Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2012., 23:46   #1231
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Budem ukratko. Dakle, PMP5570C.
Ekran je izvrstan, IPS display mi je zbilja ozbiljan pomak na bolje u reprodukciji slike. Touch screen registrira i lagani dodir. Baterija drži solidno. Čistog igranja može biti i 5 sati prije nego odapne, ako samo čitam i surfam onda mi izdrži bez problema cijeli dan, s time naravno da se i ja moram odmorit s vremena na vrijeme

Brzina je vrlina, quad core Mali MP400 (grafika) i dual core ARM A9 na 1500 i nešto sitno MHz. Po performansama je nešto i brži od Galaxya S2. Antutu 3 mi varira, ali score se vrti oko 9000. Sve igre rade bez ikakvih trzancija, za sada.
Lagganja u sučelju nema, vjerojatno zato što Prestigio nije nakrcao uređaj s previše bloatwarea.

Ako ćemo uspoređivati Mediapad 7 lite i njega, u normalnoj upotrebi (surfanje i sl.) nema velike razlike, osjeti se da Prestigio lakše diše i ždere web sajtove, ali ruku na srce - ništ ne fali niti Huaweiu za tu namjenu.
Huawei za igre (iole zahtjevnije) nije i to je to.
Huawei djeluje bolje napravljeno, ali samo zbog boljih materijala. Stražnja strana Huaweia je metalna, a Prestigia je mekana plastika.
Oba uređaja su sklopljena dobro i škripanja nema nigdje.
Ekrani su mi tu negdje, vrlo slični. Ista rezolucija, isto IPS panel. Možda toplije boje na Prestigiu, a više plavkaste na Huaweiu.

Back-kamera na Prestigiu nije bogznašto, ali posluži za okinuti koju fotku. Koristiti samo u slučaju nužde

Za 8" Prestigia ne znam ama baš ništa osim činjenice da ima ekran s malim kutem vidljivosti i to s Youtubea a ne iz prve ruke. Bio je frend u Linksu i po njegovom sudu to nije tako loše, ali pitanje je koliki ima prag tolerancije

Zadnje izmijenjeno od: Zvone2772. 15.12.2012. u 14:09.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 23:59   #1232
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Hvala na opsirnom reviewu. Kod Mediapad7 lite me privlaci taj 3G modul koji bi mozda iskoristio bolje. Ali prestigio ima daleko bolje specifikacije hardverski, i cini mi se da huawei nema IPS. Vjerojatno ce odluka pasti na prestigio, iako mi u prvom planu nije igranje igara, nesto malo multimedije, vecinom surfanje, malo office-a i to

EDIT: Ispravak, Huawei ima IPS
Ali ipak sam uzeo 5570, ne stignem trenutno ali cu se poigrati veceras malo s tim

Zadnje izmijenjeno od: cyclone. 15.12.2012. u 13:52.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 11:13   #1233
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Zvone, imam pitanje, jesi uspio spremiti ista na SD karticu, aplikacije, filmove? Koju SD karticu imas?

EDIT: Uspio sam preko kompa prebaciti film i nesto sitno glazbe, ali aplikacije ne idu na SD nikako.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 20:19   #1234
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Zvone, imam pitanje, jesi uspio spremiti ista na SD karticu, aplikacije, filmove? Koju SD karticu imas?

EDIT: Uspio sam preko kompa prebaciti film i nesto sitno glazbe, ali aplikacije ne idu na SD nikako.
Sustav ima dvije particije od kojih je jedna internal, a druga SD...a sve su zapravo interna memorija. Ono što te zanima je prebacivanje na ExternalSD particiju odnosno pravu, vanjsku SD karticu.

Za spremanje aplikacija na "eksterni" SD se može koristiti link2sd koji u biti navodi sustav da "mounta" direktorije u kojima se nalaze aplikacije na SD-u na način da to sustav vidi kao internu memoriju. Može se, ali trebaš root pristup.

