Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2009., 22:50   #1
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
CarPC

Eto mene da se malo hvalim. Gotovo je 90%. Mnogi su tražili slike, specifikacije i tehnikalije. Pa eto i toga.

Radi se o CarPC-u iliti kompjuteru za auto. Odlučio sam se za taj vid mutimedije iz nekoliko razloga. Najprije to što sam informatičar i znam dosta toga sam napraviti. Drugi razlog je taj što me neka out-of-box rješenja teško mogu zadovoljiti. Prvenstveno zbog nedostatka interneta ili dobrog GPS-a za Hrvatsku ili toga što sam jako lijen pržiti DVD-e, a možda najvažniji razlog je to što mi to sve skupa izgleda preskupo. Ovako sam stvar slagao dio po dio, a puno sam stvari imao po ladicama. Nije da je završeno, ali uvijek mogu nadograditi bilo što mi padne na pamet.

Najskuplji dio je svakako monitor. Njega sam nabavio preko inteneta. I to iz drugog „pokušaja“. Prijašnji monitor me nije mogao zadovoljiti jer je „kinez“ bio prilično loš, nekompatibilan i na kraju je i touch screen pukao u jednom modificiranju sistema. I nije mi žao. Novi monitor je točno ono što mi treba. Pogotovo zato jer ima standardnu 800x600 rezoluciju, pa je i veličina koja premašuje 2xDIN mala mana.

http://www.cartft.com/catalog/il/925

Prva verzija CarPC-a je bila ugrađena u Mazdu 323 2.0 DiTD koja je sada na prodaju. Setup je bio savršen. Auto je jednostavan za rastavljanje, a srce CarPC-a je stalo u vozačevo sjedalo. Naime, vozačevo sjedalo ima ciferšlus (patentni zatvarač), a ispod njega mjesta taman za laptop.

http://reviews.cnet.com/laptops/hp-b...-30419847.html

To je moj stari laptop. Imao sam ga doma, malo mi je postao slab i pretežak za nošenje, pa eto mu funkcije koju savršeno zadovoljava. Stavio sam mu hard disk od 160Gb i još 1Gb memorije.

Sada kada sam imao hardver trebalo je pronaći i odgovarajući softver. Sva sreća da Centrafuse daje trial verziju kako bi znao da stvar nikako ne odgovara mojim potrebama iako ima neke zanimljive funkcije. U dugom traženju naišao sam upravo na ono što meni treba. To je MeediOS.

http://www.meedios.com

Softver je napravljen za HTPC ali je jednostavno sve što meni treba. Ima i module za sva daljnja proširenja koja sam zamislio. I tu je uskočio kolega CRN. Osim što zna valjda sve o MeediOS-u i radi teme za njega, pokazao se kao dobar prijatelj spreman uskočiti kada nešto zatreba. Tako je napravio temu koja je izgledom temeljena na Centrafuse-u, a radi upravo ono što meni treba. I onda toj temi dao genijalno ime. Meedio on wheels.

http://www.meedios.com/forum/viewtop...1b675bd5fa99b2
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 22:52   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Vremenom sam morao malo stvar izmijeniti kako bi odgovarala Mazdi i Škodi, ali je u osnovi to ta tema, potpuno funkcionalna i bez prevelikih mana.

I onda je došla na red instalacija u auto. Osnovni zahtjev je bio da se ne smije ništa bušiti ili rezati. Ne volim probušenu plastiku na autu, a jednog ga dana treba i prodati u prvobitnom stanju. Kod Mazde to nije bio nikakav problem, dok je kod Škode slučaj bio daleko teži. Uključivao je i majstora u auto kući Škoda Štasni. Provukli smo sve kablove tako da se ne vide. Sav rad je uključivao krv, znoj i suze. I to bukvalno. Ja sam se malo razrezao, a kod pripreme nosača za monitor i opekao na tekuću plastiku. Nije me sram priznati. Suze su same krenule.

