Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2010., 00:01   #1
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Je li cijena realna?

Dakle molim Vaše mišljenje.

Nedavno me nazvao gospodin na preporuku mog poznanika da mu izradim web stranice. Radi se o mobitel shopu/servisu u Zagrebu na dobroj lokaciji i uskoro otvaraju još jedan dućan/servis na još boljoj lokaciji u centru.

Čim sam došao odmah su mi dali podatke za pristup ftp-u i izrazili želju da počnem sa radom. Naravno nisam od jučer pa sam im prvo prezentirao svoje refernce i objasnio što znam i mogu napraviti i na trećem sastanku sam im dao ponudu.

Već posjeduju web stranice koje su blago rečene očajne sa nekavim cms-om koji ne funkcionira, vrlo malo sadržaja, mrtvih unutrašnjih linkova, slika dućana koje su slikane po mraku, slike vitrina sa mobitelima slikane sa direktnom refleksijom svjetla u objektiv, jedno 5-6 slika mobitela na stranicama, nemaju ni svoj logotip, na stranici servis baš nikakvog sadržaja, email imaju preko t-com-a a posjeduju dvije domene. Naravno layout stranica je rađen sa tablicama, seo nula bodova, meta tagova nigdje, ni jednog linka na vanjske sadržaje itd. itd...

Dobro su pozicionirani na googlu jer plaćaju oglašavanje.

Također posjeduju još jednu hr domenu vrlo atraktivnog imena koja je aktivna i plaćaju smještaj drugome hosteru ali nemaju stranice za nju.

Nakon kraće analize predložio sam im izradu potpuno novih stranica sa čime su se složili.

Dakle ponudio sam im izradu jedne jednostavne i atraktivne web stranice za ovu drugu domenu koja bi služila za ulaz na glavnu domenu i koju bi iskoristili za dodatni SEO. Također bi je prebacio na server gdje je glavna domena kao poddomenu tako da ne plaćaju dupli hosting i zbog lakšeg održavanja.

Dalje za glavnu domenu bih napravio potpuno novu stranicu po njihovim željam ili mojim preporukama.
To bi uključivalo: dizajn po želji, izradu logotipa, banner rotator, formu za email, google mapu sa za obje lokacije, slidebox galeriju fotki, slikanje oba dućana interijer/eksterijer i obradu fotki, stranice o nama, servis, kontakt, galerija, akcije... Inicijalno bi stavio sav sadržaj koji mi daju i lektorirao tekst. Svaka stranica imala bi svoje meta tagove. Za to imam vlastitu php funkciju. Uključena razmjena linkova sa drugim klijentima za koje sam napravio stranice (cca 20 stranica). Podešavanje email klijenta na njihovom računalu za pristup svome email account-u. XHTML 1.0/CSS 2.1 validni kod, strict DTD.

Također bi postavio vlastiti cms na neograničeno korištenje.
Mogućnosti cms-a:

- Kroz cms se kreiraju okomiti izbornici (kategorije) sa podizbornicima (podkategorijama).
- Proizvodi se mogu prebacivati iz jedne kategorije u drugu.
- Upload slike proizvoda.
- Za svaki proizvod se dodaje: ime, šifra, kratki i/ili dugi opis, atribut, link na stranice proizvođača.
- Svaki proizvod je moguće isprintati sa headerom u kojem su logo i konktakt podaci prodavača
- Svaki proizvod je moguće poslati na email kao html sa slikom i pripadajućim podacima koji se povlače iz baze.
- Jednostavna izmjena bilo koje postojeće slike novom.
- Za unos opisa je integriran open source WYSIWYG editor.
- Dodatno je moguće dodavati/mijenjati banner (slikovni ili flash) koji onda postavljam na željeno mjesto na stranicu (za akcije i slično).
- Opširan help sa linkovima na tutorijale za obradu fotki za web.
- Akcije/greške - vlastite error funkcije.
- Logiranje u cms zaštićeno SHA2 enkripcijom i captcha-om.

Dakle cijena koju sam dao je 4.500 kn + PDV (10% popusta za keš).

Više se ne javljaju nakon što sam im uručio ponudu.

Naravno izgubio sam dosta moga dragocjenog vremena na tri sastanka i analizu njihove postojeće web stranice i par mailova sa njihovim hosterom da provjerim sve preduvjete za gore navedeno

Sad Vi meni recite je li ovo realna cijena ili sam ja sa razlogom ljut jer mislim kako podcjenuju moje znanje.

