Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2011., 20:25   #1021
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Poanta je da uvijek nude opciju koja ide njima u korist (gdje je tu onda "kupac je uvijek u pravu" i zastita potrosaca?). Sto mislis zasto meni nisu nudili 4xxx kn za zamjenu stare GeForce 5950Ultre nakon 2 godine nego "jacu" karticu . Naravno da je jaca kad je 2 generacije novija ali ni ne kosta 4xxx kn nego upola manje . U toj situaciji nitko ne nudi povrat novca - pitam se zasto .
Ha čuj, ja sam recimo dobio puni povrat novaca za GF 7950GX2 u doba kad je ta grafa vrijedila možda trećinu svoje cijene.

Osobno zbilja nikad nisam imao problema bez obzira gdje reklamirao stvari. Najčešće sam reklamirao u HG-u i tamo su mi uvijek odobrili da uzmem stvari u iznosu koji stoji na računu za reklamirani proizvod. Dakle za plaćeni iznos. Bez da sam kumio i molio ikog za išta.

Nisam imao problema bio to Links, ADM, HG, InfoGama, MaxModus,...
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 20:41   #1022
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Poanta je da uvijek nude opciju koja ide njima u korist
A poanta je i da kupac uvijek traži opciju koja ide njemu u korist.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ha čuj, ja sam recimo dobio puni povrat novaca za GF 7950GX2 u doba kad je ta grafa vrijedila možda trećinu svoje cijene.
Eto.

Kad nam ne odgovaraju pare (kao sad s diskovima) onda tražimo novi proizvod, a kad nam ne paše proizvod zato što je zastario onda hoćemo one pare koje smo prije godinu dana dali za to.

Zamisli, sad odjenom svi hoće novi disk, a ne pare, neki očito žele zaradit, e pa ne ide to tako.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 20:46   #1023
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
OK decki shvatio sam i u pravu ste (ako se meni obracate ) probat cu pitat za disk, ako ne ide uzimam novac. Hvala svima

stvar jednostavna kao dan,
oni ce od tebe "odkupiti" taj disk i kad im dodje novi sa zamjene , staviti ga u prodaju po sexi cjeni ..

ccc

PS
s ovime dolazi do presedana, kako bi "wolvi" rekao, nema više muljaže kad njima ne ide "voda na mlin" ...
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 21.11.2011. u 21:10.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 21:16   #1024
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Zamisli, sad odjenom svi hoće novi disk, a ne pare, neki očito žele zaradit, e pa ne ide to tako.
Ja i dalje hocu samo svoj disk koji mi treba i koji sam koristio 5 mjeseci prije reklamacije
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 21:32   #1025
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Da interensantna je cinjenica da sad su sve firme spremne vracat nofce za diskove koji su unutar garantnog roka pokrepavali. To kaj oni od proizvodjaca dobivaju "adekvatne" zamjene za iste je drugi par rukava.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 22:30   #1026
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Kad nam ne odgovaraju pare (kao sad s diskovima) onda tražimo novi proizvod, a kad nam ne paše proizvod zato što je zastario onda hoćemo one pare koje smo prije godinu dana dali za to.
poanta je da ako dobiješ sad pare nazad, za te pare više ne možeš dobiti isti disk, nego trebaš iskeširat više para, a ipak ima dosta ljudi koji stvari koje dođu s reklamacije ipak koriste, a ne preprodaju ih dalje...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 22:33   #1027
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ja bi na od Ludog mjestu se strpio i rekao da mi nije problem pricekat dok njima dode disk od uvoznika, eventualno pokusao kontaktirat uvoznika kada da ga ocekujem. Trosak reklamacije bi trebao biti na proizvodacu, a ne prodavacu ili jos gore kupcu. Tako da proizvodac mora prodavacu dati isti ili adekvatan proizvod, sumnjam da ce ADM prisatati na povrat novca placenih uvozniku za disk pred 6 mjeseci, niti ce uvoznik pristati na povrat novca danog WD-u za taj isti disk...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 22:34   #1028
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
poanta je da ako dobiješ sad pare nazad, za te pare više ne možeš dobiti isti disk, nego trebaš iskeširat više para, a ipak ima dosta ljudi koji stvari koje dođu s reklamacije ipak koriste, a ne preprodaju ih dalje...
Da, to je sad u ovom slučaju, a šta da si dobio pare za neki komad hardvera koji je sad osjetno jeftiniji nego kad si ga ti kupio? Onda se ne bi bunio?
Zašto bi se uvijek išlo na ruku kupca?