Izvadio sam originalni Stream auto radio kojeg karakterizira užasan zvuk i potpuna nemogućnost priključivanja telefona bez pravog malog bogatstva i još više raskapanja auta. A imao sam od ranije Pioneer DEH-P65BT.

Ladicu za ugradnju neoriginalnih auto radija sam modificirao tako da sam instalirao konektor za monitor, tipku za paljenje CarPC-a i posebnu ladicu na izvlačenje koja je magnetni nosač za monitor. Monitor se samo „zalijepi“ za magnete, ušteka konektor i to je to.



Sam CarPc je našao svoje mjesto u gepeku. Tamo je prilično velika šuma kablova, ali nekako sam ih obuzdao uz pomoć plastičnih vezica pa barem nemaju samovolju i ne lete na sve strane.







Posebno sam napravio FuseBox da ne bi sve bilo na osiguračima u autu. Zato ima svoj glavni osigurač i za svaki uređaj jedan posebni i to 5A ili 2A.



No, sve je to lijepo zamaskirano sa malo laminata, par letvica i tapicirungom koji je isti kao onaj u gepeku.





Tu su našla svoje mjesto i 2 ventilatora. Nije da se nije moglo bez njih, ali…
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2009., 22:53   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
-Prijem digitalne televizije (po Zagrebu sasvim zadovoljavajuće)
-GPS putem 2 programa za tu namjenu upitne legalnosti (karte originalne).
-Svi audio formati.
-Svi video formati.
-Kućna kolekcija slika i backup sistem za fotoaparat.
-CD (mp3) player
-DVD (xvid, divx, ostali) player
-Kalkulator
-Vremenska prognoza
-Internet

Kako mi Windowsi daju svakakve mogućnosti tako je u planu i front i back kamera, te OBDII.

Potreban materijal:

-Laptop HP nx7000 (Centrino 1.5, 1.256 Gb RAM, 160Gb hard)
-Monitor CTF845-5 - VGA 8" TFT - Touchscreen USB - Video - Autodimmer - USB-HUB - Audio [LED-Backlight]
-Slim DVD (iz laptopa) i ladica za slim DVD ili gotovo rješenje
-Kworld NB TV-220 PCMCI TV kartica (preporuka je jer je daleko bolja od bilo koje druge. Npr. Avermedia ili teratec)
-Bluetooth GPS mouse. HiCom + vanjska antena
-König antensko DBT pojačalo i indor antena sa magnetskom modifikacijom)
-Home made FuseBox sa sklopkom
-Wireless antena (Canyon) + magnetna modifikacija + našao nekakav adapter za konektor na karticu iz laptopa.
-More kablova i žica
-Laminat i letve za kutiju u gepeku + samoljepljivi tapecirung

Na kraju, treba li mi to u autu? Ni najmanje. Ali zadovoljstvo je potpuno kada sve to radi upravo onako kako sam zamislio.
-->
I kako na kraju izgleda to kada se upali? Naravno da je sve u Škoda stilu.





Tu je i GPS u radu.



I, naravno, Internet naš svagdašnji.



Antene su stvar bez kojih se ne može.



Postoji još i Wireless antena koja je na zadnjoj polici u autu. Služi za automatsku sinkronizaciju između CarPC-a i mog kućnog servera. Tako upalim CarPC i on sa serverom automatski razmijeni fileove. A na server stavljam i brišem muziku, video ili mape za GPS.

Trenutne mogućnosti su:

-Prijem digitalne televizije (po Zagrebu sasvim zadovoljavajuće)
-GPS putem 2 programa za tu namjenu upitne legalnosti (karte originalne).
-Svi audio formati.
-Svi video formati.
-Kućna kolekcija slika i backup sistem za fotoaparat.
-CD (mp3) player
-DVD (xvid, divx, ostali) player
-Kalkulator
-Vremenska prognoza
-Internet

Kako mi Windowsi daju svakakve mogućnosti tako je u planu i front i back kamera, te OBDII.

