Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2019., 21:58   #5221
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Koje će to biti beštije (za konzolu)
I opet se vraćamo na APU gejming lol
To će doći na ovaj ili onaj način, prije ili kasnije i na PC

Ali opet iz perspektive PCa to će biti igračka kad slozis neki 32c pc sa rtx4080 ti
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 23:19   #5222
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa baš i ne

APU (gdje je sve pod poklopcem u cca 3cm) i konzola (custom made soc) su dvije potpuno različite stvari...

Što se tiče ps5 znalo se već par godina da će to biti 7nm, zen2 ili zen3 i navi, ali nije mi ni na kraju pameti bilo da bi mogao imati pravi 8c16t cpu poput tadašnjeg i7 6900K, praktično high end cpu u konzoli koje su kao kompletan proizvod jeftine... Ludilo (neovisno što će clock biti ispod 3ghz)

Kad se to usporedi sa ovim govnetom u sadašnjim konzolama to je drugi svemir, a još kad se pogleda što to govno sve može vrtit - strah me pomisliti kakve će igre na konzolama biti za 5 god. Bolesno
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 23:49   #5223
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
I opet se vraćamo na APU gejming lol
To će doći na ovaj ili onaj način, prije ili kasnije i na PC

Ali opet iz perspektive PCa to će biti igračka kad slozis neki 32c pc sa rtx4080 ti

Baš danas zaigrao po prvi puta GT sport full HD 60 fpsa i to savršeno glatkih na Jaguaru 1.6 ghza i HD 7850 gpu...grafika da se smrzneš.
https://www.youtube.com/watch?v=IEzOZfu32Cw
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 00:03   #5224
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa baš i ne

APU (gdje je sve pod poklopcem u cca 3cm) i konzola (custom made soc) su dvije potpuno različite stvari...

Što se tiče ps5 znalo se već par godina da će to biti 7nm, zen2 ili zen3 i navi, ali nije mi ni na kraju pameti bilo da bi mogao imati pravi 8c16t cpu poput tadašnjeg i7 6900K, praktično high end cpu u konzoli koje su kao kompletan proizvod jeftine... Ludilo (neovisno što će clock biti ispod 3ghz)

Kad se to usporedi sa ovim govnetom u sadašnjim konzolama to je drugi svemir, a još kad se pogleda što to govno sve može vrtit - strah me pomisliti kakve će igre na konzolama biti za 5 god. Bolesno
Dodaj na sve to i optimizaciju
.. efekti ce frcat na sve strane
Ne znam, ko i filmovi, daj mi radije više kvalitetnog sadržaja.

Opcija kao u priči. Još da je vremena?
.. A i baza dobrih (neprezahjtevnih) igri je sad već toliko dobra u kombinaciji sa nekim emulatorima i ja ću biti sretan i sa sadažnjim 2200g

Ps
Portovi jedu PC hardware.. i to možemo umixat negdje u pricu
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 00:11   #5225
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, kad se pogleda što slabašni jaguar i "hd7850" vrte tj. kako je odrađena optimizacija, mislim da smo mi na PC-ju najebali što se tiče zahtjeva kad krenu next-gen igre rađene za nadolazeće konzole
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 00:22   #5226
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kad krenu ubišrotovi portovi od praktikanata...ni freesync nebu spasio stvar Sony dotjeruje igre po pet godina, pa ih još dotjeruj i nakon izdavanja, koliko god treba.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 00:25   #5227
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Konzolaški studiji se posvete konzoli i naprave to kako treba. Milijun put viđeno


Recimo MGS V je u vrijeme izlaska bio jedna od najljepših igara na PS4 + jedna od rijetkih da se istovremeno vrti na 60 fps. Najbolje od oba svijeta - grafika+performanse


GT serijal također, ne znam što se događalo zadnjih godina, no sjećam se da su iz PS2 i PS3 izvlačili čuda...


Što se tiče ovih "multiplatform" dobijemo to što dobijemo...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 11:07   #5228
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Dotjeruju i peglaju za konzole jer su ograniceni hardverom i moraju izvuc zadnji atom snage i postoji vrlo jasan limit.

S druge strane od PC ekipe se ocekuje da ulazu u hardver koji može pokrenuti njihove poluproizvode i nedovrsene igre.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 17:43   #5229
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ako bude dobar ryzen + navi sustav i ako bude backwards compatibilitya, mozda ovo bude situacija da prvi put u zivotu kupim konzolu (ps5).

