Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2018., 09:17   #40201
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
pa naravno da je marža u servisima tolika, marža u trgovini auto dijelovima je bar 40%
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 09:18   #40202
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
pa naravno da je marža u servisima tolika, marža u trgovini auto dijelovima je bar 40%

Znam, ali mi je opet nevjerojatna priča da je zarada prodavača na prodanom vozilu 2.5 %.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 09:34   #40203
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
LINK

Bilo bi mi smiješno da popravak neću ja ( svi mi ) platiti....
Meni su najsmješniji komentari ljudi ispod te slike i članka. Presretač il bilo tko drugi je kriv jer se klinjo zdrobio. Righttt. Da je vozio normalno, nebi se sigurno okrenuli za njim.

Nekidan sam vidio policijski auto kod starog protisa kako je nastradao u raskršću. Svi smo mi ljudi od krvi i mesa, dese se zajebi i to je to. Štetu će platit osiguranje i bok.



Ovo je recimo sramotno za jednog policajca, profesionalca:

https://automobili.hr/novosti/video/...enira-strogocu

Bez obzira koliko netko bježao ili što već, ako leži na podu s rukama iza glave, fakat nema potrebe za cipelarkom.
Ja sam prvi koji će reći da policija danas ima premalo ovlasti i da mi je smješno zapravo koliko se policija mora opravdavat i natezat u nekim situacijama zbog prava kojekakvih, al ovo gore je baš pretjerivanje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 09:50   #40204
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Priča da diler automobila ima maržu od 2,5 % (nisam rekao da ti ne govoriš istinu!) na vozilu od 180 000 kn mi zvuči toliko financijski neisplativa da se čovjek zapita koja budala ulazi u posao dobivanja zastupstva i održavanja hladnog pogona .
Ili je marža na servisima 40-60-100 %, pa se na tome zarađuje?
Vidi marže kad su akcije u pitanju. Tad je 2,5% još i super.
Servisi izvlače kao i neke druge stvari, ali davno su bila vremena kad je to bio super posao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 09:53   #40205
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Frend koji se bavi servsiranjem motora na jahtama, mi je rekao da mu je najbolja marža na motornom ulju i da zato kupi bačvu-dvije i toči iz njih dok ih ne potroši. Čini mi se da mi je govorio da mu ulje nosi 3x dobit u odnosu na nabavnu cijenu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:08   #40206
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ovaj je bio kupljen poslije 2010.g.

Jedino ako je to bilo u Kini! 307ica se u EU prodavala do 2008.


EDIT: Vidim da je vec raspravljeno I ja vjerujem da se radilo o 308.

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 31.10.2018. u 10:23.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:30   #40207
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Istina, i ja mijenjao.

Ne znam kako je kod tebe, kod mene na MK3 je OEM Motorcraft (Valeo), uzeo sada nedavno Bosch Aerotwin i vratio OEM jer iako su tiše ove od Bosch, nisu brisale prljavštinu tako.


Što se tiče diskova i pakni, to je ok km.


Si probao preko FORSCAN? Ja imam Sony audio paket pa mi je zvuk dosta dobar...retrovizori mi se sklapaju kada ugasim auto..
Istina i ja sam vratio sad na OEM (neznam jesu Ford ili Motorcraft) ali bolje brisu. No svejedno i oni ce se brzo deformirat. Jednostavno mislim da nije dobro rjesenje na metlicu od 730 mm stavit samo na jednoj točki hvat. Brzo se izvitopere odnosno ostavljaju crte tamo izmedju kraja metlice i hvatišta. Mozda je to ovdje izrazenije zbog oscilacija temp jer zeme su hladne a ljeta vrela a Ford nece dobit mjesto u garazi

Mozda cjepidlacim ali sve u svemu dobar auto ali se ipak vide ti neki nedostaci koji ruku na srce za tu cjenu auta su ocekivani. Novi je kostao u toj opremi 17000 EUR, ja sam ga platio za 10500 sa 40k km i nepune 3 godine i sve u svemu za te novce je OK. No slijedeci auto ce ipak biti Mazda 3 sa 2.0 motorom benz naravno.

Sto se tice FORSCAN neda mi se to kupovat pa pretplate da bi namjestio par stvari i vise nikad ne koristio vjerojatno. Sa druge strane sve to a i puno vise na BMW-u vrlo jednostavno preko I drive-a se da namjestiti i podesavati.