Potreban materijal:

-Laptop HP nx7000 (Centrino 1.5, 1.256 Gb RAM, 160Gb hard)
-Monitor CTF845-5 - VGA 8" TFT - Touchscreen USB - Video - Autodimmer - USB-HUB - Audio [LED-Backlight]
-Slim DVD (iz laptopa) i ladica za slim DVD ili gotovo rješenje
-Kworld NB TV-220 PCMCI TV kartica (preporuka je jer je daleko bolja od bilo koje druge. Npr. Avermedia ili teratec)
-Bluetooth GPS mouse. HiCom + vanjska antena
-König antensko DBT pojačalo i indor antena sa magnetskom modifikacijom)
-Home made FuseBox sa sklopkom
-Wireless antena (Canyon) + magnetna modifikacija + našao nekakav adapter za konektor na karticu iz laptopa.
-More kablova i žica
-Laminat i letve za kutiju u gepeku + samoljepljivi tapecirung

Na kraju, treba li mi to u autu? Ni najmanje. Ali zadovoljstvo je potpuno kada sve to radi upravo onako kako sam zamislio.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:10   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Dobro izgleda, i mislim da još bolje radi
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:16   #5
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
odličan posao, rak.

samo jedno pitanje? ne bi li sve bilo neupadljivije i gotovo iste upotrebne vrijednosti da si koristio mjeru-dvije manji touchscreen?
i može li koja slikica na kojoj se vidi na koji način si pričvrstio monitor?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:22   #6
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
fantazija
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:28   #7
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
SVAKA CAST !!!
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:37   #8
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Fora, no nemoj se zaigrati dok voziš
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:50   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
samo jedno pitanje? ne bi li sve bilo neupadljivije i gotovo iste upotrebne vrijednosti da si koristio mjeru-dvije manji touchscreen?
i može li koja slikica na kojoj se vidi na koji način si pričvrstio monitor?
Nisam baš u tekstu detaljno objasnio to s monitorom.

Prvi monitor je bio kinet 7''. To taman stane u 2x DIN (2 puta mjesto za autoradio za one neupučene). Čak je imao i okvir za postaviti. Genijalno na prvi pogled, ali nije baš tako. Svi moderni auti imaju 1 ili 2xDIN. I kada zauzmem 2xDIN sa monitorom onda mi autoradio ostane u krilu. A to mi nije neka fora.

Kada je taj otišao u vječna lovišta svojih kineskih predaka, valjalo je kupiti novi. Vagao sam i vagao. Nije mi žao odluke. Svi 7'' imaju rezoluciju 800x480 i more problema sa kompatibilnostima. Neće svaki komp to prikazati, a ako i prikaže neće slika biti kako treba. A tada sam razmišljao o promjeni hardwera koja se i nije dogodila.

Tako sam kupio ovog sa rezolucijom 800x600. Bilo koji digitron uštekaš slika će biti OK.

A sheme za ovo nema. Sve je rođeno u glavi i direktno na materijal. Uzeo sam ovu ladicu koja ima mjesto za auto radio i policu. Polici sam odrezao komad mesa sa donje strane (to je samo vanjski dio kao maska) i tu ugurao komad plastike kojem sam sa donje strane stavio 2 magneta (od harda, od čega drugog). I to pričvrstio sa šarafima ali tako da može klizati unutra. To sam napravio i s gornje strane i stavio komad željeza (da skratim) i na monitor postavio treći magnet.

Na cijeloj ladici za auto radio sam probušio rupu za tipkalo (paljenje laptopa) i rupu za konektor. Malo cijanofixa, malo tekučeg metala i puno topljene plastike.

