije povjeriti nekome tko je završio osnovnu..?
pa evo ako nam ti mozes srediti bolje uvijete u banci bili bi ti vrlo zahvalni, takodjer bi ti to nadoknadili nekakvim poklonom po tvom izboru
banka ne samo da uzima proviziju vecu od nase zarade vec se na novce ceka 7-30 dana ovisno o kartici, diners je definitivno najgora....
Protis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2009., 11:37   #251
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
a nemam sta brisati, nismo prevaranti da skrivamo nesto sta odredenim potencijalnim kupcima ne odgovara, kod nas je takvo stanje kakvo je, kome odgovara kupit ce kome ne nece i svi sreti, naravno da cemo neke otjerati ali sa tim cemo izbjeci danje probleme koji bi mogli nastati zbog razlicitih misljenja, bilo je nezadovoljnih kupaca i uvijek ce ih biti, mi smo zadovoljni sto je takav broj u promilima, jos se nikad nije desilo da smo uzeli novce a da nismo isporucili robu ili da nismo vratili novce
Mislim da je zakon jasan i da nema se sta razilaziti u misljenjima. Svako razilazenje u misljenjima treba prijaviti na inspektorat, a isto tako i javno krsenje zakona svojim uvjetima objavljenim na web stranicama. (ukoliko ih ima, ne govorim za nista odredjeno).

Stav ako vam se ne svidja ne morate kupiti kod nas ne prolazi jer zakon štiti sve kupce. Nema tu sami ste si krivi.
No samo izricanje takvih stavova dovoljno govore o vama i vašem shopu.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 12:19   #252
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova


Stvarno smiješno... Ako kupac plati karticom vi nemate profita već ste još i u minusu?
Netko iz banke ili firme vas je opasno nasanjkao.. Možda bi trebali financije povjeriti nekome tko je završio osnovnu..?

that counts you out!!
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 12:52   #253
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
pa evo ako nam ti mozes srediti bolje uvijete u banci bili bi ti vrlo zahvalni, takodjer bi ti to nadoknadili nekakvim poklonom po tvom izboru
banka ne samo da uzima proviziju vecu od nase zarade vec se na novce ceka 7-30 dana ovisno o kartici, diners je definitivno najgora....
Pa zašto onda ne ukinete plaćanje karticama? Kad samo gubite novce zbog toga..
  Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 13:28   #254
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa zato imaju veću cijenu za plaćanje karticama
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2009., 14:01   #255
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa zato imaju veću cijenu za plaćanje karticama
Ajde dobro..

I dalje ću podizat lovu sa bankomata 2m od trgovine...
  Reply With Quote
Staro 03.08.2009., 10:57   #256
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 282
Ja danas poslao narudžbu za lap. Čekam ponudu i podijelit ću sa Vama iskustva... Nisam vidio da se itko osvrnuo na mogućnost plaćanja putem internet bankarstva?! To je uvjetima jednako kao gotovina i uvjerljivo najčišća kupovina... svima najjednostavnije. Trgovac ne čeka lovu (ok - maksimalno dan) a vi ste bogatiji za 5 posto, bez micanja od omiljenog nam ekrana...

Što se tiče činjenice da ljudi plaćaju kreditnim karticama, to pravom trgovcu ne bi trebalo smetati - jer se na nepovoljniju kupnju karticom (dosta je skuplje) odlučuju oni koji drugačije ne mogu. Nažalost, u HR ima malo ljudi sa dovoljno novaca za pljunit na neki skuplji HW. Ljudi peglaju kartice jer nemaju casha. I još ga manje imaju kad koriste plastiku... A trgovac se pomiriti sa tim, jer mu je bolje prodati pa čekati na lovu od nekog sigurnog (poput banke) koliko god ona kasnila, nego ne prodati uopće...

Sad but true...
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2009., 15:42   #257
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 282
Jučer naručio i uplatio, poslao potvrdu, danas zvao potvrdio da je došlo i odo sad preuzet poslje posla. Za sada sve 5, a 380 kn jeftinije od moje standardne destinacije za kupovinu HW-a... (cca 10% cijene - ne zvuči puno, ali to je prevedeno neki fancy gadget free) )