Postupak se sastoji od particioniranja SD kartice na dvije primarne particije, od kojih će jedna biti npr. FAT32 koja je kompatibilna sa svim uređajima i na nju idu aplikacije. Sve sam bio postavio, ali sam skužio da mi treba root pa sam odustao.

Na kraju, nije mi se dalo zafrkavati s time pa za sada ne idem u rootanje jer mi je ovih preko 6GB dostupne interne memorije za same aplikacije sasvim dosta.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 13:41   #1235
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

dali tablet iz konzuma onaj telefunken ima utor za sim karticu ? tj. dali se mogu spojiti na internet u razdoblju kad mi nije dostupan wifi ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 14:02   #1236
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Nema
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 18:12   #1237
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nema
hvala na odgovoru. da šteta.
iako sam pročitao na drugom forumu da jedino rješenje tada spojiti ga usb stick i da radi onda.

nego koji tablet ima mogučnost za sim karticu za pristup internetu i da je najeftniji
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 18:42   #1238
kreso75
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
nego koji tablet ima mogučnost za sim karticu za pristup internetu i da je najeftniji
Još sam relativno nov što se tiče tableta (štoviše, nisam još niti vlasnik nekog, no planiram kupovinu) pa ne znam da li su najjeftiniji, ali na Njuškalu sam vidio 7" Hauwei Mediapad 7 Lite iz T-Comove ponude po 1000-1400 kn. Navodno mu je mana sporost i jako loše trajanje baterije. Nisu zaključani na HT
Također, u Chipoteci sam vidio 10" Coby Kyros 1125-3G po 1399 kn. Ne znam kakav je on...
kreso75 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 18:54   #1239
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
hvala na odgovoru. da šteta.
iako sam pročitao na drugom forumu da jedino rješenje tada spojiti ga usb stick i da radi onda.

nego koji tablet ima mogučnost za sim karticu za pristup internetu i da je najeftniji
Huawei Ideos S7 Slim
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 19:24   #1240
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Coby je imao veliku manu jer nisu imali pristup Google Playu nego GetJaru, AppLibu i sl. Možda su to popravili u novijim verzijama, ali ja sam jako skeptičan. Ako nisu, onda ne preporučujem kupnju Cobyja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 20:21   #1241
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Budem ukratko. Dakle, PMP5570C.
Ekran je izvrstan, IPS display mi je zbilja ozbiljan pomak na bolje u reprodukciji slike. Touch screen registrira i lagani dodir. Baterija drži solidno. Čistog igranja može biti i 5 sati prije nego odapne, ako samo čitam i surfam onda mi izdrži bez problema cijeli dan, s time naravno da se i ja moram odmorit s vremena na vrijeme

Brzina je vrlina, quad core Mali MP400 (grafika) i dual core ARM A9 na 1500 i nešto sitno MHz. Po performansama je nešto i brži od Galaxya S2. Antutu 3 mi varira, ali score se vrti oko 9000. Sve igre rade bez ikakvih trzancija, za sada.
Lagganja u sučelju nema, vjerojatno zato što Prestigio nije nakrcao uređaj s previše bloatwarea.

Ako ćemo uspoređivati Mediapad 7 lite i njega, u normalnoj upotrebi (surfanje i sl.) nema velike razlike, osjeti se da Prestigio lakše diše i ždere web sajtove, ali ruku na srce - ništ ne fali niti Huaweiu za tu namjenu.
Huawei za igre (iole zahtjevnije) nije i to je to.
Huawei djeluje bolje napravljeno, ali samo zbog boljih materijala. Stražnja strana Huaweia je metalna, a Prestigia je mekana plastika.
Oba uređaja su sklopljena dobro i škripanja nema nigdje.
Ekrani su mi tu negdje, vrlo slični. Ista rezolucija, isto IPS panel. Možda toplije boje na Prestigiu, a više plavkaste na Huaweiu.