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 11:43   #5230
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Imao sam skoro sve PS, a i nekoliko Xbox konzola uz PC. PS4 igre izgledaju odlicno, a vjerujem da ce na PS5 to biti strava dobro. Svakako ide kupovina PS5 kad bude izasao. Ionako mi je Ryzen u PC-u, neka ga i u konzoli.

Poslano sa Sony XZ3
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 15:32   #5231
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ps5 vjerojatno nece izac sljedece dvi godine.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 15:55   #5232
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ps5 vjerojatno nece izac sljedece dvi godine.
Hm, mislim da je realno kraj 2020.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 16:55   #5233
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Ja isto mislim da ce do kraja 2020. Proslost nuzno ne ukazuje na takvo razmisljanje, ali dosta se informacija vrti po netu i dosta ljudi "vjeruje" da ce izaci prije 2021.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 18:50   #5234
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vjerojatno će ih (ili barem jednu next-gen konzolu) najaviti ovog E3 u 6 mjesecu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 19:00   #5235
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Vidjet ćemo kako će bit jer 95% ploča na tržištu ima 128mbit bios chipove.. što bi značilo da će vendori ili po dve verzije biosa bacat ili će bacit podršku za neke procesore

https://www.pcgamesn.com/amd/amd-300...rds-compatible
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 19:28   #5236
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nekako sumnjam da su bili tako kratkovidni (da bios ima premalo memorije), jer su znali da je to dugotrajni socket. No ako slučajno stvarno ne može stati sve, rješit će to različitim vrstama biosa za različite procesore i to je to. Ugl. novi procesori definitvno idu na 1st gen mbo (naravno ne može se očekivati karikiram 16 core na A320 mbo i sl. stvari)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 22:39   #5237
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Vidjet ćemo kako će bit jer 95% ploča na tržištu ima 128mbit bios chipove.. što bi značilo da će vendori ili po dve verzije biosa bacat ili će bacit podršku za neke procesore

https://www.pcgamesn.com/amd/amd-300...rds-compatible
Tu i tamo i dalje vidim ovakav komentar i nije mi jasno zašto se tako piše nakon što je Lisa Su bez ikakvih motanja direktno rekla na CESu nešto u stilu "svi koji su sada na AM4 moći će preći na treću generaciju ryzena običnim drop-inom".

Naravno, to da bi nekakva 16-jezgrena varijanta išla gore, to je pak neka druga priča.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2019., 08:42   #5238
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
AMD's rumoured to tap TSMC and Samsung when they move to 5nm
Citiraj:
AMD's Zen 2 architecture takes the company's processors in a brave new direction, transitioning further away from the monolithic approach of older CPU designs and fully into the era of multi-chip processing. This move has also seen AMD utilise silicon from multiple manufacturers within a single product, with both AMD's EPYC 2nd Generation processors and Ryzen 3rd Generation processors employing TSMC 7nm CPU cores and an I/O die that is manufactured using Globalfoundries' 14nm node. This step opens up many options for AMD moving forward, offering a level of versatility that wasn't possible with the company's older products.

Sources over at SemiWiki have claimed that AMD plans to split their manufacturing between Samsung and TSMC when they move to 5nm, with both manufacturers being expected to reach volume production within a similar timeframe. TSMC was the earliest to 7nm, forcing AMD to go all-in on TSMC's node, but Samsung will be better prepared to take on TSMC with 5nm, assuming everything goes to plan. With regards to future process nodes, AMD plans to keep their options open, taking full advantage of the competition within the semiconductor industry to select the best nodes for their products and secure fair pricing. At this time it is expected that AMD will split product lines between each manufacturer, depending on the specific needs of their future products. Next-generation 5nm lithography nodes from TSMC and Samsung are expected to enter volume production within a similar timeframe and deliver similar performance characteristics, giving AMD the opportunity to take advantage the competition between Samsung and TSMC in the leading edge foundry space.

TSMC plans to tape out their first 5nm design in the first half of this year and enter volume production in the first half of 2020.
Izvor: OC3D i SemiWiki
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 08:39   #5239
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,423
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Škot razglaba zašto Navi nije najavljen na CES-u:
Comprehending the Navi No-Show
Ovo čak zvuči uvjerljivo i realno.

Inače mi ga je baš gušt slušat, to sam već i pisao, ali mi nikako ne paše kako se frajer ponaša kao malo dijete. Na što mislim?
Mislim na to da kad pogodi nešto, onda napravi video ''sam vam reko, najjači sam!!'', kad omaši, onda se opravdava. A i u videima se dotiče nekih bzvz komentara sa redita i slično na njegov račun tj na njegova nagađanja, rekao da bi ga ego previše zeza.
I dalje mi ga je gušt slušat i slušat ću ga

Ovo sam zapravo njemu trebao napisat u YT komentare...ali mi se neda
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 09:05   #5240
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
tko je taj shkot i zasto bih trebao slusati njegova nagađanja?
  Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 09:45   #5241
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Cassandra PC industrije.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 09:51   #5242
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
bas baba vanga metode pa sto pogodi - pogodi uz vjesto polusatno razglabanje ili ima svoje eksluzivne izvore?
  Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 10:25   #5243
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Kombinacija i jednog i drugog.

