Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2019., 21:31   #181
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Pozz, trenutno koristimo siemens eq6+ s100, koji je kupljen krajem 1 mj ove god. Aparat je odradio cca 3500 kava i sad gledamo da uzmemo nesta drugo. Gledamo juru cifra do 1000eura. Posto je crni petak pa da vidimo kakvih ce akcija biti.

E sad culi smo da su jure kvarljivi pa se neckamo. Dali opet siemens, delonghi ili jura?
Preporuke?
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 21:37   #182
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
moja preporuka ide na delonghi, doma imam jednog 2godine i radi kao prvog dana.
na poslu malo jači model, skuhao je 30k kava prije prvog kvara


Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 21:51   #183
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
moja preporuka ide na delonghi, doma imam jednog 2godine i radi kao prvog dana.
na poslu malo jači model, skuhao je 30k kava prije prvog kvara


Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Šta odlazi uopće prvo na tim aparatima ?

@hrwii što misliš,jel bolje ocat ili limunska kiselina, koliko gr praha u koliko vode ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 22:03   #184
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Prije više od dvije godine sam uzeo Philips Saeco Poemia, on je u rangu ovih 1000kn aparata bio.

To mi je prvi aparat i zadovoljan sam, volim jaču kavu a cura si radi sa mlijekom.

E sad, uzeo bi starcima takav, jel zna neko di bi mogao kupiti? Izbacili su ih iz prodaje i iskreno ne znam zašto, Philips samo trenutno drži ove 2000kn+ aparate u ponudi.

https://www.philips.hr/c-p/HD8425_19...at-za-espresso
Daj mi plz definiran to jacu kavu
  Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 00:18   #185
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Šta odlazi uopće prvo na tim aparatima ?

@hrwii što misliš,jel bolje ocat ili limunska kiselina, koliko gr praha u koliko vode ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Automatski i poluautomatski aparati za kavu su spoj mehanickih i elektroničkih komponenti. Mogu ti otići gumice/dihtunzi, upravljačka elektronika, grijač vode...nema pravila što ode prvo ali ako recimo sve komponente funkcioniraju prvo će otići gumice. Kava je sitna, voda se grije...gumice spriječavaju sve to da ode na krivo mjesto a jednom kad gumica pukne ...☺️..e onda je kave svuda u sistemu i to traži temeljito čišćenje i vraćanje komponenti natrag u radno stanje.
Postoje Krups aparati kojima se mehanizam tlačenje kave može izvaditi izvan aparata te se tako temeljito očistiti dok kod Jure sve moraš raskopat.
Za aparat su prljavština (kava koja se taloži u sustavu) i kamenac najgori neprijatelji zato redovitim čišćenjem u zadanim intervalima taj dio možemo anulirati a ove druge stavke...nekad se bolje rodit bez...neg bez sreće.

Osobno se nisam bavio octom i ne mogu ti dati odgovor. Tražio sam neki alternativu Jurinim tabletama za decalc i probao ove vrećice iz DM/Mullera...čak sam probao i sa limunskom u tekućem stanju ali ovo mi je upalilo i dalje ću to koristiti...na 500ml mlake vode otopiš vrećicu 25g, ubaciš u posudu za vodu od aparata i that’s it, aparat sam provede to kroz sustav i proces se automatski završava. Iako se ispire, na kraju procesa ja uvijek spremnik vode i sustav još malo ispirem...

Ugrubo 10 000 kava, ne računajući vodu za čaj i ostale stvari kojima ta topla voda može poslužiti....aparat radi, zamoli te da ga očistiš i mir je u kući...osim kad zaboravim kupit kavu🤬
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 00:21   #186
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
Daj mi plz definiran to jacu kavu
Espresso sam po sebi je jača kava za većinu ljudi.

No, uzimam uobičajeno kave sa većim stupnjem kiselosti i manjom pjenom, jačim intezitetom.

Ne razumijem čemu to pitanje s obzirom da nisam tražio pomoć u svezi toga...
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 07:37   #187
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Šta odlazi uopće prvo na tim aparatima ?

@hrwii što misliš,jel bolje ocat ili limunska kiselina, koliko gr praha u koliko vode ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Kao prijašnji vlasnik sveukupno 2 dolce gusta koja smo doma i na poslu uništili octom (brtve su popustile), toplo preporučam da izbjegavaš kućne kiseline za čišćenje kamenca na osjetljivim komponentama, tim više što sam kao dipl. ing. strojarstva išao malo u istraživanje međudjelovanja octa i polimera i vrlo brzo shvatio da sam napravio grešku.

