Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2011., 23:36   #1
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Pretvarač 110---220V ili cijeli adapter

dakle sto , imam sljedeci hardware



a ovo trokrako cudo nemam kam ustekati.
Na samom adapteru, ovom jel debelom crnom dijelu pise sljedece(vidi se na slici kad se zumira)

input : 110-240v 50-60hz 0.3A
output : 12v (nekakve crtice gore i dole) 1A
znaci on radi i sa nasom i sa engleskom "strujom" samo je ovaj drugi dio kabla , koji zavrsava trokrakrim cudovistem krivi.
Sad , pretpostavljam da bih mogao nabaviti samo neki nastavak koji ima ove tri rupe s jedne , a s druge klasicni suko utikac kakav mi koristimo?

E sad , dali bi mogao (u chipoteci il di vec) nabaviti skroz cijeli adapter , al duzi recimo od 5 metara kabela mi treba , koji bi u jednom komadu isao(zeznuto mi je jer ce se kabel penjat po zidu pa nemre na pola bit ovo izbocenje) koji bi davao struu koja trebaju digitalnom okviru kojeg ce to napajati, to je valjda ovih 1A, 12v napona?

znam da postoje adapteri gdje se moze namjestati napon,prije sam imao tak neki , al dal ce pasat jacina struje?kakav taj trebam, ac-dc adapter, il sto? kolko je sigurno da idem prtljat po tom uopce?


sve ovo sam trebao izbjec jer je uredaj trebao raditi prek 2xusba, al ovo je jaci tj veci model kojem treba vise struje il ceg vec , ugl. mora prek adaptera ic.

thx

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 30.01.2011. u 00:00.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 01:14   #2
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=4040001310

ili

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=3640003718

...odnosno nesto trece, ti najbolje vidis sto ti vec treba. Novi ispravljac ti ne treba.

Ako ti je DC dio kabla prekratak, precvikaj i spoji duzi, sumnjam da ces naci ispravljac sa kabelom od 5 metara. Za AC dio, uzmi produzni kabel. Nema tu neke filozofije.
Slike si mogao i vece stavit, a hosting se raspada.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2011., 15:07   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dobio si ispravljač sa AC priključkom po UK standardu (British BS 1363). Ispravljač ne treba mijenjat jer je univerzalnog tipa, na ulazu prima 100 - 240 AC, dakle može radit i kod nas.
Na samom ispravljaču se nalazi konektor koji je postao standard i većina ispravljača / adaptera ih sada koristi.
Rješenje:
1 - nabavi cijeli "ulazni" kabel, može ih se nabavit kome je ispravljač / adapter crko pa je ostao "viška"
2 - odi u prvu prodavaonicu elektro materijalom, kupi

cvikaj "čudnovati trokraki" i montiraj ovaj šta si kupio.
Ako neznaš kako, svaki električar će ti to napravit za 5 min.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 22:12   #4
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Na samom ispravljaču se nalazi konektor koji je postao standard i većina ispravljača / adaptera ih sada koristi.
to se i meni cini.svaki laptop ima takav nastavak , dakle od adapter nadalje ima ova ko dvocjevka.stvar je u tom sto je rupa te "dvocjevke" relativno uža od one koju koristi moja toshiba ,a bome i HP od cure.(a i struja i napon su drugaciji, jasno)
dakle bilo bi super kad bi mogao nabaviti samo nastavak taj koji bi isao od ispravljivaca nadalje , al bojim se da tog bas i nema(probat cu prvo samsung centar , pa cu chipoteku..)

s druge strane,a da kupim cijeli novi adapter , jel bi to bilo ok, jel to sigurno (neki koji pretvara na 12v 1a, primjer http://www.chipoteka.hr/artikl/8071400131

i onda opet to nije sigurno 3 metra kolko mi treba , al valjda cu nac elektricara koji bi mi to produzio.


trece , ovo kaj si ti stavio ovu sliku ,ako se odlucim samo na to da ne prtljam s kablovima cini mi se da je to plugnplay , recimo ovaj http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=4040001310 , samo ustekam svog trokrakrog u taj adapteR, s druge strane je nas 220v izlaz?
da nebi tu problema bilo

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 30.01.2011. u 22:27.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na