Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2015., 13:12   #3721
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Evo updejta - flat je limitiran na 450GB... Mislim da ću ići s B.netom ipak, ušteda od soma kuna kroz godinu dana spram Iskon VDSL-a, a pretpostavljam da će dići brzine baš zbog tih konkurentskih VDSL usluga.
reci nam brojke iskon vs. bnet.
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 14:06   #3722
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 186
i od kud to da je limit 450GB, sad čitam onaj njihov kodeks i ta brojka se nigdje ne spominje, niti za jedan paket...
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 21:02   #3723
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Imas tocne brojke, bas u tom kodeksu. Pogledaj tablicu na dnu PDF-a.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 22:05   #3724
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Samo nisu refreshali brzine jer tih nekih ni nema u ponudi.

Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 11:33   #3725
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Albis 9300.
U kojem si kvartu, jel ti se na tom Albisu 9300, kocka slika , smrzava, sporo prebacuje programi itd., pa ga moras resetirati ili je sve OK.

Kakva su iskustva ostalih u ZG koji imaju Albisa 9300.

Edit: Na analognom osnovnom paketu nasao sam 4 digitalana programa HTV1, 2, RTL i Nova, a vidim da na forumima spominju 8 digitalnih programa.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 26.02.2015. u 12:07.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 21:39   #3726
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Mama mi ima 2d paket 12mbit/s (2d plus paket)....i sad prvo što vidim na njihovim stranicama je da taj paket sad iznosi 15mbit/s.
Ne žele povećat na 15-
Inače ne živim s majkom, al sam imao operaciju pa se kod nje oporavljam tak da sam većinu mjeseca kod nje i uspio sam napravit više od 320GB prometa (oba smjera).

I stavili su brzinu na 2mbita od 18-24....ajd da je pola, al ono šestina, baš jadno.

Ugovor je do 1.9. a onda AMIS FFTH....bez obzira što mi mami ne treba, al za istu paru i da se makne od ovih bijednika.
Najjadniji su od svih operatera, baš sam nezadovoljan.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 21:54   #3727
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
U kojem si kvartu, jel ti se na tom Albisu 9300, kocka slika , smrzava, sporo prebacuje programi itd., pa ga moras resetirati ili je sve OK.

Kakva su iskustva ostalih u ZG koji imaju Albisa 9300.

Edit: Na analognom osnovnom paketu nasao sam 4 digitalana programa HTV1, 2, RTL i Nova, a vidim da na forumima spominju 8 digitalnih programa.
Moraš u tv-u kliknut da traži preko kabela, a ne antene. Samo što će ti u tom slučaju izbaciti hrpu zaključanih programa te između njih moraš pronaći tih 8 od kojih vrijeti samo 4. Ako ti je shema slušat radio preko tv-a stavi da ti pretražuje kabel jer tad skine i radio programe.

ps. ako dobro vidim tog amisa ima samo u ZG i okolici? Cijene su nevjerojatne, za 150 tj. 100kn 8 mj. dobiješ 50mbit vezu i 1500min besplatnog telefona prema svim fiksnim i mobilnim mrežama. Nisam vidio da li naplaćuju uspostavu.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Cartmann. 26.02.2015. u 21:59.
Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 21:57   #3728
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Mama mi ima 2d paket 12mbit/s (2d plus paket)....i sad prvo što vidim na njihovim stranicama je da taj paket sad iznosi 15mbit/s.
Ne žele povećat na 15-
Inače ne živim s majkom, al sam imao operaciju pa se kod nje oporavljam tak da sam većinu mjeseca kod nje i uspio sam napravit više od 320GB prometa (oba smjera).

I stavili su brzinu na 2mbita od 18-24....ajd da je pola, al ono šestina, baš jadno.