Sad imamo 2 delonghija ECAM automatska aparata za espresso već 2 godine i čistimo ih isključivo sredstvima za uklanjanje kamenca koje možeš kupiti npr u DMu ili mulleru, a koja odgovaraju tvorničkim tekućinama koje se mogu kupiti od samog proizvođača. Na samome spremniku za vodu postoji oznaka do doziranja tih tekućina i sve funkcionira besprijekorno jer je proces automatski, a i mehanizam za espresso se da izvaditi van i ručno isprati u vodi tako da moja preporuka za te aparate koji su oko 300 eura cijenom.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 09:44   #188
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Pozz, trenutno koristimo siemens eq6+ s100, koji je kupljen krajem 1 mj ove god. Aparat je odradio cca 3500 kava i sad gledamo da uzmemo nesta drugo. Gledamo juru cifra do 1000eura. Posto je crni petak pa da vidimo kakvih ce akcija biti.

E sad culi smo da su jure kvarljivi pa se neckamo. Dali opet siemens, delonghi ili jura?
Preporuke?

S obzirom na količinu kave koju trošite, ako imate mjesta u uredu možda bi se dalo dogovoriti sa ovima što prodaju Julius da vam oni "poklone" profi ili polu profi aparat, a vi samo kupujete kavu od njih.
350 kava mjesečno je nekih 3,5-4 kg kave mjesečno ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 10:56   #189
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
S obzirom na količinu kave koju trošite, ako imate mjesta u uredu možda bi se dalo dogovoriti sa ovima što prodaju Julius da vam oni "poklone" profi ili polu profi aparat, a vi samo kupujete kavu od njih.
350 kava mjesečno je nekih 3,5-4 kg kave mjesečno ?
Teško, mi na poslu trošimo 6-7kg kave mjesečno pa su nam nudili samo kapsule, kao to jen dovoljno za tu količinu, bezveze.

Najčešće odu brtve, nakon brtvi zna puknut neki metalni dio, dalje ide lektronika grijači, cjevi itd.
Ja delonghi čistim s njihovim sredstvom isključivo, 100kn ima za 5 čišćenja.
Na poslu čistimo svaka 2 tjedna, ja doma svaki mjesec dana.

https://www.conrad.hr/sredstvo-za-uk...odecalk-500-ml
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 12:17   #190
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Teško, mi na poslu trošimo 6-7kg kave mjesečno pa su nam nudili samo kapsule, kao to jen dovoljno za tu količinu, bezveze.

Najčešće odu brtve, nakon brtvi zna puknut neki metalni dio, dalje ide lektronika grijači, cjevi itd.
Ja delonghi čistim s njihovim sredstvom isključivo, 100kn ima za 5 čišćenja.
Na poslu čistimo svaka 2 tjedna, ja doma svaki mjesec dana.

https://www.conrad.hr/sredstvo-za-uk...odecalk-500-ml
6-7 kg kave je minimalno 700 kava mjesečno, kilogram kvalitetne Lavazze je oko 130 kn, a mudrijaši bi vam uvalili kapsule koje su 2-3 kn komad genijalni su.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 12:29   #191
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Netko ima iskustva sa aparatom za kavu Philips EP2224/40? Vidim da je cijena pala dosta kod svih. Ja imam bon u sancte tako da bi me kostao 2tkn

https://www.philips.hr/c-p/EP2224_40...ti-za-espresso

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 25.11.2019. u 13:21.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 15:08   #192
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Imam ga ja
Odličan, zadovoljan sam
Jedina mana je kaj ja pijem ristretto a na tom aparatu ne možeš naprogramirat manju količinu tekućine, možeš samo prekinut napitak kad ti je dosta.
Sve ovo ostalo jako fino šljaka.


Ekipa ne čistite aparate za kavu s octom, razj.... ćete pumpe i brtve.
Koristite samo sredstva koja su baš za to namijenjena.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 15:12   #193
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
@jed2i, To piješ kracu kavu? A nema opcije za kracu pa moras prekinit radnju. Ako sam dobro skonta. Jel problem ako ga kupim da se javim porukom ako me bude šta zanimalo? Hvala
Mali off, koju kavu preferirate da je dobar omjer cijene i kvalitete? Nas je puno u kuci i puno kave se troši tako da neke skupe mi i nisu baš. Ovu sam vidio da se spominje po netu: http://www.mall.hr/kava/lavazza-pien...va-u-zrnu-1-kg

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 25.11.2019. u 15:20.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 15:32   #194
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Imam ga ja
Odličan, zadovoljan sam
Jedina mana je kaj ja pijem ristretto a na tom aparatu ne možeš naprogramirat manju količinu tekućine, možeš samo prekinut napitak kad ti je dosta.
Sve ovo ostalo jako fino šljaka.