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=NX568EA

još samo da sve bude OK sa lapom...
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2009., 15:59   #258
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Lik koji radi u protisu, onaj tamniji, ne onaj plavi, je strašno bahat i arogantan, valjda misli da je boga ulovio za jaja kaj tam radi, valjda mu se ni neda radit pa je takav, umjesto da bude sretan kaj radi uopće jer mnogi ljudi su danas bez posla, pa nek se zapita dal je s pravom takav. Roba kou sam tam naručivao je uvijek s greškom, npr kupio sam DVI-D dual link 2 metra kabel za 97 kuna i doma sam morao limić sa kliještima ispravljat, toliko o Protisu od mene. Istina je da su cijene solidne, ali Acquistum Magnum na Pešći je jeftiniji.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2009., 10:57   #259
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Lik koji radi u protisu, onaj tamniji, ne onaj plavi, je strašno bahat i arogantan, valjda misli da je boga ulovio za jaja kaj tam radi, valjda mu se ni neda radit pa je takav, umjesto da bude sretan kaj radi uopće jer mnogi ljudi su danas bez posla, pa nek se zapita dal je s pravom takav. Roba kou sam tam naručivao je uvijek s greškom, npr kupio sam DVI-D dual link 2 metra kabel za 97 kuna i doma sam morao limić sa kliještima ispravljat, toliko o Protisu od mene. Istina je da su cijene solidne, ali Acquistum Magnum na Pešći je jeftiniji.
ukoliko je roba sa greskom donesi na reklamaciju, mozda se limic prilikom transporta smotao
sa "tamnijim likom" cemo porazgovarati oko pristupa poslu, ne samo zbog ovog slucaja vec opcenito
ukoliko jos netko ima takvih primjedbi bilo bi dobro da ih napise da znamo reagirati
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2009., 08:03   #260
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mene zanima je li netko od Protisa naručio kakav LCD TV i kakvu je proceduru doživio sa time Hvala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2009., 10:19   #261
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 282
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
sa "tamnijim likom" cemo porazgovarati oko pristupa poslu, ne samo zbog ovog slucaja vec opcenito
Citiraj:
Autor Miratz Pregled postova
još samo da sve bude OK sa lapom...
... sa laptopom više nego sve uredu! Usluga? Pa nisam nezadovoljan... mislim, Protis nije najljubazniji dućan na svijetu, ali ljudi, to je box moving firma i dućan je više-manje skladište. Ako sam htio ljubazne prodavačice u minjacima mogao sam i otići HGŠrot/Velmit i platit 600kn više - za osmjeh?!


Ne kupujem osmjeh nego jeftini laptop.

Stoga, ako želite kupovati jeftino, ne patite od guzoljubnih prodavača i razgledavanja svakojakog hardware-a u staklenim vitrinama, dakle ako vam je važniji proizvod od same kupovine - nemojte bit skeptični što se tiče Protisa.

...još kad bi bili zericu ljubazniji...
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2009., 22:04   #262
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
ma daj ... sad uskoro kupujem komfu u protisu ...
"tamni lik" moze bit bahat koliko oce ako dobijem konfiguraciju za 500 kn manje ...
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2009., 23:31   #263
Falcone
Premium
 
Falcone's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin-Zagreb
Postovi: 76
citam.. i ne tipkam nista.. ali vec dulje vrijeme kupujem i protisu, i do sad a nadam se i dalje.. sve za 5. Uplata na racun, gotovinom.. nikad problema.. dostava robe na vrijeme.
Nije da ih hvalim... a uvijek se moze desiti da na nekom 1000-tom kupcu negdje bude error, ali kao i u svakoj drugoj firmi. Nitko nije savrsen.
Falcone je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2009., 01:36   #264
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Matična ploča i kućište, cca 2k kn ostavljeno kod njih.
Nazvao, rekao da bih došao popodne po te stvari rekli da će biti u poslovnici u Krapinskoj, ja došo oni meni tutnuli i čao. Trebao pričekati 20minuta da čovjek ode po kućište, al to nije bed bio.

Ja hepi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 11:15   #265
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
pa evo ako nam ti mozes srediti bolje uvijete u banci bili bi ti vrlo zahvalni, takodjer bi ti to nadoknadili nekakvim poklonom po tvom izboru
banka ne samo da uzima proviziju vecu od nase zarade vec se na novce ceka 7-30 dana ovisno o kartici, diners je definitivno najgora....
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa zašto onda ne ukinete plaćanje karticama? Kad samo gubite novce zbog toga..

bez veze se zivciras. ionako nemres ovim 'rvatskim mudrijasima dokazati da nismo glupi i da kuzimo da na potkradaju, tj. da placamo njihov nesposoban nacin poslovanja. te pogotovo njihovu nesposobnost da svojom udrugom trgovaca pritisnu banke i naprave sebi bolje uvjete.