Treba jednostavno uvest jedno univerzalno pravilo, npr. da svi uvijek vraćaju točno onaj iznos koji si platio za neki artikl i gotovo.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 22:56   #1029
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Zašto bi se uvijek išlo na ruku kupca?
Zasto ne ? Prodavac zivi od kupaca, a ne obratno. Osim toga htjeli smo kapitalizam i tu je "kupac uvijek u pravu". A i zakon o zastiti potrosaca mu garantira da moze dobiti isti takav disk u reklamaciji u roku od 45 dana, stoga nevidim razloga zasto kupac nebi imao pravo ici na njemu povoljniju opciju u ovom slucaju i dalje novi disk, koja je BTW u biti i prva opcija trgovca - ali ocito samo kad im pashe .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 23:53   #1030
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ne znam kako to kod nas funkcionira, ali ja mislim da ce trgovac dobit punu naknadu od proizvodaca, i to u pogledu identicnog ili vrlo slicnog proizvoda, jer diskova jos ima, samo su jako poskupili, ali to je WD-ov problem i rizik bio. Ovaj slucaj meni izgleda bas kao APP, ako se moze zaradit zasto ne pokusat.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 23:57   #1031
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ma no. Nemojte tvrditi da nije na gubitku ako mu isplate pare. Ekonomski gledano, on je sada vlasnik necega što sada vise vrijedi i da - on je na gubitku ako uzme pare.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 00:02   #1032
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Kolega Lewis je u pravu. Uostalom ne postoji zakon u kojem se govori da se kupcu mora isplatiti iznos, pa zašto bi onda kupac i tražio povrat novaca?

@Lud76 pozovi se na zakon i oni to moraju prihvatiti tj. traži stvar koja je ispravna.

Citiraj:
3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)
Odgovornost prodavatelja i proizvođača
Članak 423.
(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.
(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.
(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.
(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.
Traženje popravka ili zamjene
Članak 424.
(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Zadnje izmijenjeno od: Šole. 22.11.2011. u 00:07.
Šole je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 03:09   #1033
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Uostalom ne postoji zakon u kojem se govori da se kupcu mora isplatiti iznos, pa zašto bi onda kupac i tražio povrat novaca?
Istina, ne postoji, pa se ja pitam zasto je onda tu na forumu masa ljudi kukala, trazila pare od raznih trgovina,a ostali im savjetovali da se obrate inspektoratu ako im ovi ne daju pare??
Dajte ljudi nemojte stalno okretat slucajeve u svoju korist.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Osim toga htjeli smo kapitalizam i tu je "kupac uvijek u pravu".
To je jedna od zescih gluposti, nema tu kupac je u pravu, postoji zakon i gotovo.

Zakon kaze da moraju dati novi uredjaj, samo sto ce se za dva dana javiti neko ko trazi pare za recimo novu maticnu/graficku pa ce onda opet dolazit savjeti tipa: inzistiraj na novcima.

Samo jedan primjer: http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=972

Zadnje izmijenjeno od: khm. 22.11.2011. u 03:14.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 03:59   #1034
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Wolverine i ekipa daju potpuno nepovezane primjere u odnosu s ovim...ti ako si kupio tu grafičku karticu...platio si je taj i taj iznosi..nakon par godina se pokvari..oni ti nude povrat novca koji je manji od onog što si platio (kao npr. meni u Hgspotu prije par godina)...al poanta je da ti s tim povratom novca i dalje možeš nabavit grafičku karticu sličnih ili istih performansi...bilo to da je to ta ista kartica ili kartica novije generacija nižeg ranga...znači nisi oštećen, ti ćeš i dalje imat komponentu koja će imat performanse kao i ona koju si kupio...znači kao da se ništa nije ni pokvarilo na prvotnoj komponenti...što je i smisao garancije!