Ekipa ne čistite aparate za kavu s octom, razj.... ćete pumpe i brtve.
Koristite samo sredstva koja su baš za to namijenjena.
Ja imam EP3550/00 i tu mozes odrediti za svaki napitak koliko da "curi". E sad ne znam da li taj tvoj ima istu funkciju.
Edit: Na webu kaze slijedece:
Prilagodite intenzitet arome i količinu uz My Coffee Choice

Prilagodite intenzitet i količinu napitka u izborniku My Coffee Choice. Lako birajte između tri postavke sukladno željama
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 18:12   #195
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
S obzirom na količinu kave koju trošite, ako imate mjesta u uredu možda bi se dalo dogovoriti sa ovima što prodaju Julius da vam oni "poklone" profi ili polu profi aparat, a vi samo kupujete kavu od njih.
350 kava mjesečno je nekih 3,5-4 kg kave mjesečno ?
Aparat je za kucu, da otprilike kila kave 100 šalica. Kod nas se kava pije skoro umjesto vode Sve zavisi od mj do mj, 3 do 4 kg kave.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 18:34   #196
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
@nixis

Cisto informativno,s obzirom da je za mene jaca kava jeidnoona sa jacim bodyem i intezivnijim okusom,ne racunajuci gorcinu od prezenja.jerbo sto se preznje vise.l
gorci to je losija kava.

Ljudi moji za dobit dobar espreso treba vam dosta toga.

1. I osnovno. Dobra sirovina(ukratko..plod kvalitetno przen)
Naime tokom ektrakcije vodom iz kave se oslobadaju ulja iz zrna,koja daju okus i aromu.
2.mlinac
Bitno vam je kako vam mlinac melje kavu.fragmentinsto su vise jednako mljeveni bolje ce se stempat i samim time ce te imati i bolku ekstrakciju

3.aparat
Tu bu mogao isto puno toga napisat.ukratko

Voda,tlak,odrzavanje tlaka

Voda za kavu vam mora biti meka.

Naime
Tlak na 9bara i konstantih 9bara da bi tokom ekstrakcije sama ekstrakcija bila ujednacena.
Temepratura vode vam takodjer igra ulogu
88-96 c..sve preko lava ne podnosi,sa manje nece te imati dobru ektrakciju.

Takoder za svaku robusta/arabica i za svako podrijetlo od sorti potrebne su drugacije temperature.


Naime "pravilo"za dobar espreso je 9g 25-35sec 23-35ml tekucine.

Nikad ne duze od 35 sec..jer sami shrot curi

U cca prvih 10sek vam curi sav kofein,poslije vise ne.
Drugih 10 je to tijelo.
Trecih 10 jos sto je preostalo.okusa.

Kava mora biti ujednaceno iztempana.jer voda trazi svoj put i.probija tamo di je najslabije.ukolilo niste dobro stisli kavu(pojednako po cijeloj povrisini) voda ce probiti na dijelundinje slabije i curit ce vise vode tamo i dobijete los espreso

Svakog dana probajte odmastiti sita i glave aparata.

Kako sam napisao..ektstrakcijom ulja iz kave vadimo.
Zamislite da vam u loncunostaje svaki put ulje a vi przite svaki dan..isto tak vam je i s kavom..ostaje vam ulje ..cistite to i imat ce te bolju kavu.

Kod vam vrijedi isto kao i proizvodnje piva/vina

Higijena.U teoriji prva kava ,frisko mljevena u danu bi trebala biti najbolja.


Vrlovjerovatno sam jos pol.toga zaboravio napisat.ako koga jos sta zanima,slobodno nek pita .
  Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 19:54   #197
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ekipa,hvala na savjetima.

Jos nesto,aparat mi ima sam funkciju da javlja kad je vrijeme za ciscenje,da se drzim toga ili da redovno npr.svaka 2-3 tjedna procistim ?

Odakle uzimate mljevenu kavu i gdje najpovoljnije uzeti vece kolicine ?