BTW pišem neke mini aplikacije koje kanim prodavati na webu i ako budem imao uspjeha potpuno ću otkantati izradu web stranica po narudžbi. Odnosno tada ću nabiti cijenu i radit ću to onako kako želim i znam, iz gušta. A vidim i da su template-i za WordPress dosta traženi.
Poslije ću ovima koji bi super/hiper/turbo web stranice za šaku kuna reći da kupe moj templejt za 20-30 dolara pa nek si sami stavljaju sadržaj i ostalo. Naravno prvo će morati platiti par tečajeva da nauče koristiti WP, Joomlu, CPanel, Photoshop, Fotoaparat, nauče značenje akronima DPI, RGB i slične "sitnice".

Eto.

LP
__________________

Zadnje izmijenjeno od: iwwwek. 06.04.2010. u 08:27.
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 10:58   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
a gle imho 4500kn je mala cijena za ovo sto si ti tu naveo jer je to recimo unkatan web ali je to recimo velika cijena ako uzmemo u obzir da dignes wordpress kupis dizajn za 10 baksa i to naplatis recimo 2500kn jer sa tim nemas vise od 2 dana posla.

problem je sto imas masu freelancera koji rade upravo ovo sa wordpresom i onda stave cijenu od max 1000kn jer je njima ta lova super (idu na faks ili u skolu) to sklepaju za 5-6 dana i to je to.

Sa razlogom si ljut al imho pogrijesio si u koracima. poslje prezentacije si ih trebao otvoreno pitati koliki budget planiraju potrositi i sukladno tome vidjeti dali ti se isplati to ili ne, imho tako bi ja napravio
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2010., 14:32   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ja to sve nebi ispod 6000+PDV radio.

Tako da ti je Codiac dao najbolji savjet... Drugi put prvo vidi kolki im je budget, pa shodno s time isplaniras mogucnosti samog sitea, vidis dal' ti se vise isplati klepit to sve na WP sa par modova ili razvijat sam od nule. Da ne pricam da se unikatan dizajn (znaci ne one spike di odes i kupis gotov joomla/wp/drupal template) sam naplacuje barem 1500-2000kn, znaci da programiras ostatak za kikiriki.

Plus, dobro je i dio love trazit unaprijed za stvari tipa izrada dizajna i logoa i slicno...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 19:55   #4
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
pa ako se ne javljaju, javi se ti njima.

možda su promijenili potrebe, možda im je toliki sadržaj previše, možda bi se odlučili na korak-po-korak upgrade i takvo plaćanje... 100 možda.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 20:19   #5
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Da, puno je jednostavnije natipkat ovdje ogroman text, i tražiti od nas na forumu da sad svi zajedno sjednemo i mozgamo da li im je cijena previsoka, nego pitati navedene ljude gdje je problem.

Daj čovječe uzmi telefon i nazovi ih ili odi osobno tamo i vidi gdje je zapelo.

I ako si im ovako detaljno napisao ponudu kao ovdje na forumu moguće da su jednostavno uzeli tvoju ponudu sa popisom svega što planiraš napraviti, i otišli s njom kod nekog desetog web dizajnera i rekli: 'jel možeš ovo sve napravit za 3.000 kn?'
To se tako ne radi.

Uglavnom, odi tamo pa onda javi gdje je problem.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 20:29   #6
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
PRIMJER:
Uzmeš im 2000kn i nađeš školarca da to napravi za 1000kn
__________________
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 20:34   #7
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Da, puno je jednostavnije natipkat ovdje ogroman text, i tražiti od nas na forumu da sad svi zajedno sjednemo i mozgamo da li im je cijena previsoka, nego pitati navedene ljude gdje je problem.

Daj čovječe uzmi telefon i nazovi ih ili odi osobno tamo i vidi gdje je zapelo.

I ako si im ovako detaljno napisao ponudu kao ovdje na forumu moguće da su jednostavno uzeli tvoju ponudu sa popisom svega što planiraš napraviti, i otišli s njom kod nekog desetog web dizajnera i rekli: 'jel možeš ovo sve napravit za 3.000 kn?'
To se tako ne radi.

Uglavnom, odi tamo pa onda javi gdje je problem.
Potpuno se slažem. No ova ponuda je standardna ponuda i sumnjam da nikom drugom web developeru nije pala na pamet. Uostalom, i ti bi kao naručitelj volio znati sve detalje vezane za stranicu.
Cijena je realna, iako bi izbacio ovaj popust na gotovinu. Da li je stranica samo prikaz podataka iz baze, ili možda planiraš složiti web trgovinu sa preporučitljeskim sustavom? Ako to planiraš raditi, onda ti cijena ide duplo (ako ne i više) prema gore.
Što se mog iskustva tiče, napravio sam web trgovinu u Adobe Flashu sa mysql-om + preporučiteljski sustav robe, a uz to im i proda template --> 10 000 kuna ravno.
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 01:08   #8
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Eh kolega,

bavim se istim poslom i situacija je takva.

