Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2014., 00:37   #1651
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Zato što su podešeni i u SX-u (nisi ga stavio u bridge mode nego u pppoe, ali je aktivan pppoe pass trough pa se ponaša kao da je u bridge modu). Mogli su to jednostavnije nazvat dual mode ili nešto... Prioriteta nema, nego tko prvi njegova divojka
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 00:46   #1652
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
A ako su u SX-u izbrisani podaci za spajanje?
Nisam to nikad radio, pa pitam ako ce mi kad zatrebat, a moglo bi uskoro s nekim drugim routerom u kombinaciji sa SX-om...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 00:58   #1653
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa možeš "izbrisat" user / pass za Internet konekciju > pa se neće spojit > imat će errore u logu.
Napraviš onako kako sam rekao (Connect mode = Manualy) i stvar riješena.
I još ti ostane mogućnost (ako bude trebalo - imaš sve ready) > uđeš u web konfig i upreš botun Connect.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 01:05   #1654
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
OK. Jel to znaci da bi nakon svakog mozebitnog prekida veze s internetom (ne nuzno i DSL linije) morao rucno napravit ponovno spajanje?

Zar tako slozeni routeri ne ostvaruju prekinutu konekciju na nacin da ju drugi router svojim upisanim user/pass automatski ponovno uspostavlja? Ako se to ne ponasa na taj nacin, onda mi bas i nije solucija...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 01:16   #1655
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da, morao bi ručno u njegovom web konfigu, a to i je ono šta se traži u kombinaciji sa drugim router - om (+ PPPoE Pass-Trough).

Za "normalno korištenje imaš Always On u kojem će sam dignit konekciju, nebitan razlog prethodnog prekida.

Ima on sve šta đaku treba, samo treba shvatiti kako šta radi i čemu služi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 01:23   #1656
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Kako to namjeravam probat slozit kolegi koji je umjesto starog SX-a (koji mu je ostao) dobio novi ADB, a koji gubi vezu svako malo, probat ovu kombinacciju. Naravno da bi bilo pozeljno da se ponovna spajanja odvijaju automatski, pa mi je ta opcija "Always On" zanimljivija. Kad jednom to tako pospajam i isprobam i djaku ce biti sve jasnije, tnx
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 01:29   #1657
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Po txt zaključujem da i dalje miješaš stvari, konekciju u ovim "složencima" ostvaruje 2. uređaj a ne 1.
Jel želiš SX iskoristit samo za modem a da sav "pametan" posao odrađuje ADB ?
Jel se ADB može složit da mu je WAN na jednom Lan - u ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 08:19   #1658
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sto ti pokazuje na toj slici pod "WAN Connection type" kad stisnes Detect? Jel ti radi IMS telefon ako iskljucis "Secondary Connection"?
pokazuje mi PPPoE/Russia PPPoE, telefon uredno radi i kad je Secondary Connection disabled, i kad je postavljen na Dynamic IP, samo što u zadnjem slučaju ne dobiva nikakvu IP adresu kad stisnem Renew, probao sam čak disconnectat internet u sučelju TP-LINK-a, telefon radi i dalje, sx763 u tom slučaju nije dizao konekciju, danas ću baš probat staviti ovo što je Nikky predložio, umjesto Always on, stavit sx763 na Connect manually, pa vidjeti da li će sve i dalje raditi kako treba, javim rezultate
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 11:03   #1659
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po txt zaključujem da i dalje miješaš stvari, konekciju u ovim "složencima" ostvaruje 2. uređaj a ne 1.
Jel želiš SX iskoristit samo za modem a da sav "pametan" posao odrađuje ADB ?
Jel se ADB može složit da mu je WAN na jednom Lan - u ?
Pa tako sam i ja mislio dok nisi napisao da ako izbrisem podatke za spajanje iz prvog uredjaja (SX-a) da ce mu se log punit greskama. To sam protumacio da se i prvi pokusava neuspjeno spojit.

Imace da, ideja je da SX drzi vezu, da radi IMS, a da sav ostali posao radi ADB. Pri tom pretpostavljam da se na ADB-u moze jedan LAN port prekonfigurirat u WAN.


@zdravko_c
IMS telefon ima posebnu vezu nevezanu za internet konekciju, pa mozes internet prekidat kolko hoces, a telefon ce i dalje nesmetano radit. Na (otkljucanom) SX-u cak postoji mogucnost zasebnog prekidanja internet i VOIP veze. Bitno je jedino da se ne prekida DSL veza po kojoj se sve to emitira.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 14.02.2014. u 11:08.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 14:04   #1660
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pa tako sam i ja mislio dok nisi napisao da ako izbrisem podatke za spajanje iz prvog uredjaja (SX-a) da ce mu se log punit greskama.
I onda mu postaviš Connection mode = Connnect manualy, SX ne spaja sam Internet konekciju, ostale konekcije (VoIp, MaxTv) i dalje rade kao i prije, ...