Prati tehnologiju, pametno povezuje stvari, a ulete mu i anonimni leakovi...

Uglavnom, zanimljiv za poslušati.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 11:07   #5244
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ovo čak zvuči uvjerljivo i realno.

Inače mi ga je baš gušt slušat, to sam već i pisao, ali mi nikako ne paše kako se frajer ponaša kao malo dijete. Na što mislim?
Mislim na to da kad pogodi nešto, onda napravi video ''sam vam reko, najjači sam!!'', kad omaši, onda se opravdava. A i u videima se dotiče nekih bzvz komentara sa redita i slično na njegov račun tj na njegova nagađanja, rekao da bi ga ego previše zeza.
I dalje mi ga je gušt slušat i slušat ću ga

Ovo sam zapravo njemu trebao napisat u YT komentare...ali mi se neda
Da si mu napisao na YT možda bi te bannao
Slažem se skroz. I uvijek je pitanje koliko on od leakova predstavi kao "svoje" zaključke.

Možeš ti biti najbolji analitičar na svijetu, ali ne možeš pogoditi u kojem smjeru ide neka arhitektura ili dizajn samog chipa.

Ali tamo obično nađem informacije koje nema na drugim YT kanalima, što znači da ima dobre izvore.

I na redditu se nađe dobrih diskusija, puno boljih nego o čemu Škot razglaba.

Zapravo vidio sam par puta i da na Redditu postavlja pitanja pa onda odgovore od ljudi koji znaju više od njega analizira i predstavlja u videima.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 18:47   #5245
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ovo čak zvuči uvjerljivo i realno.

Inače mi ga je baš gušt slušat, to sam već i pisao, ali mi nikako ne paše kako se frajer ponaša kao malo dijete. Na što mislim?
Mislim na to da kad pogodi nešto, onda napravi video ''sam vam reko, najjači sam!!'', kad omaši, onda se opravdava. A i u videima se dotiče nekih bzvz komentara sa redita i slično na njegov račun tj na njegova nagađanja, rekao da bi ga ego previše zeza.
I dalje mi ga je gušt slušat i slušat ću ga

Ovo sam zapravo njemu trebao napisat u YT komentare...ali mi se neda
meni je super, i volim kad likuje jer ga neki neupuceni bezveze prozivaju, cesto parafraziraju i misinterpreteriju, i neka im ga tako lijepo onda metne
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 20:18   #5246
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Meni je bio super u vrijeme kada je izbacio video AMD master plan pa je pričao naširoko o ovome i onome da bi zadnju 1/3 trećinu zaključio da mu je sinulo, da je skroz siguran i da to vidi kristalno jasno kako će AMD spajati GPU jezgre u jednu jaču i time pokositi nvidiju...kad ono ispalo da je nešto načuo ali ne za GPU nego za CPU (Ryzeni) i iz toga konstruirao naučnu fantastiku
Danas mi je relativno zabavan ali shvaćam ga max 50% ozbiljno
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 21:22   #5247
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Kak god bilo, izgleda da bi se Škot na kraju mogel zadnji smijati. Dijelići AMD-ove slagalice polako, ali sigurno sjedaju na svoje mjesto.
Citiraj:
CPU product code 2D3212BGMCWH2_37 / 34_N (H2 is indicative of a Matisse CPU, base clock speed of 3.4GHz and an average boost clock speed of 3.6GHz. 105 watts TDP and 32 MB of L3 cache.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 21:25   #5248
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
tko voli nek izvoli, "sto bi trebali izbaciti" video od pola sata koji ima smisla, zatim nastavak od pola sata "zasto nisu" (opet ima smisla )

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 24.01.2019. u 22:11.
  Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 08:58   #5249
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Ako je ovo najava APUa, "ozbiljno" igranje je puno bliže nego se misli: https://cdn01.hardwareluxx.de/razuna...83D085D65E.jpg
Posebno interesantne su informacije o platformi, fizičkom pakiranju (SP3 ?!) i kešu (16MB L2 i 64MB L3 ?!).
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2019., 16:41   #5250
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To je navodno od PS5 konzole, prokomentirano već na ovoj stranici
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na