Čak mi je jedan čovjek rekao jednom, pa kako kod Vas 4500kn kad ja na internetu nađem za 1000kn. Poklopio sam mu i rekao onda neka mu stranice napravi taj za 1000kn.

Dan danas nema stranice, eto.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 23:41   #9
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Da, tekst je malo predugačak jer sam želio precizno opisati situaciju. Već sam razmišljao o tome da klijentima ponudim i opciju kupnje template-a za neki free cms pa da im to onda složim za 1000 - 2000 kn koliko ocijenim da bih mogao uzeti pa svi zadovoljni, ali većini je to prekomplicirano za editirati. Zato sam i napisao vlastiti cms u kojem nema puno "zbunjujućih" opcija. Upiši naslov i tekst, dodaj šifru, uploadaj sliku i to je to. A to onda rasporedim na stranici kako im paše. Međutim ja sam web dizajner, zapravo više programer a ne trgovac. Nikad ne idem sa ciljem da nekome izmuzem novac već nastojim dokučiti što klijent želi i dati mu najbolje makar on to sam ne zna. I nikad ne pretjerujem sa cijenom jer mi je dobra reputacija najvažnija. Ali eto izgleda da takav način poslovanja kod nas ne pali dobro.

Nemam ih namjeru zvati jer sam im rekao da me slobodno i bez ikakve obaveze nazovu za bilo kakve nejasnoće glede ponude ili bilo što drugo. A za kikiriki neću raditi jer sam ga već dosta pojeo. Neka im to netko radi za soma kuna pa će opet imati stranice kakve sada imaju.

Slažem se sa Codiac-om da sam trebao pitati koliko misle potrošiti pa bih mi puno toga u startu bili jasno.

Ipak mi se čini da ću se orijentirati samo na programiranje i prodaju putem specijaliziranih sajtova.

U svakom slučaju hvala na komentarima.

Pozdrav.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 01:52   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
malo si i tražio imho... nek im radi školarac u frontpejđu sajt onda za soma kn.

za to vrijeme što bi potrošio na izradu ovog sajta (debelo ispod cijene) ti se više isplati tražiti aktivno kvalitetniju klijentelu kao neko dugoročnije rješenje kreiranja i održavanja weba.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2010., 10:45   #11
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ovo je ok cijena za neki osnovni web, ali bez CMS-a. To ide posebno, i naplati se još toliko. Ako im je tvoja ponuda previše, onda stvarno...
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 11:54   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ja bi isao sa cijenom od 2000kn za neki osonvni sajt sa wordpressom ali bi im objasnio zasto je bolje imati vlastiti cms itd.. imho puno bolji ratio bi imao
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 12:58   #13
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
koliko bi mogao tražit za popunjavaje web shopa po artiklu, radi se o klima uređajima, slike moram sam skupljat s neta,moram ih obradit,u tablicu unesti specifikacije klime, itd... uglavnom puno googlanja i utrošenog vremena ....thx
celeron je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 13:16   #14
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
nisi ti kriv niti cijena nego jednostavno im je očito njima previše ili nemaju love ili sl.... barem su mogli javiti da znaš. najgore je kada se ne jave .
ako trenutno nemaš drugog poslao probaj dogovoriti cijenu jer je svaka kuna bitna.....
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 14:47   #15
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ma kakvo mrtvo dogovaranje, pogledaj kak je sve počelo:

Citiraj:
Čim sam došao odmah su mi dali podatke za pristup ftp-u i izrazili želju da počnem sa radom. Naravno nisam od jučer pa sam im prvo prezentirao svoje refernce i objasnio što znam i mogu napraviti i na trećem sastanku sam im dao ponudu.
Kao, daj ti mali kreni, za pare ćemo lako. Da ne bi.
Ne bi me začudilo da je frajer odustao jer mu je iwwwek mislio izdat račun.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 15:02   #16
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
jesi ih nazvao i pitao zasto je zapelo?
rendula je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 15:20   #17
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
istu situaciju je imal brat od moje šogorice.
jedno vrijeme sam radio u mobitel shopu/servisu i gazda me pitao dal znam nekog ko bi znao napraviti/dizajnirati web (za neku manju cifru naravno).imali su zakupljenu domenu i neku žnj sfušanu stranicu od bivšeg zaposlenika,koji se "kao razumio u izradu".
reko sam mu da je to (sa svojim skormnim znanjem o svemu tome) bar 2000-3000kn ,
veli -nema veze ,nek dojde na razgovor...