Drugi uređaj (kolega je nabavio WR1043ND), će se briniti za Internet konekciju, u njemu će postaviti Connection mode = Always On, samo se kod njega to drugačije zove > treba postaviti Wan Connection Mode: Connect Automatically.

Jel sad jasnije ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 14:11   #1661
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Skoro potpuno; bit ce potpuno kad to uspijem sam slozit
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 11:42   #1662
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Zna netko kako na sx763 broadcastati udp paket sa wana na lan?
Znaci, treba mi pravi broadcast... dakle forward na x.x.x.255/24
Probao sam prvo forwardati na x.x.x.254 i dodao permanent ARP entry tipa:
Code:
ip neigh change 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev lan_br2
ip neigh add 192.168.1.254 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev lan_br2
ali to ne prolazi ako paket ide s wana, a racunalo je ugaseno. Ako je upaljeno, paket prolazi. Kada sa lokalne mreze puknem broadcast tipa x.x.x.255/24 onda radi i kad je racunalo ugaseno.

Jel bih mogao forwardati na x.x.x.255/24 koristeci iptables? Iz GUIa naravno ne moze se forwardati na broadcast, probao sam ga zeznit pa forward na x.x.x.127/25, ali ni to nece...
Nadalje sam probao forward na x.x.x.254 i postaviti racunalo na static lease, ali opet nece ako je racunalo ugaseno, kad je upaljeno radi k'o grom...

dalje ideje?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.02.2014. u 13:06.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 21:52   #1663
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
vidim da se nešto malo spominjao IMS na otključanom ruteru ali nitko nije konkretno napisao u čemu je stvar:

VOIP se spoji na centralu ali ne registrira account i to iz razloga što DNS serveri za voip konekciju nisu ispravno/nikako definirani.

pokušavajući pokrenuti voip bez remote managementa primjetio sam u statusu da je primarni DNS postavljen na 192.168.250.0 dok sekundarni nije uopće bio postavljen. a DNS serveri za voip su u skroz drugo IP opsegu pa sam išao provjeriti otkud se adresa 192.168.250.0 pojavila kao DNS unos.

sa programčićem meld (koji btw puno bolje obavlja posao od ultraeditovog ultracompare-a) sam napravio usporedbu konfiguracijskog fajla koji je postavljen prilikom spajanja na remote assistance server i konfiguracijskog fajla koji se nije spajao na remote a nastao je nakon reseta rutera na tvorničke postavke.

osim razlika drugih postavki koje utječu na vidljivost pojedinih opcija u sučelju i sl. na slici je jedina razlika koja je bitna za funkcionalnost VOIP accounta a to su DNS serveri. njih nisu definirali u default_configfile-u, fajlu iz kojeg se sve postavke upisuju u active_configfile prilikom factory reseta



kad sam ovo primjetio odmah mi je bilo jasno da je VOIP konekcija zbog nedefiniranih DNS-ova koristila IP adresu/interface remote managementa i zbog tog bi se IMS spojio na par sekundi i poslije stajao na failed.

nakon dodavanja konekcija definiranih imenima 4 i 5 koje sadrže postavke VOIP DNS servera u otključani konfiguracijski fajl i restartanja rutera sa takvom konfiguracijom IMS VOIP account se registrira bez uključenog remote managementa!! (tko se snalazi sa vi editorom može ove postavke ubaciti u default_configfile tako da nakon svakog factory reseta mora unijeti samo username/passworde bez dodatnih petljanija)

od jutros kako sam konfiguraciju učitao pa do sad nije bilo nikakvih problema, sad sam napravio restart rutera, voip i net su se spojili odmah, mgmt ostaje disconnected

0/33 internet - connected
0/50 voip - connected
0/35 mgmt - disconnected
Remote Management (by Provider) - off
VoIP accounts: 2 accounts (registered: 1 account, disabled: 1 account)

uz pravilnu konfiguraciju siguran sam da ovo može i na openwrt raditi pa kome smeta imat 2 rutera zbog voipa neka eksperimentira

Zadnje izmijenjeno od: back2quick. 05.03.2014. u 22:02.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 22:52   #1664
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Gdje unosis IMS Proxy/Registrar Server (10.24.23.167) a gdje Voice DefaultGateway (10.156.192.1)?