U ovom slučaju kupac ostaje itekako oštećen...zašto? zato što za povraćeni iznos od prodavača kupac ne može nabaviti tu komponentu sličnih ili istih performansi/kapaciteta koju je do sad koristio...

Naravno zahtijevi kupaca za povratom novca prvotno plaćene komponente čiji je iznos iznad trenutne tržišne vrijednosti te iste komponente naravno nemaju nikakve osnove, to što je hgspot jedno vrijeme to radio je očito bio propust s njihove strane i kasnije su to prestali radit.

Tako da gledajte to malo s te strane, a ne oduzimat plaćene i vraćene iznose itd. ...što je pomalo glupo stajališe gledanja na ovaj problem...kad to uzmete u obzir, zakon itekako ima velikog smisla. I nije tu da štiti samo kupca nego i prodavača! Znači cilj zakona je da ni prodavač a ni kupac ne ostanu oštećeni, što ovdje nije stvar s ovim slučajem. Znači ADM neće nikako ostat oštećen čak i da vrati trenutnu vrijednost te komponente (neće se nikad desit) ili da osigura adekvatnu zamjenu.

Na kraju ispada da u ADM-u rade lopine svjetske razine, i što je najgore dosta će im ovakvih podhvata i proć, svi znamo kako teško daju povrat novca i da stalno nešto muljave pri zamjenama pokvarenih komponenti nudeći slabije komponente...ja ne bih nikako prihvatio povrat novca, nego bi im lijepo rekao da izvole nabavit adekvatnu zamjenu i da mi se nigdje ne žuri...dapače tražio bi kontakt s njihovim uvoznikom da mogu i sam pratit kad će doć zamjena. Ne bi se čak ustručio tražit zamjenu za bolji disk uz moju nadoplatu, ali na trenutnu vrijednost te komponente (bila ona veća ili manja nego prije). Jer zaboravljate...ADM će dobit adekvatnu zamjenu za taj disk, uzeo ti te novce (bolje za njih iz očitih razloga) ili ne.

Neki se ovdje brinu za prodavača, a šta zaboravljate skok cijena diskova koji su bili na skladištu, a ne samo novih pošiljki? Imam par poznanika koji to znaju i pouzdano s radnog mjesta.

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 22.11.2011. u 04:16.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 04:19   #1035
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Neki se ovdje brinu za prodavača, a šta zaboravljate skok cijena diskova koji su bili na skladištu, a ne samo novih pošiljki? Imam par poznanika koji to znaju i pouzdano s radnog mjesta.
A sta tebe kao kupca zanima kakav oni lager imaju, koliko diskova u skladistu i kojima ce dici cijenu??
Taman imali samo 5 kom ili 1500, to nije tvoja briga, oni dizu cijene u dogovoru s uvoznikom, pa su tako svi u isto vrijeme podigli, bez obzira koliko je ko imao.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 04:48   #1036
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
A sta tebe kao kupca zanima kakav oni lager imaju, koliko diskova u skladistu i kojima ce dici cijenu??
Taman imali samo 5 kom ili 1500, to nije tvoja briga, oni dizu cijene u dogovoru s uvoznikom, pa su tako svi u isto vrijeme podigli, bez obzira koliko je ko imao.
Pa upravo to, ne zanima me...al vidim neki spominju prodavača kao oštećenu stranu i da se uvijek povode kupcu, jednostavno nije istina...al da i komentiram tvoj navod s malo druge strane...također nije istina da su svi digli u isto vrijeme cijene niti je istina da su imali iste cijene za postojeće artikle na skladištu i novu robu, i to znam iz prve ruke...informiraj se malo...al pustimo to, nije važno za ovaj slučaj.. mene samo zanima u ovoj cijeloj priči fer odnos prema kupcu tj. točnije u ovom slučaju preuzetoj reklamaciji..i to je to..poanta ovog je da ADM želi zaradit na ovoj reklamaciji, što nije fer i ono najvažnije - niti je sukladno zakonu...i kraj priče..pa vi možete filozofirat tu dva dana...