Ugovor je do 1.9. a onda AMIS FFTH....bez obzira što mi mami ne treba, al za istu paru i da se makne od ovih bijednika.
Najjadniji su od svih operatera, baš sam nezadovoljan.
Nije za iste pare za manje para je, bar u mom slučaju imam 3u1 od amisa ffth. Net im je najbolji definitivno nemogu im niti jedni bit konkurencija što se neta tiče(i nema limita flat je flat), telefon ko telefon bilo je i kod njega riktanja nekih echo, šumovi, al kad se sredi sve 5, al iptv im je još uvijek ko u 19om stoljeću iskreno ono brže nađem stream neki jadni sa boljom slikom nego šta mi je na iptv-u to je žalosno, a prijavio više puta i ništa zasad nemogu kao još gledaju hoće bit kakvih poboljšanja u vezi tog, tako da b.net što se tiče telke je bar po mojem mišljenju najbolji(govorimo o digitalnim običnim kanalima, ne HD) i naravno kome ne štekaju kao šta su meni dok sam bio nekih 6 komada zadnjih 5 godina.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 22:10   #3729
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nije za iste pare za manje para je, bar u mom slučaju imam 3u1 od amisa ffth. Net im je najbolji definitivno nemogu im niti jedni bit konkurencija što se neta tiče(i nema limita flat je flat), telefon ko telefon bilo je i kod njega riktanja nekih echo, šumovi, al kad se sredi sve 5, al iptv im je još uvijek ko u 19om stoljeću iskreno ono brže nađem stream neki jadni sa boljom slikom nego šta mi je na iptv-u to je žalosno, a prijavio više puta i ništa zasad nemogu kao još gledaju hoće bit kakvih poboljšanja u vezi tog, tako da b.net što se tiče telke je bar po mojem mišljenju najbolji(govorimo o digitalnim običnim kanalima, ne HD) i naravno kome ne štekaju kao šta su meni dok sam bio nekih 6 komada zadnjih 5 godina.
Majci mi praktički ni ne treba NET.... ja si mogu složit torrent mašinu od tog neta. a sredit ću joj i netflix....gleda Fashion TV i sapunjare po novoj rtl i hrt.


Zaštita mrežnog integriteta...bijedno.

Inače živim u samoboru, di sam na ISKON samo net....telefon imam službeni mobitel i svoj i ne treba mi, TV ne gledam...sve skinem
2,5 km sam od DSLAM, i prije koji mjesec je VIP postavio ormar i sad imam opciju BNETA...al neću, čekam fiber do doma pa bilo to za 20 godina, bez ovakvih usranih limita.
VIP mi je baš odvratna firma (s svim podfirmama), i baš ih ne želim i NEĆU, jebe mi se za lovu.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 22:42   #3730
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Sto cvilite pa to nije normalno, kao da je to najveci problem na svijetu. Razumijem vas da ste ljuti na njih, ruku na srce i ja sam. ali tako je kako je, pojeli smo govno i idemo dalje. Bolje mi je i ovako nego da se vratim na adsl 4mb (eto sada uvode vdsl pa se nadam da ce uskoro i bnet popravit brzine itd)

Mjesecno pravim 200-250gb prometa, tu i tamo se desilo da predem 300
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 23:07   #3731
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Sto cvilite pa to nije normalno, kao da je to najveci problem na svijetu. Razumijem vas da ste ljuti na njih, ruku na srce i ja sam. ali tako je kako je, pojeli smo govno i idemo dalje. Bolje mi je i ovako nego da se vratim na adsl 4mb (eto sada uvode vdsl pa se nadam da ce uskoro i bnet popravit brzine itd)

Mjesecno pravim 200-250gb prometa, tu i tamo se desilo da predem 300
VDSL ti radi na većim frekvencijama od ADSL2+ i veće je gušenje na većim udaljenostima.

Meni na 2,5km od DSLAMA veću brzinu ima ADSL2+ nego VDSL, i nikakva tehnologija nikada to ne može promijeniti. To je fizika materijala i ne može bit bolje (za mene koji sam 2 i pol km od DSLAMA)....ko je bliže super.

Al VIP je dofurao OPTIKU 10m do moje zgrade, i onda ne ide s optikom nego s kabelom. I ima nesimetrične brzine i limite.

Općenito BNET ima loše pingove prema europi....al navodno brutalne pare namjeravaju uložit u optičku mrežu u hrvatskoj (al ne do samog stana il kuće). Rade svoju infrastrukturu, prije godinu dana su prekinuli svjetlovodnu vezu koju su imali preko preko 400kV dalekovoda prema Krškom.