Najvise me brinu retrovizori koji se automatski sklapaju kad zakljucam auto. Jednom kad ga dobro zaledi ima da pucaju ili pregaraju motorici
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:40   #40208
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova

Najvise me brinu retrovizori koji se automatski sklapaju kad zakljucam auto. Jednom kad ga dobro zaledi ima da pucaju ili pregaraju motorici
Silikonski sprej
Čuda radi i na brtvama vrata
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:02   #40209
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Najvise me brinu retrovizori koji se automatski sklapaju kad zakljucam auto. Jednom kad ga dobro zaledi ima da pucaju ili pregaraju motorici
Nemaš prekidač za ručno postavljanje stanja retrovizora?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:02   #40210
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@jc denton
Imali ste pravo, 308 je bio u pitanju. Moja krivica. Pokrivam se ušima. Bio je baš ovakav, ali srebrne boje. Znam da su postojala 2 modela sa istim motorom (1.6 hdi). Jedan je ima 92KS, a drugi 112KS. Naš je imao 112KS. Dobro je išao. 170 km/h bez problema po autoputu ZG-SB.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:25   #40211
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Toeto, e-hdi, mistery solved
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 12:22   #40212
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
upravo se smart cz regi vrlo neugodno prestrojio na ljubljanskoj, tj. prisilno ubacio... ovaj ispred mene kojem se ubacio i ja smo simultano otišli u lijevo i napravili mjesta policijskom motoru za kojeg nam je bilo jasno koji mu je cilj

well done!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 12:55   #40213
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
pa naravno da je marža u servisima tolika, marža u trgovini auto dijelovima je bar 40%
Čak i više!!

Evo konkretan primjer:

Ford Formula F ulje 1L - ovlašteni servis 105kn
- maloprodaja ispod 50kn, negdje i 40kn/l

Original motorcraft svijećice - ovlašteni servis 55kn/kom
- maloprodaja 20kn/kom
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 12:59   #40214
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
[QUOTE=danijel_b;3243988]Šta te zanima, moj je iz 2017?

Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Što te zanima? Vozio i 1.5 tdci mislim sa 125 KS, obitelj fordeva (st i rs)...zamalo uzeo i jednog 1.0 125 KS, tako da sam dosta isprobavao i imam frendove koji ih imaju..što te zanima lipi
Čekam novog Focusa, ali pošto vidim po SI i AT da će mu cijena biti skoro ko Mercedes A klase, nekako se hladim.

I u međuvremenu razmišljam o rabljenom Focusu MK3.

Na probnoj vožnji sam vozio karavan verziju, koja ima ogromnih problema sa bukom vjetra, baš na tom karavanskom dijelu.

Kako je s bukom vjetra, i općenito izolacijom u normalom, 5 vrata, Focusu?
Kakva su iskustva sa Ecoboost 1.0 125KS?
Jel problem ta 3 cilindra kad ideš uzbrdo s 2-3 Žderonje u autu?
Ako je (a pretpostavljam da je), kakvi su općenito 1.5 dizeli (ovi sa 125, ne 95)?

I općenito jel auto za preporučiti ili ne. Jer ja osobno sam se zaljubio u to kako vozi, imao sam osmijeh od uha do uha kad sam ga vratio u salon.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 14:42   #40215
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
[QUOTE=Elven;3244231]
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Šta te zanima, moj je iz 2017?

Kako je s bukom vjetra, i općenito izolacijom u normalom, 5 vrata, Focusu?
Kakva su iskustva sa Ecoboost 1.0 125KS?
Jel problem ta 3 cilindra kad ideš uzbrdo s 2-3 Žderonje u autu?
Ako je (a pretpostavljam da je), kakvi su općenito 1.5 dizeli (ovi sa 125, ne 95)?

I općenito jel auto za preporučiti ili ne. Jer ja osobno sam se zaljubio u to kako vozi, imao sam osmijeh od uha do uha kad sam ga vratio u salon.
Procitaj moj post od jucer ako nisi.

Neznam kakva je buka kod tog karavana ali kod hatchbacka je prihvatljivo za mene. Najvise me smeta buka guma u biti.