čovjek je gazdi predao par prijedloga +da mi u servisu možemo ubacivat slike i specifikacije mobova ,ponudu ,itd (bar osnovno) - reko cifru od 3500kn i nekih mj. dana posla -
uuff ,preskupo , ima ,ja vidio, za 1000 -1500 kn u oglasniku!

i rest my case..


edit - naravno stranice više nema
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 22:59   #18
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor celeron Pregled postova
koliko bi mogao tražit za popunjavaje web shopa po artiklu, radi se o klima uređajima, slike moram sam skupljat s neta,moram ih obradit,u tablicu unesti specifikacije klime, itd... uglavnom puno googlanja i utrošenog vremena ....thx

odaberi si satnicu izracunaj koliko ti treba po klimi i eto vrlo jednostavno.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2010., 23:22   #19
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Jep. Radio nesto slicno prije, manje vise identican posao... Za probu radio sat vremena, vidio da ide oko 10 artikala na sat, zaokruzio na 6-7 na sat (je_iga, nekad ces se pomucit vise nego mislis, ja to zovem 20% overhead ), i 40 kn/h

I onda mozes automatski prebrojat kolko toga moras dodat, vidis kolko ide na sat i izracunas ukupnu cifru.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 11:10   #20
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 155
definitivno se slazem da je cijena debelo ispod pogotovo jer imas svoj cms koji sam kosta barem 4000kn (ako uzmemo u obzir da moze ispuniti sve sto poslodavac trazi od tebe u webshopu) ja osobno ne radim stranice za manje od 2500kn s gotovim cms.om koje realno budu gotove za par dana (samo kad imam sve materijale koji mi trebaju sto se jos nikad nije desilo) znaci u startu smatraju moj posao kao nesto sto se radi onak samo usput i moras prihvatiti cinjenicu da oni nemaju pojma sto ti sve moras napraviti. meni je poslodavac znao sjesti na vrat zato sto se 2 dana nije nista radilo na web.u (nije bilo vidljivih promjena) a ja 20 sati slagao cms. da ne pricam o glupostima di dobijes slike s mobitela ili niske rezolucije ili zahtjeva za koji nikad nemaju spremen materijali i svasta se nadje tu.. i definitivno su mi najjaci zahtjevi (a bome ih u zadnje vrijeme ima sve vise) "ajd ti meni napravi 2-3 stranice kao predlozak pa da ja vidim da li se meni to svidja".. jako je tesko s ljudima kojima je cijena na prvom mjestu i apsolutno ne razumiju sto znaci izrada web stranice
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 00:02   #21
rjanma
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Meni se cini da svi ovdje rade za kikiriki. Neka se ne uvrijede oni koji su se uvrijedili zbog prve recenice, ali imam blagi osjecaj da su sve izrecene cijene premale. Recimo ja imam dizajnera s kojim radim i samo dizajn za web mu platim 5000. Mogu mu platiti i 3000 kn ali bolji bude za 5000 kn, ako me razumijete.

Svi ti poduzetnicki krkani koji imaju marze 70% ne cijene tudji posao samo svoj i dokle god ima ljudi koji ce raditi skoro badava tako ce i biti. No, stara je izreka, koliko para toliko muzike.

