Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2010., 12:04   #1
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
Java na web :)

Znaci, prica iz zivota:

radim u jednoj firmi kao java web developer(sto i nije bitno) al znam javu puno bolje od php recimo, jer sam vec to zaboravio.

e sad, imam vremena, duge su veceri, pa cu izraditi neku web stranicu. tj aplikaciju. ukratko, neku verziju WEB 2.0. alata, da si korisnik kasnije moze sam unositi podatke koje zeli objavljivati na stranici, slike, raspored elemenata i tome slicno..

e a kako vidim da tu ima ljudi s iskustvom u izradi web stranica i postavljanja to na net, dok gledam ove web hostinge.. nigdje bas ne vidim da ono pise JAVA, samo php i druge stvari..

jednom sam samo stavljao php gore, ali javu nikad.. dal imaju web hosteri uopce podrsku za javu? to je zapravo najvise sto me zanima..
jer znate kako je u velikoj firmi, ti radis razvoj a netko drugi stavlja to na server :P pa nisam imao prilike se baviti s tim..

pa ono, u par rijeci tko zna nesto o tome.. hvala
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 12:30   #2
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
koliko sam ja skuzio java na webu je samo client side (appleti za shoutbox, chat i sl). ako mislish na java script opet ista stvar (client side). u biti netrebash nikakvu podrshku od hostera
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2010., 14:14   #3
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
hmm.. u mojem slucaju ce sve biti napravljeno pomocu jave.. xhtml( JSF). kao i pristup bazi recimo preko JPA.. sva poslovna logika se odbija u paketima koji su *.java

bas trebala bi mi java virtual machine za rad.. zato pitam dal je netko tako nesto radio da nebi ja to izveo pa onda bio problem to staviti negdje na web

te dal mozda ima veze dal je pokretano od strane Glassfish ili Tomcat.. bas bi mi dobro dosao netko tko se s tim susreo

Zadnje izmijenjeno od: zmotani10. 01.11.2010. u 15:13.
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 21:33   #4
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Ja se nisam sretao previše, ali znam da ti treba neki java web server tipa Tomcat i sl. stoga traži hostere koji to podržavaju.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 12:50   #5
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
nasao sam ih. al samo strane za sad.. i na njima bas jasno pise da imaju JVM..

nadam se da ce naic netko tko je bas nesto radio tocno oko toga
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 11:59   #6
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Ja osobno nisam baš viđao hostinge sa podrškom za Javu.
U svakom slučaju, tražiš nekoga tko nudi apache tomcat. Uvijek možeš i poslati upit nekim našim hosterima pa ih pitati postoji li mogućnost da ti ponude paket sa tomcatom. Samo, ako tko od njih i nudi takvo nešto, očekuj zasigurno višu cijenu s obzirom da bi ti ponudili nestandardni, prilagođeni paket.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 22:51   #7
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor danij3l Pregled postova
koliko sam ja skuzio java na webu je samo client side (appleti za shoutbox, chat i sl). ako mislish na java script opet ista stvar (client side). u biti netrebash nikakvu podrshku od hostera
to je javascript ne java...ok kad tak pricas o html-u no kad se prica o javi onda se tu podrazumijeva jsp i ini modulceki

Citiraj:
Autor zmotani10 Pregled postova
hmm.. u mojem slucaju ce sve biti napravljeno pomocu jave.. xhtml( JSF). kao i pristup bazi recimo preko JPA.. sva poslovna logika se odbija u paketima koji su *.java

bas trebala bi mi java virtual machine za rad.. zato pitam dal je netko tako nesto radio da nebi ja to izveo pa onda bio problem to staviti negdje na web

te dal mozda ima veze dal je pokretano od strane Glassfish ili Tomcat.. bas bi mi dobro dosao netko tko se s tim susreo
skini si eclipse i u njemu stvori novi server (new->server->server) skines tomcat sa apache-a i samo putanju do njega stavis...ostalo eclipse odradi...zadnja verzija je tomcat 7(beta) 6ica radi super 5.5 isto 5 je vec starija malo...a ako trebas i neki web servis imas siroki spektar mogucnosti, naravno ovisno o metodi slanja podataka

Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Ja se nisam sretao previše, ali znam da ti treba neki java web server tipa Tomcat i sl. stoga traži hostere koji to podržavaju.
java server u hrvatskoj? cuo jesam, al vidio nikada...mislim da je iskon nesto imao ili netko slicni...ugl mos kemijat sa vlastitim serverom...ali sve u svem best bet ti je neki strani...tipa 000hosting oko 5 dolara/ mj

Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Ja osobno nisam baš viđao hostinge sa podrškom za Javu.
U svakom slučaju, tražiš nekoga tko nudi apache tomcat. Uvijek možeš i poslati upit nekim našim hosterima pa ih pitati postoji li mogućnost da ti ponude paket sa tomcatom. Samo, ako tko od njih i nudi takvo nešto, očekuj zasigurno višu cijenu s obzirom da bi ti ponudili nestandardni, prilagođeni paket.
ma ima ih sam ne kod nas zasto samo tomcat?