ovako, na kraju, njih zaboli. placu kukaju i kradu svoj narod pod parolom: jao jao, pomagajte nama ubogim prevarantskim gramzljivim trgovcima jer eto, nesposobni smo se izboriti za svoja prava, pa eto, dragi kupci koji nam ukazujete povjerenje, mi cemo nasu nesposobnost pripisati vama na vas racun, te ce te placati taj sitni danak nasoj nesposobnosti.

a kad im jos i kumuje drzava, draga nasa bananica u kojoj se ne zna ko pije, no zna se jako dobro tko placa-NAROD, jos je i lakse biti placljiva pijavica jer se zna da te ionako nitko nece spaliti zbog toga kaj sisas krv narodu.

uglavnom, smijurija je slusat te pijavice kako placu i kukaju...kao i kad je zbog nafte sve poskupjelo, eto, pomagajte, propast cemo, dajte da dignemo cijene...i digli su ih...i to jako...no nafta ko nafta, vise ne vrijedi toliko, no dali je itko od pijavica vratio cijene? nije!! stoga drage uboge pijavice...ZAŠUTITE VIŠE i ne kenjkajte koješta jer ste samo obicna nesposobna bagra koja se ne zna izboriti za svoja prava, a tu nesposobnost naplacujete kupcima. FUJ!
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 11:23   #266
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma ko će se izborit za svoja prava kod banaka?? protis?? pa skupe se sad 2-3 inozemne banke i kupe kompletnu hrvacku bog te neće (s obzirom da druge ni nemamo jer je državna još samo jedna koliko ja znam).

moš' se odselit ili možeš otrpit, nema druge opcije kod nas.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 12:44   #267
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
bez veze se zivciras. ionako nemres ovim 'rvatskim mudrijasima dokazati da nismo glupi i da kuzimo da na potkradaju, tj. da placamo njihov nesposoban nacin poslovanja. te pogotovo njihovu nesposobnost da svojom udrugom trgovaca pritisnu banke i naprave sebi bolje uvjete.

ovako, na kraju, njih zaboli. placu kukaju i kradu svoj narod pod parolom: jao jao, pomagajte nama ubogim prevarantskim gramzljivim trgovcima jer eto, nesposobni smo se izboriti za svoja prava, pa eto, dragi kupci koji nam ukazujete povjerenje, mi cemo nasu nesposobnost pripisati vama na vas racun, te ce te placati taj sitni danak nasoj nesposobnosti.

a kad im jos i kumuje drzava, draga nasa bananica u kojoj se ne zna ko pije, no zna se jako dobro tko placa-NAROD, jos je i lakse biti placljiva pijavica jer se zna da te ionako nitko nece spaliti zbog toga kaj sisas krv narodu.

uglavnom, smijurija je slusat te pijavice kako placu i kukaju...kao i kad je zbog nafte sve poskupjelo, eto, pomagajte, propast cemo, dajte da dignemo cijene...i digli su ih...i to jako...no nafta ko nafta, vise ne vrijedi toliko, no dali je itko od pijavica vratio cijene? nije!! stoga drage uboge pijavice...ZAŠUTITE VIŠE i ne kenjkajte koješta jer ste samo obicna nesposobna bagra koja se ne zna izboriti za svoja prava, a tu nesposobnost naplacujete kupcima. FUJ!

Evo, da ti malo približim što si rekao:

Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
bez veze se zivciras.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2009., 15:07   #268
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
skroz si dobro priblizio poantu posta...jer se zivcirali mi ili ne, ionako se nikaj ne mjenja...ili ce pobuna ili ce propast. ovako ionako dalje ne moze ici.
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2009., 17:05   #269
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
bez veze se zivciras. ionako nemres ovim 'rvatskim mudrijasima dokazati da nismo glupi i da kuzimo da na potkradaju, tj. da placamo njihov nesposoban nacin poslovanja. te pogotovo njihovu nesposobnost da svojom udrugom trgovaca pritisnu banke i naprave sebi bolje uvjete.
...
a kad im jos i kumuje drzava, draga nasa bananica u kojoj se ne zna ko pije, no zna se jako dobro tko placa-NAROD, jos je i lakse biti placljiva pijavica jer se zna da te ionako nitko nece spaliti zbog toga kaj sisas krv narodu.