Sad u doba 4k filmova imat ovakve limite....ma daj, odjeb
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 10:54   #3732
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Možda se izglasa jednom i kod nas

Citiraj:
The Federal Communications Commission today voted to enforce net neutrality rules that prevent Internet providers—including cellular carriers—from blocking or throttling traffic or giving priority to Web services in exchange for payment.
http://arstechnica.com/business/2015...-and-title-ii/
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 13:12   #3733
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
imho bnet će povećati brzine kad ga stisne konkurencija.Ovi iz parice čučaju maximum,ali eto vdsl2+ itd pa će max bit 50 mbita.Bnet preko postojećih koaksa može ladno i sad 120,vjerovatno može i više.Samo je cijena ubij bože,al valjda će i oni pomalo to smanjit jer ako krene poplava ovih iskon operatera itd gubit će korisnike.
Uostalom ako do zgrada već imaju optiku,mogu opet učinit kanalni razvod unutar zgrade ili po postojećim kanalicama,te dovest optiku do kućnog praga.
Šta ovo drugi neće nikad ili oće tek kad im tcom dozvoli ili bude morao po sili zakona(neznam zakonsku regulativu)
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 13:48   #3734
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
imho bnet će povećati brzine kad ga stisne konkurencija.Ovi iz parice čučaju maximum,ali eto vdsl2+ itd pa će max bit 50 mbita.Bnet preko postojećih koaksa može ladno i sad 120,vjerovatno može i više.Samo je cijena ubij bože,al valjda će i oni pomalo to smanjit jer ako krene poplava ovih iskon operatera itd gubit će korisnike.
Uostalom ako do zgrada već imaju optiku,mogu opet učinit kanalni razvod unutar zgrade ili po postojećim kanalicama,te dovest optiku do kućnog praga.
Šta ovo drugi neće nikad ili oće tek kad im tcom dozvoli ili bude morao po sili zakona(neznam zakonsku regulativu)

Boli me za brzinu, od svih koliko ja znam samo oni imaju limit kod flata.
Nisam neki opsjednuti freak za torrentima, rijetko i igre igram. Al youtube ima 4mbit na full hd, i netflix 15mbit na 4k, a i svaki pošteni BR rip u FHD ima 10+ GB....i ful je onda problem u mj dana napravit 320GB prometa u oba smjera.

S 12mbita narušavam integritet njihove mreže....smješno
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 14:06   #3735
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Ne kažem da limit flata nije bezvezan,ali meni je 640 gb mjesečno dovoljno,uostalom limitiraju ti brzinu od 18-24,ako ćeš skidat stavi da se skida po noći i opet ide bez problema.
Ako oćeš net bez tog ograničenja uzmi onda drugog operatera,jako jednostavno
Imaš i ove jeftine ala iskon sad sa 50/5 ili tcom,kod tcoma čak i optiku 100/20 ako ti je dostupna...to je primjerenije ako već trošiš 4k filmove...
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 21:59   #3736
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
Ne kažem da limit flata nije bezvezan,ali meni je 640 gb mjesečno dovoljno,uostalom limitiraju ti brzinu od 18-24,ako ćeš skidat stavi da se skida po noći i opet ide bez problema.
Ako oćeš net bez tog ograničenja uzmi onda drugog operatera,jako jednostavno
Imaš i ove jeftine ala iskon sad sa 50/5 ili tcom,kod tcoma čak i optiku 100/20 ako ti je dostupna...to je primjerenije ako već trošiš 4k filmove...
di ću imat na dva i pol km 50 mbita?

imam t com dslam na dva i pol km, trenutno na iskonu, i 10m od zgrade kabelsko optički multipleksor od vipa i dostupan bnet.

nemam izbora, odnosno rađe sam na iskonu nego kod ovih...


kako mi je posao, razvoj i investicije za jednu firmu, vezano uz građevinu, kopanje jednog metra asfalta košta 300kn, trava je jeftinija. I ako misliš da će bilo tko kopat, a javno su dostupne informacije tko je šta kopao i tko što i gdje ima položeno (u mom slučaju je kvart prekopao VIP), neće kopat jer je neisplativo.