Kada skineš monitor i uguraš ovaj nosač, izgleda prilično kao original. No, kome treba to bez monitora? To je samo za skinuti ga da ne razbiju prozor i maznu monitor koji je beskoristan bez kabla. A tu je i moja supruga koja je vječito jambrala oko tog monitora koji nije znala skinuti. Sada zna. Čak zna i koristiti CarPC jer je prošla specijalni trening.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 01:19   #10
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
jako zanimljivo, doduse ja bi svim silama izbjegavao montiranje u gepek al ak drugacije neide sto se moze .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2009., 01:42   #11
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
jako zanimljivo, doduse ja bi svim silama izbjegavao montiranje u gepek al ak drugacije neide sto se moze .
Zbog??? Manjka mjesta ili kablovanja?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 03:06   #12
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
super posao...nego, javi kad buš prodaval tu škodu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 08:13   #13
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Izgleda strava !!! Svaka cast.
Jos samo fale zastori, pekac kokica i mikrovalka za podgrijat sendvić
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 09:46   #14
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
šta se sve može uz dozu truda i kreativnosti pohvala

također pohvala i crnom, predobra tema
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 10:24   #15
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
I ja sam razmišljao nešto takvo napraviti, predobro. Meni bi bilo više žao elektronike nego auta da se stumba
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 11:31   #16
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Nesto slicno ovome smo strpali u jednog jugića 45. S tim da je centar sistema bio Acer Aspire One (samo sto nije montiran u gepek nego "zakovan" ispod suvozacevog sjedista).

Super odrađeno Račino!
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 24.05.2009. u 11:49.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 11:53   #17
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Nesto slicno ovome smo strpali u jednog jugića 45. S tim da je centar sistema bio Acer Aspire One (samo sto nije montiran u gepek nego "zakovan" ispod suvozacevog sjedista).

Super odrađeno Račino!
I nekoliko puta ste onda povećali vrijednost Yužine

Inače meni se ovaj koncept sviđa, ali mi nije pretjerano potreban (GPS mi ne treba) a ostalo slušam na Sonyu, TV sigurno neću gledat dok vozim .
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 12:01   #18
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
I nekoliko puta ste onda povećali vrijednost Yužine

Inače meni se ovaj koncept sviđa, ali mi nije pretjerano potreban (GPS mi ne treba) a ostalo slušam na Sonyu, TV sigurno neću gledat dok vozim .
Yugo je stariji od mene 3 godine, a cijena mu se podupla kad mu naspes pun rezervoar benzina, tako da je sada priceless sa svim ovim điđama u njemu.

Pitanje za Raka: Do koje brzine (km/h) bi trebala biti stabilna wireless veza? Naime, po čitavom gradu imamo pokrivenost jednim internet providerom i sve to super radi dok stojimo ili se jako sporo krecemo. Vec na oko 40 km/h mreža se gubi.

Jesi li ti probavao? Kakvo je stanje kod tebe?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 13:14   #19
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Zbog??? Manjka mjesta ili kablovanja?
i jedno i drugo.

tu i tamo preklopim sjedala u autu jer trebam prevesti nesto...
ja bi ga stavio ispod suvozacevog sica di se obicno stavljaju cd changeri
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 13:28   #20
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Svi kablovi su vješto skriveni. Ne vide se dok to meni nije potrebno. Dakle, samo krajevi gdje nešto spajam. Sve ostalo je nevidljivo.

Ova kutija je u ravnini sa preklopljenim sjedištem kod Škode. Ima neka stepenica bez nje upravo u visini kutije. Tako da tu funkciju nisam izgubio.

Suvozačev sic se treba pomicati, a odozdo baš i nema mjesta puno. Podesiv je po visini i jednostavno nema mjesta. Previše kablova imam jer imam već sada previše funkcija. Jedina alternativa je mjesto između stražnjeg lijevog kotača i štop svjetla. Tu Škoda uz doplatu i isporučuje pretinac, ali mi nije bilo zgodno za provađanje kablova. A taj pretinac ću sam napraviti i iskoristiti ga za nešto drugo.

Ova kutija ima funkciju ugradnje pojačala. Tko zna? Jednog dana...