Neznam kojeg si testirao ali ovaj 125 kojeg mi imamo je iznenadjujuce dobar i potentan. Za grad vise ne treba po meni. Ako se vozis vise po autocesti i na dulje relacije onda bih ja isao na jace. Ali ovo pitanje snage je vrlo subjektivno i vec su se lomila ovje koplja sto je dovljno jako. Tako da mozda je meni dovoljno jako a tebi nece bit Inace nas drugi auto u obitelji je 330 xD pa nije da nemam jace za usporediti ali meni fakat taj focus je taman za grad.

Ovo za osmjeh od uha do uha, znam i to je najbolje kod tih Focusa,fakat su zabavni za vozit

Ako te jos sta zanima samo pitaj
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 15:52   #40216
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kako je s bukom vjetra, i općenito izolacijom u normalom, 5 vrata, Focusu?
Kakva su iskustva sa Ecoboost 1.0 125KS?
Jel problem ta 3 cilindra kad ideš uzbrdo s 2-3 Žderonje u autu?
Ako je (a pretpostavljam da je), kakvi su općenito 1.5 dizeli (ovi sa 125, ne 95)?

I općenito jel auto za preporučiti ili ne. Jer ja osobno sam se zaljubio u to kako vozi, imao sam osmijeh od uha do uha kad sam ga vratio u salon.



Iskreno, jako zabavan auto. Ja sam bio vozio isto karavana 1.0 125 KS kada sam gledao da uzmem jednog. Buka općenito je subjektivna, moram priznati da nije da je nečujan, ali meni sasvim OK. Koliko znam ovi koji ga voze više, kažu da nema frke čak niti kakvi su unutra.
Prijatelj ima tog 1.5 sa 125 KS i radi ogromnu kilometražu, i vozio i 4 ljudi i kaže sve OK. Ja sam ga bio malo vozikao i zabavan je, može i povući, sada da li povuče jako, to možda netko drugi da kaže, ja nisam mjerodavan za to više


Vozne karakteristike je ono što meni diže Focus naspram drugih. Mazda 3 je zabavan auto, vozikao ga, ali vozna karakteristika, focus >>> mazda.


Lak na svim autima je loš, tako da se nemoj obazirati, eno ti forum hr parsto stranica o lošem laku mazde.


@Romul


registriraj se na ford hrvatska, izaći će ti netko u susret i riješitit o sa forscanom za 10 minuta na kavi ili nekom meetu
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 17:02   #40217
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Iskreno, jako zabavan auto.

Vozne karakteristike je ono što meni diže Focus naspram drugih. Mazda 3 je zabavan auto, vozikao ga, ali vozna karakteristika, focus >>> mazda.
Nisam vozio novu Mazdu 3, samo prvu generaciju i bio sam sretan s njom, ali ne baš kao s Alfom 147.

Revieri jako hvale sadašnju Mazdu 3, ali hvale i BMW 1-icu, koja mi je nakon Focusa jedina stavila osmijeh, ali ne koliki i Focus (i novi Clio je jako zabavan auto, ali ni blizu ko 1-ica ili Focus).

Ali sada si mi pomogao, jer sam razmišljao i o Mazdi 3, ali mi je auto nekako bezličan, a ako nije baš blizu Focusa po guštu u vožnji, onda rađe Focus.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 19:16   #40218
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@jc denton
Imali ste pravo, 308 je bio u pitanju. Moja krivica. Pokrivam se ušima. Bio je baš ovakav, ali srebrne boje. Znam da su postojala 2 modela sa istim motorom (1.6 hdi). Jedan je ima 92KS, a drugi 112KS. Naš je imao 112KS. Dobro je išao. 170 km/h bez problema po autoputu ZG-SB.

Da, to su e-HDI motori. Pouzdani su bili, koliko mi je poznato nisu imali neke tipične falinge. I jeftiniji za redovito održavanje. 16V glava je zamijenjena sa 8V pa nije bilo vise ni problema sa rastezanjem lanca bregastih (jer ga nije bilo )
Vozio sam 92KS varijantu u 207-ici, dojam je da se nesto manje voli zavrtit nego 16V varijanta u 307ici (što je donekle logično - 16 ventila tome i služi, više zraka u višim okretajima).
Uglavnom su bili bolja opcija kod 308ice od benzinaca (barem po pouzdanosti i mušicama). Iako su THP turbo benzinci navodno bili ludnica za vozit.. ali im je pouzdanost bila kao da su motori od Alfe iz 90ih
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 22:03   #40219
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Cini mi se da je THP kod nas takodjer bio i vrlo rijedak model... Al da su bili ludnica, na takvom auticu bome jesu.