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 22.11.2011. u 04:54.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 05:03   #1037
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
poanta ovog je da ADM želi zaradit na ovoj reklamaciji, što nije fer i ono najvažnije - niti je sukladno zakonu...i kraj priče..pa vi možete filozofirat tu dva dana...
Normalno da ADM zeli proci sto bolje, isto tako i kupac zeli uvijek proci sto bolje, pa tako neki inzistiraju da im se daju novci iako se nigdje to u zakonu ne spominje.

Ali da je zakon jasnije napisan onda ne bi ni bilo ovih navlacenja sa garancijama i zamjenom robe.

Kakav je ovo besmislen clanak:
Citiraj:
(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
Kakva mora biti ta ispravna stvar??
Sto ako se ta 'stvar' kakvu smo mi imali vise ne proizvodi, ko je taj koji ce odluciti koja je stvar ekvivalentna?

Gluposti koliko hoces.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 05:21   #1038
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
E pa oprosti al to nije normalno od strane prodavača, možda tebi je, al meni nije...šta samo zato što neka budaletina naleti i i traži puni povrat novca na štetu kupca bez osnove je povod i da prodavači krenu na takav način se odnosit prema kupcima?...to nikako nije normalno..ti koji inzistiraju na povratu novca ne čine većinu, nego manjinu...i nitko ovdje razuman neće se tako ić odnosit prema prodavaču, nego želi ono što je platio i za što ima garantni rok...znači otklon kvara ili adekvatnu zamjenu na što ima i pravo, i adje eventualno neka manja nadoplata ako nema trenutno adekvatne zamjene...i to je ono što definira - da kupac bolje prođe, zapravo bi se trebalo definirat - da kupac prođe onako kako bi i trebao...dok će s druge strane ADM i ekipa gotovo uvijek (znači u 99% slučajeva) htjet proć bolje na štetu kupca (kao i u ovom slučaju) bez obzira tko i što si ti...što se u ovoj temi jako često spominje...čast iznimkama naravno, nisu svi prodavači takvi...

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 22.11.2011. u 05:26.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 09:35   #1039
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
To je jedna od zescih gluposti, nema tu kupac je u pravu, postoji zakon i gotovo.
Jasno i u tom istom zakonu kupac nesmije biti ostecen sto bi u ovom slucaju bio jer nebi mogo kupit ni pola kapaciteta diska kakvog je imao . Kuzis poantu od pocetka ? Znaci trebaju mu dati takav dis a ne nuditi povrat novca koji nigdj eniti nije propisan. Znaci cisto njihov APP da uhvate lovu .

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Zakon kaze da moraju dati novi uredjaj, samo sto ce se za dva dana javiti neko ko trazi pare za recimo novu maticnu/graficku pa ce onda opet dolazit savjeti tipa: inzistiraj na novcima.
Totalno nebitno (pogotovo ovaj dio sa "savejtima" jer ovdje se ne radi o savjetu nego zakonu, mozemo mi njega savjetovat sta god hocemo ali to ne znaci da je to ispravno) u ovom slucaju gdje ti i jos neki savjetuju uzimanje novca kao dobro uopciju za njega (parodija ?). Po istom tom zakonu prodavac ih moze ladno otkantat kad traze povra tnovca i dati im zamjensku/slicnu/istu graficku. Znaci to je samo dobra volja prodavaca (neki su to radili da zadrze kupce i da se siri dobar glas/reklama ) u tom slucaju ali ne i obaveza tj. nije obavezan vratit pare kad moze naci adekvatnu zamjenu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 10:12   #1040
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 345
Ajde da nešto samo kažem.

ADM pokvareni disk daje uvozniku koji taj disk reklamira dalje kod proizvođača ali to je nama nebitno.