@tema...probaj avalon pitat da ti izade u susret...mozda prode s njima nikad problema
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 09:21   #8
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
vlastiti server velis? imam neki stari komp koji bi mogao posluziti barem za probu.. moramo googlati kako to funkcionise

da nasao i ja na stranim hosterima.. nudi se..

kontaktirat cu avalon pa vidjeti sto oni vele na sve to i pokusat naci nekoga blize da se nadjemo na kavi pa da mi pojasni taj dio svijeta

hvala na savjetima
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 23:05   #9
klint.istvud
Premium
 
klint.istvud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
zmotani,

Ti trebaš hosting koji u svojoj ponudi ima java EE application (glassfish, jboss, websphere, itd.) ili web server (tomcat).

Ukoliko radiš samo web dio onda će biti dovoljan i tomcat.

Sad ne znam, da li to itko nudi i kolike su cijene.

Također vjerojatno možeš iznajmiti server i onda na njega instalirati gore navedene servere ili to isto napraviti na svojoj kanti, stavi je na net, složit neki firewall i dns.
klint.istvud je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 14:31   #10
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
Razmislio sam ozbiljnije.. imam jedan komp koji mi stoji u ormaru bas da slozim svoj server..
Sigurno ima dosta uputa ne netu na temu kak to izvesti i naravno dobro osigurati od prijetnji..
Ima mozda netko da je voljan to dobro napraviti za lovu?
Ja mu dajem kutiju za to poslozit
Ako zeli netko neka se samo javi na PM i dogovorit cemo se
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2010., 11:36   #11
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Lol jel ti ozbiljno radiš u informatičkoj tvrtci?

Znači možeš na svoj vlastiti komp instalirati apache tomcat, i to paliti/gasiti po volji u svrhe testiranja (iako, server i ne jede puno resursa, pa sa 4gb rama i jaćim procesorom ni ne treba gasiti). Ili ako ti se to ne sviđa možeš skinuti vmware i napraviti virtualnu mašinu za recimo Debian ili Ubuntu i na njma imati server.

A šta se tiće servera sa strane, instaliraš svoj najdraži OS na komp iz ormara, skineš tomcat, proguglaš kako instalirati (na linuxima je malo veći davež podesiti sve) i bar si naučio nešto novo za cca 1~4h ovisi kolko stvari već znaš.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 14:04   #12
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
haha.. ja ti mogu lokalno napravit sto zelis.. al bome to stavit na web za sve neznam.. mozda je vrlo jednostavno.. sve isto kako i kod lokalnog a mozda i nije..

vjerojatno nisi jos radio u velikoj firmi gdje je doslovce.. imas svoj dio posla i samo to radis.. pa je sve ostalo onako.. ne tvoje podrucje iako slicno.. a kako se nisam susreo s tim zato pitam tu
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 10:46   #13
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ja nekako mislim da si mislio kako web server naprviti dospunim na webu...

ovak imas nes sto se zove dyndns, ako imas router onda on obicno ima postavke za dynamic DNS il tako nekako...sto je to? dakle kad ti upises stranicu u browser ili digod, dns server translata tu adresu u ip prema dns tablicama itd...ugl putem dyndnsa ti mozes neki url pretvorit u tvoju ip adresa koju dobivas od providera...

trebas 2 ili 3 stvari, router sa port forwardingom gdje ces odrediti sve portove kuda idu(ako mreza na kojoj radis ima vise klijenata)

trebas taj komp sa nekim osom gore, my bet skini fakat nekaj...nije vazno s cim si najvise upoznat to skini

i zadna stvar treba to sve povezat dakle obicno router ima opciju dyndns, ta opcija ti moze koristiti ako je smao jedan komp na mrezi pa stavis pppoe pass trough, u suprotnom ti nudi dyndsn jedan ip updater, njega instaliras i on ti updata ip te si ujedno tako i na netu
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na