Inace, zasto mislis da bi uopce Remote management morao biti ukljucen za ispravan rad IMS-a? Konfigurirao sam IMS i na ST780 i na TG782 i na SX763 i na ADB 4202 i na svima radi IMS sa iskljucenim remote managementom (0/35) i ACS-om (TR-069).
RM je potreban samo za inicijalno povlacenje njihovih User/Pass podataka i.. zbogom.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 05.03.2014. u 22:59.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 01:03   #1665
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
registrar server i defaultgateway su vjerojatno za svaki DSLAM drugačiji jer kod mene nisu ti koje si naveo tako da bi ih svatko trebao potražiti u svom dekriptiranom configfile-u i spremiti ako zatrebaju.

drugi su mislili da mora biti uključen a nitko dosad nije konkretno objasnio zbog čega.

i kao što vidiš nije samo user/pass, jer da je onda bi većini radio odmah u početku...
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 02:51   #1666
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Naravno da nije samo user/pass, medjutim svi ostali podaci potrebni za spajanje su vidljivi osim password-a. Jedini IP/Port koje je potrebno upisat na T-Com-ovim originalnim FW-ima je onaj za registrar proxy. Sve ostale IP adrese nije potrebno u originalnim konfiguracijama navodit, niti postoje mjesta gdje ih se moze upisat. Treba znati i gdje se, te koji se podaci i u kojem obliku upisuju, a to dok se ne vidi kako je u originalu, nije bas jednostavno.

Nisam ni znao da postoje, niti mi je jasno zasto postoje, DNS adrese za IMS, iako sam uspjesno bez njih konfigurirao spomenute routere i u okolici ZG-a i na tri mjesta uz obalu/na otocima (sve sjeverni Jadran), sve samo sa istom proxy IP adresom/portom, uz ostalu potrebnu kramu... Mozda je ta adresa (10.24.23.167/5060) slucajno ista, to ne znam. Koja je kod tebe?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 07:48   #1667
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nisam ni znao da postoje, niti mi je jasno zasto postoje, DNS adrese za IMS, iako sam uspjesno bez njih konfigurirao spomenute routere i u okolici ZG-a i na tri mjesta uz obalu/na otocima (sve sjeverni Jadran), sve samo sa istom proxy IP adresom/portom, uz ostalu potrebnu kramu...
ako si ih konfigurirao iz postojećih dekriptiranih fajlova onda si ih već imao povučene sa management servera pa zato nisi niti primjetio

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mozda je ta adresa (10.24.23.167/5060) slucajno ista, to ne znam. Koja je kod tebe?
ako je registrar adresa ista, onda se radi o hostname ims.t-com.hr jer mi je unešen hostname a ne ip adresa. trebalo bi traceroute za provjeru napravit. u tom slučaju bi samo defaultgateway bio svakome drugačiji a to nije bitno jer se ionako dodjeljuje dinamički kroz dhcp.

u web interfaceu, pod voip su sve adrese ims.t-com.hr i portovi 5060, a pod connection status je default gateway 10.207.0.1, ip u rangu 10.207.xxx.xxx, dns 10.23.xxx.xxx i 10.24.xxx.xxx
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2014., 12:53   #1668
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Napravit cu jednu temu sa slikovnicom kako sva ta podesavanja trebaju izgledat na routerima ST780, SX763 i ADB A4202N sa originalnim T-Com firmvareom i konfiguracijama, za koje imam negdje spremljene screenove. Mislim da se tako svaki router koji podrzava IMS moze slozit da uredno radi na T-Com IMS-u...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2014., 12:34   #1669
aladin1
Registered User
 
aladin1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Rovinj
Postovi: 14
U zadnje vrijeme jako mi puca veza i ne kužim zašto. Nalazim se na 500-1000 met od centrale i do prije par dana imao sam fenomenalnu internet vezu.
Nalazim se na Optimi Anex-a, paket Opti2.
Stavljam Screen shot info o routeru pa Vas molim da mi pomognete i savjetujete dali je točan FW i ostalo.
Unaprijed Vam se zahvaljujem na pomoći.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2014-03-11 at 12.30.04.png‎
Views:	307
Size:	37.3 kB
ID:	13125  
aladin1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 23:12   #1670
aladin1
Registered User
 
aladin1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Rovinj
Postovi: 14
Siemens SX763 otključavanje

