Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2020., 11:33   #91
Kory
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Lipa
Postovi: 6
Što se tiče trajanja akcije fiberneta postoji mogućnost potpisivanja ugovora do kraja mjeseca a naplata i uspostava kreće kada dođe do puštanja signala .
Kory je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 11:17   #92
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Thumbs up

Nema više stranice fibernet.hr. Izgleda da ide u opticaj prava web stranica.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 10.09.2020., 11:31   #93
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Nema više stranice fibernet.hr. Izgleda da ide u opticaj prava web stranica.
Dobro da su se sjetili

Edit: ja još uvijek vidim onaj jadni banner i stari site :/
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 19:04   #94
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Dobro da su se sjetili

Edit: ja još uvijek vidim onaj jadni banner i stari site :/
Moja greška i meni sada otvara taj banner. Nešto me Opera zezala. Ali nadam se da će im stranica brzo proraditi. Danas sam poslao potpisani ugovor sa Rune pa ćemo vidjeti što će biti. A za odabir operatera ima vremena. Nadam se daće uletiti A1 i možda još koji.Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 19:44   #95
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Rekli su da odbrojavaju dane od otvaranja stranice tako da vidjet ćemo koliko je to istina.

Ja mogu potpisat ugovor isto i poslat čak i danas ali pričekat cu još malo za svaki slučaj da vidim kako ide progress kod ostalih i da vidim operatere itd.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 21:30   #96
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Rekli su da odbrojavaju dane od otvaranja stranice tako da vidjet ćemo koliko je to istina.

Ja mogu potpisat ugovor isto i poslat čak i danas ali pričekat cu još malo za svaki slučaj da vidim kako ide progress kod ostalih i da vidim operatere itd.
Ma ja sam sve već potpisao i poslao pred cca mjesec dana (mislim na RUNE, ne operatera), a po informacijama koje sam dobio mailom kreću sa radovima po Rijeci "na jesen" - što se nadam da je do kraja listopada.

Ionako ti papiri i ugovori ne vrijede puno dok se ne plati 750kn za dovod optike to stambenog objekta, a to po njihovim info, stiže najranije 30ak dana prije izvođenja samih radova.
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 23:33   #97
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Ma ja sam sve već potpisao i poslao pred cca mjesec dana (mislim na RUNE, ne operatera), a po informacijama koje sam dobio mailom kreću sa radovima po Rijeci "na jesen" - što se nadam da je do kraja listopada.

Ionako ti papiri i ugovori ne vrijede puno dok se ne plati 750kn za dovod optike to stambenog objekta, a to po njihovim info, stiže najranije 30ak dana prije izvođenja samih radova.
Pa i ja sam iz Rijeke (Draga) i čekam isto RUNE i kazu mi vec mjesecima da će u rujnu znači ovaj mjesec biti gotova centrala i onda ide gradnja mreže, zanima me koliko ćemo čekat. Nadam se dokraja godine da ću imat optiku nezelim više od toga čekat ovo da nam svaku večer skače ping do 100+ i brzina pada do 10mb.

Disi ti u Rijeci da čekaš isto optiku koji kvart?
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 00:38   #98
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Trsat, ured mi je gore. Posao mi ovisi normalnijem uploadu, tako da bi ovo bilo spasenje
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 01:29   #99
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Trsat, ured mi je gore. Posao mi ovisi normalnijem uploadu, tako da bi ovo bilo spasenje
Dada ti si onda na drugoj stranici naše zajedničke centrale, vjv će biti centrala na Vežici (tako su mi rekli na facebooku prije par mjeseci) a sad neznam dal će prvo kod tebe počet kablove vuć po stupovima ili prema meni ali predpostavljam da će ići postepeno mada moramo vidjet na facebooku u sljedecih par dana kada objave sliku di će uopće napravit centralu.

Imam frendove na trsatu i znam da im je užasno pogotovo što više gore kad se ide, kod nas je brzina okej msm ja sada imam 35/6 na nekih 700m od centrale i nikad se nisam žalio zadnjih 8 godina na HTu ali zadnjih godinu dana/malo više od toga svi koji smo spojeni na našu jedinu centralu koja je radila savršeno zadnjih 10tak godina imamo problem da nam doslovno svima pada brzina i ping pun kurac skače a poslje ponoći je 100% garantirano da nam radi kako bi inače trebalo. A ova optika će nas spasit totalno i mene i tebe jer realno malo ljudi zna za RUNE tako da centrala neće biti popunjena kao ova naša + je optika u pitanju i to će raditi jezivo dobro. Jedva čekam.

Ti si gore napisao "informacijama koje sam dobio mailom kreću sa radovima po Rijeci "na jesen" - što se nadam da je do kraja listopada." Misliš da bi mogli bit već spojeni na optiku njihovu do kraja listopada ili? Ja bi bio najsretniji kad bi to bilo max 2 mjeseca čekanja od kad naprave centralu, jer su mi isto rekli kad sam ih pitao prije par mjeseci da oni rade totalno drugačije od recimo HTa i A1, Rune povlači optiku na drugačiji način. Oni kako povlače optiku po stupovima oni odmah spajaju ljude koji su naravno uzeli uslugu a A1 i HT kako su mi oni rekli oni prvo završe cijeli kvart/naselje i onda tek spajaju korisnike. Zato se veselim da će što prije doći nama i ostalima na forumu.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 08:55   #100
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Meni je T-com agent rekao kad sam dogovarao produživanje ugovora prije 2mj da ću do kraja godine dobiti optiku, onda sam ga pitao da li je to preko RUNE projekta i odgovorio je potvrdno. Kontaktirao sam prije par dana RUNE i rekli su mi da je izrada projekta pri kraju, i početak izgradnje te mogućnost priključivanja korisnika očekuju unutar 6 mj do god dana, pričam o Rijeci.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2020., 20:34   #101
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Meni je T-com agent rekao kad sam dogovarao produživanje ugovora prije 2mj da ću do kraja godine dobiti optiku, onda sam ga pitao da li je to preko RUNE projekta i odgovorio je potvrdno. Kontaktirao sam prije par dana RUNE i rekli su mi da je izrada projekta pri kraju, i početak izgradnje te mogućnost priključivanja korisnika očekuju unutar 6 mj do god dana, pričam o Rijeci.
Vidiš ja konstantno pričam sa HT agentima i tehničarima i većim rangiranim ljudima u HTu zbog problema koje imamo ali nikad mi nisu spomenuli da će mi optika doći preko projekta RUNE. Neznam i dalje mislim da će samo A1 od velikih ISPa ući u priču sa njima.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 16:55   #102
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Meni su pretprosli tjedan stavili instalaciju i imam live signal. Sredinom 11. mjeseca mi ističe tcom ugovor, do onda se nadam da će se priča s A1 iskristalizirat.
JC Denton je offline   Reply With Quote