Nama je bitno to što ADM-u uvoznik nudi ili financijsko odobrenje (u iznosu koliko je disk koštao kad je kupljen od strane dućana, ne trenutnoj) ili mu nudi disk istog kapaciteta kao reklamirani (neovisno o cijeni prije/sad). Naravno sve to ADM dobiva napismeno kod preuzimanja.

Dakle kupac u svakom slučaju može zamoliti da mu oni pokažu da li su dobili financijsko odobrenje ili disk, a na njima je da li će to kupcu pokazati. U tom slučaju kupac će dobiti ono što su oni dobili i ne može reći da je na gubitku ili da ga muljaju.

Zbog trenutnih cijena diskova opcije su IMHO:
1. reklamirati disk u dućanu - dobiti disk ili novce
2. reklamirati disk kod uvoznika - dobiti disk ili novce
3. pričekati s reklamacijom ako disk još ima važeću garanciju a nije vam hitno da imate drugi i niste zadovoljni sa kapacitetom/iznosom novaca iz prve dvije stavke
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 11:55   #1041
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Istina, ne postoji, pa se ja pitam zasto je onda tu na forumu masa ljudi kukala, trazila pare od raznih trgovina,a ostali im savjetovali da se obrate inspektoratu ako im ovi ne daju pare??
Dajte ljudi nemojte stalno okretat slucajeve u svoju korist.
Postoji. Obvezni odnosi. Popravak ili zamjena za ispravan uređaj, ako ne kupac može zatražiti raskid ugovora (što ti znači povrat novaca). (Edit: vidim da si i sam citirao)

Misliš da je hg-spotu ono bila politika iz dobrote za hrvate?
Oni su samo probali igrati fer play po zakonu.
Iz takve politike da je nema u zakonu nemaju koristi s poslovne strane, jer tom reklamom samo navuku one koji to žele iskorištavati namjerno.

Zašto inspektorat? Zato jer se zakoni krše iako postoje. Zato jer će trgovac probati ispravni uređaj tumačiti bilo kakav po njegovom izboru. Za drugi uređaj moraju se usuglasiti obije strane.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 22.11.2011. u 12:03.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 12:10   #1042
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Neki ljudi zbilja imaju neobicne poglede na svijet, i pogotovo maloprodaju. Normalna je pojava da i trgovac i kupac zele svoju korist maksimizirati, samo je sramotno da kod nas trgovcu nije dosta da profitira jednom od kupca a to je kroz sam čin kupnje gdje zaradi na marži, nego još se želi i dodatno okorisiti kroz eventualnu reklamaciju. Dakle, da kupca ostavi na maltene dvostrukom gubitku a iz jedne kupovine i reklamacije. Obrazac ponašanja naših trgovaca je takav da postprodajna usluga je svedena samo na to da si trgovac zaradi još više. A tako je i sa hardovima sad, naravno da će vraćati novce kad je razlika u cijeni 2 ili 3 puta, a slučajno da je cijena harda pala dodatno za 2 ili 3 puta ne bi vratili novce nikako jer ne podnose zadiranje u svoj djep. Dakle, moto nasih vrlih trgovaca je zavuci ruku u Vaš, odnosno kupčev djep što je više puta moguce. Očito ovdje ima nekih koji rado to puštaju, neka im se uzima njihovo pa trgovac da živi od njega. Ja svoje ,teško stečeno, ne dam nikome.
Router je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 12:12   #1043
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
osnovni problem po mom videnju je sto primjerice disk istog kapaciteta nije jednak onome koji je kupljen ranije, a to bi reklamacija morala rjesavat u slucaju zamjene uredaja.

jer sta ako povecamo malo proizvod i kazemo da smo kupili Mercedes A klasu 1.6 benzin za 230000kn, a kad se pokvari proizvodac ponudi u zamjenu Renault Clio 1.6, cak ima i vise mjesta i vise snage, ali je auto u pola jeftiniji.

Je li to isto u redu?