Zadnje izmijenjeno od: markecSMB. 01.03.2015. u 22:04.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 22:34   #3737
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
A štaš,lipo uzmeš iskon i miran,pusti bnet neka i dalje limitira flat
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 15:01   #3738
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
U kojem si kvartu, jel ti se na tom Albisu 9300, kocka slika , smrzava, sporo prebacuje programi itd., pa ga moras resetirati ili je sve OK.

Kakva su iskustva ostalih u ZG koji imaju Albisa 9300.
Nema bas reakcije iz ZG ocito vam je slika OK, meni se smrzava - zastajkuje na HD paketima svako malo po 5 do 10 sekundi a onda krene dalje normalno i tako u krug.
Danas informacija iz tehnicke podrske, nocas isla zadnja nadogradnja softvera na Albisima i sad bi trebalo biti OK, no kod mene i dalje zastajkuje.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 18:37   #3739
ibojanic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Bok.
Dali je neko pokušavao spojiti Hard Disk na Bnetov router tc7200? Ja sam spojio i idim sve ali kada pokušam nešto kopirati na njega s laptopa (spojen bežično na router) brzina je užasno spora (max 300kb). Dali je netko uspio to podesiti da radi kako treba???
ibojanic je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 19:29   #3740
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Nema bas reakcije iz ZG ocito vam je slika OK, meni se smrzava - zastajkuje na HD paketima svako malo po 5 do 10 sekundi a onda krene dalje normalno i tako u krug.
Danas informacija iz tehnicke podrske, nocas isla zadnja nadogradnja softvera na Albisima i sad bi trebalo biti OK, no kod mene i dalje zastajkuje.
Imao jedno, max 2 smrzavanja u zadnjih 5 mj. i to je bilo uvijek dok mi se
istovremeno više stvari snimalo na mrežnu snimalicu.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 19:44   #3741
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Znaci kod tebe ovoga nema:
"Najviše je izraženo na HISTORY HD a isto tako i na DISCOVERY HD, ANIMAL
PLANET HD, NATIONAL GEOGRAPHIC HD, NAT GEOWILD HD i povremeno na ostalim HD programima.
Manifestira se kao zamrzavanje slike na 5 do 10 sekundi i to neki puta svakih 30 sekundi nekoliko puta a zatim nakon cca 5 ili 10 minuta pa
onda opet par puta nakon 30 sekundi, pa zna biti pola sata mir pa opet u krug. Na nekim HD programima to bude zamrzavanje na sekundu dvije."

Koji si kvart.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 20:14   #3742
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Al ja imam osnovni paket, i nemam HD programe iz tog proširenog,kvart je vidljiv sad
iz opisa avatara, al ni u novome zagrebu donedavno nije bilo problema.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 20:34   #3743
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ma na Osnovnom digitalnom paketu ni ja nemam problema, problem opisanog zamrzavanja imam samo na HD paketima i to najvise na napisanim u gornjem postu.
Kaj u Maksimirskom ZOO ima i Varana, ocito tamo vec nisam bio duze vrijeme.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2015., 21:02   #3744
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
pisalo je "jarunski varan", ne znam kaj je sad, valjda sam nehotice zbrisao
  Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 01:25   #3745
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Koji je admin username i password za njihov technicolor router?

Adresa je 192.168.100.1
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 20:45   #3746
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Je li na Thomsonovim routerima još uvijek
user: "prazno"
pass: "admin"

Dočekao nas u stanu bnet s već podešenim Thomson routerom, gdje gornji podaci ne prolaze.
Ako je čovjek mijenjao, a ja resetiram router, hoće li kao kod T-coma automatski povuć sve podatke za internet i TV?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 20:49   #3747
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci kod tebe ovoga nema:
"Najviše je izraženo na HISTORY HD a isto tako i na DISCOVERY HD, ANIMAL
PLANET HD, NATIONAL GEOGRAPHIC HD, NAT GEOWILD HD i povremeno na ostalim HD programima.
Manifestira se kao zamrzavanje slike na 5 do 10 sekundi i to neki puta svakih 30 sekundi nekoliko puta a zatim nakon cca 5 ili 10 minuta pa
onda opet par puta nakon 30 sekundi, pa zna biti pola sata mir pa opet u krug. Na nekim HD programima to bude zamrzavanje na sekundu dvije."