Back-kamera na Prestigiu nije bogznašto, ali posluži za okinuti koju fotku. Koristiti samo u slučaju nužde

Za 8" Prestigia ne znam ama baš ništa osim činjenice da ima ekran s malim kutem vidljivosti i to s Youtubea a ne iz prve ruke. Bio je frend u Linksu i po njegovom sudu to nije tako loše, ali pitanje je koliki ima prag tolerancije
ovo je možda više vezano uz sam android nego uz uređaj koji me zanima
no pošto ga i ja planiram kupiti, zanima me jedna stvar (nemam android phone, pa ne znam)
offline GPS navigacija - postoji li besplatna varijanta?
bez "hakiranja" ako je moguće; ako nije - koliko je komplicirano staviti?

još smišljam situacije u kojima bi mi trebao tablet - slušam argumente koje ste sebi prezentirali prilikom kupnje
ako se propitkujem treba li mi (uz laptop i mobitel), možda da ga i ne kupujem?
ali sam umjereni gadget freak, pa bi lijepo sjeo za božić
(premišljam se između toga i ebook readera)
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 20:56   #1242
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 20:59   #1243
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Konkretno, 5570C ti nema GPS, niti 3G, tako da jedino preostaju offline karte kao eventualna pomoc.

EDIT: Samo da napomenem da ima razlike izmedju Prestigio Pro duo 7.0 i Prime duo 7.0, nije samo u kucistu. Pro duo mi je vise multimedijski orijentiran, sa quad core GPU-om i mini HDMI izlazom. Kuciste je na strani Prime-a, kao i memorija (16GB u odnosu na 8GB). I mislim da je baterija drukcija, kod jednog jaca a drugog slabija. I Prime ima neznatno slabiji procesor, dual core su oba.

Prednost je svakako IPS ekran kod oba uredjaja

Zadnje izmijenjeno od: cyclone. 18.12.2012. u 21:04.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 21:36   #1244
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
zbilja, previdio sam da nema GPS :/
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 21:42   #1245
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Coby je imao veliku manu jer nisu imali pristup Google Playu nego GetJaru, AppLibu i sl. Možda su to popravili u novijim verzijama, ali ja sam jako skeptičan. Ako nisu, onda ne preporučujem kupnju Cobyja.
Custom ROM-ovi rulaju
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 09:00   #1246
kreso75
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Custom ROM-ovi rulaju
Sa custom ROM-om se da popraviti da se spaja na "klasičan" Market?
kreso75 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 09:39   #1247
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Da.Google it.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 11:03   #1248
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
Uzeo u subotu
http://www.links.hr/?naziv=tablet-ra...kl=010.122.008

Užas koji uređaj, ja neznam jel do uređaja,software-a ili čega već ali problemi su slijedeći;

Sporost sistema prilikom korištenja bilo čega,sporost wirelessa iako je izmjereno na tabletu 10/1 dl/ul. Crash apsolutno svake aplikacije koju sam skinuo pa čak i mutavih angry birds-a. Nemreš filmić na yt pogledat jer se sruši web preglednik koji je tvornički instaliran isto tako i firefox,chrome i opera.
Neko vrijeme radi normalno pa onda opet problemi,odziv ekrana je čisti užas...reko ajd vratit ću ga na tvorničke postavke pa će to proradit...moš mislit još mi instalira flash player koji ne da nevalja neg nema isusa da proradi išta s njim.
Vratio opet na tvorničke bez instalacije tvorničkih aplikacija...same shit


Uređaj je vrhunski izveden što se tiče robusnosti,raznih priključaka,trajanja baterije od preko 6 sati,al ne radi nikako...