Zivjeli
rjanma je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 03:36   #22
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
meni je smijesan taj stav klijenata kad se postave da njima web nista ne znaci, ono moram to imat jer drugi imaju, al onda nastupaju problemi kad pocnu s upitima a jel se moze napravit da moze ovo, pa ono, pa da sam mijenjam ono, pa daj ovo itd itd. A svi danas kuze da web je poceo uzimat svoj zamah i u HR.
Ja kad kreiram ponudu fino rasclanim sve stavke, od izrade grafike po stavkama do kreiranja html s css i onda implementacija cms sustava. I onda kad izdefiniramo sta oni od toga svegazajedno trebaju i spremni su platit, potpise se taj papir s listom i to se napravi i naplati i mir. Prije sam bio budala pa sam napravio site i onda bi popusio foru aj mi ovo makni tu, pa daj aj ubaci ovo na brzinu tu...aj to je tebi 5min. E radi takvih fora ja, vi pusite lovu a oni na lijep i pristojan nacin rade budalu od nas. Iskreno sve sta ima CMS prefix u nas ne bi smjelo kostat ispod 10 000,00 kn. To je barem moje misljenje i to skromno.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 06:29   #23
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
Iskreno sve sta ima CMS prefix u nas ne bi smjelo kostat ispod 10 000,00 kn. To je barem moje misljenje i to skromno.
A ne bi bas i rekao, imas dosta ljudi koji dignu neki od gotovih CMS-ova (Joomla/Drupal/WP), kupe gotov template za 20 bucksa, sloze menije i content u 3-4 sata ... to bas i ne vrijedi 10,000 kn. Kad razvijas sam originalni dizajn, css+xhtml, customiziras site po zelji, vlastiti ili grdo modificirani cms, itd, onda to vec vrijedi onoliko koliko je truda ulozeno + bonus na iskustvo i kvalitetu webmastera/programera/dizajnera.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 16:01   #24
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ok, na taj moj citat sam trebao napisat vlastiti CMS. Al sta cu kad ne koristim ta free rjesenja
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 01:00   #25
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
ok, na taj moj citat sam trebao napisat vlastiti CMS. Al sta cu kad ne koristim ta free rjesenja
ne znam zasto mislis da je dobro ne koristiti free rjesenja, pogotovo ona popularnija
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 08:54   #26
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Garko Pregled postova
ne znam zasto mislis da je dobro ne koristiti free rjesenja, pogotovo ona popularnija
Pa recimo najbitniji razlog je sigurnost i hrpa "junka". Pogotovo ako se ide na neka izrazito komercijalna rješenja di postoji velika šansa da će konkurencija podmazat nekog da ti "spusti" site.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 13:26   #27
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
moj odgovor je jer ja volim pisat kod, u pocetku mi je to bilo ono pakao, sad mi ko slaganje lego kockica

al gle, nemam ja nista protiv joomle i ostalih free rjesenja, svatko koristi ono sta njega veseli, al sam misljenja da joomla nije za jača net rješenja.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 17:38   #28
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
imam sam jedno pitanje, se je netko potrudi procitati licence od jomle drupala ili slicno?

prvo pise "not for commercial use" ... dobro zanemarimo to... na racun pises cms + mysql + java,flas,css whateva dakle povrijedujes gnu gpl jer cms nije tvoj a ti naplacujes, eventualno sto mozes za njih napraivit je template...koji su opet pod gpl-om i obicno imaju "not for commercial use"...i prica opet ispocetka...dakle = oni koji koriste template(tude) i sto vec i prodaju cms, krse zakon i licence

nadalje cijena od 4500 kuna je prakticki ok, AKO je jednostavno...dakle neznam levela kategorija u koje idu clanci i neke sitnice...posto si ti naveo neke osnovne funckije shopa...cijene rastu abnormalno...tipa jedan ozbiljniji shop sa statiskikama, analizama itd prede redovito 30k kuna...

rezime tvoja poduna je:
1. prejeftina(no to je tvoj izbor)
2. prejaka (i zato mozda ne zele, jer placaju nesto sto netrebaju)
3. sumnjam da si im dovoljno objasnio sto znaci imati custom cms naspram (zanemarivsi sve legitimnosti) open source cmsa

ako sam u krivu razuvijeri me no vec se neko vrijeme bavim time i radim to te znam da su kupci, sori na izrazu i svim kupcima koji nisu, neobrazovani IDIOTI koji nemaju pojma o nicemu tj. samo o tome kako jeftinije proci
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 22:29   #29
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
mc_fish imas pivu za ovaj post
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 22:38   #30
MrJukic
Premium
Moj komp
 
MrJukic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb, Lanište
Postovi: 26
Da ne otvaram novu temu, kad se vec raspravlja o cijenama... da li mi moze netko od vas koji se razumijeteu te stvari reci koliko bi bilo realno za platiti nekome da mi za Wordpress i za ovu temu koju sam kupio http://themes.weboy.org/white-house-pro/?demo=yes uradi jednu naprednu trazilicu, posto je stranica radjena za club (dakle imamo par stotina clanova, koji bi kod unosa u bazu imali oznake kao sto su visina, tezina, boja kose, ociju itd....), u trazilci bi se trebalo omoguciti parametri kao sto su visina, tezina, clanski broj itd, dakle da se moze traziti po vise parametara... znam instalirati wordpress, postaviti template, uraditi neke osnovne laicke stvari, ali za nesto ozbiljnije jednostavno nisam educiran ni obucen... unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Pozz
MrJukic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na