Koji si kvart.
Radi upravo tog sam ja otišo od njih nisu mi znali riješit tj. rekli su mi nakon cca 6 godina natezanja zvanja čekanja tehničara popravljanje uštelavanja itd. to je bilo prošle godine u 11-om mjesecu da je ipak do njih problem na nodu kao da je neki dio puko mi je ženska preko telefona rekla i ne da se popravit ja sam reko uredu i fino sam se pokupio od njih, nikad više b.net.


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Je li na Thomsonovim routerima još uvijek
user: "prazno"
pass: "admin"

Dočekao nas u stanu bnet s već podešenim Thomson routerom, gdje gornji podaci ne prolaze.
Ako je čovjek mijenjao, a ja resetiram router, hoće li kao kod T-coma automatski povuć sve podatke za internet i TV?
Kolko znam da isto je.

Kad resetiraš pričekaj koju minutu on sve sam povuće.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 00:08   #3748
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Radi upravo tog sam ja otišo od njih nisu mi znali riješit tj. rekli su mi nakon cca 6 godina natezanja zvanja čekanja tehničara popravljanje uštelavanja itd. to je bilo prošle godine u 11-om mjesecu da je ipak do njih problem na nodu kao da je neki dio puko mi je ženska preko telefona rekla i ne da se popravit ja sam reko uredu i fino sam se pokupio od njih, nikad više b.net
Koja je to fora da se taj dio neda popraviti, jel to nesto hardverski ili softverski, cudi me da se iz ZG-a ne javljaju i drugi korisnici koji imaju "Start HD paket" zar oni nemaju taj problem sa smrzavanjem slike ili im je svejedno (oguglali).
A kaj je sa onom teorijom o 4G i LTE mrezi koja navodno radi na frekvencijama HD programa koje pusta B.net.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 08:23   #3749
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Neam pojma meni je tako ženska preko telefona rekla, sad da li je to rekla da me se više riješi jer sam doslovno svaki tjedan skoro po 1-2 puta zvao tehničku pa su mi dolazili, ali nije to bilo zvanje bezveze svaki put sam sa razlogom zvao, nikad nisam nazvao i bezveze da tehničar dođe pa da kaže sve je uredu il bezveze podesi nešto šta sam i ja mogao i takve stvari svaki put je bio ozbiljan problem ili štekanje tih par kanala ili nešto sa netom, a u tih sveukupno 6 godina su mi valjda bili ni više ni manje nego 90ak puta, mislim kakav je to provajder di ja njih moram svako malo zvat i još mi bubnu ovakvu glupost za izgovor da nemogu popravit, mislim da je to skroz neprofesionalno od njih. Nije softverski jer da je softverski bi u tih 6 godina riješili to ili bar u godinu dve, a problem je prijavljivan prije 3 možda no i prije je bio prisutan samo sam tad imao sa netom problema pa nisam mogao onda na njega se skroz koncentrirat kao kasnije kad je net valjao. Hardverski im je nešto riknulo ili je nod tolko zakrčen da jednostavno nemaju izgovor, a ako je nešto stvarno baš otišlo onda očito im je preskupo da recimo za 5 korisnika u naselju koje ima brdo stanovnika to idu mijenjat tako da ih briga dok radi radi i dok ne prijavljuje baš više korisnika sa tog područja isti problem znači gledaj da penzići recimo koji imaju b.net i dosta ljudi uopće ne primjete taj problem a prisutan je, njima je to normalno tako i nikad niti nisu zvali radi nekog problema ko mojih par susjeda recimo u ulazu, nego oni idu mene pitat....A kad se baš dogodi da se nešto zdimi i da crkne znači ono krajnje nužno nešto za mijenjat onda tek idu mijenjat, inače ko šiša tih 5 šta se žale, ako ih i ima 5 u mojem slučaju sam očito bio samo ja pa ih briga ako i odem, a dugogodišnji korisnik pa eto.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.03.2015. u 08:29.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 08:46   #3750
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Upravo tako,i ja mislim da je tu najveći problem u zagušenosti njihove mreže i to se kod vas očituje zastajkivanjem hd kanala.Pošto su većina korisnika prosječni useri koji imaju osnovni paket oni to i nemogu primjetit za razliku od vas koji imate hd pakete.
grabber je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na