Evo da javim, problem je riješen tako da sam vratio router koji sam dobio od Optime i sve radi kako treba.
Volio bi ipak srediti Siemensa pa ako mi netko može pomoći bio bi jako zahvalan.
Ipak mi je bolji nego ovaj od Optime.
Hvala unaprijed.
Pozdrav.
aladin1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 03:31   #1671
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
ima netko na tcomu da mu je linija fast path i vidi li se razlika? na adsl2/2+ je veza interleaved, ako prebacim na G.DMT u logu je poruka kernel: channel is fast ali nema razlike niti u propusnosti niti pingu...
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 10:48   #1672
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Sumnjam da je T-Com nekome iskljucio interleaved i prebacio liniju na fast path, jer osim manje latencije fp cini liniju nestabilnijom. Mislim da na zahtjev za ukljucivanje fp nebi ni odgovorili, kolko ih to ne zanima.
Inace, razlika bi se trebala i moraala osjetit na smanjenju pinga.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2014., 22:04   #1673
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Zna netko kako na otkljucanom sx763 posteliti neki drugi ddns osim dyndns-a i tzo-a. dyn je kupio tzo tako da je to prdnulo u fenjer, a za mjesec dana i dyndns ce prdnuti.... tako da mi treba nekakva alternativa. ima neki nacin da se u t-comov otkljucani router ubaci podrska za neki drugi ddns?
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 11:41   #1674
dedekwien
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: AUSTRIA
Postovi: 3
Nemam u postavkama 0/50 VPI opciju

Dali se moze negdje u config fileu ubaciti opcija da voip ide preko 0/50
pošto u mome config fileu koji sam ubacio prilikom otkljucavanja nema za izabrati VPI 0/50,,nego samo 0/30 ili none

Hvala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Voip.jpg‎
Views:	225
Size:	30.5 kB
ID:	13311  
dedekwien je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 14:30   #1675
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor dedekwien Pregled postova
Dali se moze negdje u config fileu ubaciti opcija da voip ide preko 0/50
pošto u mome config fileu koji sam ubacio prilikom otkljucavanja nema za izabrati VPI 0/50,,nego samo 0/30 ili none

Hvala
negdje gore pod "internet" opcijama imaš opciju za kreiranje nove konekcije koje se kasnije dolje pojave, tu gdje si ti sliku napravio.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 16:45   #1676
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor dedekwien Pregled postova
Dali se moze negdje u config fileu ubaciti opcija da voip ide preko 0/50
pošto u mome config fileu koji sam ubacio prilikom otkljucavanja nema za izabrati VPI 0/50,,nego samo 0/30 ili none

Hvala
Za sto ti treba VPI/VCI 0/50? Na tom "kanalu" radi samo T-Com IMS-VoIP, a ovako ti rade ostali/besplatni VoIP servisi kao Nonoh...

Ako ti bas treba 0/50, onda moras krenut ispocetka, tj proci cijelu pocetnu konfiguraciju u kojoj ces izabrat Double ili Triple Play, tj Internet+Voice ili Internet+Voice+IPTV. Tad ce ti se ponudit mogucnost otvaranja tog 0/50 "kanala".
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 20:28   #1677
dedekwien
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: AUSTRIA
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za sto ti treba VPI/VCI 0/50? Na tom "kanalu" radi samo T-Com IMS-VoIP, a ovako ti rade ostali/besplatni VoIP servisi kao Nonoh...

Ako ti bas treba 0/50, onda moras krenut ispocetka, tj proci cijelu pocetnu konfiguraciju u kojoj ces izabrat Double ili Triple Play, tj Internet+Voice ili Internet+Voice+IPTV. Tad ce ti se ponudit mogucnost otvaranja tog 0/50 "kanala".
Probao sam,,
nemogu dobiti nikako 0/50,,,,
ni kad krenem ispocetka a niti na Advanced Settings
znači,,0/50 mi treba jer mi kućni telefon od HTa ide preko VoIPa tj rutera
a pošto sam promjenio config rutera (SX763) da bi imao 4 LAN porta izgubio mi se VCI 0/50
.....još neka ideja???

hvala
dedekwien je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 22:39   #1678
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Osim da vratis/stavis original T-Com config i prikljucis neki switch kao (Edimax) ili (Zyxel) za 60ak kuna, nemam.

Edit: Bez originalnog config-a imat ces problema i sa VoIP DNS serverima, jer su oni upisani u taj config-u, pa ih isto moras saznat. Vidi post #1663

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 17.04.2014. u 11:13.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 00:03   #1679
Nature
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2
Zanima me jeli kod gigaset sx763 (iskon-duocarnet) ikako moguće dodati novog 'Dynamic DNS' Service providera? ssh?
Nature je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 12:34   #1680
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Nature Pregled postova
Zanima me jeli kod gigaset sx763 (iskon-duocarnet) ikako moguće dodati novog 'Dynamic DNS' Service providera? ssh?


natipkas bez brige drugog providera, bez obzira šta gore piše dyndns. Ja stavio no-ip.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na