Jedna od lipsih 308ica sto sam naletio po netu, bez puno pretjerivanja u estetici i ćuniranja (ima vise albuma kako je slagao auto s vremenom):
https://www.flickr.com/photos/26023332@N08/40733470105/
https://www.flickr.com/photos/26023332@N08/40733475915/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 23:36   #40220
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Frend ima 308 THP s fino preko 200 konja i stvarno je zanimljiv autić.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 01:57   #40221
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
@ Elven

Moj je karavan 1.5tdci sa 120 KS. Auto sam uzeo čim sam prodao BMW f31 330 d i buka u fokusu je minimalno veća. Buka od guma ovisi ne samo o izolaciji već i o tome koje su gume na njemu i u kakvom su stanju. Ja imam nove ljetne i gume se jedva čuju. Buka od vjetra ti nije nista veća nego u BMW, ono što se čuje je motor kad prijedjem 120kmh.
Audio sustav je meni skroz ok, dobro se čuje u svim režimima vožnje i uopće nije potrebno puno pojačavati, na 180kmh se na jačini 12 mogu slušati vijesti bez problema.
Po meni s trenutnim cijenama ovaj auto nema konkurencije jer se za malo love dobije odličan proizvod.
Motor je zasad super, živahan, rado i lako se vrti, lijepo vuče i ide ravnomjerno. Meni je prosječna potrošnja na 5.6 l na 100 , 95% tempomat na 140kmh, tad se vrti na 2600rpm. Na običnoj cesti, čim su brzine ispod 120 može se proći i sa 4l na 100.
Mislim da auto nije super i tako jeftin ne bih ga kupio. Mene je stajao 15000eur, Titanium s dosta doplata, i 40000km na satu.
U trend opremi s tim motorom ih se može naći i za 11000eur, ispod 50000km u Njemačkoj.
Paralelno vozim i golf VII od supruge, i da, golf je bolji auto u određenim detaljima, ali se jednako opremljenog golfa mora dosta više platiti.

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 03:20   #40222
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
1.5tdci sa 95 KS (karavan i limuznina), napisati ću uočene nedostatke pa ostalo što ne navedem ili je ok ili meni nije bitno

- ponekad pri ulasku u auto zapnem koljenom za instrument ploču
- kod nogu suvozača su žice i releji (ili što već) pa ako suvozač malo jače ispruži noge ili ima veća stopala pa mu vrhovi prstiju/obuće dođu do kraja plastike (iza koje su te žice/releji ili što već) može pomaknuti/nategnuti te žice pa ostaneš bez žmigavaca ili svjetala što je super na većoj brzini na AC po mraku
- nema mjesta na zadnjoj klupi
- fali mi zadnji brisač kod limuzine (iako ih većina limuzina nema, ali meni fali)
- mjenjač sa 6. brzina u kombinaciji sa motorom od 95 KS je bez veze, za jače motore je vjerojatno ok, no u kombinaciji sa ovim ne donosi ništa
- odvajanje kvačila je grubo (iz 1. u 2. i kod nekih iz 2. u 3.) na prvu sam mislio da je to problem konkretnog auta (bio je karavan) ali sam u međuvremenu vozio još par što karavana što limuzina i kod svih je tako
- netko je već spomenuo prednje brisače - ostavljaju tragove i ne obrisane dijelove stakla već nakon par mjeseci korištenja
- halogena svjetla su katastrofa, bi xenon je ok
- pre tanak i mekan volan (iako je dobro pogođene veličine, ima dobar oblik i koža je ugodna na dodir no kad ga primim djeluje spužvasto)

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 01.11.2018. u 11:09.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 05:28   #40223
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
@ Elven