uglavnom, smijurija je slusat te pijavice kako placu i kukaju...kao i kad je zbog nafte sve poskupjelo, eto, pomagajte, propast cemo, dajte da dignemo cijene...i digli su ih...i to jako...no nafta ko nafta, vise ne vrijedi toliko, no dali je itko od pijavica vratio cijene? nije!! stoga drage uboge pijavice...ZAŠUTITE VIŠE i ne kenjkajte koješta jer ste samo obicna nesposobna bagra koja se ne zna izboriti za svoja prava, a tu nesposobnost naplacujete kupcima. FUJ!
a sto ti radis?... zalopojke pjevas umjesto da organiziras nas bijedni i glupavi narod i izboris se za svoja prava kako te zli i bahati trgovci nebi oprali za 5%...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 11:42   #270
GrGaKC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG/KC
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
sa "tamnijim likom" cemo porazgovarati oko pristupa poslu, ne samo zbog ovog slucaja vec opcenito
ukoliko jos netko ima takvih primjedbi bilo bi dobro da ih napise da znamo reagirati
Evo onda, da ne sutim i samo cekam... Iovako sam vasim deckima mislio dati eventualno jos jedan dan i onda traziti povrat novca.

U Protisu sam kupio disk 24.7. (petak). Western Digital Black od 500GB (da sad ne pisem i broj racuna). Odmah pri narudzbi sam pitao jel moze obavijest dok disk dodje u ducan, rekli decki nema problema, dam broj i sve ok. Ali nitko ne zove... Da frend nije otisao u Protis i provjerio ne bi ni znao da disk stoji u ducanu i ceka. Al reko ajd, mozda decki imali guzvu pa zaboravili.

Dodje disk doma (iz KC sam, pa je testiran tek u subotu) i disk ne radi. Tj, radi mozda kojih pola sata uz uzasno spor transfer rate i onda stane i vise uopce nece raditi. Reko nista, ima garanciju, znam da nisam ja kriv (nit je komp clockan nit je neko no-name napajanje) pa ajmo reklamirati.

27.7. je disk zaprimljen u Protisu, osobno sam ga odnio, opisao tocno o cemu se radi, kak se ponasao, sve. Dobijem primku, decki zapisu br. mobitela, budu zvali sutra da jave o cemu je rijec. Ali poziva (opet) nema.

Zovem ja 30.7., kao jos nista ne znaju. Zovem 3., 5. i 6.8., deckima cudno, pa kaj ja uopce zovem, pa ne znaju oni nist, najbolje da budu oni kontrolirali servis. Dok bude gotovo budu javili. Ali meni taj odgovor ne pase, zovem ja OPET 10.8., vec lagano lud, da dobijem odgovor da oni nisu nista kontaktirali sa servisom, ali ajd, budu zvali i provjerili, pa nek nazovem za 15-tak minuta. Za pola sata se javi drugi i opet, njemu cudno kaj uopce zovem. Reko, nek pita kolegu, zanima me kaj sa diskom. Odgovor je bio nesto u stilu "da, disk treba zamijeniti, ovaj ne radi". Al meni lagano vec prekipilo i kazem mu nek provjeri kad onda mogu ocekivati drugi disk. Pa ajd, nek nazovem (OPET) za sat-dva, da ce provjeriti u servisu.

Zovem za 4 sata Protis, ne 2 kak je receno, i doceka me odgovor da se nisu jos culi sa servisom, da bude sad poslao mail s upitom pa nek ostavim svoj mail da mi proslijede odgovor. Nakon dva dana odgovora jos uvijek - NEMA.

Buduci da mi za rad TREBA sposoban komp i da je disk DIO kompa bez kojeg (koliko god to mozda ljudima u vasem ducanu cudno bilo) komp NE RADI, ako do kraja tjedna nece biti nikakvih informacija o disku, ne samo da cu pod obavezno traziti povrat novca (buduci da je reklamirano unutar pocetna dva radna dana i servis je potvrdio da je greska u disku, a ne u mom postupanju), nego cu mozda cak i traziti zatezne kamate (na koje po Zakonu imam pravo) a mozda i naknadu propustene dobiti. Jer ovo je vec bezobrazluk! Placeni su da rade, a ne da su lijeni dici besposlene guzice i provjeriti u servisu stanje pa se lijepo dopisivati na Skypeu i razgovori na mobitel (kako sam ih zatekao i dok sam nosio na reklamaciju) a za kupce koga briga. Meni ak netko posalje mail vezan uz posao (ma cak i ako nesto prodajem prek foruma ili newsa) odgovaram istog trena dok ga dobijem. Pa kamo bi ja dosao da partneru o kojem u buducnosti moze ovisiti moja karijera i placa odgovaram sa 2 tjedna zakasnjenja!

Dakle, kao sto vec rekoh, pripremite se na povrat novca ako do kraja tjedna situacija nece biti razrijesena.

Zadnje izmijenjeno od: GrGaKC. 13.08.2009. u 10:24.
GrGaKC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na