Aparat mi takoder ima funkciju namjestanja tvrdoce vode,jel zna netko koja je tvrdoca vode grada Zagreba,pretpostavljam srednja tvrdoca ili cak jaka tvrdoca ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 21:02   #198
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
@nixis



Cisto informativno,s obzirom da je za mene jaca kava jeidnoona sa jacim bodyem i intezivnijim okusom,ne racunajuci gorcinu od prezenja.jerbo sto se preznje vise.l

gorci to je losija kava.



Ljudi moji za dobit dobar espreso treba vam dosta toga.



1. I osnovno. Dobra sirovina(ukratko..plod kvalitetno przen)

Naime tokom ektrakcije vodom iz kave se oslobadaju ulja iz zrna,koja daju okus i aromu.

2.mlinac

Bitno vam je kako vam mlinac melje kavu.fragmentinsto su vise jednako mljeveni bolje ce se stempat i samim time ce te imati i bolku ekstrakciju



3.aparat

Tu bu mogao isto puno toga napisat.ukratko



Voda,tlak,odrzavanje tlaka



Voda za kavu vam mora biti meka.



Naime

Tlak na 9bara i konstantih 9bara da bi tokom ekstrakcije sama ekstrakcija bila ujednacena.

Temepratura vode vam takodjer igra ulogu

88-96 c..sve preko lava ne podnosi,sa manje nece te imati dobru ektrakciju.



Takoder za svaku robusta/arabica i za svako podrijetlo od sorti potrebne su drugacije temperature.





Naime "pravilo"za dobar espreso je 9g 25-35sec 23-35ml tekucine.



Nikad ne duze od 35 sec..jer sami shrot curi



U cca prvih 10sek vam curi sav kofein,poslije vise ne.

Drugih 10 je to tijelo.

Trecih 10 jos sto je preostalo.okusa.



Kava mora biti ujednaceno iztempana.jer voda trazi svoj put i.probija tamo di je najslabije.ukolilo niste dobro stisli kavu(pojednako po cijeloj povrisini) voda ce probiti na dijelundinje slabije i curit ce vise vode tamo i dobijete los espreso



Svakog dana probajte odmastiti sita i glave aparata.



Kako sam napisao..ektstrakcijom ulja iz kave vadimo.

Zamislite da vam u loncunostaje svaki put ulje a vi przite svaki dan..isto tak vam je i s kavom..ostaje vam ulje ..cistite to i imat ce te bolju kavu.



Kod vam vrijedi isto kao i proizvodnje piva/vina



Higijena.U teoriji prva kava ,frisko mljevena u danu bi trebala biti najbolja.





Vrlovjerovatno sam jos pol.toga zaboravio napisat.ako koga jos sta zanima,slobodno nek pita .
Svaka cast na objasnjenju i definitivno si sve to u pravu. Takvo nesto vec odavno trazim, ali tu u Njemackoj jednostavno nema ni E od espressa.
Sa druge strane, ujutro mi je potreban dupli espresso da progledam i nije me briga kakav je dok je god kofein unutra. Kasnije moze i vrhunski espresso, a moze i ova njemacka caj-kava

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 21:58   #199
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
@celavi

Slazem se sa svime i neke stvari radim sad iako imam budget aparat, pogledao sam hrpu videa, ali trenutno iako volim kavu nisam spreman pljunuti velike novce za burr grinder, kvalitetnije zrno i aparat. Možda za 2-3 godine

Savjeti su svakako na mjestu, ko može nek ih se drži, ali svježe mljevena je jedno od osnovnih pravila. Vidio sam i čuo puno ljudi koji izmelju pola kile i onda piju mjesec dana.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 22:31   #200
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
@jed2i, To piješ kracu kavu? A nema opcije za kracu pa moras prekinit radnju. Ako sam dobro skonta. Jel problem ako ga kupim da se javim porukom ako me bude šta zanimalo? Hvala
Mali off, koju kavu preferirate da je dobar omjer cijene i kvalitete? Nas je puno u kuci i puno kave se troši tako da neke skupe mi i nisu baš. Ovu sam vidio da se spominje po netu: http://www.mall.hr/kava/lavazza-pien...va-u-zrnu-1-kg
Nema frke, samo se javi.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ja imam EP3550/00 i tu mozes odrediti za svaki napitak koliko da "curi". E sad ne znam da li taj tvoj ima istu funkciju.
Edit: Na webu kaze slijedece:
Prilagodite intenzitet arome i količinu uz My Coffee Choice