Wireless je jedino potreban kada dođem doma. Ostalo me ne zanima i nije namijenjen za wardriving. Za mobilni internet imam web&walk.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 13:35   #21
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Izgleda strava !!! Svaka cast.
Jos samo fale zastori, pekac kokica i mikrovalka za podgrijat sendvić

lol....dr tomRi?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 13:41   #22
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
König antensko DBT pojačalo
Rak, pliz daj nešto više info o tom pojačalu,
jer imam istu tu antenu za auto, ali tu po Ri signal s njom nije baš nešto. u Zg mi jasno bolje radi. pa možda taj amp pomogne.

koliko dođe i di si ga kupio?

thnx




Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Izgleda strava !!! Svaka cast.
Jos samo fale zastori, pekac kokica i mikrovalka za podgrijat sendvić
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
lol....dr tomRi?
o da, davno je to bilo 2005.g, a ekipa nije mogla vjerovati

http://www.imagesforme.com/show.php/...losejpg9at.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/507359_PA150178.JPG
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 13:54   #23
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Kupljen je u www.tevetron.hr. Košta negdje oko 160kn. Ima napajanje preko USB-a i u stvari je indor antena s pojačalom. Ovu vanjsku sam ja postavio. Dakle, malo sam modificirao stvar.

To sam dobio na testiranje od tevetrona svojevremeno i ostavio je u autu.

Moram priznati da nije savršen prijem, ali kada se sparkiram radi. Mogu uvijek naći parkirno mjesto gdje će prijem signala biti OK. A ponajviše je to zbog ove TV kartice. Ona provjereno bolje radi od onih razvikanih leadteka, avermedie ili terateka.

EDIT: Evo pojačala http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8070100032
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 14:30   #24
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
budimo ozbiljni, oznaka "dvb-t" pojačalo je glupost.
u stvari se radi o običnom (analognom) antenskom tv pojačalu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 16:16   #25
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
Bolesno uradjeno
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 16:45   #26
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Genijalno.

Samo bi ja bio cijelo vrijeme u strahu da mi netko to ne mazne.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 23:37   #27
boki_bl
Premium
Moj komp
 
boki_bl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 61
SVAKA CAST !!!
A na koji nacin si rijesio napajanje racunara !?
Imas neki stabilizator ili ?

Namjeravam isto da uradim, skupio sam sve sto mi je potrebno osim monitora..
boki_bl je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 01:46   #28
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor boki_bl Pregled postova
SVAKA CAST !!!
A na koji nacin si rijesio napajanje racunara !?
Imas neki stabilizator ili ?

Namjeravam isto da uradim, skupio sam sve sto mi je potrebno osim monitora..
Citiraj:
Posebno sam napravio FuseBox da ne bi sve bilo na osiguračima u autu. Zato ima svoj glavni osigurač i za svaki uređaj jedan posebni i to 5A ili 2A.
Po ovom izgleda da je spojio na napajanje od auta, sa posebnim osiguračima samo za laptop
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 10:41   #29
boki_bl
Premium
Moj komp
 
boki_bl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 61
Hm, da, obzirom da si ugradio laptop u auto a on ima adapter koji mu spusta sa 220 na 12v odnosno laptop radi na 12v onda nisi imao mnogo muke oko spajanja na napajanje od auta jer je i akumulator te voltaze..

Dal mi neko moze dati savjet kako da spojim desktop racunar na napajanje od auta , znaci na 12v !?
Mislim da u desktop racunarima sa napajanja idu 3 voltaze 12v ,7,5v i 5v !?
Na koji nacin to uraditi !?

Znam napravit stabilizatore tih voltaza nista lakse ali kako i na koji nacin izvesti spajanje na racunar ???

Ima neko ideju ?
boki_bl je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 18:33   #30
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
postoje uređaji koji se zovu inverteri.
oni pretvaraju istosmjerni 12 V (ili drugi napon, ali to je druga priča) u izmjeničnih 220V.

raspitaj se u chipoteci i sličnim trgovinama.
ako se na invertor spaja uređaj sa transformatorom u primarnom krugu (to nisu pc napajanja), onda treba koristiti kvalitetan (i skup) invertor koji daje 220v sinusoidalnog oblika za razliku od jeftinih koji daju pravokutan (rijeđe) pilasti oblik izmjeničnog napona.
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na