Uređaj je zapakiran tvornički kada sam ga uzeo tako da nije da ga je netko koristio i danas vraćam govno i mjenjam ga za samsung.
__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 14:15   #1249
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 217
Molim korisnike tableta Acer a510 da mi se jave na pm ili napišu ukratko radi li im oba zvučnika. Naime nakon updatea na jelly b. desni zvučnik kao da nikako ne radi. Da li je tako bilo i prije nisam ni sam 100% siguran, pa da znam zbog ev. reklamacije, hvala na odgovoru.
Wiz3m4n je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 14:29   #1250
Sagitarrius
Registered User
Moj komp
 
Sagitarrius's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Bok svima, full sam nov (citaj "noob") u tabletima pa me zanima jedna stvar. Imam usb stick za internet od tmobile koji koristim na svim laptopima ( OS windows). Da li se to moze iskoristiti na tabletu koji je na androidu? Ako moze sta trebam ? Emulator ili nesto drugo? Ili nist od toga. Tnx
Sagitarrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 14:53   #1251
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Može. Doduše, puno ovisi o tabletu i o samom sticku jer su tableti dosta osjetljivi na to. Neke kombinacije tablet+stick će raditi, a neke neće. Trebao bi biti malo konkretniji i u pogledu modela tableta i modela sticka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 15:12   #1252
Sagitarrius
Registered User
Moj komp
 
Sagitarrius's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Tablet je POV Protab25 XXL 10" A10 boxchip, a stick Huawei. U biti ne kuzim kak bi to opce radilo kad je software na sticku za windoze, pa ono pitam ako ima neke sanse
Sagitarrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 15:56   #1253
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ne sekiraj se, driveri su ubačeni u Android. Za taj tablet i taj stick ti ne bi znao točno reći, ali mi se čini da je taj stick radio na Prestigio modelima. Pretraži malo ovu temu i onu o Prestigio tabletima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 17:42   #1254
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Citiraj:
Autor Sagitarrius Pregled postova
Tablet je POV Protab25 XXL 10" A10 boxchip, a stick Huawei. U biti ne kuzim kak bi to opce radilo kad je software na sticku za windoze, pa ono pitam ako ima neke sanse
Huawey K3520, radi na telefunken konzumovom tabletu android 4.0.4.pozz
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 18:44   #1255
Sagitarrius
Registered User
Moj komp
 
Sagitarrius's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Super, mozda i meni proradi, javim kad probam! BTW, zakaj ne radi Chrome? Instaliram i onda se srusi
Sagitarrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 19:55   #1256
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
može netko dati mi preporuku koji tablet kupit do 1300 kn?
ne trebam ništa zahtjevno i slično može i polovno sa njuškala...hvala
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 21:52   #1257
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
može netko dati mi preporuku koji tablet kupit do 1300 kn?
ne trebam ništa zahtjevno i slično može i polovno sa njuškala...hvala
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=14820

Čini mi se najbolji za tu cijenu
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 22:44   #1258
kreso75
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Uzeo sam danas Coby Kyros 1125-3G.

Verzija Androida je 4.1.1, Google Play radi.

Izgleda da ne prepoznaje ad-hoc WiFi mreže, ali čini mi se da je to mana svih Androida (osim uz dodatni app, ovo ću morati provjeriti).

Još jedan nedostatak koji sam primjetio kod 2 primjerka (budući da sam išao odmah na zamjenu): ne diže data konekciju nakon što se vrati iz standby-ja, tj. izgleda da ne prepoznaje GSM modul. Stvar proradi nakon shutdown-a i ponovnog pokretanja.
kreso75 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 23:39   #1259
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
više me privlači coby radi 10" display-a a uklapa se u cijenu 100-200 kn manje više...što mislite o ovom modelu ili ovom ?
jako puno različitih proizvođača žnj imena ima 10"...
od svih me najviše vuče prestigio 8"

Zadnje izmijenjeno od: d0magoj_OS. 19.12.2012. u 23:48.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2012., 09:20   #1260
Sagitarrius
Registered User
Moj komp
 
Sagitarrius's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
više me privlači coby radi 10" display-a a uklapa se u cijenu 100-200 kn manje više...što mislite o ovom modelu ili ovom ?
jako puno različitih proizvođača žnj imena ima 10"...
od svih me najviše vuče prestigio 8"
Ja bi za te pare kupio radje nov tablet, ovaj me je doso 100 kn vise pa pogledaj za sad sam zadovoljan svime.
Sagitarrius je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na