Prilagodite intenzitet i količinu napitka u izborniku My Coffee Choice. Lako birajte između tri postavke sukladno željama
Nema programiranje ispod njegovog minimuma a njegov minimum je meni previse. Zato ga prekinem i super.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 18:50   #201
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Ok malo sam gledao delonghi i sad ima model Avant esam 6750 skinut sa 1600e na 900? Nesta bolje u toj cijeni?
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 10:00   #202
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ekipa,uzeo bi neki aparat za kavu-capuccino-espresso do 1000 kn,imate preporuku sta uzeti ?
Koristio bi se svaki dan naravno,samo mi bitno jamstvo i da ne ide na filtere.

Jel ovako nesto okej ?

https://edigital.hr/aparat-za-espres...m_content=pp_1

https://www.klarstein.hr/Kuhinjski-u...m_content=pp_1

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...ONGHI-EC685.M/

Je li tko naručivao online s elipsa kad je bila ova akcija?

Meni još nisu poslali, prošlo 14 dana, na mail ne odgovaraju. Očito od toga ništa...


Kakav je ovaj Klarstein, vrijedi li išta?
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 20:00   #203
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Imam ga ja
Odličan, zadovoljan sam
Jedina mana je kaj ja pijem ristretto a na tom aparatu ne možeš naprogramirat manju količinu tekućine, možeš samo prekinut napitak kad ti je dosta.
Sve ovo ostalo jako fino šljaka.


Ekipa ne čistite aparate za kavu s octom, razj.... ćete pumpe i brtve.
Koristite samo sredstva koja su baš za to namijenjena.
Ajd da jos netko ima taj aparat, ne nalazim bas iskustva na (nasim)stranicama

Par ukućana mi se zali da im je kava pre vodenasta, "coffe" posebno, espreso ajde im je prolazan , al i dalje bi htjeli da je jači, gušći.

Jel to do mog aparata ili je normalno da je relativno prozirna kava/espreso kad se napravi ?
Cak sam promjenio ono za gustocu mljevenja , skroz sam na sitno okrenuo al ne vidim neku promjenu, osim kaj duze melje kavu cini mi se.

Probao sam i par vrsta kave vec.

Meni je kava ok, stavim mrvicu mlijeka i fino mi je, al realno da dosta je slabije od turske.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 10:30   #204
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Nama je isto tanka. Al jos cekam kavu u zrnu koju sam narucija, tako da smo na mljevenoj koju imamo od starog aparata. Na stari aparat, na ruckicu, ista kava je bila jaca. I kad bi krenila kava, dosta tamnija.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2019., 10:19   #205
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Dečki, ne znam kaj krivo radite
Evo kava iz istog tog aparata - cca 30ml kave


Nikako nije vodenasta, mlinac postavljen na najsitnije, aroma na aparatu postavljena na najjače, temperatura vode na aparatu postavljena na srednje.
Kava je 70% arabica i 30% robusta.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2019., 12:21   #206
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Ja cekam kavu pa cu bit pametniji. To je cisti sadržaj kave, bez mlijeka?
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2019., 12:53   #207
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Espresso, 30 mililitara, bez mlijeka.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2019., 13:00   #208
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
Je li tko naručivao online s elipsa kad je bila ova akcija?

Meni još nisu poslali, prošlo 14 dana, na mail ne odgovaraju. Očito od toga ništa...


Kakav je ovaj Klarstein, vrijedi li išta?
Mene zvali prekjučer da su pred vratima, bez najave, bez maila potvrde, bez ičega... Jučer su trebali dostaviti, vidjet ću kad dođem ali da, isto sam čekao 2 tjedna da dođe.

Dostavna služba je In-Time
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2019., 15:53   #209
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Espresso, 30 mililitara, bez mlijeka.
Nemamo mi isti aparat jer moj nema za temperaturu vode. I nigdi na netu ne pise da 2224 ima taj za temp., a ako me pamcenje dobro sluzi napisao si da ti i imas model 2224

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 05.12.2019. u 16:00.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2019., 21:26   #210
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Jel ti palo na pamet da umjesto neta, odgovor tražiš u priručniku aparata?
Evo, da ti pomognem
https://www.download.p4c.philips.com...40_dfu_hrv.pdf

Stranica 52
Na našem jeziku ti sve piše
jed2i je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na