Moj je karavan 1.5tdci sa 120 KS. Auto sam uzeo čim sam prodao BMW f31 330 d i buka u fokusu je minimalno veća. Buka od guma ovisi ne samo o izolaciji već i o tome koje su gume na njemu i u kakvom su stanju. Ja imam nove ljetne i gume se jedva čuju. Buka od vjetra ti nije nista veća nego u BMW, ono što se čuje je motor kad prijedjem 120kmh.
Audio sustav je meni skroz ok, dobro se čuje u svim režimima vožnje i uopće nije potrebno puno pojačavati, na 180kmh se na jačini 12 mogu slušati vijesti bez problema.
Po meni s trenutnim cijenama ovaj auto nema konkurencije jer se za malo love dobije odličan proizvod.
Motor je zasad super, živahan, rado i lako se vrti, lijepo vuče i ide ravnomjerno. Meni je prosječna potrošnja na 5.6 l na 100 , 95% tempomat na 140kmh, tad se vrti na 2600rpm. Na običnoj cesti, čim su brzine ispod 120 može se proći i sa 4l na 100.
Mislim da auto nije super i tako jeftin ne bih ga kupio. Mene je stajao 15000eur, Titanium s dosta doplata, i 40000km na satu.
U trend opremi s tim motorom ih se može naći i za 11000eur, ispod 50000km u Njemačkoj.
Paralelno vozim i golf VII od supruge, i da, golf je bolji auto u određenim detaljima, ali se jednako opremljenog golfa mora dosta više platiti.

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
Kakva su ti iskustva sa F31?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 06:44   #40224
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Onda kod kupovine 307/8 treba gledati dizelaše sa 90 konja, po mogućnosti da nije istrunuo i da već ima ugrađene druge dizne?
  Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 08:35   #40225
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Pravi muškarac ne kupuje ženska auta. Recimo taj 307/8

Zadnje izmijenjeno od: Bravo. 01.11.2018. u 08:40.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 08:38   #40226
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Pravi muškarac ne kupuje ženska auta. Recimo taj 307/8
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ženi se sviđa.
Eto. A nije ni zahtjevna. Ima puno lošijih izbora, recimo Smart ili New Buba.
  Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 09:31   #40227
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Frend koji se bavi servsiranjem motora na jahtama, mi je rekao da mu je najbolja marža na motornom ulju i da zato kupi bačvu-dvije i toči iz njih dok ih ne potroši. Čini mi se da mi je govorio da mu ulje nosi 3x dobit u odnosu na nabavnu cijenu.
Istina, na uljima se okreće masna para ... A šta miliš koliko je prija bila marža kad su bii zastupnici u HR.

Inače cijena Totala 10W40 po litri na veliko je oko 7-8 kn a 5W40 nekih 13-14.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 10:20   #40228
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
- ponekad pri ulasku u auto zapnem koljenom za instrument ploču
Auuu ovo sam zaboravio, vjerojatno potisnuo
Par puta mi se desilo u zurbi ulijecem u auto i tako opalim desnim koljenom na tu grbu ispod volana da sve bogove sam poskidao. Koji idiot je to tako smislio svaka mu cast.

I da slozio bih se sa mjenjacem jos, Focus je jedini auto u kojem zaboravim cesto kad se zamislim u kojoj sam brzini.

Kuplung isto ali to su sitnice koje me ne smetaju toliko.
Brisace i zadnju klupu sam vec spomenuo ranije.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 10:26   #40229
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Ako je benzinac taj focus, ide li u rikverc normalno?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 11:13   #40230
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Kakva su ti iskustva sa F31?
Imao sam ga osam mjeseci, napravio 30000km i zaključak je otprilike da su motor i mjenjač odlični, apsolutno najbolje napravljen pogon koji sam ikada vozio.
Ostatak auta je srednja žalost i ne vrijedi te novce iskreno. Kako sam osam godina bio vlasnik E90, mogu reći da je E90 bio bolje napravljen auto.
Buka od guma ogromna, a gume su mi bile iste kao i na prethodnom autu Mercedesu na kojem se iste nisu uopće čule. Buka od vjetra na brzinama iznad 150 je gora nego na E90 ili na mercu w204, golf VII ima tisu unutrasnjost.
Meni je ustvari kupnja supruginog golfa otvorila oči i BMW je otišao nakon mjesec dana. Ima toliko loših detalja da bi mi post bio predugačak.
Da ne bi bilo zabune, BMW nije imao kvarove i kupljen je sa 44000km, tako da je bio praktički nov, mint stanje.

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na