Po meni ne, zamjenjeni uređaj ukoliko popravak nije moguc MORA biti istovjetan uredaju koji ide na reklamaciju ukoliko to korisnik zeli, ukoliko ne, povrat para pa ti kupi Clio ako ti se svida usparat malo novaca (a da je tako, ne bi kupio Mercedesa na prvom mjestu)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 12:24   #1044
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ako pocnemo sa "car analogy" onda ode sve u k.... . Bolje se zadrzat samo na hardware-u.

Bilo bi dobro cuti od pokretaca teme kako je na kraju zavrsilo tj. jel uzeo lovu i pomirio se s time sto moze kupit duplo manji HDD za tu lovu ili jos odlucuje ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 12:36   #1045
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
moze i hardware,

kupim 2600k i crkne, vrate mi 2600 jer po proizvodacu je proizvod isti po prodajnim speciikacijama.

Onda dalje, Maticna ploca, neka Asus ROG bla bla, 2500kn, u isto vrijeme postoji ploca sa istim chipsetom za 1200kn.

Mozemo i s olovkama ako se nekome vise dopada

Nije vazno sto je pokretac napravio ili nije napravio, jer to mjenja kompletan ugovor o kupoprodaji, ukoliko obje strane prihvate zamjenu sve je u redu. Ducan dobije povrat diska i proda ga po X cijeni, a korisnik je prihvatio zamjenu pokvarenog diska za neki drugi uredaj. Zakon smatra da je to ucinjeno u obostranu korist u tom slucaju.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 16:57   #1046
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo. Kupio sam karticu na forumu (bugovom - od onda više ne kupujem tamo) i došla mi doma, ali ventovi nisu radili.. Kartica je bila stara par tjedana, s garom i svim. Odnesao sam ju u adm, oni preuzeli i rekli mi najsnije 7 dana. Prošlo je 7 dana, zovem, još ništa, prošlo je i 14 dana, i onda mi kažu da je reklamacija uspješno odrađena, čeka se kartica da stigne :S I tako sam dobio karticu tek nakon 3 tjedna.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 17:04   #1047
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo. Kupio sam karticu na forumu (bugovom - od onda više ne kupujem tamo) i došla mi doma, ali ventovi nisu radili.. Kartica je bila stara par tjedana, s garom i svim. Odnesao sam ju u adm, oni preuzeli i rekli mi najsnije 7 dana. Prošlo je 7 dana, zovem, još ništa, prošlo je i 14 dana, i onda mi kažu da je reklamacija uspješno odrađena, čeka se kartica da stigne :S I tako sam dobio karticu tek nakon 3 tjedna.
Oni je šalju uvozniku i dobit će je kad im je uvoznik vrati. Recimo reklamiraš Sapphire Radeon HD6870. Oni je šalju u Microline.
Kad im Microline odobri reklamaciju mogu ti dati drugu sa svog lagera, ako je imaju na lageru, ako nemaju čekat ćeš im Microline dostavi novu karticu.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 17:20   #1048
morernil
Registered User
Moj komp
 
morernil's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 26
Kupio sam proc + maticnu u adm-a , ram i grafu u drugom ducanu..Isao isprobati i naravno nije uopce bootalo...Otisao u adm-ov servis decki mi odmah spojili komponente sa svojim RAM-om , utvrdili da je moj neispravan(koji nije kupljen u njihovom ducanu) i sve 5.Naplatili mi nisu nista..Moje iskustvo sa servisom +5 za sad ,a i decki u ducanu su ljubazni..
morernil je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 17:47   #1049
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor morernil Pregled postova
a i decki u ducanu su ljubazni..
Ovo i ja mogu potvrdit, za mene najbolja trgovina! Ljubazni su, brzo odg. na mail, posiljke stizu brzo i odlicno upakirane..

Veliki za Adm
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 19:08   #1050
ExpertKid
Premium
Moj komp
 
ExpertKid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
evo, ja sam jučer u 1 u noci naručio Lenovo z575 danas u 12 je stigao OES-om.
Sve super bez ikakvih problema preporučujem svima koji hocu kupiti informatičku opremu za jeftino.
__________________
Surround all around when it hits the ground.
ExpertKid je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na