Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2012., 03:25   #1
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Exclamation (riješeno) Macbook White "artefakti"- OSX i BSOD Bootcamp

Dobio sam macbook white, koji je blago rečeno bio silovan.. Proliveno je neko piće bilo po njemu, pretpostavljam nescaffe vanilija i onda je bačen na pod, izgleda svom snagom...

No bilo kako bilo, nije ta jabuka bezveze tamo.. Nakon rastavljanja, čišćenja u nitro razređivaču, jedne ture blagog prelemljavanja na vruć zrak, laptop je upalio.. To je prva verzija macbook white, ona 2006/2007. Core 2 Duo, 512MB ddr2 rama, intel gma..

Problem je sljedeći. Jedan ram modul je neispravan, na njemu je bilo tekućine kad sam rastavljao prvi put laptop, probao sam prelemljavati i sve, no 0 bodova, tako da je u laptopu samo 256MB DDR2 rama.

Kada bootam OSX s DVD-a, pojavi se jabuka na sivoj podlozi, ispod nje spinner, kasnije uđe u setup gdje mi se sve pokaže kak spada OSIM MIŠA. Miš mogu normalno micati po ekranu, ali je u obliku ogromne kocke (3X3cm na ekranu ), te je ispunjen bijelom bojom i nekim hieroglifima.. Setup mi tu i stane, to jest, šrota, ali se evo npr sad.. pola sata ništa ne događa..

Ako probam bootati Windows 7, onda iz DOS-a normalno loada sve na disk ( siva traka na početku setup-a ), te se kao restarta, zavrti onaj windows 7 logo i kad bi trebao pokazati setup GUI, tamo rukne BSOD..


Neznam, htio bi si ovo srediti, pa makar nekako kao stolni komp s OSX-om, mislim da sam napravio hrpu posla već, dižući ga iz mrtvih, no eto, još nešto fali.. Jel možda ram... drugi modul nemam, a glupo mi kupivati, kad neznam hoće mi pomoći..

GPU je kako sam skužio u chipsetu, koji je prelemljen, tako da po nekoj logici, da gpu ne radi, nebi radilo ništa..

Eto, ako tko ima kakvih ideja, molio bi da ih podijeli

Ovako to sve izgleda:


Shot at 2012-02-01


Shot at 2012-02-01


Shot at 2012-02-01


Shot at 2012-02-01


Shot at 2012-02-01

Zadnje izmijenjeno od: Pawzilla. 02.02.2012. u 03:43. Razlog: Dodane slike
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 17:52   #2
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Exclamation

Riješeno

Bili su rami izgleda.. Skinuo sam one silikonske držače na procesoru i chipsetu, omotao sve u foliju, prelemio to na 230 stupnjeva, da budem siguran da se sve otopilo i oprao još jednom u nitru.. Rame sam posudio od frenda i to je to.

Zanimljvo je da je 4 godine star laptop s 2 gige rama i novim diskom instalirao Snow leopard u 25 minuta, da sve radi out of the box i stvarno fino

Usput, ako tko zna nekoga ili ako sam ima koji mac za dijelove, u potrazi sam za tipkovnicom, koju nisam uspio spasiti, za punjačem 60W i za ddr2 modulom od 2 gige, no to će biti već zasebna tema na tržnici.

Nije da se hvalim.. ali evo i koja fotka:


Shot at 2012-02-03


Shot at 2012-02-03


Shot at 2012-02-03
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 03.02.2012., 17:59   #3
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Sad si glavni pimp u selu sa otvorenim macom.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 19:01   #4
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Čovječe, znaš ono kad nemaš nešta, a želiš i onako te kopa kad ti stoji taj mac pola metra od tebe i ne radi.. I jbg, malo pomalo i eto ga
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 19:10   #5
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Znam, bavim se vrlo sličnim poslom ko ti uz faks, i još radim dva posla. To je tak, krpaš kraj s krajem, al je zadovoljstvo nagrada!
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 19:15   #6
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Ja kad sam bio vlasnik bijelog Macbooka sam narucio top case preko Ebaya. Ne znam koliko me tocno izaslo ali je bilo sve skupa ispod 160kn jer nije bilo ni carine ni poreza. Samo provjeri da li je plastika puknuta na donjem dijelu (uobicajen problem kod bijelih Macbooka) http://goo.gl/9aLGK

Za ostalo pogledaj:
http://www.jabucnjak.hr/oglasi/hardver/ponuda.html
http://www.mackorisnik.com/forumi/#/categories/oglasnik
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 19:22   #7
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Definitivno se isplati, ja tu imam kojih 500kn još uloga i mbw bolji nego njih pola na njuškalu :P

No ovaj neće na oglasnik, ovaj je za dušu, čak i baterija traje 2 i pol sata
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 20:41   #8
tallsaint
Premium
Moj komp
 
tallsaint's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Split
Postovi: 63
Meni treba samo faceplate jer je tipkovnica skroz u redu, moj je mid 2007. Dobio ga kao neispravnog i da je u servisu rečeno da je popravak NEISPLATIV.

Sljedeći potez -> stavio novi hdd, instalirao os radi vec dvije godine bez problema (popravk: 350kn)

I da brzo puca ova plastika oko tipkovnice, ništa strašno, kozmetički problem, al fino je ne imat rupica uz rubove

Svaka čast tvoj je bio očito isprebijan
__________________
Marantz PM6003/Pro-ject Debut III/Wharfedale Diamond 10.1
tallsaint je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 21:43   #9
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
DDR ti ide normalni SODIMM iz laptopa, za tipkovnicu malo teze jer nema bas mac dijelova kod nas...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 11:43   #10
martyn
Premium
Moj komp
 
martyn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Riješeno

........

Nije da se hvalim.. ........
Ma samo se ti hvali, imaš i zašto
Lijepo je vidjeti da netko cijeni i pravu upotrebnu vrijednost tog čuda tehnike, a ne samo šminku.
__________________
.........."640K ought to be enough for anybody".........
Lenovo ThinkPad X260:
i5-6300U / 16 GB DDR4 / 500 GB Samsung EVO 850 / 12,5'' 1366x768 IPS / Windows 10 Pro
ThinkPad Pro Dock: 24'' BenQ
BL2420PT 2560x1440 IPS / daskeyboard prime13 / Logitech RX1000 / Harman Kardon Soundsticks II
Pošteni, dobri i odgovorni trgovci: 1
martyn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2012., 01:46   #11
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Smile

Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Ja kad sam bio vlasnik bijelog Macbooka sam narucio top case preko Ebaya. Ne znam koliko me tocno izaslo ali je bilo sve skupa ispod 160kn jer nije bilo ni carine ni poreza. Samo provjeri da li je plastika puknuta na donjem dijelu (uobicajen problem kod bijelih Macbooka) http://goo.gl/9aLGK

Za ostalo pogledaj:
http://www.jabucnjak.hr/oglasi/hardver/ponuda.html
http://www.mackorisnik.com/forumi/#/categories/oglasnik
Hvala! Punjač sam kupio preko Ebay-a, ispao me 120kn, rame preko foruma 2GB, isto 120kn i sad još samo ta tipkovnica.. Plastika je puknuta, ali ću kupiti cijelu novu.. nevjerojatno je kako je tipkovnica i ta plastika skupa.. sve 50+ USD.. Ali neka, donje kućište ću slijepiti sa instant ljepilom, ali uredno, tako da sve šta je popucalo opet drži, a kada mi stigne s Ebay-a nova tipkovnica, pojačati ću ju tekućom plastikom na tom donjem rubu, da ne pukne samo tako, pa ćemo vidjeti.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na