Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2010., 17:52   #1
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
kvazi-problem sa dual bootom

dakle, evo kako su stvari išle.
imao sam na kompu instalirane windows 7. na zasebnom hardu. al pošto mi je to bila privremena instalacija, danas sam htio instalirat nove w7, na drugi hard.
i to sam napravio na sljedeči način. odspojio sam hard koji je imo već instalirane windowse (nadajući se da se boot manageri neće pošemerit), te sam instalirao nove w7 na zasebni hard. i sve je funkcioniralo dobro. i onda sam bacio komp u sleep, ukopčo natrag onaj stari hard, te prebacio podatke koji su mi trebali.
no, pri sljedećem bootu, komp je podigo one stare windowse, (napomena: nije dao opciju da biram koje ću odabrat),

i onda sam pokušavao skužit u čem je stvar, pa sam odspojio stari hard, i vidit dal će se novi windowsi podić. no međutim, dočekala me poruka: bootmngr is missing.

nakon tog sam skinuo vista boot pro, i nekako namjestio da mi se (kad je spojen stari hard) podignu novi windowsi.

ono u čemu tražim pomoć je sljedeće:
prvotna namjera mi je bila da imam 2 neovisna sistema, svaki sa svojim boot managerom, da u slučaju da jedan kihne, mogu odmah počet spašavat podatke, pristupajuć im sa rezervnog operativnog sistema. očito mi nije pošlo za rukom, mada već par puta je

molio bi pomoć znalca
Getriba je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 18:14   #2
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Imaš u biosu opciju gdje namještaš s kojeg diska boota pa probaj tamo namjestiti.
spaceman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2010., 18:15   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
I nije tako tesko kako si ti napisao. Ovo sto trazis rjesava se npr. kod mene sa stiskanjem f8 kod boota, pa mi fino iskoci pendjer i biram sa kojeg medija da zbootam omiljene windowse.

I to radi ko svajcarski sat, osim kad zaboravim pa se zboota hdd koji je prvi na redu u bios-u. Kuzis?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 18:22   #4
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
@spaceman, pokušao sam to, al ne funkcionira. boota one starije windowse.

@nino. ova f8 fora kod mene ne radi... ma sve mi se čini da slijedi obojici (insteliranim os-evima) jedna pegla, jer neda mi se bakćat sad sa ovim XD
osim ako ima neku ideju za rješenje?
ono što ja želim zapravo, je stvoriti zasebni boot mngr za ove novije windowse tako da ne ovise o starim
Getriba je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 11:58   #5
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Getriba Pregled postova
osim ako ima neku ideju za rješenje?
EasyBCD
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 12:16   #6
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
so ce mu to? to je za bootablilni cd ili dvd?doduse pogodio si ime

http://www.sevenforums.com/tutorials...t-manager.html

to ti je jedna opcija

2. opcija...koja pretpostavljam te ne zanima, je da u biosu nastelas koji je primarni hard, dakle nova kopija...posto si rekao da je privremeno w7 bio na drugom hardu?!


ps stisni tab dok se posta komp, pa ces vidjet da li ti je upaljena opcija boot option i da li ju maticna podrzava
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na